Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 7 Гости: 209
Активни регистрирани потребители
259:39:35 - Ahrefs [Bot] [139075]
Тема
0:11:44 - Google Adsense [Bot] [0]
Потребителски профил
0:12:52 - Yandex [Bot] [2]
Чат
0:57:23 - Majestic-12 [Bot] [948]
Тема
256:47:28 - Tbot [Bot] [3434020]
Потребителски профил
4:17:15 - Bing [Bot] [1452]
Тема
6:31:11 - Google [Bot] [3904]
Добави мнение към Темата
Активни анонимни потребители
0:05:12 [0]
Тема
0:01:31 [1]
Downloading file
0:12:48 [0]
Downloading file
0:52:43 [21]
Downloading file
0:04:33 [0]
Downloading file
0:12:07 [0]
Тема
0:08:30 [0]
Тема
0:05:41 [0]
Статии
0:11:30 [1]
Тема
0:21:48 [1]
Тема
0:13:01 [5]
Downloading file
0:09:53 [0]
Browsing user sessions
0:14:26 [0]
Тема
0:10:38 [0]
Тема
0:06:34 [0]
Downloading file
0:02:07 [0]
Downloading file
0:03:10 [0]
Тема
0:14:22 [159]
Тема
0:08:26 [0]
Тема
0:01:40 [3]
Мнения на потребител
0:09:37 [0]
Тема
0:11:15 [1]
Тема
0:10:17 [0]
Тема
0:32:41 [8]
Downloading file
0:10:39 [0]
Downloading file
0:12:26 [1]
Тема
0:14:33 [0]
Тема
0:51:19 [6]
Тема
0:02:29 [0]
Начална страница
0:03:52 [0]
Тема
0:01:44 [0]
Потребителски профил
0:06:25 [0]
Тема
0:06:36 [0]
Снимка
0:01:40 [0]
Начална страница
0:12:26 [1]
Тема
0:07:16 [0]
Downloading file
0:12:03 [0]
Снимка
0:03:55 [0]
Мнения на потребител
0:03:45 [0]
Мнения на потребител
0:04:31 [0]
Downloading file
0:00:20 [0]
Тема
0:05:13 [2]
Потребителски профил
0:14:33 [0]
Тема
0:10:39 [0]
Тема
0:13:39 [0]
Новина
0:10:08 [0]
Тема
0:11:41 [0]
Downloading file
0:04:46 [0]
Мнения на потребител
0:24:15 [2]
Снимка
0:02:00 [0]
Downloading file
0:01:54 [0]
Потребителски профил
0:06:35 [0]
Тема
0:10:43 [0]
Потребителски профил
0:07:41 [0]
Мнения на потребител
0:11:31 [0]
Тема
0:13:29 [0]
Мнения на потребител
0:55:52 [22]
Downloading file
0:10:14 [0]
Потребителски профил
0:09:51 [2]
Тема
0:23:22 [1]
Тема
0:24:04 [1]
Снимка
0:14:12 [0]
Снимка
0:24:47 [3]
Тема
0:06:13 [0]
Тема
0:12:24 [2]
Тема
0:05:21 [0]
Тема
0:00:29 [0]
Downloading file
0:01:45 [0]
Browsing user sessions
0:14:10 [0]
Тема
0:13:47 [1]
Тема
0:13:11 [0]
Browsing user sessions
0:29:41 [3]
Тема
0:03:55 [0]
Тема
0:01:36 [0]
Потребителски профил
0:05:27 [0]
Тема
0:07:34 [0]
Тема
0:03:31 [0]
Downloading file
0:02:03 [0]
Downloading file
0:28:15 [2]
Тема
0:04:32 [0]
Тема
0:06:43 [0]
Коментари на потребител
0:04:22 [0]
Browsing user sessions
0:04:45 [0]
Тема
0:07:17 [0]
Потребителски профил
0:14:44 [0]
Downloading file
0:07:14 [2]
Тема
0:31:40 [3]
Тема
0:00:58 [1]
Начална страница
0:02:28 [0]
Тема
0:27:03 [9]
Тема
0:09:54 [0]
Потребителски профил
0:06:57 [0]
Тема
0:07:46 [0]
Чат
0:35:17 [8]
Downloading file
0:11:32 [0]
Тема
0:03:09 [0]
Тема
0:09:56 [0]
Тема
0:10:09 [0]
Галерия
0:12:40 [0]
Downloading file
0:59:03 [18]
Downloading file
0:00:21 [0]
Коментари на потребител
0:13:47 [1]
Тема
0:14:25 [0]
Галерия
0:08:48 [11]
Начална страница
0:06:15 [0]
Тема
0:00:34 [0]
Тема
0:51:40 [15]
Downloading file
0:20:34 [1]
Снимка
0:07:27 [0]
Тема
0:02:02 [0]
Downloading file
0:19:31 [5]
Тема
0:13:39 [0]
Чат
0:09:07 [0]
Тема
0:02:59 [0]
Начална страница
0:00:14 [0]
Тема
0:23:17 [3]
Чат
0:12:13 [1]
Тема
0:23:16 [1]
Тема
0:07:20 [0]
Downloading file
0:02:58 [0]
Downloading file
0:15:26 [1]
Чат
0:12:26 [0]
Тема
0:01:39 [0]
Потребителски профил
0:12:22 [0]
Галерия
0:06:15 [0]
Тема
0:13:24 [0]
Downloading file
0:58:47 [12]
Downloading file
0:00:27 [0]
Downloading file
0:11:32 [0]
Тема
0:14:48 [1]
Тема
0:07:22 [1]
Тема
0:00:25 [0]
Потребителски профил
0:26:16 [1]
Тема
0:02:59 [0]
Downloading file
0:00:26 [1]
Начална страница
0:23:42 [2]
Тема
0:04:16 [1]
Снимка
0:07:47 [0]
Коментари на потребител
0:11:43 [0]
Тема
0:14:50 [0]
Потребителски профил
0:04:35 [0]
Тема
0:13:15 [0]
Downloading file
0:08:08 [0]
Тема
0:02:08 [0]
Галерия
0:10:17 [0]
Downloading file
0:09:21 [0]
Тема
0:19:22 [4]
Тема
0:08:22 [2]
Тема
0:06:38 [0]
Тема
0:03:00 [0]
Downloading file
