Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 317
Активни регистрирани потребители
27:25:11 - Ahrefs [Bot] [14890]
Тема
27:25:01 - Google [Bot] [5804]
Тема
27:24:37 - Tbot [Bot] [132207]
Теми на потребител
12:33:50 - Bing [Bot] [3887]
Тема
0:05:13 - Google Adsense [Bot] [0]
Browsing user sessions
Активни анонимни потребители
0:01:33 [0]
Теми на потребител
0:01:48 [0]
Снимка
0:03:26 [0]
Тема
0:04:42 [0]
Тема
0:02:41 [0]
Тема
0:13:35 [0]
Downloading file
0:08:01 [0]
Теми на потребител
0:11:46 [0]
Тема
0:10:23 [2]
Тема
0:05:11 [0]
Downloading file
0:02:24 [0]
Чат
0:11:22 [0]
Галерия
0:10:19 [0]
Тема
0:13:48 [0]
Downloading file
0:07:19 [0]
Downloading file
0:36:44 [6]
Тема
0:17:03 [1]
Коментари на потребител
0:13:15 [0]
Тема
0:09:25 [0]
Тема
0:22:10 [2]
Тема
0:12:02 [0]
Статии
0:06:35 [0]
Тема
0:07:33 [0]
Снимка
0:03:50 [0]
Downloading file
0:02:42 [0]
Тема
0:04:02 [0]
Тема
0:08:17 [0]
Мнения на потребител
0:00:04 [0]
Тема
0:04:13 [0]
Тема
0:09:49 [0]
Начална страница
0:13:56 [0]
Начална страница
0:07:17 [0]
Downloading file
0:11:40 [0]
Browsing user sessions
0:31:13 [6]
Тема
0:06:57 [0]
Начална страница
0:02:13 [0]
Тема
0:04:33 [0]
Тема
0:01:29 [0]
Downloading file
0:14:07 [0]
Потребителски профил
0:09:59 [0]
Тема
0:07:36 [0]
Тема
0:08:25 [0]
Тема
0:02:45 [0]
Тема
0:00:08 [0]
Downloading file
0:01:02 [0]
Коментари на потребител
0:05:45 [0]
Downloading file
0:22:01 [3]
Чат
0:08:27 [0]
Тема
0:02:36 [0]
Тема
0:25:33 [2]
Тема
0:02:01 [0]
Downloading file
0:02:58 [3]
Тема
0:21:33 [1]
Тема
0:13:42 [0]
Тема
0:11:55 [0]
Тема
0:05:45 [0]
Тема
0:01:25 [0]
Тема
0:01:33 [0]
Галерия
0:10:07 [1]
Потребителски профил
0:09:51 [0]
Галерия
0:07:07 [0]
Тема
0:11:24 [1]
Тема
0:07:48 [0]
Потребителски профил
0:11:14 [0]
Downloading file
0:01:38 [0]
Downloading file
0:07:07 [0]
Downloading file
0:00:17 [0]
Снимка
0:03:03 [0]
Downloading file
0:09:56 [0]
Тема
0:11:08 [0]
Галерия
0:07:19 [0]
Снимка
0:06:13 [0]
Теми на потребител
0:09:37 [0]
Downloading file
0:05:40 [0]
Тема
0:03:02 [2]
Тема
0:09:33 [0]
Browsing user sessions
0:10:29 [0]
Downloading file
0:11:33 [0]
Тема
0:14:00 [3]
Тема
0:13:46 [0]
Downloading file
0:10:10 [0]
Мнения на потребител
0:03:52 [0]
Начална страница
0:14:19 [0]
Тема
0:03:03 [0]
Потребителски профил
0:07:16 [0]
Мнения на потребител
0:05:12 [1]
Начална страница
0:04:34 [0]
Тема
0:01:36 [0]
Downloading file
0:08:51 [0]
Downloading file
0:14:58 [0]
Потребителски профил
0:02:47 [0]
Тема
0:11:12 [0]
Тема
0:02:01 [0]
Тема
0:13:27 [0]
Тема
0:05:44 [0]
Коментари на потребител
0:18:16 [2]
Тема
0:12:53 [0]
Тема
0:06:52 [6]
Начална страница
0:04:32 [0]
Тема
0:14:14 [0]
Снимка
0:03:41 [0]
Чат
0:04:41 [0]
Downloading file
0:01:01 [0]
Тема
0:08:16 [8]
Форум
0:13:14 [0]
Тема
0:07:09 [0]
Тема
0:10:11 [2]
Галерия
0:07:06 [0]
Тема
0:12:53 [1]
Чат
0:01:09 [0]
Тема
0:06:05 [0]
Downloading file
0:01:44 [0]
Чат
0:14:20 [1]
Тема
0:14:32 [0]
Начална страница
0:30:37 [2]
Начална страница
0:03:54 [0]
Browsing user sessions
0:09:50 [0]
Тема
0:10:39 [0]
Галерия
0:01:23 [0]
Начална страница
0:31:20 [3]
Снимка
0:07:44 [0]
Потребителски профил
0:06:11 [0]
Downloading file
0:18:37 [4]
Тема
0:09:52 [0]
Мнения на потребител
0:13:31 [0]
Снимка
0:12:03 [0]
Downloading file
0:03:22 [0]
Снимка
0:14:45 [0]
Тема
0:02:58 [0]
Тема
0:14:18 [0]
Тема
0:07:14 [0]
Тема
0:05:43 [0]
Тема
0:01:20 [0]
Начална страница
0:03:52 [0]
Downloading file
0:06:06 [0]
Downloading file
0:04:15 [0]
Downloading file
0:03:48 [0]
Начална страница
0:04:13 [0]
Тема
0:18:39 [3]
Тема
0:12:17 [0]
Тема
0:06:48 [0]
Downloading file
0:05:53 [0]
Downloading file
0:08:47 [0]
Downloading file
0:07:16 [0]
Тема
0:03:19 [0]
Снимка
0:11:48 [0]
Тема
0:00:41 [0]
Тема
0:02:01 [0]
Тема
0:02:50 [0]
Чат
0:11:43 [0]
Тема
0:10:47 [2]
Мнения на потребител
0:09:27 [0]
Downloading file
0:09:30 [0]
Снимка
0:13:05 [0]
