Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 593
Активни регистрирани потребители
261:00:12 - Ahrefs [Bot] [139831]
Статии
0:11:21 - Yandex [Bot] [1]
Чат
258:08:05 - Tbot [Bot] [3458356]
Разглежда промени
5:37:52 - Bing [Bot] [1820]
Тема
7:51:48 - Google [Bot] [4440]
Тема
Активни анонимни потребители
0:03:55 [5]
Мнения на потребител
0:12:58 [0]
Тема
0:16:44 [5]
Тема
0:13:10 [0]
Тема
0:15:26 [2]
Тема
0:00:06 [0]
Тема
0:16:44 [4]
Теми на потребител
0:14:28 [2]
Мнения на потребител
0:15:05 [2]
Начална страница
0:10:18 [0]
Тема
0:03:19 [0]
Потребителски профил
0:17:03 [4]
Чат
0:12:38 [2]
Тема
0:10:15 [5]
Тема
0:16:56 [3]
Тема
0:05:13 [0]
Тема
0:14:17 [3]
Начална страница
0:15:36 [2]
Тема
0:12:53 [5]
Коментари на потребител
0:14:29 [3]
Тема
0:16:53 [2]
Начална страница
0:12:16 [1]
Downloading file
0:02:38 [1]
Тема
0:05:12 [0]
Снимка
0:14:12 [5]
Тема
0:15:36 [7]
Тема
1:33:38 [41]
Downloading file
0:08:55 [1]
Начална страница
0:16:44 [7]
Галерия
0:14:23 [0]
Тема
0:16:58 [5]
Теми на потребител
0:16:45 [4]
Тема
0:09:35 [0]
Снимка
0:12:43 [6]
Тема
0:16:43 [5]
Тема
0:32:52 [2]
Downloading file
0:10:03 [1]
Тема
0:16:47 [3]
Тема
0:07:33 [0]
Снимка
0:08:52 [0]
Съзтезания
0:04:24 [0]
Downloading file
0:15:40 [4]
Тема
0:17:05 [3]
Чат
0:15:40 [3]
Тема
0:17:04 [6]
Тема
0:15:35 [3]
Тема
0:10:33 [2]
Снимка
0:12:57 [4]
Тема
0:10:16 [2]
Тема
0:05:22 [0]
Тема
0:00:10 [0]
Тема
0:01:31 [0]
Тема
1:53:18 [29]
Downloading file
0:17:10 [9]
Тема
0:00:41 [0]
Начална страница
0:04:14 [0]
Форум
0:15:27 [1]
Тема
0:07:31 [5]
Downloading file
0:13:00 [1]
Мнения на потребител
0:09:38 [0]
Downloading file
0:16:52 [4]
Тема
0:16:52 [2]
Тема
0:16:47 [3]
Тема
0:11:25 [2]
Тема
0:12:26 [3]
Тема
0:12:07 [4]
Downloading file
0:08:05 [0]
Downloading file
0:12:48 [4]
Тема
0:06:57 [0]
Тема
0:10:36 [2]
Снимка
0:13:01 [4]
Тема
0:17:07 [4]
Тема
0:17:11 [2]
Потребителски профил
0:15:27 [3]
Тема
0:16:55 [4]
Галерия
0:12:42 [3]
Тема
0:05:16 [2]
Тема
0:13:31 [4]
Тема
0:17:01 [3]
Мнения на потребител
0:15:39 [8]
Тема
0:12:29 [0]
Downloading file
0:16:59 [5]
Тема
0:13:44 [0]
Downloading file
0:32:37 [3]
Тема
0:17:08 [4]
Тема
0:07:41 [0]
Тема
0:15:40 [7]
Начална страница
0:15:40 [2]
Тема
0:04:27 [0]
Чат
0:15:35 [4]
Тема
0:13:45 [0]
Тема
0:15:20 [6]
Галерия
0:03:26 [0]
Downloading file
0:09:18 [0]
Downloading file
0:04:49 [0]
Тема
0:04:28 [2]
Потребителски профил
0:13:05 [4]
Тема
0:16:48 [5]
Тема
0:08:51 [0]
Тема
0:12:45 [3]
Тема
0:13:46 [2]
Downloading file
0:11:47 [9]
Теми на потребител
0:14:17 [4]
Галерия
0:06:28 [0]
Начална страница
0:16:50 [2]
Downloading file
0:12:15 [8]
Тема
0:14:24 [5]
