Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 575
Активни регистрирани потребители
260:56:40 - Ahrefs [Bot] [139794]
Начална страница
0:07:49 - Yandex [Bot] [1]
Чат
258:04:33 - Tbot [Bot] [3457261]
Галерия
5:34:20 - Bing [Bot] [1820]
Тема
7:48:16 - Google [Bot] [4417]
Потребителски профил
Активни анонимни потребители
0:00:23 [1]
Тема
0:09:26 [0]
Тема
0:13:12 [3]
Тема
0:09:38 [0]
Тема
0:11:54 [2]
Тема
0:13:12 [3]
Тема
0:10:56 [1]
Тема
0:11:33 [2]
Начална страница
0:06:46 [0]
Тема
0:14:50 [0]
Тема
0:13:31 [3]
Чат
0:09:06 [1]
Тема
0:06:43 [4]
Browsing user sessions
0:13:24 [3]
Тема
0:01:41 [0]
Тема
0:10:45 [3]
Начална страница
0:12:04 [2]
Тема
0:09:21 [3]
Галерия
0:10:57 [3]
Тема
0:13:21 [2]
Начална страница
0:08:44 [0]
Тема
0:14:09 [0]
Downloading file
0:01:40 [0]
Снимка
0:10:40 [4]
Тема
0:12:04 [5]
Downloading file
1:30:06 [41]
Downloading file
0:05:23 [1]
Начална страница
0:13:12 [6]
Мнения на потребител
0:10:51 [0]
Тема
0:13:26 [5]
Теми на потребител
0:13:13 [4]
Тема
0:06:03 [0]
Снимка
0:09:11 [5]
Начална страница
0:13:11 [4]
Тема
0:29:20 [2]
Downloading file
0:06:31 [1]
Тема
0:13:15 [3]
Тема
0:04:01 [0]
Снимка
0:05:20 [0]
Съзтезания
0:00:52 [0]
Downloading file
0:12:08 [4]
Тема
0:13:33 [3]
Чат
0:12:08 [2]
Начална страница
0:13:32 [5]
Мнения на потребител
0:12:03 [2]
Тема
0:07:01 [1]
Тема
0:09:25 [3]
Тема
0:06:44 [0]
Начална страница
0:01:50 [0]
Тема
0:13:04 [0]
Downloading file
1:49:46 [28]
Downloading file
0:13:38 [8]
Начална страница
0:13:36 [0]
Downloading file
0:00:42 [0]
Форум
0:11:55 [0]
Downloading file
0:03:59 [5]
Downloading file
0:09:28 [1]
Мнения на потребител
0:06:06 [0]
Downloading file
0:13:20 [3]
Downloading file
0:13:20 [2]
Тема
0:13:15 [1]
Тема
0:07:53 [2]
Тема
0:08:54 [1]
Галерия
0:08:35 [2]
Тема
0:04:33 [0]
Downloading file
0:09:16 [3]
Тема
0:03:25 [0]
Тема
0:07:04 [2]
Снимка
0:09:29 [2]
Тема
0:13:35 [3]
Тема
0:13:39 [2]
Потребителски профил
0:11:55 [3]
Тема
0:13:23 [4]
Галерия
0:09:10 [2]
Тема
0:01:44 [0]
Начална страница
0:09:59 [2]
Тема
0:13:29 [2]
Тема
0:12:07 [5]
Тема
0:08:57 [0]
Downloading file
0:13:27 [4]
Галерия
0:10:12 [0]
Downloading file
0:29:05 [3]
Тема
0:13:36 [4]
Тема
0:04:09 [0]
Тема
0:12:08 [6]
Тема
0:12:08 [1]
Тема
0:00:55 [0]
Чат
0:12:03 [1]
Тема
0:10:13 [0]
Тема
0:11:48 [6]
Галерия
0:14:55 [0]
Коментари на потребител
0:05:46 [0]
Downloading file
0:01:17 [0]
Тема
0:00:56 [1]