0:08:22 [1]
Начална страница
0:05:51 [0]
Downloading file
0:12:22 [0]
Downloading file
0:02:36 [1]
Добави Нова Тема
0:08:13 [0]
Мнения на потребител
1:00:06 [13]
Downloading file
0:05:26 [0]
Downloading file
0:10:17 [0]
Тема
0:12:02 [0]
Коментари на потребител
0:04:20 [0]
Потребителски профил
0:00:20 [0]
Снимка
0:01:24 [0]
Тема
0:10:58 [0]
Тема
0:07:25 [0]
Downloading file
0:14:11 [0]
Тема
0:16:11 [1]
Тема
0:07:47 [0]
Downloading file
0:06:55 [0]
Начална страница
0:02:36 [0]
Снимка
0:04:01 [0]
Тема
0:06:28 [0]
Новина
0:07:08 [1]
Тема
0:12:32 [0]
Тема
0:24:35 [3]
Галерия
0:03:50 [0]
Downloading file
0:03:51 [0]
Downloading file
0:14:30 [0]
Статии
0:10:58 [3]
Потребителски профил
0:04:54 [0]
Начална страница
0:00:41 [0]
Тема
0:04:21 [0]
Снимка
0:02:30 [0]
Начална страница
1:03:16 [25]
Downloading file
0:52:14 [6]
Тема
0:05:29 [0]
Тема
0:12:35 [2]
Тема
0:08:53 [0]
Теми на потребител
1:03:00 [25]
Downloading file
0:08:23 [0]
Тема
0:13:50 [0]
Тема
0:03:47 [0]
Чат
1:02:12 [18]
Downloading file
0:11:44 [0]
Тема
0:06:09 [0]
Downloading file
0:01:24 [0]
Тема
0:24:31 [2]
Тема
0:06:04 [0]
Снимка
0:14:29 [0]
Тема
0:00:18 [0]
Начална страница
0:12:11 [0]
Тема
0:01:51 [0]
Коментари на потребител
0:06:29 [0]
Тема
0:09:18 [0]
Downloading file
0:14:39 [1]
Галерия
0:14:36 [0]
Downloading file
0:13:36 [1]
Галерия
0:04:34 [1]
Downloading file
0:00:38 [0]
Downloading file
0:03:32 [0]
Downloading file
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов Екипировка
B 52
Предишен Стр. 2 от 2 1 2
И само един въпрос, от какви видове дървесина е спретнат този звяр???
22
Основния скелет нахарпуна (това по-светлото) си е чиста нашенска Акация
Пълнежът е от махагон (знам, че го внася някаква немска фирма, но ...)
В дръжката има две летвички от тик, който е сстрашно плътен и поради това е с отрицателна плаваемост, което ми дава хем здравина, хем това, което ми трябва като качества от нея.
Много ти благодаря за отговора! Не знам дали си чувал за "масарандуба", също с много плътна дървесита?! Вече я вкарват и у нас! От нея правят подиумите на кафенетата!
24
Точно на Масарандубата й викат тик, само че няма нишо общо. А тикът е дори лек и си е с положителна плаваемост. Две дървета се използват за такива подиуми, едното е Банкерай, другото е Масарандубата - като едното е с плътност над 1000кг./куб.м. и естествено потъва като камък. И на двете им викат тик, но не са, хубави са но не е тик.
Зная че не е тик, просто я споменах защото е много плътна, а вече е достъпна и у нас! Човекът се занимава с направа на дървени харпини - да е информиран!
26
4_life написа:
Точно на Масарандубата й викат тик, само че няма нишо общо. А тикът е дори лек и си е с положителна плаваемост. Две дървета се използват за такива подиуми, едното е Банкерай, другото е Масарандубата - като едното е с плътност над 1000кг./куб.м. и естествено потъва като камък. И на двете им викат тик, но не са, хубави са но не е тик.

Мерси за уточнението.
Ами за такова ми го дадоха, да ги дяволите вземат   Да не седна да му правя сега и ДНК анализ. Щом си върши работата и слива джанка да е, все ми е тая.
27
Разпознават се чети тука: [link]
Най-добрия е Dahat Teak от Бирма.
28
Владо, знам ги, че за тик го продават (може би защото не могат да им кажат имената), точно това имах в предвид. Иначе и двете , които ги казах по-горе са хубави, но едното е сравнително леко (то е и с по-светъл цвят - Банкарая), а другото е доста по-тъмно (Масарандубата). На пръв поглед може и да се объркаш по цветът, защото фабрично им се нанася тънък слой тиково масло, и при транспорта, складовете и слънцето, стават на цвят почти едни й същи.
Ако мога да помогна на някой, с тази информация..........
Казвам го, защото найстина ги продават за тик. Иначе и двете са хубави, просто едното е прекалено тежко, например за харпун.
Предишен Стр. 2 от 2 1 2
Нови Продукти
Epsealon buoy anchor (750g)

Цена: 23.00 Лв.
Spearfishing