Начална страница
0:15:40 [5]
Тема
0:15:49 [4]
Тема
0:17:05 [5]
Тема
0:12:52 [3]
Тема
0:16:48 [5]
Downloading file
0:16:43 [5]
Тема
0:15:35 [5]
Тема
0:16:50 [7]
Теми на потребител
0:13:09 [6]
Downloading file
0:03:55 [0]
Тема
0:13:57 [1]
Съобщения
0:00:50 [0]
Downloading file
0:15:51 [5]
Тема
0:15:43 [5]
Тема
0:09:39 [0]
Мнения на потребител
0:16:50 [3]
Мнения на потребител
0:03:27 [0]
Начална страница
0:27:15 [1]
Тема
0:03:23 [0]
Downloading file
0:15:51 [4]
Тема
0:14:28 [5]
Downloading file
0:17:08 [4]
Мнения на потребител
2:16:29 [49]
Downloading file
0:02:55 [0]
Downloading file
0:09:33 [2]
Коментари на потребител
0:05:44 [0]
Downloading file
0:00:32 [0]
Тема
0:12:41 [2]
Тема
0:04:45 [1]
Downloading file
0:17:00 [4]
Тема
0:15:42 [1]
Тема
0:15:31 [4]
Тема
0:12:22 [3]
Тема
0:16:52 [3]
Снимка
0:12:46 [2]
Тема
0:16:51 [2]
Тема
0:16:56 [2]
Тема
0:00:54 [0]
Downloading file
0:11:12 [0]
Тема
0:16:59 [2]
Тема
0:02:56 [0]
Мнения на потребител
0:15:38 [1]
Тема
0:03:32 [1]
Теми на потребител
0:15:33 [2]
Коментари на потребител
0:20:06 [6]
Downloading file
0:17:10 [5]
Коментари на потребител
0:15:24 [4]
Галерия
0:16:53 [4]
Тема
0:16:58 [3]
Тема
0:14:19 [0]
Теми на потребител
0:16:51 [5]
Downloading file
0:02:46 [0]
Downloading file
0:10:45 [3]
Снимка
0:17:11 [3]
Чат
0:13:29 [0]
Downloading file
0:21:28 [1]
Мнения на потребител
0:07:03 [2]
Тема
0:00:55 [0]
Тема
0:09:24 [1]
Коментари на потребител
0:13:02 [2]
Тема
0:14:31 [3]
Тема
0:00:29 [0]
Тема
0:00:30 [0]
Тема
0:08:14 [0]
Коментари на потребител
0:14:28 [3]
Теми на потребител
0:14:21 [0]
Коментари на потребител
0:00:25 [0]
Тема
0:15:40 [6]
Downloading file
0:17:06 [4]
Тема
0:15:21 [9]
Начална страница
0:16:58 [6]
Тема
0:15:32 [1]
Тема
0:12:05 [1]
Тема
0:17:05 [6]
Начална страница
0:11:35 [5]
Тема
0:11:07 [10]
Мнения на потребител
0:10:51 [0]
Тема
0:01:06 [0]
Тема
0:12:14 [1]
Тема
0:13:15 [0]
Тема
0:13:47 [4]
Тема
0:00:29 [0]
Тема
0:01:42 [0]
Тема
0:14:48 [0]
Начална страница
0:17:05 [3]
Чат
0:16:59 [3]
Чат
0:13:45 [0]
Тема
0:11:29 [1]
Потребителски профил
0:11:38 [5]
Тема
0:16:46 [5]
Мнения на потребител
0:18:11 [1]
Тема
0:08:06 [0]
Чат
0:13:36 [3]
Тема
0:10:52 [1]
Тема
0:13:47 [1]
Коментари на потребител
0:16:54 [6]
Тема
0:12:30 [2]
Начална страница
0:13:12 [0]
Downloading file
0:00:30 [0]
Тема
0:13:23 [2]
Тема
0:14:06 [0]
Downloading file
0:16:54 [6]
Тема
0:11:33 [0]
Потребителски профил
0:08:10 [0]
Събития
0:15:25 [4]
Downloading file
0:35:45 [12]
Downloading file
0:15:12 [1]
Тема
0:14:36 [1]
Мнения на потребител
0:16:45 [7]
Тема
0:13:09 [2]
Тема
0:11:42 [1]
Тема
0:16:57 [2]
Начална страница
0:04:34 [0]
Тема
