Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 212
Активни регистрирани потребители
58:36:29 - Google [Bot] [31191]
Добави мнение към Темата
58:35:53 - Ahrefs [Bot] [26760]
Тема
55:43:46 - Tbot [Bot] [559827]
Снимка
15:23:52 - Bing [Bot] [4185]
Тема
1:13:18 - Majestic-12 [Bot] [380]
Начална страница
Активни анонимни потребители
0:10:12 [0]
Downloading file
0:14:18 [3]
Начална страница
0:05:40 [0]
Тема
0:24:06 [6]
Downloading file
0:06:26 [0]
Тема
0:08:53 [0]
Тема
1:17:48 [23]
Снимка
0:10:10 [0]
Начална страница
1:22:05 [40]
Снимка
0:03:38 [0]
Downloading file
0:11:59 [1]
Снимка
0:13:08 [0]
Browsing user sessions
0:02:38 [0]
Тема
0:03:56 [0]
Тема
0:02:06 [0]
Потребителски профил
0:12:14 [0]
Browsing user sessions
1:06:55 [124]
Тема
0:04:42 [0]
Тема
0:04:04 [0]
Снимка
0:02:04 [0]
Тема
0:22:03 [1]
Тема
0:36:01 [3]
Тема
0:00:06 [0]
Downloading file
0:45:09 [5]
Тема
0:07:57 [0]
Тема
0:11:09 [0]
Browsing user sessions
0:04:09 [0]
Downloading file
0:07:50 [0]
Потребителски профил
0:21:31 [1]
Тема
0:21:23 [2]
Тема
0:11:06 [0]
Тема
0:07:59 [0]
Начална страница
0:14:15 [0]
Downloading file
0:05:32 [0]
Теми на потребител
0:19:03 [2]
Снимка
0:05:55 [0]
Тема
0:13:06 [0]
Начална страница
0:14:48 [1]
Тема
0:01:28 [0]
Коментари на потребител
0:04:58 [0]
Тема
1:23:55 [24]
Downloading file
0:01:23 [0]
Тема
0:07:06 [0]
Тема
0:07:57 [2]
Начална страница
0:31:37 [6]
Тема
0:04:04 [0]
Тема
0:14:45 [0]
Тема
0:02:04 [1]
Тема
0:11:07 [0]
Начална страница
0:23:10 [3]
Тема
0:42:40 [4]
Тема
0:00:49 [0]
Тема
0:01:49 [0]
Downloading file
0:05:00 [1]
Начална страница
0:00:06 [0]
Downloading file
0:01:51 [0]
Тема
0:19:09 [1]
Тема
0:04:45 [0]
Тема
0:12:31 [0]
Тема
0:08:22 [0]
Downloading file
0:07:21 [0]
Downloading file
0:00:57 [0]
Тема
0:06:23 [0]
Начална страница
0:09:03 [0]
Тема
0:09:54 [0]
Тема
0:09:59 [0]
Тема
0:22:33 [1]
Снимка
0:01:03 [0]
Тема
1:06:10 [9]
Тема
0:53:51 [11]
Тема
0:09:40 [0]
Тема
0:02:30 [0]
Тема
0:48:47 [7]
Тема
0:01:10 [0]
Тема
0:05:43 [0]
Downloading file
0:13:05 [0]
Downloading file
0:05:51 [1]
Начална страница
0:20:43 [2]
Тема
0:11:38 [0]
Потребителски профил
0:00:56 [0]
Тема
0:10:46 [0]
Тема
0:09:09 [0]
Тема
0:03:04 [0]
Начална страница
0:38:36 [11]
Снимка
0:00:03 [0]
Тема
1:23:40 [29]
Downloading file
0:12:41 [0]
Downloading file
0:46:42 [4]
Тема
0:00:53 [0]
Downloading file
0:03:05 [0]
Downloading file
0:12:47 [0]
Тема
0:07:07 [1]
Начална страница
0:09:52 [0]
Тема
0:05:11 [0]
Downloading file
0:07:33 [2]
Снимка
0:04:59 [1]
Тема
0:04:51 [0]
Browsing user sessions
0:06:34 [1]
Начална страница
0:02:37 [0]
Downloading file
0:11:16 [1]
Начална страница
0:00:18 [0]
Снимка
0:06:21 [0]
Тема
0:04:39 [0]
Downloading file
0:18:30 [3]
Начална страница
1:20:11 [23]
Downloading file
0:03:05 [0]
Тема
0:04:02 [0]
Downloading file
0:12:12 [0]
Мнения на потребител
1:23:24 [15]
Downloading file
0:13:08 [0]
Снимка
1:52:09 [334]
Тема
0:12:46 [0]
Тема
0:05:41 [0]
Начална страница
0:01:19 [0]
Тема
0:04:49 [0]
Тема
0:06:40 [1]
Downloading file
0:24:26 [4]
Тема
0:01:09 [0]
Тема
0:08:31 [1]
Чат
0:04:14 [0]
Тема
0:09:23 [0]
Снимка
0:08:28 [0]
Downloading file
0:21:52 [2]
Тема
0:06:08 [0]
Снимка
0:01:40 [0]
Статии
0:08:01 [0]
Downloading file
0:12:48 [1]
Начална страница
0:08:37 [0]
Чат
0:30:26 [4]
Тема
0:00:11 [0]
Тема
0:13:28 [1]
Начална страница
1:22:21 [19]
Снимка
0:04:28 [0]
Тема
0:09:07 [10]
Тема
0:06:39 [0]
Начална страница
0:06:29 [1]
Начална страница
1:19:23 [24]
Downloading file
0:06:02 [0]
Downloading file
0:04:05 [0]
Downloading file
0:06:24 [0]
Downloading file
0:09:08 [0]
Начална страница
0:00:19 [0]
Тема
0:08:21 [0]
Начална страница
0:11:48 [1]
Начална страница
0:14:14 [0]
Начална страница
1:20:43 [27]
Downloading file
0:00:45 [0]
Потребителски профил
0:10:45 [0]
Тема
0:06:28 [0]
Добави Нова Тема
0:05:39 [0]
Downloading file
0:01:59 [0]
Downloading file
0:14:15 [0]
Тема
0:02:39 [0]
Галерия
0:10:57 [1]
Начална страница
0:13:03 [0]
Начална страница
0:08:17 [0]
Тема
0:12:14 [0]
Тема
0:46:50 [5]
Тема
0:12:08 [0]
Тема
0:05:03 [1]
Тема
0:13:59 [0]
Начална страница
0:09:09 [0]
Downloading file
0:18:09 [2]
Тема
0:07:05 [0]
Тема
0:11:15 [0]
Потребителски профил
0:14:54 [1]
Тема
0:12:36 [0]
Downloading file
0:11:22 [0]
Тема
0:13:08 [0]
Downloading file
0:10:40 [0]
Чат
0:05:32 [0]
Мнения на потребител
0:07:35 [0]
Потребителски профил
0:09:44 [1]
Снимка
0:13:08 [0]
Снимка
0:12:27 [4]
Галерия
1:22:52 [27]
Downloading file
0:01:10 [0]
Потребителски профил
0:09:57 [0]
Снимка
0:09:03 [0]
Потребителски профил
0:05:48 [3]
Теми на потребител
0:04:04 [0]
Тема
0:10:42 [0]
Тема
0:11:29 [1]
Тема
0:09:50 [0]
Начална страница
0:01:11 [0]
Теми на потребител
0:03:10 [0]
Тема
0:04:04 [0]
Начална страница
0:08:34 [0]
Мнения на потребител
0:17:12 [2]
Тема
0:03:00 [0]
Тема
0:05:15 [0]
Потребителски профил
0:08:27 [0]
Тема
0:04:11 [1]
Начална страница
0:22:26 [12]
Тема
0:20:43 [1]
Чат
0:11:56 [1]
Тема
0:15:36 [2]
Коментари на потребител
0:03:31 [0]
Коментари на потребител
1:19:39 [16]
Downloading file
0:11:55 [1]
Тема
0:00:00 [0]
Тема
0:14:52 [0]
Потребителски профил
0:01:57 [0]
Тема
0:05:26 [1]
Начална страница
0:14:36 [0]
Тема
0:02:02 [0]
Снимка
0:11:22 [0]
Тема
0:08:58 [0]
Тема
0:03:36 [0]
Downloading file
0:04:34 [0]
Чат
0:03:05 [0]
Тема
0:10:52 [0]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов Техники и Тренировки
Техника за съхранение на неопрен
1
1
Здравейте колеги,
Днес попаднах на итересно видео как да се съхранява неопрен-а.
Споделете какво мислите за тази техника и как вие съхранявате вашите :
[link]
2
Бих се съгласил с този начин само като метод за пакетиране за някойя далечна дестинация .
Категорично по този начин, следващия сезон ще имаш костюм с гънки и изтънели ръкави.