Начална страница
0:09:33 [3]
Downloading file
0:13:16 [5]
Тема
0:05:19 [0]
Тема
0:09:13 [2]
Начална страница
0:10:14 [2]
Downloading file
0:08:15 [7]
Рецепти
0:10:45 [3]
Начална страница
0:02:56 [0]
Начална страница
0:13:18 [1]
Тема
0:08:43 [6]
Тема
0:10:52 [4]
Коментари на потребител
0:12:08 [3]
Начална страница
0:12:17 [3]
Тема
0:13:33 [5]
Тема
0:09:20 [3]
Тема
0:13:16 [5]
Downloading file
0:13:11 [5]
Тема
0:12:03 [4]
Тема
0:13:18 [5]
Тема
0:09:37 [6]
Downloading file
0:00:23 [0]
Тема
0:10:25 [0]
Тема
0:13:16 [0]
Мнения на потребител
0:12:19 [4]
Тема
0:12:11 [5]
Тема
0:06:07 [0]
Мнения на потребител
0:13:18 [1]
Тема
0:14:58 [0]
Мнения на потребител
0:23:43 [1]
Тема
0:15:00 [0]
Downloading file
0:12:19 [4]
Тема
0:10:56 [5]
Downloading file
0:13:36 [3]
Тема
2:12:57 [48]
Downloading file
0:14:28 [0]
Потребителски профил
0:06:01 [1]
Тема
0:02:12 [0]
Downloading file
0:12:01 [0]
Чат
0:09:09 [1]
Тема
0:01:13 [1]
Downloading file
0:13:28 [3]
Мнения на потребител
0:12:10 [0]
Тема
0:11:59 [3]
Тема
0:08:50 [3]
Тема
0:13:20 [2]
Начална страница
0:09:14 [2]
Тема
0:13:19 [2]
Тема
0:13:24 [1]
Теми на потребител
0:13:30 [1]
Тема
0:07:40 [0]
Тема
0:13:27 [1]
Тема
0:14:25 [0]
Тема
0:12:06 [1]
Тема
0:12:01 [2]
Коментари на потребител
0:16:34 [5]
Downloading file
0:13:38 [3]
Тема
0:11:52 [4]
Галерия
0:13:21 [3]
Downloading file
0:13:26 [2]
Тема
0:10:47 [0]
Теми на потребител
0:13:19 [4]
Начална страница
0:14:15 [0]
Тема
0:07:13 [2]
Downloading file
0:13:39 [2]
Мнения на потребител
0:09:57 [0]
Downloading file
0:17:56 [1]
Мнения на потребител
0:03:31 [1]
Начална страница
0:14:46 [5]
Тема
0:05:52 [1]
Коментари на потребител
0:09:30 [2]
Тема
0:10:59 [2]
Чат
0:14:06 [0]
Тема
0:04:42 [0]
Коментари на потребител
0:10:56 [1]
Тема
0:10:49 [0]
Коментари на потребител
0:12:08 [5]
Тема
0:13:34 [3]
Тема
0:11:49 [7]
Тема
0:13:26 [5]
Начална страница
0:12:00 [1]
Тема
0:08:33 [0]
Тема
0:13:33 [5]
Downloading file
0:08:03 [4]
Тема
0:07:35 [9]
Тема
0:07:19 [0]
Тема
0:12:44 [0]
Тема
0:08:42 [1]
Тема
0:09:43 [0]
Тема
0:10:15 [3]
Downloading file
0:13:11 [0]
Тема
0:11:16 [0]
Начална страница
0:13:33 [3]
Чат
0:13:27 [2]
Тема
0:10:13 [0]
Тема
0:07:57 [1]
Потребителски профил
0:08:06 [3]
Тема
0:13:14 [3]
Новина
0:14:39 [1]
Тема
0:04:34 [0]
Чат
0:10:04 [1]
Тема
0:07:20 [1]
Тема
0:10:15 [1]
Коментари на потребител
0:13:22 [6]
Тема
0:08:58 [2]
Начална страница