0:17:05 [4]
Тема
0:09:40 [0]
Коментари на потребител
0:14:41 [4]
Тема
0:17:02 [4]
Тема
0:12:44 [3]
Тема
0:13:42 [3]
Мнения на потребител
0:16:53 [3]
Коментари на потребител
0:07:17 [0]
Тема
0:16:43 [3]
Мнения на потребител
0:16:59 [3]
Теми на потребител
0:17:06 [2]
Тема
0:14:11 [6]
Галерия
0:16:52 [2]
Снимка
0:09:26 [2]
Тема
0:09:52 [0]
Потребителски профил
0:12:25 [1]
Тема
0:10:04 [0]
Тема
0:14:12 [2]
Тема
0:12:01 [2]
Тема
0:00:02 [0]
Видове
0:17:05 [8]
Downloading file
0:12:47 [3]
Теми на потребител
0:12:28 [0]
Начална страница
0:07:21 [1]
Начална страница
0:15:27 [3]
Тема
0:05:53 [0]
Коментари на потребител
0:10:15 [0]
Тема
0:13:03 [1]
Мнения на потребител
0:15:40 [2]
Downloading file
0:11:51 [0]
Downloading file
0:11:43 [3]
Начална страница
0:17:07 [5]
Коментари на потребител
0:16:47 [4]
Тема
0:09:39 [0]
Downloading file
0:00:26 [0]
Потребителски профил
0:16:45 [5]
Тема
0:08:58 [0]
Тема
0:01:58 [0]
Downloading file
0:12:57 [0]
Тема
0:16:49 [3]
Downloading file
0:08:36 [4]
Тема
0:14:22 [3]
Начална страница
0:09:29 [4]
Тема
0:12:24 [0]
Тема
0:00:40 [0]
Тема
0:15:35 [1]
Тема
0:02:50 [0]
Начална страница
0:15:52 [5]
Тема
0:16:54 [11]
Снимка
0:17:11 [4]
Тема
0:07:38 [0]
Downloading file
0:02:48 [0]
Тема
0:14:24 [2]
Тема
0:11:09 [3]
Тема
0:01:42 [0]
Коментари на потребител
0:01:49 [0]
Снимка
0:12:24 [0]
Тема
0:14:12 [2]
Тема
0:06:29 [0]
Тема
0:13:28 [0]
Начална страница
0:00:20 [1]
Downloading file
0:05:51 [1]
Начална страница
0:15:00 [0]
Browsing user sessions
0:13:21 [1]
Мнения на потребител
0:15:47 [4]
Тема
0:44:01 [3]
Тема
0:17:03 [5]
Тема
0:00:55 [0]
Downloading file
0:17:04 [5]
Галерия
0:11:38 [1]
Тема
1:55:54 [32]
Downloading file
0:15:49 [2]
Downloading file
0:09:12 [0]
Тема
0:17:07 [8]
Тема
0:11:06 [3]
Тема
0:10:05 [1]
Тема
0:09:03 [0]
Начална страница
0:17:08 [5]
Коментари на потребител
0:05:43 [0]
Тема
0:11:55 [0]
Теми на потребител
0:09:36 [0]
Downloading file
0:09:22 [1]
Downloading file
0:03:34 [0]
Мнения на потребител
0:14:53 [1]
Тема
2:19:40 [41]
Downloading file
0:03:53 [0]
Тема
0:02:08 [0]
Тема
0:05:00 [1]
Тема
0:13:52 [1]
Тема
0:17:09 [2]
Тема
0:16:52 [6]
Коментари на потребител
0:16:49 [7]
Тема
0:23:51 [2]
Тема
0:16:57 [4]
Тема
0:23:00 [1]
Снимка
0:16:46 [6]
Теми на потребител
0:12:59 [3]
Начална страница
0:05:52 [0]
Начална страница
0:15:44 [6]
Тема
0:10:47 [0]
Тема
0:10:21 [3]
Downloading file
0:17:09 [6]
Галерия
0:13:04 [1]
Начална страница
0:14:31 [5]
Тема
0:10:07 [3]
Тема
0:00:41 [0]
Тема
0:15:45 [3]
Downloading file
0:16:46 [3]
Тема
0:17:05 [5]
Тема
0:13:14 [9]
Тема
0:16:52 [4]
Тема
0:01:50 [0]
Начална страница
0:03:14 [0]
