Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 382
Активни регистрирани потребители
27:19:30 - Ahrefs [Bot] [14829]
Потребителски профил
27:19:20 - Google [Bot] [5775]
Мнения на потребител
27:18:56 - Tbot [Bot] [131370]
Мнения на потребител
12:28:09 - Bing [Bot] [3884]
Тема
0:57:08 - Yandex [Bot] [11]
Статии
Активни анонимни потребители
0:10:52 [0]
Коментари на потребител
0:11:08 [0]
Новина
0:12:47 [0]
Тема
0:23:25 [3]
Тема
0:12:03 [0]
Тема
0:14:13 [0]
Downloading file
0:07:54 [0]
Downloading file
0:02:20 [0]
Теми на потребител
0:06:05 [0]
Тема
0:04:42 [0]
Тема
0:13:24 [0]
Тема
0:46:11 [5]
Тема
0:11:48 [0]
Тема
0:05:41 [0]
Галерия
0:04:38 [0]
Тема
0:08:07 [0]
Downloading file
0:01:38 [0]
Downloading file
0:31:03 [5]
Тема
0:11:22 [1]
Коментари на потребител
0:07:34 [0]
Тема
0:03:44 [0]
Тема
0:16:29 [1]
Потребителски профил
0:35:00 [2]
Мнения на потребител
0:06:21 [0]
Статии
0:11:51 [0]
Тема
0:47:57 [8]
Тема
0:23:50 [2]
Тема
0:00:54 [0]
Тема
0:01:52 [0]
Снимка
0:13:11 [0]
Тема
0:12:03 [0]
Потребителски профил
0:14:28 [0]
Тема
0:13:23 [0]
Тема
0:14:35 [1]
Теми на потребител
0:02:36 [0]
Мнения на потребител
0:09:25 [0]
Тема
0:13:42 [0]
Тема
0:04:08 [0]
Начална страница
0:08:15 [0]
Начална страница
0:01:36 [0]
Downloading file
0:05:59 [0]
Browsing user sessions
0:11:54 [0]
Тема
0:25:32 [5]
Потребителски профил
0:01:16 [0]
Начална страница
0:13:28 [0]
Тема
0:16:13 [1]
Тема
0:11:33 [0]
Тема
0:13:54 [0]
Тема
0:11:19 [0]
Потребителски профил
0:08:26 [0]
Потребителски профил
0:21:48 [3]
Тема
0:04:18 [0]
Тема
0:01:55 [0]
Тема
0:02:44 [0]
Тема
0:12:06 [0]
Коментари на потребител
0:09:31 [0]
Downloading file
0:11:38 [0]
Тема
0:00:04 [0]
Downloading file
0:16:20 [3]
Чат
0:14:14 [0]
Тема
0:02:46 [0]
Тема
0:11:57 [0]
Потребителски профил
0:19:52 [2]
Тема
0:14:24 [0]
Тема
0:11:27 [0]
Тема
0:12:18 [0]
Тема
0:15:52 [1]
Тема
0:08:01 [0]
Тема
0:06:14 [0]
Тема
0:49:54 [7]
Тема
0:00:04 [0]
Тема
0:11:30 [0]
Downloading file
0:10:57 [1]
Тема
0:04:26 [0]
Тема
0:13:52 [0]
Тема
0:09:56 [0]
Тема
0:04:10 [0]
Галерия
0:01:26 [0]
Тема
0:14:00 [0]
Downloading file
0:05:43 [0]
Мнения на потребител
0:02:07 [0]
Потребителски профил
0:05:33 [0]
Downloading file
0:11:00 [0]
Снимка
0:01:26 [0]
Downloading file
0:09:54 [0]
Тема
0:14:06 [1]
Тема
0:04:15 [0]
Тема
0:05:27 [0]
Галерия
0:01:38 [0]
Снимка
0:00:32 [0]
Теми на потребител
0:03:56 [0]
Downloading file
0:41:43 [6]
Мнения на потребител
0:12:32 [0]
Тема
0:03:52 [0]
Browsing user sessions
0:13:42 [0]
Downloading file
0:14:32 [0]
Тема
0:04:48 [0]
Downloading file
0:05:52 [0]
Тема
0:08:19 [3]
Тема
0:08:05 [0]
Downloading file
0:12:17 [0]
Тема
0:04:29 [0]
Мнения на потребител
0:13:21 [0]
Тема
0:13:12 [0]
Downloading file
0:08:38 [0]
Тема
0:12:23 [0]
Тема
0:01:35 [0]
Мнения на потребител
0:13:45 [0]
Тема
0:47:51 [8]
Тема
0:14:14 [1]
Мнения на потребител
0:10:56 [0]
Тема
0:03:10 [0]
Downloading file
0:09:17 [0]
Потребителски профил
0:12:15 [0]
Downloading file
0:05:31 [0]
Тема
0:11:42 [0]
Тема
0:11:29 [0]
