Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 6 Гости: 204
Активни регистрирани потребители
129:35:22 - Google [Bot] [45605]
Тема
129:34:46 - Ahrefs [Bot] [67024]
Новина
126:42:39 - Tbot [Bot] [1395294]
Снимка
0:11:06 - Yandex [Bot] [1]
Тема
0:41:37 - Majestic-12 [Bot] [465]
Снимка
15:07:39 - Bing [Bot] [5443]
Тема
Активни анонимни потребители
0:11:35 [0]
Начална страница
0:13:45 [0]
Разглежда Поверителност
0:10:37 [0]
Тема
0:03:37 [0]
Downloading file
0:21:46 [2]
Тема
0:08:33 [0]
Downloading file
1:22:02 [19]
Тема
0:05:53 [1]
Тема
0:02:38 [0]
Тема
0:01:13 [0]
Downloading file
0:01:43 [1]
Тема
0:43:37 [5]
Тема
0:05:44 [0]
Тема
0:18:38 [1]
Тема
0:19:22 [1]
Коментари на потребител
1:18:26 [11]
Тема
0:01:32 [0]
Тема
0:04:57 [0]
Статии
0:08:21 [2]
Тема
0:06:47 [0]
Галерия
0:08:20 [0]
Снимка
0:10:39 [0]
Тема
0:11:24 [0]
Тема
0:04:39 [0]
Коментари на потребител
0:06:25 [0]
Тема
1:09:43 [30]
Тема
0:02:51 [4]
Начална страница
1:11:13 [16]
Тема
0:06:37 [0]
Чат
0:11:19 [0]
Тема
0:01:26 [0]
Тема
0:10:32 [0]
Downloading file
2:30:56 [41]
Тема
0:12:35 [1]
Тема
0:00:05 [0]
Downloading file
0:10:12 [0]
Тема
0:01:29 [0]
Downloading file
0:06:19 [0]
Начална страница
0:12:45 [0]
Чат
0:00:51 [0]
Downloading file
1:30:49 [22]
Тема
0:04:50 [0]
Тема
9:40:06 [212]
Тема
0:03:15 [0]
Видове
10:08:14 [160]
Тема
0:09:44 [0]
Тема
5:13:44 [83]
Тема
0:01:28 [0]
Начална страница
4:15:32 [61]
Тема
1:24:47 [19]
Тема
0:08:13 [0]
Начална страница
2:36:23 [53]
Тема
0:06:32 [1]
Downloading file
0:04:56 [0]
Тема
0:08:42 [0]
Тема
0:09:03 [0]
Мнения на потребител
0:36:21 [3]
Тема
0:12:43 [0]
Downloading file
0:19:22 [2]
Потребителски профил
6:13:46 [85]
Тема
0:10:13 [0]
Потребителски профил
0:36:03 [5]
Тема
0:10:45 [2]
Тема
0:40:48 [5]
Тема
0:13:10 [0]
Тема
0:06:04 [2]
Тема
0:02:41 [0]
Downloading file
1:59:23 [34]
Тема
0:09:35 [0]
Тема
0:03:37 [0]
Downloading file
0:18:36 [2]
Тема
0:06:58 [0]
Тема
7:06:50 [166]
Тема
0:06:20 [0]
Снимка
0:08:23 [2]
Тема
0:11:44 [0]
Тема
0:17:59 [3]
Тема
0:49:18 [7]
Тема
0:13:41 [2]
Тема
0:47:50 [5]
Тема
0:10:18 [0]
Мнения на потребител
0:12:29 [0]
Тема
0:05:44 [0]
Коментари на потребител
0:02:42 [0]
Тема
0:01:49 [0]
Потребителски профил
0:02:22 [0]
Коментари на потребител
0:13:16 [0]
Снимка
0:01:24 [0]
Начална страница
0:08:26 [1]
Тема
0:06:06 [1]
Начална страница
6:27:28 [99]
Тема
0:18:11 [1]
Тема
0:19:43 [3]
Тема
0:11:13 [0]
Downloading file
0:16:14 [1]
Downloading file
0:09:54 [1]
Потребителски профил
0:01:43 [0]
Мнения на потребител
2:05:58 [25]
Тема
0:21:23 [2]
Тема