0:09:40 [0]
Downloading file
0:09:51 [1]
Галерия
0:10:34 [0]
Downloading file
0:13:22 [5]
Downloading file
0:08:01 [0]
Потребителски профил
0:04:38 [0]
Събития
0:11:53 [3]
Тема
0:32:13 [9]
Downloading file
0:11:40 [1]
Тема
0:11:04 [1]
Мнения на потребител
0:13:13 [5]
Галерия
0:09:37 [2]
Тема
0:08:10 [0]
Мнения на потребител
0:13:25 [0]
Downloading file
0:01:02 [0]
Тема
0:13:33 [2]
Тема
0:06:08 [0]
Коментари на потребител
0:11:09 [2]
Начална страница
0:13:30 [4]
Тема
0:09:12 [2]
Тема
0:10:10 [2]
Тема
0:13:21 [2]
Тема
0:03:45 [0]
Тема
0:13:11 [3]
Мнения на потребител
0:13:27 [3]
Теми на потребител
0:13:34 [2]
Тема
0:10:39 [2]
Тема
0:13:20 [1]
Снимка
0:05:54 [0]
Downloading file
0:06:20 [0]
Потребителски профил
0:08:53 [1]
Тема
0:06:32 [0]
Тема
0:10:40 [2]
Тема
0:08:29 [1]
Downloading file
0:13:33 [8]
Downloading file
0:09:15 [2]
Тема
0:08:56 [0]
Начална страница
0:03:49 [0]
Тема
0:11:55 [2]
Начална страница
0:02:21 [0]
Коментари на потребител
0:06:43 [0]
Тема
0:09:31 [1]
Мнения на потребител
0:12:08 [1]
Тема
0:08:19 [0]
Downloading file
0:08:11 [3]
Начална страница
0:13:35 [3]
Тема
0:13:15 [4]
Тема
0:06:07 [0]
Downloading file
0:12:12 [1]
Тема
0:13:13 [4]
Форум
0:05:26 [0]
Тема
0:13:31 [0]
Потребителски профил
0:09:25 [0]
Тема
0:13:17 [3]
Downloading file
0:05:04 [2]
Тема
0:10:50 [3]
Начална страница
0:05:57 [3]
Тема
0:08:52 [0]
Тема
0:12:08 [0]
Downloading file
0:12:03 [1]
Тема
0:12:20 [4]
Тема
0:13:22 [10]
Начална страница
0:13:39 [3]
Теми на потребител
0:04:06 [0]
Downloading file
0:10:52 [1]
Тема
0:07:37 [3]
Тема
0:13:11 [0]
Чат
0:13:21 [0]
Тема
0:08:52 [0]
Тема
0:10:40 [2]
Тема
0:02:57 [0]
Тема
0:09:56 [0]
Начална страница
0:11:52 [0]
Тема
0:02:19 [1]
Начална страница
0:11:28 [0]
Browsing user sessions
0:09:49 [0]
Тема
0:12:15 [3]
Чат
0:40:29 [3]
Тема
0:13:31 [5]
Тема
0:13:07 [0]
Тема
0:13:32 [3]
Потребителски профил
0:08:06 [1]
Тема
1:52:22 [30]
Downloading file
0:12:17 [2]
Downloading file
0:05:40 [0]
Тема
0:13:35 [7]
Тема
0:07:34 [3]
Тема
0:06:33 [1]
Тема
0:05:31 [0]
Начална страница
0:13:36 [4]
Тема
0:02:11 [0]
Тема
0:08:23 [0]
Теми на потребител
0:06:04 [0]
Downloading file
0:05:50 [1]
Downloading file
0:00:02 [0]
Мнения на потребител
0:11:21 [1]
Тема
2:16:08 [41]
Downloading file
0:00:21 [0]
Тема
0:13:38 [0]
Тема
0:01:28 [1]
Тема
0:10:20 [1]
Тема
0:13:37 [2]
Тема
0:13:20 [4]
Тема
0:13:17 [3]
Тема
0:20:19 [2]
Тема
