Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 578
Активни регистрирани потребители
260:54:07 - Ahrefs [Bot] [139771]
Тема
0:05:16 - Yandex [Bot] [0]
Чат
258:02:00 - Tbot [Bot] [3456466]
Мнения на потребител
5:31:47 - Bing [Bot] [1820]
Тема
7:45:43 - Google [Bot] [4399]
Тема
Активни анонимни потребители
0:13:05 [0]
Downloading file
0:06:53 [0]
Тема
0:10:39 [3]
Тема
0:07:05 [0]
Тема
0:09:21 [2]
Тема
0:10:39 [2]
Тема
0:08:23 [1]
Тема
0:09:00 [1]
Тема
0:04:13 [0]
Тема
0:12:17 [0]
Тема
0:10:58 [2]
Тема
0:06:33 [1]
Тема
0:04:10 [1]
Тема
0:10:51 [2]
Downloading file
0:22:54 [11]
Снимка
0:08:12 [3]
Начална страница
0:09:31 [2]
Тема
0:06:48 [3]
Галерия
0:08:24 [3]
Тема
0:10:48 [2]
Начална страница
0:06:11 [0]
Тема
0:11:36 [0]
Downloading file
0:14:08 [0]
Тема
0:08:07 [3]
Тема
0:09:31 [4]
Теми на потребител
1:27:33 [39]
Downloading file
0:02:50 [0]
Коментари на потребител
0:10:39 [4]
Начална страница
0:08:18 [0]
Тема
0:10:53 [4]
Тема
0:10:40 [4]
Тема
0:03:30 [0]
Снимка
0:06:38 [5]
Начална страница
0:10:38 [2]
Тема
0:26:47 [1]
Тема
0:03:58 [0]
Начална страница
0:10:42 [3]
Тема
0:01:28 [0]
Снимка
0:02:47 [0]
Съзтезания
0:13:38 [0]
Съобщения
0:09:35 [4]
Тема
0:11:00 [3]
Чат
0:09:35 [2]
Начална страница
0:10:59 [4]
Тема
0:09:30 [2]
Тема
0:04:28 [1]
Тема
0:06:52 [3]
Тема
0:04:11 [0]
Начална страница
0:17:44 [1]
Мнения на потребител
0:10:31 [0]
Downloading file
1:47:13 [27]
Downloading file
0:11:05 [6]
Тема
0:11:03 [0]
Downloading file
0:13:11 [0]
Downloading file
0:09:22 [0]
Downloading file
0:01:26 [4]
Тема
0:06:55 [1]
Мнения на потребител
0:03:33 [0]
Downloading file
0:10:47 [2]
Тема
0:10:47 [2]
Тема
0:10:42 [1]
Тема
0:05:20 [1]
Тема
0:06:21 [1]
Галерия
0:06:02 [2]
Тема
0:02:00 [0]
Downloading file
0:06:43 [1]
Тема
0:00:52 [0]
Тема
0:04:31 [2]
Снимка
0:06:56 [2]
Тема
0:11:02 [2]
Тема
0:11:06 [1]
Тема
0:09:22 [2]
Коментари на потребител
0:10:50 [3]
Галерия
0:06:37 [2]
Тема
0:14:12 [0]
Потребителски профил
0:07:26 [2]
Тема
0:10:56 [2]
Тема
0:09:34 [3]
Downloading file
0:06:24 [0]
Downloading file
0:10:54 [1]
Тема
0:07:39 [0]
Downloading file
0:26:32 [2]
Тема
0:11:03 [3]
Чат
0:01:36 [0]
Тема
0:09:35 [5]
Мнения на потребител
0:09:35 [1]
Тема
0:13:23 [0]
Мнения на потребител
0:09:30 [1]
Тема
0:07:40 [0]
Тема
0:09:15 [5]
Тема
0:12:22 [0]
Коментари на потребител
0:03:13 [0]
Downloading file
0:13:46 [0]
Downloading file
0:13:26 [0]
Тема
0:07:00 [1]
Тема
0:10:43 [4]
Тема
0:02:46 [0]
Тема
0:06:40 [2]
Начална страница
0:07:41 [2]
Downloading file
0:05:42 [4]
Тема
0:08:12 [1]
Тема
0:00:23 [0]
Начална страница
0:10:45 [1]
Тема
0:06:10 [4]
Тема
0:08:19 [3]
Тема
0:09:35 [2]
Начална страница
0:09:44 [2]
Коментари на потребител
0:11:00 [5]
Тема
0:06:47 [2]
Форум