Вече е дискутирано и всчки познати методи бяха назовани.

Аз лично закачам на закачалка долнището , горницата също само че за опашката -с бонето и ръкавите да висят, всичко това в торба за дрехи или голям найлонов чувал като затварям с тиксо добре да не влиза нищо и само куките на закачалките да излизат.
3
Изчетох темата за съхранение ,но този начин ми се стори интересен, като цяло единствено при впъхването на ръкавите могат да се получат гънки ,реално няма точка на прегъване при навиването на руло за да се получат или бъркам ?
4
Аз ги съхранявам в мазето на сухо и постоянна температура на тази закачалка:

5
@Andy:
Аз като ходя да гмуркам и пренасям неопренът в раница винаги го навивам по подобен начин. Когато го прибирам за зимата го правя както казва Явор, но и го талкирам от страната на вендузата.
6
Анди за да няма гънки изобщо, трябва да се навие на някакво руло-пластмасово или картонено. Ама самото навиване е вид притискане на неопрен с неопрен и от там и последствията .

Талкирането е препоръчително , но при мен има "добро" текучество на неопрени и не се налага да го правя.
7
Мерси много за съветите.
Spear - по този начин не се ли получават следи от вътрешната страна със закачлките или ползваш някакви подсилени?
Относно талкиране (талкирам колана и пантофите),но за костюм-а не знам дали е удачно,най-вече заради прилепващите свойства на вендузата после,талка не се маха толкова лесно.
8
@Andy: Няма да имаш никакъв проблем с талка ! Изпитан и сигурен метод.
По-важното е да е изпран добре костюма и в никакъв случай да не е минат с омекотител-това само за ведндузата, защото омекотителя остава по клетките и разяжда порите и самия неопрен. Е став въпрос за многократно ползване и по-стар костюм(на повече от 2-3 сезона) .
9
@Andy: Снимката е от миналата година и сега ползвам нови закачалки с по-широки рамена, но и с тези от снимката не е имало проблем.
10
Yavorsub написа:
Аз лично закачам на закачалка долнището , горницата също само че за опашката -с бонето и ръкавите да висят, всичко това в торба за дрехи или голям найлонов чувал като затварям с тиксо добре да не влиза нищо и само куките на закачалките да излизат.

11
@spear А за бонето не е ли проблем, че лежи пречупено назад?
12
да, има леко пречупване, но мен лично това не ме притеснява и не оказва влияние за живота на неопрена
13
Спирам да го мисля
1
Нови Продукти
C4 CAMOSKIN OCEAN 5mm Jacket

Цена: 352.05 Лв.
Spearfishing