Downloading file
0:01:43 [0]
Тема
0:12:58 [3]
Тема
0:14:36 [0]
Теми на потребител
0:03:15 [0]
Тема
0:29:50 [3]
Тема
0:07:05 [0]
Тема
0:16:51 [6]
Тема
0:12:19 [0]
Потребителски профил
0:16:50 [6]
Тема
0:14:22 [4]
Тема
0:16:53 [2]
Тема
0:14:36 [0]
Тема
0:14:21 [3]
Тема
0:06:47 [1]
Тема
0:16:49 [3]
Чат
0:12:59 [3]
Downloading file
0:15:38 [2]
Тема
0:17:06 [6]
Начална страница
0:15:32 [4]
Тема
0:03:41 [0]
Потребителски профил
0:09:40 [0]
Тема
0:14:24 [0]
Тема
0:15:22 [2]
Тема
0:12:48 [0]
Снимка
0:02:08 [0]
Тема
0:17:07 [1]
Тема
0:12:53 [0]
Downloading file
0:08:51 [0]
Downloading file
0:02:55 [0]
Тема
0:08:50 [0]
Downloading file
0:16:42 [1]
Тема
0:11:49 [3]
Тема
0:14:19 [6]
Начална страница
0:14:36 [4]
Тема
0:10:03 [4]
Снимка
0:04:25 [0]
Downloading file
0:00:10 [0]
Начална страница
0:05:39 [0]
Тема
0:11:53 [2]
Тема
0:00:39 [0]
Тема
0:12:56 [4]
Тема
0:16:50 [6]
Мнения на потребител
0:06:56 [0]
Чат
0:15:49 [2]
Мнения на потребител
0:14:00 [6]
Тема
0:15:27 [5]
Рецепти
0:07:48 [0]
Снимка
0:09:21 [2]
Мнения на потребител
0:04:36 [0]
Снимка
0:15:24 [5]
Тема
0:09:13 [0]
Чат
0:09:13 [0]
Тема
0:14:12 [2]
Тема
0:09:47 [1]
Тема
0:10:21 [0]
Downloading file
0:01:19 [0]
Новина
0:13:55 [6]
Тема
0:10:18 [4]
Тема
0:11:21 [0]
Тема
0:17:03 [4]
Тема
0:14:07 [0]
Тема
0:16:59 [3]
Коментари на потребител
0:07:20 [0]
Тема
0:14:33 [6]
Тема
0:14:12 [0]
Downloading file
0:11:26 [5]
Тема
0:13:43 [0]
Тема
0:00:38 [0]
Тема
0:08:50 [2]
Потребителски профил
0:00:48 [0]
Тема
0:14:13 [7]
Тема
0:16:47 [2]
Тема
0:11:53 [0]
Downloading file
0:16:53 [5]
Тема
0:09:30 [0]
Мнения на потребител
0:06:57 [3]
Тема
0:04:18 [0]
Чат
0:14:30 [2]
Мнения на потребител
0:01:55 [0]
Начална страница
0:12:22 [5]
Чат
0:15:06 [1]
Тема
0:00:13 [0]
Downloading file
0:19:17 [107]
Тема
0:09:00 [2]
Тема
0:16:53 [4]
Снимка
0:11:42 [0]
Тема
0:01:27 [0]
Downloading file
0:16:48 [6]
Тема
0:17:10 [5]
Тема
0:11:32 [6]
Тема
0:06:17 [2]
Галерия
0:07:49 [1]
Тема
0:17:10 [4]
Тема
0:11:48 [1]
Тема
0:15:24 [6]
Мнения на потребител
0:28:18 [4]
Downloading file
0:12:58 [1]
Тема
0:13:59 [0]
Снимка
0:08:15 [1]
Тема
0:04:57 [0]
Чат
0:05:11 [0]
Downloading file
0:01:45 [0]
Тема
0:09:44 [3]
Тема
0:16:49 [2]
Тема
0:16:59 [5]
Мнения на потребител
0:04:59 [0]
Снимка
0:05:09 [0]
Чат
0:15:35 [4]
Downloading file
0:17:02 [7]
Тема
0:14:26 [0]
Downloading file
0:05:11 [0]
Downloading file
0:15:51 [3]
Мнения на потребител
0:14:57 [0]
Статии
0:39:32 [10]
Downloading file
0:00:04 [0]
Тема
0:09:31 [0]
Начална страница
0:25:10 [3]
Тема
0:16:55 [4]
Тема
0:16:50 [4]
Тема
0:10:22 [2]
Downloading file
0:15:35 [9]
Тема
0:13:49 [2]
Тема
0:15:28 [7]