Тема
0:11:13 [0]
Downloading file
0:10:33 [0]
Начална страница
0:01:52 [0]
Тема
0:06:55 [0]
Потребителски профил
0:00:16 [1]
Начална страница
0:02:51 [0]
Тема
0:13:21 [0]
Тема
0:13:54 [1]
Тема
0:07:31 [0]
Тема
0:13:41 [1]
Чат
0:14:25 [0]
Мнения на потребител
0:00:14 [0]
Тема
0:00:10 [0]
Тема
0:08:29 [0]
Тема
0:03:25 [0]
Тема
0:23:04 [1]
Тема
0:32:01 [4]
Разглежда Често Задавани Въпроси
0:06:31 [0]
Тема
0:12:45 [0]
Тема
0:15:28 [2]
Теми на потребител
0:08:58 [0]
Тема
0:01:47 [0]
Теми на потребител
0:13:16 [0]
Тема
0:11:06 [1]
Чат
0:08:33 [0]
Тема
0:14:50 [0]
Тема
2:36:51 [466]
Тема
0:01:03 [1]
Тема
0:19:50 [2]
Тема
0:00:29 [0]
Тема
0:10:16 [0]
Downloading file
0:11:23 [0]
Тема
0:39:31 [7]
Тема
0:03:14 [0]
Чат
0:03:21 [0]
Тема
0:16:26 [3]
Тема
0:01:05 [0]
Downloading file
0:05:35 [0]
Downloading file
0:12:32 [1]
Тема
0:03:33 [0]
Тема
0:45:09 [5]
Тема
0:11:45 [0]
Тема
0:18:34 [2]
Тема
0:06:18 [0]
Потребителски профил
0:06:32 [1]
Тема
0:13:59 [0]
Тема
0:13:51 [0]
Тема
0:07:27 [0]
Галерия
0:03:10 [0]
Тема
0:07:17 [0]
Начална страница
0:04:06 [0]
Потребителски профил
0:07:58 [0]
Тема
0:11:56 [0]
Downloading file
0:10:33 [0]
Downloading file
0:08:26 [0]
Тема
0:04:16 [0]
Downloading file
0:10:01 [0]
Снимка
0:14:05 [1]
Коментари на потребител
0:03:36 [0]
Тема
0:06:22 [0]
Тема
0:08:17 [0]
Коментари на потребител
0:13:45 [0]
Тема
0:04:25 [0]
Чат
0:00:24 [0]
Тема
0:19:32 [3]
Теми на потребител
0:01:42 [0]
Потребителски профил
0:10:31 [1]
Потребителски профил
0:04:43 [0]
Downloading file
0:03:10 [0]
Тема
0:14:57 [2]
Мнения на потребител
0:05:47 [0]
Тема
0:14:06 [1]
Тема
0:02:06 [0]
Потребителски профил
0:05:40 [0]
Чат
0:07:12 [0]
Тема
0:10:48 [4]
Тема
0:05:45 [0]
Downloading file
0:04:32 [0]
Тема
0:13:22 [0]
Чат
0:05:33 [0]
Снимка
0:03:24 [0]
Тема
0:09:53 [0]
Снимка
0:01:27 [0]
Тема
0:26:09 [3]
Мнения на потребител
0:00:04 [0]
Статии
0:10:21 [0]
Новина
0:10:33 [0]
Downloading file
0:23:56 [1]
Мнения на потребител
0:13:57 [0]
Потребителски профил
0:06:03 [0]
Downloading file
0:06:41 [0]
Тема
0:07:09 [0]
Тема
0:06:09 [0]
Downloading file
0:09:16 [0]
Снимка
0:06:22 [0]
Тема
0:06:37 [0]
Мнения на потребител
0:01:55 [0]
Коментари на потребител
0:05:16 [0]
Потребителски профил
0:12:38 [0]
Галерия
0:09:14 [0]
Тема
0:05:34 [1]
Тема
0:01:02 [0]
Downloading file
0:00:30 [0]
Тема
0:09:24 [0]
Тема
0:06:36 [0]
Потребителски профил
0:02:39 [0]
Downloading file
0:08:09 [0]
Тема
0:07:51 [0]
Тема
0:08:55 [2]
Тема
0:12:17 [0]
Downloading file
0:12:17 [0]
Мнения на потребител
0:05:45 [0]
Статии
0:09:55 [0]
Тема
0:05:50 [1]
Снимка
0:06:34 [0]
Тема
0:07:30 [0]
Downloading file
0:04:56 [0]
Начална страница
0:02:02 [0]
Теми на потребител
0:04:53 [0]
Тема
0:04:20 [1]
Теми на потребител
0:09:06 [0]
Мнения на потребител
0:10:36 [0]
Downloading file
0:08:03 [0]
Тема
0:05:21 [0]
Downloading file
0:02:12 [0]
Тема
0:08:25 [0]
Мнения на потребител
0:09:56 [0]
Тема
0:00:37 [0]
Тема
0:07:45 [2]
Тема
0:23:10 [1]
Тема
0:17:49 [1]
Коментари на потребител
0:11:59 [0]
Галерия
0:28:28 [16]
Тема
0:11:36 [0]
Тема
0:01:04 [0]
Начална страница
0:17:04 [3]
Тема
0:11:25 [0]
Потребителски профил
0:02:03 [0]
Тема
0:08:28 [0]
Тема
0:14:05 [1]
Downloading file
0:02:32 [0]
Новина
0:01:31 [0]
Downloading file
0:04:58 [0]
Тема
0:01:04 [0]
Коментари на потребител
0:11:39 [1]
Тема
0:14:58 [0]
Downloading file
0:03:45 [0]
Коментари на потребител
0:22:45 [3]
Чат
0:07:47 [0]
Тема
0:03:53 [0]
Downloading file
0:02:53 [0]
Статии
0:11:51 [0]
Тема
0:10:00 [0]
Снимка
0:10:43 [0]
Тема
0:04:37 [1]
Потребителски профил
0:00:23 [0]
Тема
0:14:10 [0]
Тема
0:11:34 [0]
Галерия
0:01:45 [0]
Тема
0:02:55 [0]
Тема
0:01:59 [0]
Потребителски профил
0:01:12 [0]
Browsing user sessions
0:12:20 [0]
Тема
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов Екипировка
Относно ластици
Стр. 1 от 2 1 2 Следващ
1
Здравейте,