0:03:08 [0]
Снимка
0:08:32 [0]
Начална страница
0:13:08 [0]
Downloading file
0:01:55 [0]
Тема
0:08:51 [0]
Тема
0:03:04 [0]
Downloading file
0:01:04 [0]
Мнения на потребител
0:10:32 [0]
Тема
0:02:03 [0]
Downloading file
0:13:19 [0]
Downloading file
0:07:59 [0]
Тема
0:01:45 [0]
Чат
0:13:25 [0]
Чат
0:02:52 [0]
Тема
0:02:39 [0]
Тема
0:05:30 [0]
Downloading file
0:01:52 [0]
Downloading file
0:12:29 [0]
Мнения на потребител
0:14:58 [0]
Потребителски профил
0:10:16 [0]
Форум
2:00:34 [33]
Тема
0:08:05 [0]
Галерия
0:43:40 [6]
Тема
0:02:33 [0]
Тема
0:04:37 [0]
Галерия
0:02:34 [0]
Downloading file
0:05:31 [0]
Тема
0:03:27 [0]
Downloading file
0:10:21 [0]
Снимка
0:08:53 [0]
Начална страница
0:04:55 [0]
Fishing Zones
0:04:38 [0]
Начална страница
0:07:25 [0]
Тема
0:09:55 [0]
Снимка
0:05:32 [0]
Снимка
0:10:41 [0]
Начална страница
0:05:26 [0]
Тема
0:06:35 [0]
Тема
0:19:35 [2]
Тема
0:13:45 [0]
Тема
0:10:14 [1]
Начална страница
0:22:40 [1]
Тема
0:07:32 [0]
Downloading file
0:05:29 [0]
Тема
0:40:50 [3]
Тема
0:07:17 [0]
Тема
0:13:04 [1]
Тема
0:05:13 [0]
Снимка
0:16:36 [1]
Тема
0:13:08 [0]
Мнения на потребител
0:28:18 [11]
Тема
0:04:11 [0]
Тема
0:00:04 [0]
Downloading file
0:13:48 [0]
Тема
0:02:02 [0]
Downloading file
0:11:57 [15]
Тема
0:56:23 [14]
Тема
0:10:20 [0]
Тема
5:02:29 [83]
Тема
0:00:59 [0]
Тема
0:01:06 [0]
Чат
0:00:51 [0]
Начална страница
21:44:33 [491]
Тема
0:10:30 [0]
Downloading file
0:12:41 [0]
Начална страница
0:09:33 [0]
Тема
0:04:40 [0]
Downloading file
0:05:43 [0]
Мнения на потребител
0:08:32 [0]
Downloading file
2:52:07 [51]
Тема
0:03:25 [0]
Начална страница
0:06:30 [0]
Тема
0:11:38 [0]
Тема
0:09:59 [1]
Downloading file
0:11:48 [0]
Downloading file
0:08:27 [0]
Тема
0:04:01 [0]
Тема
0:06:47 [1]
Тема
0:03:35 [0]
Downloading file
0:02:55 [0]
Downloading file
0:09:54 [0]
Теми на потребител
1:30:34 [16]
Тема
0:00:51 [0]
Downloading file
1:22:53 [20]
Тема
0:48:15 [13]
Тема
0:17:28 [3]
Начална страница
0:16:32 [1]
Browsing user sessions
0:08:15 [0]
Downloading file
0:06:10 [5]
Тема
0:12:58 [0]
Чат
0:09:12 [0]
Тема
0:07:47 [0]
Тема
0:03:53 [0]
Тема
0:02:06 [0]
Регистрация
0:51:30 [4]
Тема
0:14:22 [0]
Снимка
0:01:24 [0]
Мнения на потребител
0:12:51 [0]
Коментари на потребител
0:18:31 [2]
Теми на потребител
0:12:17 [0]
Browsing user sessions
0:55:49 [41]
Тема
0:11:41 [0]
Галерия
0:12:31 [0]
Downloading file
0:54:13 [11]
Тема
8:06:35 [178]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Продава се неопрен и комплект на Beuchat и молба за съвет при покупка на нови
1
Здравейте,