0:13:25 [4]
Тема
0:19:28 [1]
Снимка
0:13:14 [5]
Чат
0:09:27 [3]
Начална страница
0:02:20 [0]
Начална страница
0:12:12 [4]
Снимка
0:07:15 [0]
Тема
0:06:49 [1]
Начална страница
0:13:37 [5]
Тема
0:09:32 [1]
Начална страница
0:10:59 [3]
Снимка
0:06:35 [2]
Тема
0:12:14 [0]
Потребителски профил
0:12:13 [2]
Тема
0:13:14 [3]
Тема
0:13:33 [5]
Тема
0:09:42 [7]
Тема
0:13:20 [4]
Тема
0:25:26 [2]
Тема
0:13:12 [0]
Тема
0:09:26 [3]
Тема
0:11:04 [0]
Теми на потребител
0:26:18 [3]
Тема
0:03:33 [0]
Тема
0:13:19 [5]
Тема
0:08:47 [0]
Потребителски профил
0:13:18 [4]
Тема
0:10:50 [2]
Тема
0:13:21 [2]
Тема
0:11:04 [0]
Тема
0:10:49 [3]
Тема
0:03:15 [0]
Тема
0:13:17 [1]
Тема
0:09:27 [2]
Тема
0:12:06 [1]
Тема
0:13:34 [3]
Downloading file
0:12:00 [2]
Теми на потребител
0:00:09 [0]
Потребителски профил
0:06:08 [0]
Тема
0:10:52 [0]
Тема
0:11:50 [2]
Тема
0:09:16 [0]
Снимка
0:13:37 [0]
Мнения на потребител
0:13:35 [0]
Тема
0:09:21 [0]
Downloading file
0:05:19 [0]
Downloading file
0:14:28 [0]
Тема
0:05:18 [0]
Downloading file
0:13:10 [1]
Тема
0:08:17 [2]
Тема
0:10:47 [5]
Тема
0:11:04 [3]
Тема
0:06:31 [4]
Снимка
0:00:53 [0]
Downloading file
0:11:39 [0]
Downloading file
0:02:07 [0]
Тема
0:08:21 [1]
Downloading file
0:13:57 [1]
Начална страница
0:09:24 [4]
Тема
0:13:18 [6]
Мнения на потребител
0:03:24 [0]
Чат
0:12:17 [1]
Тема
0:10:28 [1]
Тема
0:11:55 [4]
Начална страница
0:04:16 [0]
Снимка
0:05:49 [1]
Тема
0:01:04 [0]
Снимка
0:11:52 [4]
Тема
0:05:41 [0]
Чат
0:05:41 [0]
Тема
0:10:40 [1]
Тема
0:06:15 [0]
Тема
0:06:49 [0]
Downloading file
0:12:57 [0]
Коментари на потребител
0:10:23 [5]
Тема
0:06:46 [3]
Тема
0:07:49 [0]
Тема
0:13:31 [3]
Тема
0:10:35 [0]
Тема
0:13:27 [3]
Коментари на потребител
0:03:48 [0]
Тема
0:11:01 [6]
Тема
0:10:40 [0]
Downloading file
0:07:54 [3]
Тема
0:10:11 [0]
Тема
0:12:07 [0]
Начална страница
0:05:18 [2]
Потребителски профил
0:13:33 [0]
Тема
0:10:41 [5]
Тема
0:13:15 [2]
Тема
0:08:21 [0]
Downloading file
0:13:21 [4]
Тема
0:05:58 [0]
Мнения на потребител
0:03:25 [2]
Downloading file
0:00:46 [0]
Чат
0:10:58 [2]
Мнения на потребител
0:13:24 [0]
Browsing user sessions
0:08:50 [4]
Снимка
0:11:34 [1]
Тема
0:15:45 [72]
Тема
0:05:28 [1]
Чат
0:13:21 [3]
Тема
0:08:10 [0]
Тема
0:12:56 [0]
Downloading file
0:13:16 [6]
Тема
0:13:38 [3]
Коментари на потребител
0:08:00 [4]
Снимка
0:02:45 [1]
Тема
0:04:17 [1]
Тема
0:13:38 [4]
Тема
0:08:16 [1]
Тема
0:11:52 [4]