Имам един бърз и технически въпрос:

Подариха ми Salvimar-Intruder 85 pro, ластика му е "заводски" 16мм, 45см. дължина.
НЕ МОГА ДА ГО ОПЪНА!!! Опитвам се, но така и ми остават още някакви 7-10см.
Не е до нямане на сила или усет към целия процес, но.....
2
Липсва ти тихника. Опитай следващия път не толкова да дърпаш с ръце, а да "буташ" с гърдите напред. Така включваш и мускулите на гърба и е много по-лесно.
3
Опъвай още ще стане!
4
@ramby: Само недей да опъваш на сушата... Там първо е по-трудно, второ е абсолютно забранено. Харпун само във водата зареждай.
А иначе, Добри ти е казал как става. Със 16мм "заводски" не може да не стане...
5
Sharky написа:
Опъвай още ще стане!


Не се смей. Въпросът е достатъчно сериозен за да се открие нова тема .
6
ramby написа:
Здравейте,

Имам един бърз и технически въпрос:

Подариха ми Salvimar-Intruder 85 pro, ластика му е "заводски" 16мм, 45см. дължина.
НЕ МОГА ДА ГО ОПЪНА!!! Опитвам се, но така и ми остават още някакви 7-10см.
Не е до нямане на сила или усет към целия процес, но.....