в края на миналия сезон се сдобих с екипировка на Beuchat. Харпунът е Beuchat Espadon 750. Всички неща бяха купени в последния момент преди заминаването ми на море и без никакъв предишен опит и мнение, затова и част от тях са неподходящи за подводен риболов. Затова бих желал да ги подменя, продавайки старите такива. Продавам неопрен на Beuchat с къси ракави, подходящ за гмуркания и сърф и комплект маска, шнорхел и плавници, също по-удачни за гмуркане а не за подводен риболов. С екипировката съм влизал 3-4 пъти в Ахтопол и повече не е ползвана, всичко е запазено и в добро състояние. Относно харпунът ми, той е с 13мм ластик и 7мм стрела, която пада като отсечено дърво във водата, та въпросът ми е, мога ли да сменя с по-тънка стрела и по-дълъг ластик или трябва директно да си купя по-горен клас харпун? Ако е така и той се продава Начинаещ съм, убих едно попче и няколко скали A този сезон планирам Гърция и не искам отивайки там да се окажа с неподходящо оборудване. Моля за препоръка относно плавници, шнорхел, харпун и неопрен ( за маската е ясно, че която пасне, затова не питам). Благодаря!

Комплектът се продава за 70лв.
Неопренът за 100 лв.

20150424_152450.jpg
(2,602 Kb) 888 свалено

20150424_152450.jpg
(2,602 Kb) 888 свалено

20150424_152024.jpg
(1,306 Kb) 844 свалено

20150424_152054.jpg
(1,178 Kb) 891 свалено

20150424_152136.jpg
(2,855 Kb) 874 свалено

20150424_152309.jpg
(2,525 Kb) 881 свалено

20150424_154515.jpg
(1,267 Kb) 898 свалено

20150424_154347.jpg
(1,210 Kb) 897 свалено
2
"Начинаещ съм, убих едно попче и няколко скали "

Колега има една тема - "да се посмеем". Моля те пиши по-често там.
3
На твое място ще продам и харпуна, аз също започнах с такъв, но застрелях един кефал около кило а на други два им свали по някоя люспа! След това разбрах, че с по-дебел ластик му се гъне тръбата и има вероятност да изпуска спусъка и така се разделих с него. Нещата на последната снимка си ги запази.
4
Колеги а това попада ли в графа "да се посмеем" щото и аз съм нов,но не ги продавам а ги купих скоро

IMG_20150807_130911.jpg
(1,444 Kb) 892 свалено

IMG_20150807_130902.jpg
(1,416 Kb) 829 свалено

IMG_20150807_130845.jpg
(1,171 Kb) 863 свалено
5
И по-точно харпуна ме интересува плавниците и маската са ок особенно маската,лепи
6
@bifart: Това beuchat mundial ли е? Ако е така с S45 ластици става убиец.
7
Да mundial 100 16 мм ластик както си в оригинал
8
@bifart: Не ми харесва как стреля с 16мм ластици. Слагай S45 и няма да пропуснеш риба, освен ако не забравиш да си затвориш лявото око при прицелване. Моят е така стъкмен и съм доволен.
9
Мерси колега ама ако си затворя лявото око хич нищо няма да уцеля левичар съм
10
Аз имам същия Еспадон като твоя и за мое щастие и съжеление не съм го пробвал за платерини а ми взеха Бюша Мундеал 75 с ластик 16мм. и сега него ползвам изцяло и съм много доволен на мундеала може да сложиш и 2х14мм ластици но трябва да му смениш главата иначе механизмът спокойно ще поеме силата.Ако искаш да се опитваш да стреляш с еспадона трябва да смениш стрелата с 6мм и да сложиш 16мм ластици (аз мисля че оригинално са с 16мм.) и като за първи сезон ще си 6+ а за попчета ти трябва 50см. еспадон върши отлична работа и НЕ къса попчетата на две.За Гърция вече ти трябва от 75 нагоре до 110см. но според мен 90см с 2х14 ластици и макара са напълно достатъчни, докато тук максимума е 80см.
11
@Tekis: Става ли и с 75цата да ссе сложат с45
12
@aleks: Щом е mundial става. При тоя модел аз досега не съм имал проблем. Спусъка си остава мек и сигурен, а тръбата си издържа без да се огъва. В права стрелба с тези ластици си разпъва въженцето и дърпа още от макарата. С оригиналните 16ки стрелата почваше да пропада преди да разпъне въженцето. Изобщо това си е една хубава машина. Единствено важно е, че иска повече усилия за да го заредиш. Така е защото ластика е по силен. Ако ходиш на зала, то тогава този ластик е като слаба ракия. А бе слагай S45 и веднага ще се влюбиш в тая машина. Не става за два 14мм ластика( както много препоръчват) понеже няма цял водач и изстрела ще се влоши.
13
А да те питам каква макара имаш на твоя харпун че аз нямам такава ?
14
@aleks: Най обикновена - на SALVIMAR.
15
-Файл-
16
@NicNed: Костюма ти става , но само за най-топлите дни от годината, което го прави ползваем само за около месец годишно !

Плавниците като за наинаещ може и да ползваш, но определено едни малко по-дълги ще ти свършат по-добра работа. Не е задължително да вземеш веднага дълги харпундийски такива, но ако го направиш гледай да са меки, назависико от теглото и размера ти.Щом си начинаещ, докато ти свикне тялото е най-важно да не си претовариш тялото.

Маската ти е от прозрачен силикон , който пропуска светлината свободно, тя се пречупва по всякакъв начин и дразни , понякога и пречи,като резултата е безкрайно изморяване на очите.

Шнорхела е с клапа , но има по-голям обем от 'харпунджийския " шнорхел и евтулано мже и него да смениш.
* Противно на всеобщото мнение че е шнорхела с клапа е по-шумен от обикновения шнорхел при издишване и за това не става , причината да се препоръчва обикновен такъв е именно обема а не шума при издухване. Има вентилирани шнорхели които не само не издават шум при чистене, но и не изискват усилие да го направиш .

Харпуна ти ? Става определено за подводе риболов, но както вече ти препоръча колегата aleks задължително трябва да подмениш стрелата с 6ца (според мен може да издържи и 6,25) и ластика с 16мм ! Тогава вече ще стреля както трябва.
Аз май не съм виждал еспадон със 7ца , но няма да споря понеже това е редовна практика при някои производители особено в края на миналия век !
1
Нови Продукти
C4 snorkel SCIROCCO Yellow Fluo

Цена: 54.76 Лв.
Spearfishing