Тема
0:24:46 [4]
Downloading file
0:09:26 [1]
Тема
0:10:27 [0]
Снимка
0:04:43 [0]
Тема
0:01:25 [0]
Чат
0:01:39 [0]
Downloading file
0:13:14 [0]
Downloading file
0:06:12 [3]
Тема
0:13:17 [2]
Тема
0:13:27 [4]
Тема
0:01:27 [0]
Снимка
0:01:37 [0]
Чат
0:12:03 [4]
Downloading file
0:13:30 [6]
Тема
0:10:54 [0]
Downloading file
0:01:39 [0]
Downloading file
0:12:19 [3]
Мнения на потребител
0:11:25 [0]
Статии
0:36:00 [10]
Downloading file
0:05:59 [0]
Начална страница
0:21:38 [3]
Тема
0:13:23 [2]
Начална страница
0:13:18 [4]
Тема
0:06:50 [2]
Downloading file
0:12:03 [7]
Тема
0:10:17 [2]
Тема
0:11:56 [5]
Downloading file
0:10:35 [1]
Тема
0:12:13 [5]
Тема
0:13:28 [1]
Тема
0:11:06 [2]
Тема
0:11:15 [3]
Начална страница
0:12:10 [1]
Начална страница
0:08:47 [2]
Тема
0:11:11 [4]
Тема
0:05:18 [1]
Мнения на потребител
0:09:17 [3]
Downloading file
0:13:28 [6]
Тема
0:04:52 [1]
Снимка
0:11:23 [0]
Downloading file
0:12:19 [3]
Снимка
0:04:14 [0]
Тема
0:13:34 [2]
Мнения на потребител
0:12:30 [0]
Тема
0:09:52 [2]
Тема
0:09:13 [1]
Тема
0:07:55 [0]
Галерия
0:12:17 [1]
Чат
0:05:41 [0]
Тема
0:05:58 [2]
Теми на потребител
0:13:27 [1]
Тема
0:05:31 [2]
Коментари на потребител
0:13:25 [9]
Тема
0:13:21 [2]
Тема
0:13:21 [5]
Downloading file
0:12:47 [0]
Тема
0:09:39 [0]
Начална страница
0:08:13 [1]
Снимка
0:09:48 [0]
Тема
0:13:17 [5]
Начална страница
0:01:26 [0]
Снимка
0:02:28 [0]
Тема
0:00:06 [0]
Тема
0:09:48 [2]
Тема
0:12:13 [9]
Тема
0:08:57 [0]
Галерия
0:13:39 [5]
Тема
0:13:21 [7]
Тема
0:05:38 [3]
Тема
0:08:53 [0]
Мнения на потребител
0:04:24 [1]
Тема
0:00:02 [0]
Коментари на потребител
0:09:56 [0]
Тема
0:13:23 [3]
Тема
0:07:22 [2]
Тема
0:07:16 [2]
Тема
0:13:23 [2]
Тема
0:09:39 [1]
Начална страница
0:13:19 [8]
Мнения на потребител
0:13:23 [5]
Тема
0:07:38 [4]
Downloading file
0:12:07 [2]
Тема
2:20:21 [46]
Downloading file
0:08:06 [0]
Тема
0:04:13 [0]
Тема
0:09:17 [0]
Browsing user sessions
0:06:47 [0]
Тема
0:13:05 [0]
Тема
0:06:57 [2]
Тема
0:03:34 [0]
Начална страница
0:03:56 [1]
Тема
0:03:19 [0]
Тема
0:04:13 [0]
Browsing user sessions
2:20:05 [58]
Downloading file
0:10:52 [1]
Тема
0:10:53 [0]
Начална страница
0:08:16 [3]
Тема
0:10:42 [3]
Форум
0:14:28 [1]
Начална страница
0:13:37 [6]
Тема
0:10:06 [2]
Тема
0:13:32 [2]
Галерия
0:02:25 [0]
Коментари на потребител
0:10:47 [0]
Мнения на потребител
0:07:06 [2]
Тема
0:13:10 [5]
Тема
0:13:25 [0]
Тема
0:06:06 [0]
