Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 7 Гости: 216
Активни регистрирани потребители
259:38:23 - Ahrefs [Bot] [139056]
Статии
0:10:32 - Google Adsense [Bot] [0]
Потребителски профил
0:11:40 - Yandex [Bot] [1]
Тема
0:56:11 - Majestic-12 [Bot] [948]
Тема
256:46:16 - Tbot [Bot] [3433644]
Потребителски профил
4:16:03 - Bing [Bot] [1442]
Тема
6:29:59 - Google [Bot] [3897]
Тема
Активни анонимни потребители
0:04:00 [0]
Тема
0:00:19 [0]
Downloading file
0:11:36 [0]
Downloading file
0:51:31 [20]
Downloading file
0:03:21 [0]
Downloading file
0:10:55 [0]
Тема
0:07:18 [0]
Тема
0:04:29 [0]
Статии
0:10:18 [1]
Тема
0:20:36 [1]
Тема
0:11:49 [5]
Downloading file
0:08:41 [0]
Browsing user sessions
0:13:14 [0]
Тема
0:09:26 [0]
Тема
0:05:22 [0]
Downloading file
0:00:55 [0]
Downloading file
0:01:58 [0]
Тема
0:13:10 [155]
Тема
0:07:14 [0]
Тема
0:00:28 [1]
Тема
0:08:25 [0]
Тема
0:10:03 [1]
Тема
0:09:05 [0]
Тема
0:31:29 [8]
Downloading file
0:09:27 [0]
Downloading file
0:11:14 [1]
Тема
0:13:21 [0]
Тема
0:50:07 [6]
Тема
0:01:17 [0]
Начална страница
0:02:40 [0]
Тема
0:00:32 [0]
Потребителски профил
0:05:13 [0]
Тема
0:05:24 [0]
Снимка
0:00:28 [0]
Начална страница
0:11:14 [1]
Тема
0:06:04 [0]
Downloading file
0:10:51 [0]
Снимка
0:02:43 [0]
Мнения на потребител
0:02:33 [0]
Мнения на потребител
0:03:19 [0]
Downloading file
0:14:39 [0]
Коментари на потребител
0:04:01 [2]
Потребителски профил
0:13:21 [0]
Тема
0:09:27 [0]
Тема
0:12:27 [0]
Новина
0:08:56 [0]
Тема
0:10:29 [0]
Downloading file
0:03:34 [0]
Мнения на потребител
0:23:03 [2]
Снимка
0:00:48 [0]
Downloading file
0:00:42 [0]
Потребителски профил
0:05:23 [0]
Тема
0:09:31 [0]
Потребителски профил
0:06:29 [0]
Мнения на потребител
0:10:19 [0]
Тема
0:12:17 [0]
Мнения на потребител
0:54:40 [22]
Downloading file
0:09:02 [0]
Потребителски профил
0:08:39 [2]
Тема
0:22:10 [1]
Тема
0:22:52 [1]
Снимка
0:13:00 [0]
Снимка
0:14:00 [0]
Тема
0:23:35 [3]
Тема
0:05:01 [0]
Тема
0:11:12 [2]
Тема
0:04:09 [0]
Тема
0:14:18 [0]
Коментари на потребител
0:00:33 [0]
Browsing user sessions
0:12:58 [0]
Тема
0:12:35 [1]
Тема
0:11:59 [0]
Browsing user sessions
0:28:29 [3]
Тема
0:02:43 [0]
Тема
0:00:24 [0]
Потребителски профил
0:04:15 [0]
Тема
0:06:22 [0]
Тема
0:02:19 [0]
Downloading file
0:00:51 [0]
Downloading file
0:27:03 [2]
Тема
0:03:20 [0]
Тема
0:05:31 [0]
Коментари на потребител
0:03:10 [0]
Browsing user sessions
0:03:33 [0]
Тема
0:06:05 [0]
Потребителски профил
0:13:32 [0]
Downloading file
0:06:02 [2]
Тема
0:30:28 [3]
Тема
0:14:48 [0]
Тема
0:01:16 [0]
Тема
0:25:51 [9]
Тема
0:08:42 [0]
Потребителски профил
0:05:45 [0]
Тема
0:06:34 [0]
Чат
0:34:05 [8]
Downloading file
0:10:20 [0]
Тема
0:01:57 [0]
Тема
0:14:58 [0]
Тема
0:08:44 [0]
Тема
0:08:57 [0]
Галерия
0:11:28 [0]
Downloading file
0:57:51 [18]
Downloading file
0:14:10 [0]
Тема
0:14:03 [0]
Потребителски профил
0:12:35 [1]
Тема
0:14:44 [1]
Начална страница
0:13:13 [0]
Галерия
0:07:36 [11]
Начална страница
0:05:03 [0]
Тема
0:14:35 [0]
Тема
0:50:28 [14]
Downloading file
0:19:22 [1]
Снимка
0:06:15 [0]
Тема
0:00:50 [0]
Downloading file
0:18:19 [5]
Тема
0:14:04 [0]
Потребителски профил
0:12:27 [0]
Чат
0:07:55 [0]
Тема
0:01:47 [0]
Начална страница
0:14:03 [0]
Снимка
0:22:05 [2]
Начална страница
0:11:01 [1]
Тема
0:22:04 [1]
Тема
0:06:08 [0]
Downloading file
0:01:46 [0]
Downloading file
0:14:14 [1]
Чат
0:11:14 [0]
Тема
0:00:27 [0]
Потребителски профил
0:11:10 [0]
Галерия
0:05:03 [0]
Тема
0:12:12 [0]
Downloading file
0:57:35 [12]
Downloading file
0:14:19 [0]
Тема
0:10:20 [0]
Тема
0:13:36 [1]
Тема
0:06:10 [1]
Тема
0:14:36 [0]
Галерия
0:25:04 [1]
Тема
0:01:47 [0]
Downloading file
0:14:36 [0]
Начална страница
0:22:30 [2]
Тема
0:03:04 [0]
Тема
0:06:35 [0]
Коментари на потребител
0:10:31 [0]
Тема
0:13:38 [0]
Потребителски профил
0:03:23 [0]
Тема
0:12:03 [0]
Downloading file
0:06:56 [0]
Тема
0:00:56 [0]
Галерия
0:09:05 [0]
Downloading file
0:08:09 [0]
Тема
0:18:10 [4]
Тема
0:13:53 [0]
Тема