0:10:43 [5]
Downloading file
0:10:38 [4]
Тема
0:09:30 [3]
Тема
0:10:45 [4]
Мнения на потребител
0:07:04 [4]
Тема
0:12:57 [1]
Начална страница
0:07:52 [0]
Тема
0:10:43 [0]
Мнения на потребител
0:09:46 [3]
Тема
0:09:38 [3]
Начална страница
0:03:34 [0]
Мнения на потребител
0:10:45 [1]
Тема
0:12:25 [0]
Мнения на потребител
0:21:10 [1]
Тема
0:12:27 [0]
Downloading file
0:09:46 [4]
Тема
0:08:23 [5]
Downloading file
0:11:03 [2]
Тема
2:10:24 [48]
Downloading file
0:11:55 [0]
Потребителски профил
0:03:28 [1]
Тема
0:14:55 [0]
Тема
0:09:28 [0]
Чат
0:06:36 [1]
Тема
0:13:49 [0]
Потребителски профил
0:10:55 [3]
Мнения на потребител
0:09:37 [0]
Тема
0:09:26 [2]
Чат
0:06:17 [2]
Тема
0:10:47 [1]
Downloading file
0:06:41 [2]
Тема
0:10:46 [2]
Тема
0:10:51 [1]
Теми на потребител
0:10:57 [1]
Тема
0:05:07 [0]
Тема
0:10:54 [0]
Тема
0:11:52 [0]
Тема
0:09:33 [1]
Тема
0:12:29 [1]
Начална страница
0:09:28 [1]
Тема
0:14:01 [3]
Downloading file
0:11:05 [3]
Тема
0:09:19 [3]
Тема
0:10:48 [3]
Downloading file
0:10:53 [1]
Тема
0:08:14 [0]
Теми на потребител
0:10:46 [3]
Чат
0:11:42 [0]
Тема
0:04:40 [1]
Галерия
0:11:06 [2]
Мнения на потребител
0:07:24 [0]
Downloading file
0:15:23 [1]
Мнения на потребител
0:00:58 [1]
Начална страница
0:12:13 [5]
Тема
0:03:19 [0]
Тема
0:06:57 [2]
Тема
0:08:26 [2]
Чат
0:11:33 [0]
Тема
0:02:09 [0]
Коментари на потребител
0:08:23 [1]
Тема
0:08:16 [0]
Коментари на потребител
0:09:35 [4]
Снимка
0:11:01 [2]
Начална страница
0:09:16 [5]
Снимка
0:10:53 [4]
Галерия
0:09:27 [1]
Тема
0:06:00 [0]
Тема
0:11:00 [5]
Downloading file
0:05:30 [4]
Тема
0:05:02 [5]
Downloading file
0:04:46 [0]
Тема
0:10:11 [0]
Тема
0:06:09 [1]
Тема
0:07:10 [0]
Тема
0:07:42 [3]
Downloading file
0:10:38 [0]
Тема
0:08:43 [0]
Начална страница
0:11:00 [3]
Чат
0:10:54 [2]
Тема
0:07:40 [0]
Тема
0:05:24 [0]
Тема
0:05:33 [0]
Тема
0:10:41 [3]
Новина
0:12:06 [0]
Тема
0:02:01 [0]
Чат
0:07:31 [1]
Тема
0:04:47 [1]
Тема
0:07:42 [0]
Чат
0:10:49 [6]
Тема
0:06:25 [1]
Снимка
0:07:07 [0]
Downloading file
0:07:18 [0]
Теми на потребител
0:08:01 [0]
Downloading file
0:10:49 [5]
Downloading file
0:05:28 [0]
Потребителски профил
0:02:05 [0]
Събития
0:09:20 [2]
Тема
0:29:40 [9]
Downloading file
0:09:07 [0]
Чат
0:08:31 [0]
Начална страница
0:10:40 [4]
Тема
0:07:04 [2]
Тема
0:05:37 [0]
Мнения на потребител
0:10:52 [0]
Downloading file
0:13:30 [0]
Снимка
0:11:00 [2]
Тема
0:03:35 [0]
Коментари на потребител
0:08:36 [1]
Тема
0:10:57 [3]
Тема
0:06:39 [1]
Тема
0:07:37 [2]
Тема
0:10:48 [2]
Тема
0:01:12 [0]
Тема
0:10:38 [2]
Тема
0:10:54 [2]
Начална страница
0:11:01 [1]
Тема
0:08:06 [1]
Тема
0:10:47 [1]
Снимка
0:03:21 [0]
Downloading file
0:03:47 [0]
Потребителски профил
0:06:20 [1]
Тема
0:03:59 [0]
Тема
0:08:07 [0]