Downloading file
0:13:13 [1]
Downloading file
0:04:25 [0]
Тема
0:00:56 [0]
Downloading file
0:11:23 [6]
Тема
0:13:27 [3]
Тема
2:19:17 [49]
Downloading file
0:10:36 [2]
Начална страница
0:12:07 [2]
Downloading file
0:13:21 [5]
Чат
0:11:56 [2]
Тема
0:10:42 [1]
Начална страница
0:13:18 [3]
Тема
0:43:33 [3]
Тема
0:09:26 [3]
Тема
0:13:13 [5]
Downloading file
0:13:29 [3]
Тема
0:13:20 [2]
Тема
0:04:11 [0]
Downloading file
0:10:47 [4]
Тема
0:13:22 [4]
Тема
0:13:16 [5]
Коментари на потребител
0:11:51 [3]
Тема
0:07:08 [2]
Начална страница
0:13:12 [3]
Тема
0:08:42 [3]
Начална страница
0:10:58 [5]
Тема
0:10:54 [5]
Мнения на потребител
0:02:59 [0]
Тема
0:02:02 [0]
Тема
0:13:27 [3]
Галерия
0:06:28 [0]
Начална страница
0:10:49 [1]
Downloading file
0:13:38 [2]
Тема
0:09:35 [0]
Downloading file
0:08:12 [2]
Тема
0:13:16 [2]
Downloading file
0:03:58 [0]
Downloading file
0:13:33 [2]
Тема
0:12:52 [0]
Downloading file
0:08:50 [0]
Тема
0:03:29 [0]
Downloading file
0:13:49 [0]
Тема
0:04:55 [0]
Чат
0:04:45 [0]
Коментари на потребител
0:13:25 [2]
Начална страница
0:05:33 [0]
Downloading file
0:04:38 [0]
Тема
0:10:37 [3]
Downloading file
0:07:27 [1]
Снимка
0:31:42 [4]
Тема
0:12:20 [0]
Теми на потребител
0:08:17 [1]
Мнения на потребител
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов Екипировка
B 52
Стр. 1 от 2 1 2 Следващ
1
Ама не този :
[link]

А този :
135/118..............30/72........ 7 х 160 R.A...........4 x 14.5 P.L.
:








2
Китовете не са ли забранени ?! x) Иначе от позицията на нищо не разбиращ от направата на тояги ми изглежда идеален браво на майстора !!! И само гиганти да среща с него
3
Владо, създал си страховито оръдие за лов в "открити води", за риби над 100кгр.
Иначе, този топ стои много елегантно на фона на зелената морава и само квартета ластици загатват за силата му.
Поздравления!
4
Е Владе сега нямам забележки.Я ми пусни една снимка на дръжката -на долу , и една на ластиците заредени- ако имаш .
5
Хм, Владо, . ...4 x 14.5 P.L е страхотна сила при разтягане 3,4-3,5... дори за 7 х 160 R.A...Доста повече от например 2 х 20... Дано не съм прав, но се опасявам, че дори и с толкова дълго и тежко тяло, ако стрелата не е в закрит водач, ще бъде повдигана в задната част от отскачащата глава. Дано прострелките покажат друго, желая ти успех! И ... не видях приспособлението за закачване стрелата за буя? То може и да се добави.