Тема
0:49:41 [7]
Потребителски профил
0:07:46 [0]
Тема
0:00:03 [0]
Коментари на потребител
0:12:35 [2]
Тема
0:07:12 [0]
Тема
0:01:11 [3]
Тема
0:33:05 [9]
Тема
0:08:33 [0]
Снимка
0:13:06 [0]
Тема
0:14:01 [0]
Тема
0:11:41 [0]
Потребителски профил
0:02:35 [8]
Форум
0:07:33 [0]
Тема
0:14:58 [0]
Тема
0:01:28 [0]
Тема
0:04:30 [0]
Тема
0:01:25 [0]
Тема
0:13:55 [0]
Тема
0:13:50 [1]
Тема
0:07:12 [1]
Чат
0:10:30 [0]
Теми на потребител
0:00:24 [0]
Downloading file
0:11:10 [0]
Тема
0:08:39 [0]
Тема
0:08:51 [0]
Начална страница
0:24:56 [1]
Теми на потребител
0:16:59 [1]
Начална страница
0:04:09 [0]
Тема
0:04:58 [0]
Галерия
0:10:44 [0]
Downloading file
0:25:39 [2]
Потребителски профил
0:02:03 [0]
Потребителски профил
0:19:19 [1]
Тема
0:00:30 [0]
Downloading file
0:12:56 [3]
Тема
0:04:11 [0]
Мнения на потребител
0:07:50 [0]
Снимка
0:06:22 [0]
Downloading file
0:13:08 [0]
Тема
0:09:04 [0]
Тема
0:14:27 [0]
Тема
0:12:18 [0]
Downloading file
0:08:37 [0]
Тема
0:01:33 [0]
Тема
0:10:09 [0]
Browsing user sessions
0:00:02 [0]
Тема
0:10:40 [0]
Тема
0:13:12 [0]
Тема
0:00:25 [0]
Downloading file
0:13:41 [0]
Downloading file
0:23:17 [1]
Тема
0:13:08 [0]
Тема
0:13:43 [0]
Тема
0:12:04 [0]
Downloading file
0:12:58 [1]
Тема
0:06:36 [0]
Тема
0:01:07 [0]
Downloading file
0:14:51 [0]
Downloading file
0:00:12 [0]
Downloading file
0:03:06 [0]
Downloading file
0:01:35 [0]
Тема
0:12:38 [0]
Тема
0:12:39 [0]
Downloading file
0:13:28 [0]
Мнения на потребител
0:14:15 [0]
Тема
0:06:07 [0]
Тема
0:13:56 [0]
Тема
0:15:49 [1]
Галерия
0:11:29 [0]
Тема
0:12:15 [0]
Коментари на потребител
0:48:31 [8]
Тема
0:14:49 [0]
Потребителски профил
0:06:02 [0]
Тема
0:05:06 [1]
Мнения на потребител
0:03:46 [0]
Downloading file
0:03:49 [0]
Снимка
0:07:24 [0]
Тема
0:05:32 [0]
Downloading file
0:04:52 [0]
Начална страница
0:09:59 [0]
Downloading file
0:12:16 [1]
Тема
0:01:14 [0]
Потребителски профил
0:09:56 [0]
Тема
0:12:14 [0]
Тема
0:14:53 [0]
Чат
0:20:54 [1]
Downloading file
0:07:40 [0]
Тема
0:08:13 [0]
Тема
0:01:50 [0]
Тема
0:08:00 [0]
Тема
0:08:44 [0]
Мнения на потребител
0:09:34 [0]
Тема
0:09:30 [0]
Тема
0:02:48 [0]
Тема
0:46:06 [8]
Тема
0:12:57 [0]
Downloading file
0:17:23 [1]
Тема
0:26:20 [4]
Разглежда Често Задавани Въпроси
0:00:50 [0]
Тема
0:19:59 [1]
Downloading file
0:07:04 [0]
Тема
0:45:34 [7]
Тема
0:09:47 [2]
Теми на потребител
0:03:17 [0]
Тема
0:11:07 [0]
Тема
0:07:35 [0]
Тема
0:05:25 [0]
Теми на потребител
0:02:52 [0]
Тема
0:49:45 [7]
Галерия
0:09:09 [0]
Тема
2:31:10 [445]
Тема
0:14:13 [0]
Downloading file
0:11:31 [0]
Downloading file
0:28:13 [1]
Downloading file
0:14:09 [2]
Тема
0:09:54 [0]
Тема
0:04:35 [0]
Downloading file
0:05:42 [0]
Тема
0:33:50 [7]
Тема
0:50:10 [11]
Теми на потребител
0:13:13 [0]
Тема
0:10:45 [1]
Тема
0:10:42 [0]
Тема
0:44:56 [4]
Тема
0:06:51 [0]
Тема
0:12:55 [0]
Тема
0:39:28 [5]
Тема
0:06:04 [0]
Тема
0:12:53 [2]
Тема
0:00:37 [0]
Потребителски профил
0:00:51 [1]
Тема
0:08:18 [0]
Тема
0:08:10 [0]
Тема
0:01:46 [0]
Галерия
0:12:32 [0]
Downloading file