Снимка
0:05:56 [0]
Тема
0:11:00 [7]
Тема
0:06:42 [1]
Тема
0:06:23 [0]
Начална страница
0:01:16 [0]
Тема
0:09:22 [1]
Downloading file
0:14:49 [0]
Тема
0:04:10 [0]
Тема
0:06:58 [1]
Мнения на потребител
0:09:35 [1]
Тема
0:05:46 [0]
Downloading file
0:05:38 [2]
Тема
0:11:02 [3]
Тема
0:10:42 [2]
Тема
0:03:34 [0]
Downloading file
0:09:39 [1]
Тема
0:10:40 [3]
Тема
0:02:53 [0]
Тема
0:10:58 [0]
Потребителски профил
0:06:52 [0]
Тема
0:10:44 [2]
Теми на потребител
0:02:31 [2]
Тема
0:08:17 [2]
Снимка
0:03:24 [2]
Новина
0:06:19 [0]
Тема
0:09:35 [0]
Downloading file
0:09:30 [0]
Тема
0:09:47 [3]
Тема
0:10:49 [7]
Тема
0:11:06 [3]
Теми на потребител
0:01:33 [0]
Downloading file
0:08:19 [1]
Тема
0:05:04 [3]
Тема
0:10:38 [0]
Чат
0:10:48 [0]
Тема
0:06:19 [0]
Тема
0:08:07 [2]
Тема
0:00:24 [0]
Тема
0:07:23 [0]
Начална страница
0:09:19 [0]
Тема
0:14:53 [0]
Тема
0:08:55 [0]
Browsing user sessions
0:07:16 [0]
Тема
0:09:42 [3]
Чат
0:37:56 [3]
Тема
0:10:58 [5]
Тема
0:10:34 [0]
Тема
0:10:59 [1]
Тема
0:05:33 [1]
Тема
1:49:49 [29]
Downloading file
0:09:44 [1]
Тема
0:03:07 [0]
Тема
0:11:02 [6]
Тема
0:05:01 [1]
Снимка
0:04:00 [1]
Тема
0:02:58 [0]
Начална страница
0:11:03 [4]
Тема
0:05:50 [0]
Теми на потребител
0:03:31 [0]
Downloading file
0:03:17 [1]
Downloading file
0:12:43 [0]
Потребителски профил
0:08:48 [1]
Тема
2:13:35 [41]
Downloading file
0:33:07 [3]
Тема
0:11:05 [0]
Тема
0:13:56 [0]
Тема
0:07:47 [0]
Тема
0:11:04 [2]
Тема
0:10:47 [3]
Тема
0:10:44 [2]
Чат
0:17:46 [1]
Тема
0:10:52 [3]
Мнения на потребител
0:16:55 [1]
Снимка
0:10:41 [5]
Чат
0:06:54 [1]
Начална страница
0:14:52 [0]
Тема
0:09:39 [2]
Снимка
0:04:42 [0]
Тема
0:04:16 [1]
Начална страница
0:11:04 [3]
Тема
0:06:59 [0]
Тема
0:08:26 [3]
Снимка
0:04:02 [1]
Чат
0:09:41 [0]
Потребителски профил
0:09:40 [2]
Тема
0:10:41 [3]
Тема
0:11:00 [3]
Тема
0:07:09 [5]
Начална страница
0:10:47 [4]
Тема
0:22:53 [2]
Тема
0:13:38 [0]
Мнения на потребител
0:10:39 [0]
Тема
0:06:53 [3]
Тема
0:08:31 [0]
Теми на потребител
0:12:45 [0]
Downloading file
0:23:45 [2]
Тема
0:01:00 [0]
Тема
0:10:46 [5]
Тема
0:06:14 [0]
Потребителски профил
0:10:45 [4]
Тема
0:08:17 [2]
Тема
0:10:48 [2]
Тема
0:08:31 [0]
Тема
0:08:16 [2]
Начална страница
0:00:42 [0]
Тема
0:10:44 [1]
Тема
0:06:54 [2]
Тема
0:09:33 [1]
Тема
0:11:01 [2]
Тема
0:09:27 [2]
Теми на потребител
0:12:37 [0]
Тема
0:03:35 [0]
Тема
0:08:19 [0]
Тема
0:09:17 [2]
Тема
0:06:43 [0]
Снимка
0:11:04 [0]
Мнения на потребител
0:11:02 [0]
Тема
0:06:48 [0]
Downloading file
0:02:46 [0]
Downloading file
0:11:55 [0]
Тема
0:02:45 [0]
Downloading file
0:10:37 [1]
Тема
0:05:44 [2]
Тема
0:08:14 [3]
Тема
0:08:31 [3]
Тема
0:03:58 [2]
Тема
0:21:50 [1]
Начална страница
0:09:06 [0]
Downloading file
0:14:37 [1]