Снимка
0:14:07 [2]
Начална страница
0:15:45 [6]
Мнения на потребител
0:17:00 [1]
Тема
0:14:38 [5]
Downloading file
0:14:47 [3]
Начална страница
0:15:42 [2]
Тема
0:12:19 [4]
Тема
0:14:43 [4]
Тема
0:08:50 [3]
Коментари на потребител
0:12:49 [4]
Тема
0:17:00 [7]
Начална страница
0:08:24 [2]
Downloading file
0:14:55 [0]
Downloading file
0:03:18 [0]
Downloading file
0:15:51 [6]
Тема
0:07:46 [0]
Тема
0:17:06 [2]
Мнения на потребител
0:00:59 [0]
Тема
0:13:24 [2]
Тема
0:12:45 [2]
Тема
0:11:27 [0]
Галерия
0:15:49 [2]
Чат
0:09:13 [0]
Тема
0:09:30 [2]
Теми на потребител
0:16:59 [1]
Тема
0:09:03 [2]
Коментари на потребител
0:16:57 [12]
Тема
0:16:53 [3]
Чат
0:16:53 [5]
Downloading file
0:01:05 [0]
Тема
0:13:11 [0]
Начална страница
0:11:45 [2]
Тема
0:13:20 [0]
Тема
0:16:49 [5]
Начална страница
0:04:58 [0]
Снимка
0:06:00 [1]
Тема
0:03:38 [0]
Тема
0:13:20 [2]
Тема
0:15:45 [9]
Тема
0:12:29 [0]
Галерия
0:17:11 [8]
Тема
0:16:53 [8]
Тема
0:09:10 [3]
Тема
0:12:25 [0]
Мнения на потребител
0:07:56 [1]
Тема
0:02:51 [2]
Начална страница
0:03:34 [0]
Коментари на потребител
0:13:28 [1]
Коментари на потребител
0:16:55 [3]
Тема
0:10:54 [2]
Тема
0:02:53 [0]
Начална страница
0:10:48 [3]
Галерия
0:16:55 [4]
Чат
0:13:11 [2]
Тема
0:16:51 [10]
Тема
0:16:55 [6]
Тема
0:11:10 [4]
Downloading file
0:15:39 [4]
Мнения на потребител
2:23:53 [46]
Downloading file
0:11:38 [1]
Чат
0:07:45 [1]
Тема
0:12:49 [0]
Browsing user sessions
0:10:19 [0]
Тема
0:01:29 [0]
Downloading file
0:10:29 [2]
Тема
0:07:06 [0]
Начална страница
0:07:28 [2]
Тема
0:06:51 [2]
Снимка
0:07:45 [4]
Тема
2:23:37 [59]
Downloading file
0:14:24 [3]
Снимка
0:14:25 [0]
Начална страница
0:11:48 [6]
Тема
0:14:14 [5]
Тема
0:02:58 [0]
Снимка
0:17:09 [8]
Тема
0:13:38 [2]
Тема
0:17:04 [2]
Галерия
0:05:57 [0]
Коментари на потребител
0:14:19 [1]
Мнения на потребител
0:10:38 [2]
Тема
0:16:42 [7]
Чат
0:01:53 [0]
Тема
0:09:38 [0]
Downloading file
0:16:45 [2]
Тема
0:07:57 [0]
Тема
0:04:28 [0]
Downloading file
0:14:55 [7]
Тема
0:16:59 [3]
Тема
2:22:49 [52]
Downloading file
0:14:08 [3]
Тема
0:15:39 [2]
Downloading file
0:16:53 [6]
Тема
0:15:28 [2]
Тема
0:14:14 [1]
Начална страница
0:16:50 [3]
Тема
0:47:05 [3]
Тема
0:12:58 [4]
Тема
0:16:45 [7]
Тема
0:17:01 [3]
Тема
0:16:52 [2]
Тема
0:07:43 [0]
Downloading file
0:14:19 [5]
Тема
0:16:54 [4]
Тема
0:16:48 [6]
Тема
0:15:23 [4]
Тема
0:10:40 [4]
Тема
0:16:44 [3]
Тема
0:12:14 [3]
Начална страница
0:14:30 [10]
Тема
0:14:26 [5]
Мнения на потребител
0:06:31 [0]
Тема
0:05:34 [0]
Тема
0:16:59 [3]
Галерия
0:10:00 [0]
Начална страница
0:14:21 [3]
Downloading file
0:17:10 [6]
Тема
0:13:07 [0]
Downloading file