0:01:36 [0]
Начална страница
0:13:27 [0]
Downloading file
0:14:33 [0]
Тема
0:02:17 [0]
Тема
0:06:15 [0]
Downloading file
0:04:52 [0]
Downloading file
0:02:45 [0]
Тема
0:23:33 [2]
Тема
0:04:20 [0]
Снимка
0:08:24 [1]
Коментари на потребител
0:12:56 [0]
Downloading file
0:11:43 [0]
Тема
0:00:41 [0]
Тема
0:29:14 [1]
Мнения на потребител
0:02:36 [0]
Коментари на потребител
0:08:04 [0]
Тема
0:13:45 [0]
Тема
0:09:48 [0]
Галерия
0:13:51 [2]
Теми на потребител
0:25:07 [2]
Мнения на потребител
0:04:50 [0]
Downloading file
0:14:04 [0]
Тема
0:12:32 [0]
Тема
0:09:16 [1]
Тема
0:14:39 [0]
Тема
0:00:06 [0]
Тема
0:08:25 [0]
Тема
0:11:27 [0]
Статии
0:15:00 [0]
Снимка
0:01:31 [0]
Тема
0:05:07 [4]
Тема
0:00:04 [0]
Downloading file
0:13:52 [0]
Downloading file
0:07:41 [0]
Чат
0:14:46 [0]
Мнения на потребител
0:47:58 [7]
Тема
0:46:53 [6]
Тема
0:12:58 [0]
Снимка
0:04:12 [0]
Снимка
0:11:30 [0]
Тема
0:20:28 [2]
Коментари на потребител
0:09:24 [0]
Тема
0:04:40 [0]
Новина
0:04:52 [0]
Downloading file
0:18:15 [1]
Мнения на потребител
0:08:16 [0]
Потребителски профил
0:11:49 [0]
Тема
0:09:22 [0]
Тема
0:00:22 [0]
Downloading file
0:01:00 [0]
Тема
0:01:28 [0]
Тема
0:00:28 [0]
Downloading file
0:03:35 [0]
Снимка
0:00:41 [0]
Тема
0:11:53 [0]
Галерия
0:00:56 [0]
Мнения на потребител
0:11:15 [0]
Тема
0:32:27 [4]
Тема
0:49:41 [9]
Тема
0:06:57 [0]
Галерия
0:50:07 [9]
Тема
0:03:33 [0]
Тема
0:14:54 [0]
Снимка
0:11:40 [0]
Тема
0:09:52 [0]
Начална страница
0:03:43 [0]
Тема
0:00:55 [0]
Потребителски профил
0:11:58 [0]
Downloading file
0:02:28 [0]
Тема
0:02:10 [0]
Тема
0:03:14 [1]
Теми на потребител
0:06:36 [0]
Downloading file
0:06:36 [0]
Мнения на потребител
0:00:04 [0]
Статии
0:04:14 [0]
Тема
0:00:09 [0]
Тема
0:00:53 [0]
Тема
0:01:49 [0]
Downloading file
0:14:17 [0]
Тема
0:11:22 [0]
Тема
0:19:43 [1]
Тема
0:20:51 [1]
Тема
0:03:25 [0]
Мнения на потребител
0:04:55 [0]
Downloading file
0:02:22 [0]
Тема
0:14:44 [0]
Тема
0:11:37 [0]
Тема
0:02:44 [0]
Мнения на потребител
0:13:51 [0]
Потребителски профил
0:04:15 [0]
Тема
0:09:58 [0]
Тема
0:02:04 [2]
Тема
0:17:29 [1]
Тема
0:12:08 [1]
Коментари на потребител
0:06:18 [0]
Галерия
0:22:47 [16]
Тема
0:05:55 [0]
Тема
0:11:23 [2]
Тема
0:05:44 [0]
Потребителски профил
0:11:23 [0]
Downloading file
0:02:47 [0]
Тема
0:50:00 [8]
Тема
0:08:24 [1]
Downloading file
0:11:52 [0]
Тема
0:11:13 [0]
Тема
0:33:14 [5]
Тема
0:26:43 [3]
Тема
0:05:58 [0]
Коментари на потребител
0:09:17 [0]
Downloading file
0:16:46 [1]
Теми на потребител
0:13:06 [0]
Downloading file
0:17:04 [1]
Тема
0:02:06 [0]
Тема
0:13:13 [1]
Начална страница
0:12:13 [0]
Тема
0:49:44 [6]
Тема
0:06:10 [0]
Тема
0:04:19 [0]
Снимка
0:05:02 [0]
Тема
0:44:24 [4]
Тема
0:09:43 [0]
Тема
0:08:29 [0]
Тема
0:05:53 [0]
Галерия
0:11:05 [0]
Регистрация
0:14:25 [0]
Галерия
0:12:15 [0]
Тема
0:11:19 [0]
Мнения на потребител
0:09:32 [0]
Снимка
0:56:43 [7]
Тема
0:06:39 [0]
Тема
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов Екипировка
Относно ластици
Стр. 1 от 2 1 2 Следващ
1
Здравейте,