6
Намирисва ми на паржола от ричола....
7
!alien ПОКЛОН !!! !alien
8
Може би, първия въпрос, който възниква в пространството е " За к'во му е на тоя"
Ами и аз не знам за какво му е !
Това си е най-обикновен харпун , само дето обобщава целия ми опит досега. Има доста "екстри", които на снимките не се виждат. А снимките са правени, точно няколко минути, преди балансирането му на "първо четене".
Всичко онова, което съм казал по форумите , като мнение, може да се види в харпуна.Ще подскажа:
1.Многото на брой тънки ластици го правят "гъвкав", но не в смисъл, че ще се огъне, а в смисъл, че на место - директно във водата можеш да направиш комбинацията от ластици, която те удовлетворява в момента, но без да губиш нищо от качествата на харпуна.
2. Тънкия ластик ми позволява много висока скорост на стрелата, без да ме болят гърдите вечерта. Освен това, ако ловувам например с 2 х 18 и единия се скъса, общо взето приключвам с лова, а тук мога да изгубя 25% от силата, което не е кой знае какво.
3. Както виждате, харпуна има ясно изразен "скелет" в лицето на бялата дървесина и "пълнеж" в лицето на червената, която ми осигурява добра плаваемост и ниска акустика.
4.Дръжката: Да ме извиниш Яворе, ама аз си имам свое виждане за нея , което ще ти споделя , като се чуем някога .Ще ти пусна снимките, ама нека да спре да вали вънка , че ако го заредя в апартамента (не че не съм го зареждал досега) и нещо стане издънка, ще си отворя голяма беля.
5. @ Vov : Нали не си мислиш сериозно, че системата "брейк а уей" съм я пропуснал.
6. Бе като цяло какво.... заредиш ли му два от ластиците си става най обикновен харпун с два тънки ластика.
7. Най интересното е , че това не е най-големия и силен харпун, който съм правил и общо взето си е една "нормална пушка".
9
Владо цялото стъкмяване ми се вижда страхотно за риболов в "открита вода" но имам 1 въпрос... 1)Дали според теб хидродинамичната форма на корпуса при риболов в "открита вода" трябва да е еднаква ,като при рифовия риболов,имаики в предвид ,че прицелването става предимно по вертикала?Дай повече инфо за освобождаването на харпуна след истрел....
10
Владо, с цялото си уважение към новаторските ти идеи и несекващата ти работоспособност, но ми се струва че специалните неща са по-добри от универсалните, но ти си знаеш какво правиш
11
ей сега вече попчета няма да останат
12
mc_ribe_ribe написа:

Владо цялото стъкмяване ми се вижда страхотно за риболов в "открита вода" но имам 1 въпрос... 1)Дали според теб хидродинамичната форма на корпуса при риболов в "открита вода" трябва да е еднаква ,като при рифовия риболов,имайки в предвид ,че прицелването става предимно по вертикала?Дай повече инфо за освобождаването на харпуна след изстрел....


На първия въпрос не знам точно какво да ти отговоря, Жерар !
Както вече казах по-горе, това е един най-обикновен харпун.С 12см по-дълго е тялото му от моя "работен" 94см-ов харпун.
Все си мисля, че се респектирате преди всичко от 4-те му ластика, но самия ти имаш харпун с два такива ластика и знаеш как работи този ластик. Е... този е с 4 ластика , но пък стрелата му е повече от два пъти по-тежка. Ти извади с твоя харпун меру 10кг, надявам се и този да може да ги прави тия номера.Времето ще покаже.
Колкото до добрата вертикална маневреност при риболов в открити води ... виж тази снимка:




На втория ти въпрос :
Не съм открил нищо ново или революционно. Топлата вода я има от доста време . Ей го моето решение за бързото откачане, онагледено със снимчица:



Може и по-красиво да се изпипа, но няма да е кой-знае колко по-добре функциониращо.