0:11:44 [4]
Тема
0:16:48 [3]
Чат
0:07:30 [0]
Downloading file
0:02:53 [0]
Тема
0:17:05 [2]
Тема
0:01:21 [0]
Снимка
0:12:22 [0]
Тема
0:07:01 [2]
Тема
0:02:12 [1]
Тема
0:08:27 [0]
Чат
0:08:17 [0]
Коментари на потребител
0:16:57 [2]
Начална страница
0:09:05 [0]
Downloading file
0:08:10 [0]
Тема
0:14:09 [3]
Downloading file
0:10:59 [1]
Снимка
0:35:14 [4]
Тема
0:00:51 [0]
Тема
0:11:49 [1]
Мнения на потребител
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
още едно зелено рибе с много въпроси
Предишен Стр. 2 от 2 1 2
21
И все пак всичко е строго индивидуално.Аз например използвам къс плавник само когато работя със сух костюм заради дебелите подметки. Когато водата позволява винаги слагам мокър тип костюм, за да мога да използвам дълги плавници и мога да кажа, че не само не ми пречат а напротив, а съм се навирал с тях дори в дюзите на кораб.Поздрави...
22
vektorz написа:

Не разбирам защо въобще леководолазните плавници са по-къси?


Сега стана ли ти ясно :-D
23
Аз съм на мнението на Стамен,виждал съм водолази да използват и харпунджийски плавници,явно са им по удобни или по някаква тяхна си причина.Но болшинството използват къси.
24
Добре ми го разяснихте, не се бях замислял че краката се натоварват значително повече с харпунджийските плавници. По-скоро си мислех, че чрез по-малки амплитуди на маховете тази умора може да се контролира. Все пак неведнъж се е споменавало за дълги преходи с плуване, поради пренаселеност на "градинките" или безрибие...
Относно завирането на скуба по дупки и кораби нуждата от къси плавници си е съвсем логична, убедихте ме.
25
Oт това което прочетох до сега оставам с обеждението ,че харпунджийските плавници натоварват повече мускулатурата от водолазните,естествено са и с по голямо КПД. Но за един ненатрениран мускул няма ли да е по добре малко да пошляпа с нещо което изисква по малко усилие преди да мине към по сериозен плавник.Или пък въпреки по голямото усилие за движение с дълъг плавник се налагат по малко махове с краката ,а крайното изминато разстояние е по голямо в сравнение с водолазни. Ей в/у такива работи разсъждавам ама като нямам опит с двата вида само с разсъжденията си оставам Малко объркано съм изложил мислите си , но вярвам че разбирате какво се мъча да си обясня, или по скоро да ми обясните
И един въпрос към , Dobs!
Sporasub Elite Pro Fins и Picasso Fastail каква е твърдостта на перата , има ли вариант да си я избера аз ?!
26
И аз имам един въпрос :-) Пантофите на Sporasub Elite Pro Fins и Picasso Fastail с перата на кои други фирми могат да се използват. В смисъл дали са взаимнозаменяеми или не са.