Имам един бърз и технически въпрос:

Подариха ми Salvimar-Intruder 85 pro, ластика му е "заводски" 16мм, 45см. дължина.
НЕ МОГА ДА ГО ОПЪНА!!! Опитвам се, но така и ми остават още някакви 7-10см.
Не е до нямане на сила или усет към целия процес, но.....
2
Липсва ти тихника. Опитай следващия път не толкова да дърпаш с ръце, а да "буташ" с гърдите напред. Така включваш и мускулите на гърба и е много по-лесно.
3
Опъвай още ще стане!
4
@ramby: Само недей да опъваш на сушата... Там първо е по-трудно, второ е абсолютно забранено. Харпун само във водата зареждай.
А иначе, Добри ти е казал как става. Със 16мм "заводски" не може да не стане...
5
Sharky написа:
Опъвай още ще стане!


Не се смей. Въпросът е достатъчно сериозен за да се открие нова тема .
6
ramby написа:
Здравейте,

Имам един бърз и технически въпрос:

Подариха ми Salvimar-Intruder 85 pro, ластика му е "заводски" 16мм, 45см. дължина.
НЕ МОГА ДА ГО ОПЪНА!!! Опитвам се, но така и ми остават още някакви 7-10см.
Не е до нямане на сила или усет към целия процес, но.....


Явно си слаб в ръцете /предмишници /...
може би и по-нисък и харпунът ти идва труден зца зареждане поради дължината си...

Но 16 мм ластик не е непреодолим като съпротивление...
7
На мен ми се вижда малко къс този ластик, на моята 85-ца зарядната дължина е към 93 см. ползвам 16 мм. ластик и го режа около 52-54 сантиметра, 45 см. имам една 14-ка.
Става въпрос за харпун с отворена глава и обратен спусък.
8
@ramby: Доколкото знам този харпун е без пета за зареждане. Харпуните без пета се зареждат по-лесно на свивката на тазобедрената става. Само гледай дръжката да сочи навън, а не към топките. За да няма поражения. И наистина, не го прави извън водата.
9
Колеги,
задължен съм за включването ви дискусията, определено се вълнувам от проблема.

Вярно е, че от около 3-4 години се занимавам и се палнах последната година, но
не се приемам като пълен аматьор поради причината, че съм ползвал на приятели както пневматика, така и ластици,
дълги години плувец, намирами се и сила в ръцете...
Но, това ми се вижда непосилно.
Съгласен, да не го зареждам на сухо, но тръпката от нова пушка е по силно от правило номер 1 !
След като не успях в гърдите, реших да го потря в ръба на леглото, обесих му се отгоре, а съм 90 кг., обелих гумата на дръжката.
Благодаря за съветета за хълбука, определено ще е полезен, даже, ако ми пуснете нещо да погледна за този вид зареждане...
Въпрос: имали такъв момент да са се вдървили ластиците?
Найстина от всички опити ми остава 10-15см. Не е като да не ми достига 2-3 см.
А добър ли е избора?
10
Колега най добре си поръчай нов ластик,най-вероятно този е заминъл.Ако не е ти ще го довършиш с тези тренировки на сухо,това е съвет а не упрек. :-)
11
Според размерите, които си дал (85см нарпун, 45 см ластик и предполагам около 3см жълъд) ластика ти е срязан на коефициент 3.54. Това си е нормален коефициент. Не се мъчи на сухо. По-лесно е във водата. Имаш и подложка на гърдите, която омекотява и помага.
12
Колега колко е зарядната дължина на харпуна?
13
Модел Стрела Ластик
Intruder PRO 60 ø6,5 / 80см ø16мм, L=37см
Intruder PRO 75 ø6,5 / 97см ø16мм, L=42см
Intruder PRO 85 ø6,5 / 120см ø16мм, L=45см
Intruder PRO 95 ø6,5 / 140см ø16мм, L=47см
Тегло с опаковката: 2.00 kg.