@JimBeem : Според мен, Веско, няма "универсани" харпуни. (лично мое мнение)
Колкото до специалните... всички, които съм направил ( а те не са толкова много, колкото някои хора си мислят), за мен са специални, защото на всеки един съм отделил специално внимание.
13
Владо, наистина са си специални, имах друго предвид, ти сам каза че може да променяш стъкмяването, брой ластици а от там и стрелата предполагам, но явно не употребих точната дума - специализиран имах предвид
колега харпуна е произведение на изскуството.Обърнал си внимание на корпуса и тежеста на стрелата дебела стрела мнаго ластици ,распределил си правилно ластиците на нужната височинадръжката не е много права и това е предимството.Браво свършил си доста добра работа
15
JimBeem написа:

Владо, наистина са си специални, имах друго предвид, ти сам каза че може да променяш стъкмяването, брой ластици а от там и стрелата предполагам, но явно не употребих точната дума - специализиран имах предвид

Това ли било.
Значи ще обясня тогава по-подробно какво съм имал в предвид:
Значи представяме си сега, че отиваме на доста километри, на съседното море. Идеята ми е, че можем под водата, без да се налага да излизаме на брега да стреляме с "голямата стрела" но с намалена сила, просто ако преценим, че този сет ни е прекалено мощен за момента и без да ни се мотае ненужния ластик отпред.
Другото, което ни позволява този тип глава е, че спокойно мога да пъхна в нея 2 х 16 или 2 х 18 и харпуна пак ще работи (и може би, не лошо).
Споменах вече, че в този сет, ако се скъса една тетива, разликата в изстрела не е толкова значителна.
А ако говорим и за това, че показаната система "бреак а уей" позволява, ако рибата е толкова голяма, че ти замъкне буя нанякъде, просто да заредиш друга стрела, със същото стъкмяване в същия харпун, да я догониш и да произведеш втори изстрел със същата мощ.
Сега бих искал да се извиня на онези, които се подсмиват в момента на "дървено - философските" ми разсъждения, но .... аз си знам.
Смятам, че след като съм се замислял над тези въпроси, явно някой ми ги е задал.

emilios написа:

колега харпуна е произведение на изскуството.Обърнал си внимание на корпуса и тежеста на стрелата. Дебела стрела много ластици ,разпределил си правилно ластиците на нужната височина, дръжката не е много права и това е предимството.Браво свършил си доста добра работа


Е благодаря ти, Емо. Радвам се да чуя такива думи от човек, с твоите постижения в подводния риболов. Със сигурност, никога няма да гмуря и на половина добре като тебе, но смятам, че може би не е толкова фатално.
постиженията на подводния ми риболов се дължат 70% на дървените харпуни.
А и още нещо това за гмуркането не го казвай човек се променя,аз самият без гмуркач пазач не струвам пукната пара.
17
Харпуните ,които правиш Владо несъмнено са отлични не случаино имам 2 от тях !Зададох този въпрос за да събудя расъждения в тази насока и да си изясня някой основни моменти при този тип риболов!
18
Обаче за три месеца сидене в сайта, никой не забеляза една особеност (факт) , който ви е пред очите.
Интересно ми е дали някой ще го открие на снимките
На победителя подарявам "чупещ жълъд" за харпуна му.
19
май във връвците на стрелата има нещо
Браво, че това си е жива "чанагра"! А по въпроса какво се лови с това - през 1984 или 1985 в Ахтопол извадиха 240 килограмова есетра, вярно че я бяхя хванали с мрежа, но и този звяр би се справил!Друг е въпроса за ваденето! Още веднъж браво!!!
Стр. 1 от 2 1 2 Следващ
Нови Продукти
C4 CAMOSKIN OCEAN 3mm Jacket

Цена: 283.60 Лв.
Spearfishing