Начална страница
0:05:48 [0]
Тема
0:11:24 [1]
Начална страница
0:06:51 [2]
Коментари на потребител
0:10:45 [6]
Мнения на потребител
0:00:51 [0]
Чат
0:09:44 [1]
Тема
0:07:55 [0]
Тема
0:09:22 [3]
Чат
0:01:43 [0]
Снимка
0:03:16 [1]
Тема
0:13:34 [1]
Начална страница
0:09:19 [3]
Тема
0:03:08 [0]
Чат
0:03:08 [0]
Тема
0:08:07 [1]
Тема
0:03:42 [0]
Тема
0:04:16 [0]
Downloading file
0:10:24 [0]
Коментари на потребител
0:07:50 [4]
Тема
0:04:13 [3]
Тема
0:05:16 [0]
Тема
0:10:58 [2]
Начална страница
0:08:02 [0]
Тема
0:10:54 [1]
Тема
0:01:15 [0]
Тема
0:08:28 [6]
Тема
0:08:07 [0]
Downloading file
0:05:21 [3]
Тема
0:07:38 [0]
Тема
0:09:34 [0]
Начална страница
0:02:45 [1]
Тема
0:11:00 [0]
Тема
0:08:08 [3]
Тема
0:10:42 [2]
Тема
0:05:48 [0]
Downloading file
0:10:48 [3]
Начална страница
0:03:25 [0]
Мнения на потребител
0:00:52 [0]
Тема
0:13:16 [0]
Тема
0:08:25 [2]
Мнения на потребител
0:10:51 [0]
Browsing user sessions
0:06:17 [2]
Начална страница
0:09:01 [1]
Тема
0:13:12 [51]
Тема
0:02:55 [0]
Тема
0:10:48 [3]
Тема
0:05:37 [0]
Тема
0:10:23 [0]
Downloading file
0:10:43 [3]
Downloading file
0:11:05 [3]
Коментари на потребител
0:05:27 [3]
Тема
0:00:12 [0]
Галерия
0:01:44 [0]
Downloading file
0:11:05 [3]
Начална страница
0:05:43 [1]
Тема
0:09:19 [2]
Теми на потребител
0:22:13 [3]
Чат
0:06:53 [1]
Тема
0:07:54 [0]
Снимка
0:02:10 [0]
Тема
0:13:52 [0]
Downloading file
0:14:24 [0]
Downloading file
0:10:41 [0]
Downloading file
0:03:39 [1]
Тема
0:10:44 [2]
Тема
0:10:54 [4]
Тема
0:14:02 [0]
Browsing user sessions
0:14:06 [1]
Начална страница
0:09:30 [3]
Тема
0:10:57 [6]
Тема
0:08:21 [0]
Downloading file
0:14:22 [0]
Начална страница
0:09:46 [2]
Тема
0:08:52 [0]
Статии
0:33:27 [10]
Downloading file
0:03:26 [0]
Начална страница
0:19:05 [3]
Тема
0:10:50 [2]
Начална страница
0:10:45 [4]
Тема
0:04:17 [1]
Коментари на потребител
0:09:30 [5]
Тема
0:07:44 [2]
Тема
0:09:23 [2]
Тема
0:08:02 [1]
Тема
0:09:40 [3]
Тема
0:10:55 [0]
Тема
0:08:33 [1]
Browsing user sessions
0:08:42 [2]
Снимка
0:09:37 [1]
Начална страница
0:06:14 [1]
Тема
0:08:38 [4]
Тема
0:02:45 [1]
Мнения на потребител
0:06:44 [1]
Тема
0:10:55 [6]
Тема
0:02:19 [1]
Снимка
0:08:50 [0]
Downloading file
0:12:44 [0]
Тема
0:09:46 [3]
Снимка
0:01:41 [0]
Тема
0:11:01 [2]
Мнения на потребител
0:09:57 [0]
Тема
0:07:19 [2]
Тема
0:06:40 [1]
Тема
0:05:22 [0]
Галерия
0:09:44 [1]
Чат
0:03:08 [0]
Тема
0:03:25 [2]
Теми на потребител
0:10:54 [0]
Тема
0:02:58 [2]
Коментари на потребител
0:10:52 [6]
Мнения на потребител
0:10:48 [2]
Тема
0:10:48 [5]
Downloading file
0:10:14 [0]
Тема
0:07:06 [0]
Начална страница
0:05:40 [1]
Снимка
0:07:15 [0]
Тема
0:10:44 [4]
Тема
0:13:54 [0]
Downloading file
0:14:56 [0]
Галерия
0:12:42 [0]
Downloading file
0:07:15 [2]