Таблицата е от сайта на продавача. Ластикът си е ОК като дължина. Може нещо да се е одървил или просто да е дефектен. Ако е купен в България и имаш касова бележка, занеси го в магазина. Ако не, един резервен ластик никога не е излишен, купи си нов. И ако мислиш да продължаваш със "сухите тренировки", залепи едно цветно тиксо на мястото на засечката и разтягай ластика без стрела.
14
@ramby: Колега,след като не ти достигат 10-15 см.,единственото което можеш да направиш е да сложиш 50 см.ластик.Пробвай,успех!
15
Абе колеги, защо го бутате човека да купува нов ластик като не му е нужен?
Колко ще се "одърви" един ластик 16мм, че да не може да се зареди на 85см харпун?
Първо такова нещо като "одървяне" на ластик аз лично за 12 години в подводния риболов не познавам. Един ластик или си е "серт" като нов или не е. С времето омеква и се разтяга по-лесно, а не обратното. С времето може да се нацепи, но да стане по-твърд е абсурд...
Дори и най-твърдият 16мм ластик, срязан на коеф. 3.5 не може да бъде проблем да се зареди на 85 см харпун. Дори деца на 10-12 години могат да се справят с правилната техника. Колегата горе пише, че е 90кг... Наистина ли мислите, че може 16мм ластик да се опре на 90кг мъж?! Как тогава аз си зареждам 120ката с 2х18мм С лебедка?
Проблема на 99% от хората без особен опит е в техниката. Освен това харпун се зарежда много по-трудно на сухо отколкото във вода. Също така трябва да има "подложка" на гърдите защото дръжката се набива в тях и става още по-трудно.
Ето едно видео, което в общи линии показва какво трябва д асе прави. Обърнете внимание на "избутването" напред с корема и гърдите.
16
ramby написа:

След като не успях в гърдите, реших да го потря в ръба на леглото, обесих му се отгоре, а съм 90 кг., обелих гумата на дръжката.


Това никога не го прави, че такава беля ще си направиш, че зареждането на харпун ще ти е последната грижа...
17
Ако проблема е 10-15 санта,пробваи те така:

Pp:Батти здухания макаронАжия тоз н клипа
18
И според мене проблема е в техниката на зареждане. Когато сефте я почнах тая "наука", 75 см. Дениз с 16мм тиранти бая ми се опъваше . Сега 90 см. пушкало с 18 мм. заводски ластици го зареждам и на голо.
19
Абсолютно съм съгласен с Добри според мен колегата си зарежда харпуна, като опира петата в корема! Колега хващаш с едната ръка единия ластик (или единия край на ластика) както е на видеото показано от Dobs. Прибутваш с другата ръка дръжката на харпуна, само че по средата на гърдите при гръдната кост а не както колегата от клипа на корема. В това време ръката която държи ластика се опъва и разтегля ластика. Като позиционираш дръжката на удобното място вече с другата ръка може да достигнеш ластика. След това се пресягаш хващаш другия ластик (или другия край на ластика) и дърпаш. По този начин силата ти е много по голяма защото дърпаш под прав ъгъл на гърдите и участват много повече групи мускули. Ако дърпаш към корема използваш главно ръцете и то не ефективно. Ето тук е показано: [link] или тук [link] макар че аз слагам по високо дръжката от този на клипа .... буквално между гърдите.
20
Гледам темата е сериозна ама аз взех да се раздвоявам ...

atoman написа:
.... буквално между гърдите.


... за жартиери ли ставаше въпрос?!
Стр. 1 от 2 1 2 Следващ
Нови Продукти
C4 Buoy SPHERA

Цена: 50.85 Лв.
Spearfishing