0:07:10 [2]
Тема
0:05:26 [0]
Тема
0:01:48 [0]
Downloading file
0:07:10 [1]
Начална страница
0:04:39 [0]
Downloading file
0:11:10 [0]
Downloading file
0:01:24 [1]
Добави Нова Тема
0:07:01 [0]
Мнения на потребител
0:58:54 [13]
Downloading file
0:04:14 [0]
Downloading file
0:09:05 [0]
Тема
0:10:50 [0]
Коментари на потребител
0:03:08 [0]
Потребителски профил
0:14:40 [0]
Тема
0:00:12 [0]
Тема
0:09:46 [0]
Тема
0:13:57 [0]
Тема
0:06:13 [0]
Downloading file
0:12:59 [0]
Тема
0:14:59 [1]
Тема
0:06:35 [0]
Downloading file
0:05:43 [0]
Начална страница
0:01:24 [0]
Снимка
0:02:49 [0]
Тема
0:05:16 [0]
Новина
0:05:56 [0]
Тема
0:11:20 [0]
Тема
0:23:23 [3]
Галерия
0:02:38 [0]
Downloading file
0:02:39 [0]
Downloading file
0:13:18 [0]
Статии
0:09:46 [2]
Тема
0:03:42 [0]
Начална страница
0:14:35 [0]
Тема
0:03:09 [0]
Снимка
0:01:18 [0]
Начална страница
1:02:04 [24]
Downloading file
0:51:02 [6]
Тема
0:04:17 [0]
Тема
0:11:23 [2]
Тема
0:07:41 [0]
Теми на потребител
1:01:48 [25]
Downloading file
0:07:11 [0]
Тема
0:12:38 [0]
Тема
0:02:35 [0]
Чат
1:01:00 [18]
Downloading file
0:10:32 [0]
Тема
0:04:57 [0]
Downloading file
0:00:12 [0]
Тема
0:23:19 [2]
Тема
0:04:52 [0]
Снимка
0:13:17 [0]
Тема
0:14:40 [0]
Чат
0:10:59 [0]
Тема
0:00:39 [0]
Коментари на потребител
0:05:17 [0]
Тема
0:08:06 [0]
Downloading file
0:13:27 [1]
Галерия
0:13:24 [0]
Downloading file
0:12:24 [1]
Галерия
0:03:22 [0]
Downloading file
0:14:29 [0]
Тема
0:02:20 [0]
Downloading file
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов Екипировка
B 52
Предишен Стр. 2 от 2 1 2
И само един въпрос, от какви видове дървесина е спретнат този звяр???
22
Основния скелет нахарпуна (това по-светлото) си е чиста нашенска Акация
Пълнежът е от махагон (знам, че го внася някаква немска фирма, но ...)
В дръжката има две летвички от тик, който е сстрашно плътен и поради това е с отрицателна плаваемост, което ми дава хем здравина, хем това, което ми трябва като качества от нея.
Много ти благодаря за отговора! Не знам дали си чувал за "масарандуба", също с много плътна дървесита?! Вече я вкарват и у нас! От нея правят подиумите на кафенетата!
24
Точно на Масарандубата й викат тик, само че няма нишо общо. А тикът е дори лек и си е с положителна плаваемост. Две дървета се използват за такива подиуми, едното е Банкерай, другото е Масарандубата - като едното е с плътност над 1000кг./куб.м. и естествено потъва като камък. И на двете им викат тик, но не са, хубави са но не е тик.
Зная че не е тик, просто я споменах защото е много плътна, а вече е достъпна и у нас! Човекът се занимава с направа на дървени харпини - да е информиран!
26
4_life написа:
Точно на Масарандубата й викат тик, само че няма нишо общо. А тикът е дори лек и си е с положителна плаваемост. Две дървета се използват за такива подиуми, едното е Банкерай, другото е Масарандубата - като едното е с плътност над 1000кг./куб.м. и естествено потъва като камък. И на двете им викат тик, но не са, хубави са но не е тик.

Мерси за уточнението.
Ами за такова ми го дадоха, да ги дяволите вземат   Да не седна да му правя сега и ДНК анализ. Щом си върши работата и слива джанка да е, все ми е тая.
27
Разпознават се чети тука: [link]
Най-добрия е Dahat Teak от Бирма.
28
Владо, знам ги, че за тик го продават (може би защото не могат да им кажат имената), точно това имах в предвид. Иначе и двете , които ги казах по-горе са хубави, но едното е сравнително леко (то е и с по-светъл цвят - Банкарая), а другото е доста по-тъмно (Масарандубата). На пръв поглед може и да се объркаш по цветът, защото фабрично им се нанася тънък слой тиково масло, и при транспорта, складовете и слънцето, стават на цвят почти едни й същи.
Ако мога да помогна на някой, с тази информация..........
Казвам го, защото найстина ги продават за тик. Иначе и двете са хубави, просто едното е прекалено тежко, например за харпун.
Предишен Стр. 2 от 2 1 2
Нови Продукти
Epsealon buoy anchor (750g)

Цена: 23.00 Лв.
Spearfishing