27
Дака, преди няколко години и аз като теб имах съмнения за това дали мускулатурата на краката и не кой знае колко добрата ми обща кондиция няма да са пречка за ползването на плавници с дълги пера. По повод на това пуснах темата "Плавници - но какви" и веднага бях окуражен от повечето колеги пишещи във форума, след което минах на Cressi Gara и разбира се останах много доволен. Не че съм имал съмнения, че този вид плавници са определено по ефективни, но не бях сигурен как ще се справя с тях. след като се бях гмуркал много години с разни модели за шнорхелинг и скуба. Оказа се че няма проблеми нито с кондицията, нито с мускулите на краката и изобщо. Аз вече се явявам повече "отпускарски" харпунджия, а и минах 50-те, но продължавам да поддържам някаква форма с колело, ски и тенис, та се надявам докато има човек мерак за гмурене и късмет със здравето да караме докато можем.
Искам още да допълня, че и с обикновени плавници мога да се гмуркам и да взимам успешно риби, та в този смисъл съм привърженик на мнението, че кефа става и без върховна екипировка!
28
Dakata написа:
И един въпрос към , Dobs! Sporasub Elite Pro Fins и Picasso Fastail каква е твърдостта на перата , има ли вариант да си я избера аз ?!

Sporasub Elite Pro са спрени вече от производство и това, което има в наличност в магазините са последните останали бройки. Въпросните пера са със средна твърдост. Пантофа обаче е почти същия като на OMER Millennium, което на теория би трябвало да значи, че можеш да сложиш кои да е пера на OMER. Освен това всички композитни пера (фибростъкло или карбон), които се продават стават на всички видове пантофи, така че ако в някакъв момент решиш да минеш на друго ниво в гмуркането със композитни плавници няма проблем да се ползват пантофите. Просто композитните се правят без дупки за да може всеки да си пробие колкото дупки желае и да ги сложи на всеки пантоф.
При Picasso е малко по-различно. Там захващането на перото е с един болт, за разлика от Sporasub и OMER където е с 2 болта. Това значи, че перата не са взаимозаменяеми, но пак можеш да слагаш каквито си искаш композитни пера.
Относно твърдостта на Picasso Fastail мога да кажа, че това е плавник за начинаещи, което значи че е най-мекия от гамата им. Лично не съм плувал с такива, но от Black Team (следващия в гамата) съм очарован.
29
Петре, прочетох тази тема малко преди да прочета пост-а ти . Там намерих отговорите които търся А за това , че екипировката прави от начинаещия профи ,съм много далеч от тази теория! Мерака е много важен , а най-важно е живот и здраве да има А кеф ми е и само с маска и шнорхел да се плицикам
Dobs, благодаря за информацията ,решението ми е взето !
Но имам още питания , кракът ми е малък номер 41, но за сметка на това е по широк . Плавниците които имам сега с 5мм чорап се усеща напрежение в предната част на ходилото, не пръстите ами възглавничките зад тях(номера на плавника е 44-46). Можи ли това да се корегира като се направят дупки на пантофа както пише в някои теми?
Питам защото предполагам ,че какъвто и плавник да си взема това ще ми е проблем.
Поздрави Данчо калпазанчо :0
30
С Immersion Esclapez най-вероятно няма да имаш такъв проблем. Преди бяха най-удобните в това отношение. Аз лично съм ползвал три чифта такива плавници, но им минаха славните години, когато се използваха много тук в България. Не съм сигурен Immersion как се развиват с плавниците в момента.
31
В твоя случай трябва да се ориентираш към марки с широк пантоф: Picasso, Sporasub, OMER. Но най-добрия начин е да мериш с неопренов чорп. Аз съм скептичен към пробиването на дупки в гумата. Не вярвам краката ти да са толкова нестандартни, че да не можеш от толкова марки на пазара да си намериш удобен пантоф
32
Имерсион наистина са най удобните за широк тип стъпало.Марката се развива горе долу,имат си дори карбонови плавници.Марио Христов като представител на марката се гмурка с такива и изглеждаха доста добре.
Предишен Стр. 2 от 2 1 2
Нови Продукти
C4 Snorkel keeper for MELTEMI/SCIROCCO

Цена: 9.78 Лв.
Spearfishing