Тема
0:09:40 [7]
Снимка
0:06:24 [0]
Галерия
0:11:06 [3]
Начална страница
0:10:48 [7]
Тема
0:03:05 [2]
Тема
0:06:20 [0]
Мнения на потребител
0:01:51 [1]
Тема
0:12:44 [0]
Начална страница
0:07:23 [0]
Тема
0:10:50 [3]
Тема
0:04:49 [0]
Тема
0:04:43 [1]
Теми на потребител
0:10:50 [1]
Тема
0:07:06 [1]
Начална страница
0:10:46 [7]
Начална страница
0:10:50 [4]
Тема
0:05:05 [4]
Downloading file
0:09:34 [2]
Тема
2:17:48 [45]
Downloading file
0:05:33 [0]
Тема
0:01:40 [0]
Тема
0:06:44 [0]
Browsing user sessions
0:04:14 [0]
Тема
0:10:32 [0]
Тема
0:04:24 [1]
Мнения на потребител
0:01:01 [0]
Начална страница
0:01:23 [0]
Downloading file
0:00:46 [0]
Тема
0:01:40 [0]
Browsing user sessions
2:17:32 [56]
Чат
0:08:19 [1]
Тема
0:08:20 [0]
Начална страница
0:05:43 [0]
Начална страница
0:08:09 [2]
Начална страница
0:11:55 [1]
Начална страница
0:11:04 [5]
Тема
0:07:33 [2]
Тема
0:10:59 [2]
Галерия
0:14:53 [0]
Тема
0:08:14 [0]
Мнения на потребител
0:04:33 [2]
Тема
0:10:37 [5]
Тема
0:10:52 [0]
Тема
0:03:33 [0]
Downloading file
0:10:40 [1]
Downloading file
0:01:52 [0]
Тема
0:13:37 [0]
Тема
0:08:50 [4]
Тема
0:10:54 [2]
Галерия
2:16:44 [49]
Downloading file
0:08:03 [1]
Тема
0:09:34 [2]
Downloading file
0:10:48 [3]
Тема
0:09:23 [2]
Тема
0:08:09 [0]
Коментари на потребител
0:10:45 [2]
Тема
0:41:00 [3]
Тема
0:06:53 [3]
Тема
0:10:40 [2]
Downloading file
0:10:56 [3]
Тема
0:10:47 [2]
Тема
0:01:38 [0]
Downloading file
0:08:14 [4]
Тема
0:10:49 [4]
Тема
0:10:43 [4]
Теми на потребител
0:09:18 [1]
Тема
0:04:35 [1]
Downloading file
0:10:39 [3]
Тема
0:06:09 [3]
Начална страница
0:08:25 [4]
Мнения на потребител
0:08:21 [2]
Чат
0:00:26 [0]
Тема
0:14:31 [0]
Тема
0:10:54 [2]
Начална страница
0:03:55 [0]
Начална страница
0:08:16 [1]
Downloading file
0:11:05 [2]
Тема
0:07:02 [0]
Downloading file
0:05:39 [0]
Тема
0:10:43 [2]
Downloading file
0:01:25 [0]
Downloading file
0:11:00 [2]
Тема
0:10:19 [0]
Downloading file
0:06:17 [0]
Тема
0:00:56 [0]
Downloading file
0:11:16 [0]
Тема
0:02:22 [0]
Чат
0:02:12 [0]
Коментари на потребител
0:10:52 [1]
Тема
0:03:00 [0]
Downloading file
0:02:05 [0]
Тема
0:08:04 [3]
Downloading file
0:04:54 [1]
Снимка
0:29:09 [4]
Тема
0:09:47 [0]
Теми на потребител
0:05:44 [1]
Мнения на потребител
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Лаврак - навици и места
21
Та ... мястото си е моето борунче-южно от Айтос.(Е може и да е доста по-южно
22
ами аз честно казано не намерих разлика в храната като ходих миналата седмица. Пък то идеята е да се видим храната е на втори план според мен, е ако има такова място дето и храната да е добра е супер ама тогава вероятно места няма да има .. та компромис трябва някакъв
Яворе какви са тия кръгове? Да не викате извънземните?
23
Решението ви е:"Отвъд алеята , зад шкафа"-ул."Будапеща" 33.Павка-тук са лавраците!
24
ex какво море - стъкло. Яво завиждам ти, определено.
25
"Отвъд алеята , зад шкафа" е много готино заведение, ама е малко скъпичко... ние търсиме място с добра кухня на поносими цени... Ще пробвам "Мама мия"-та в Лозенец защото е на удобно място а и доста хубави работи са ми казвали за нея...
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ кво стана бе... аз чета за заведения а то темата за Лавраците... офтопик... Ванка изтривай ме...
26
Yavorsub написа:

Та ... мястото си е моето борунче-южно от Айтос.(Е може и да е доста по-южно
-Снимка-



Че то кога ще е така, да те водя за есетри и моруни в язовир Копринка.
А иначе, лаврашките градинки трябва да се пазят в строга тайна , че е гадно отивайки на любимото место, да видиш няколко "шнорхела" - новобранки да го обхождат.
27
По-добре новобранки със шнорхели, от колкото пиромани със шашки от по 200 грама
28
Не се притеснявайте-и в двата случая -изхода ще е повече от печален или поне крайно неприятен за некакените посетители.
29
Иначе без майтап-хващал съм лаврак на буната на ПЕРЛА и в най-южната част на плажа на ММЦ-срещу камъните северно от АТЛИМАН.Е вярно че беше преди години и след това там дста хора са вършели , но...!
А колкото до заведението -питахте за свободни места и хубава храна -а не споменахте цените . та ...затова.
Гринго, приятелю !(засега невиждан ) Като се видим, я във Варна, я в Приморско на терасата на Диксъна , аз ще те черпя бирата, а в замяна на това ти ще ме питаш за лавраците. Аз не ходя специално за лавраци, но ще ти кажа как и къде да ги удариш.
31
Хехе, мерси Весел! Да ти кажа честно, никога това не ми е било някаква цел, нито пък съм страдал от това, че не съм срещал лавраци. Даже не съм ги търсил специално. Знам, че ще взема само "моите" риби и това ми е достатъчно. Само веднъж помня да съм се вкисвал за изпусната риба - огромен гофус (може би рибата на живота ми), който дори ударих в средата, но или не го пробих целия, защото беше на поне 3 метра, или контрата се затвори при лупинга, който направи рибището. Така или иначе си замина, а аз малко се разстроих. Свидетел на излизането ми беше Ванката Томов (Ватуса) и той да каже, че го приех съвсем философски. Ако ми е писано, ще срещна и моя лаврак. Виж за това, да поседнем на бира и да побъбрим, усещам осезаем ентусиазъм
32
А защо не си отворите по бира пред компютъра и Vessel да ти разтълкува този негов "КОАН" - "...как и къде да ги удариш..." лавраците!? Пък и за другите риби - що не!
А ако живот и здраве се видим някъде по морето - почерпката от нас (от вътрешността)!
33
Петър написа:

(от вътрешността)!


На кое на лаврака ли ?

Идеята е добра, хората виртуален секс правят че ние по една бира ли няма да изпием пред компютрите...аз цяла бутилка уиски привършвам вече
34
Гриша, "твоите" риби са си в морето и те чакат, въпрос на време е, кога ще отидеш да си ги "вземеш" и колко дълго във времето ще продължават тези срещи (колкото повече години, толкова по-добре).
Не познавам харпунджия, дори и от най-"великите", който да не е изпускал (многократно дори), трофейни и много добри екземпляри. Това, дали този гофус който си изтървал е "рибата на живота ти", съмнявам се, по-важно е да се усмихнеш и философски да си кажеш "Е, това не е било моята риба", както ти го направи.
Здравей Гриша Гринго,
Тъй като те познавам лично, мога да кажа че ти не си по малко
достоен да си пич на сайта !
Колкото до Чефо от Варна - бивш състезател, той наистина знае доста
неща за лавраците - и съм сигурен че ще ти снесе полезна информация
между бирите !
А иначе - Ватуса правилно е написал че няма харпунджия който да не е изпускал риба , и то големи и трофейни екземпляри !
Пример - Батко Влади !!!!
Годината май беше 86 - на Черноморец, малко южно от биволите ! Още бях "пишлеме" на лавраците, и на 10-12 метра ми дойде най големият лаврак който досега ! съм виждал в Черно море - 7 - 7,5 кг мейби....
Дойде ми челно - като по учебник, естествено че аз мръднах и той изфиряса ! Няма да казвам че щях да си изям т............е, но нейсе !
Продължих да гмуркам в района, и след 4-5 гмуркания, идеално скрит зад един камък Господ ми го прати пак - само че този път мина косо диагонално пред харпуна ми - май не ме виждаше ! Стрелях изотзад - от около два метра, и ИЗОБЩО не го уцелих !
Такива ми ти работи.....
36
И малко да разводня темата-как разбирате коя е рибата на живота ?И ако изпуснеш една голяма риба какво?Няма да казвам колко беше най-голямата риба която (естествено) изпуснах ,но най -ме е яд за един не толкова голям зъбар който си беше мой отвсякъде -но морето не беше съгласно.
37
И аз мисля кат Явор - не бива да се издига рибата в култ, никога не знаем какво ще ни прати утре морето ...
38
Хехе, Владе, аз съм си "Пич на пичовете", та сега няма да ме понижаваш в длъжност
Иначе тук спор няма да се получи - аз съм много далеч от тези, които са издигнали рибата в култ. Просто при условията, в които съм поставен като отпускарски харпунджия, скромните ми ловни умения и пълната липса на "кървава" амбиция превръщат срещите ми с трофейни риби в нещо като боледуване от варицела. Или изобщо не боледуваш, или е само веднъж в живота... Вероятно това съм имал предвид, като използвах израза по-горе. Рибата беше не по-малка от 4-5 кг., та нека прекаралите значителна част от живота си в морето като Влади, Ачо и Весел да кажат колко пъти са виждали подобни гофуси в нашето море, особено през последните 10 години. Аз за себе си приех самият факт, че съм го срещнал, за достатъчно преживяване, защото доста по-млади и амбициозни колеги може би никога няма да видят такъв екземпляр през маската си. Даже не спира да ме тормози фактът, че ударих рибата и вероятно съм я осакатил или дори по-лошо - убил напразно.
Колкото до лавраците, те явно не са моите риби - още когато се загмурках през 80-те, когато бяха доста по-често срещани, те си ме отбягват. Аз им го връщам с пълно пренебрежение . Още тогава усетих, че майсторите на лавраците старателно крият местата и техниките за лов, и понеже ми беше неприятно вечерта да сме приятели на маса, да ми пушат от "Ротмънс"-а, а на сутринта като застягаме такъмите, да се чудят как да се "изхлузят" от компанията ми, в знак на протест обявих пълен бойкот на лавраците. Никога не питам за лаврашки места. Нито ги търся, нито искам да ги срещам, нито ги купувам. Даже и в ресторант не си поръчвам. Аз стрелям по рибите, за да ги ям, а всички казват, че лавракът не бил вкусен, нали Владе...
Гришка, да знаеш че ако се засечем на морето ще те заведа на всички лаврашки места от Синеморец надолу ! И ще ти кажа всичко което знам, па ти ако искаш ги стреляй , ако искаш не - естествено ако ги срещнеш ...
Колкото до вкусен или не, нашенският лаврак - смея да твърдя че е най вкусният от всички - нищо общо със средиземноморският и океанският !
Но - както ти казах в събота, ние с Волтер предпочитаме "леферчетата" !
Но и лаврак хапваме понякога де, да не мислиш...
Колкото до големите риби, никога не ми е било самоцел...
А и съм ти казвал че лавраци под кило не смятам че е разумно да се стрелят !!
40
Нови Продукти
C4 CAMOSKIN OCEAN 3mm Pants

Цена: 238.61 Лв.
Spearfishing