Явно си слаб в ръцете /предмишници /...
може би и по-нисък и харпунът ти идва труден зца зареждане поради дължината си...

Но 16 мм ластик не е непреодолим като съпротивление...
7
На мен ми се вижда малко къс този ластик, на моята 85-ца зарядната дължина е към 93 см. ползвам 16 мм. ластик и го режа около 52-54 сантиметра, 45 см. имам една 14-ка.
Става въпрос за харпун с отворена глава и обратен спусък.
8
@ramby: Доколкото знам този харпун е без пета за зареждане. Харпуните без пета се зареждат по-лесно на свивката на тазобедрената става. Само гледай дръжката да сочи навън, а не към топките. За да няма поражения. И наистина, не го прави извън водата.
9
Колеги,
задължен съм за включването ви дискусията, определено се вълнувам от проблема.

Вярно е, че от около 3-4 години се занимавам и се палнах последната година, но
не се приемам като пълен аматьор поради причината, че съм ползвал на приятели както пневматика, така и ластици,
дълги години плувец, намирами се и сила в ръцете...
Но, това ми се вижда непосилно.
Съгласен, да не го зареждам на сухо, но тръпката от нова пушка е по силно от правило номер 1 !
След като не успях в гърдите, реших да го потря в ръба на леглото, обесих му се отгоре, а съм 90 кг., обелих гумата на дръжката.
Благодаря за съветета за хълбука, определено ще е полезен, даже, ако ми пуснете нещо да погледна за този вид зареждане...
Въпрос: имали такъв момент да са се вдървили ластиците?
Найстина от всички опити ми остава 10-15см. Не е като да не ми достига 2-3 см.
А добър ли е избора?
10
Колега най добре си поръчай нов ластик,най-вероятно този е заминъл.Ако не е ти ще го довършиш с тези тренировки на сухо,това е съвет а не упрек. :-)
11
Според размерите, които си дал (85см нарпун, 45 см ластик и предполагам около 3см жълъд) ластика ти е срязан на коефициент 3.54. Това си е нормален коефициент. Не се мъчи на сухо. По-лесно е във водата. Имаш и подложка на гърдите, която омекотява и помага.
12
Колега колко е зарядната дължина на харпуна?
13
Модел Стрела Ластик
Intruder PRO 60 ø6,5 / 80см ø16мм, L=37см
Intruder PRO 75 ø6,5 / 97см ø16мм, L=42см
Intruder PRO 85 ø6,5 / 120см ø16мм, L=45см
Intruder PRO 95 ø6,5 / 140см ø16мм, L=47см
Тегло с опаковката: 2.00 kg.

Таблицата е от сайта на продавача. Ластикът си е ОК като дължина. Може нещо да се е одървил или просто да е дефектен. Ако е купен в България и имаш касова бележка, занеси го в магазина. Ако не, един резервен ластик никога не е излишен, купи си нов. И ако мислиш да продължаваш със "сухите тренировки", залепи едно цветно тиксо на мястото на засечката и разтягай ластика без стрела.
14
@ramby: Колега,след като не ти достигат 10-15 см.,единственото което можеш да направиш е да сложиш 50 см.ластик.Пробвай,успех!
15
Абе колеги, защо го бутате човека да купува нов ластик като не му е нужен?
Колко ще се "одърви" един ластик 16мм, че да не може да се зареди на 85см харпун?
Първо такова нещо като "одървяне" на ластик аз лично за 12 години в подводния риболов не познавам. Един ластик или си е "серт" като нов или не е. С времето омеква и се разтяга по-лесно, а не обратното. С времето може да се нацепи, но да стане по-твърд е абсурд...
Дори и най-твърдият 16мм ластик, срязан на коеф. 3.5 не може да бъде проблем да се зареди на 85 см харпун. Дори деца на 10-12 години могат да се справят с правилната техника. Колегата горе пише, че е 90кг... Наистина ли мислите, че може 16мм ластик да се опре на 90кг мъж?! Как тогава аз си зареждам 120ката с 2х18мм С лебедка?
Проблема на 99% от хората без особен опит е в техниката. Освен това харпун се зарежда много по-трудно на сухо отколкото във вода. Също така трябва да има "подложка" на гърдите защото дръжката се набива в тях и става още по-трудно.
Ето едно видео, което в общи линии показва какво трябва д асе прави. Обърнете внимание на "избутването" напред с корема и гърдите.
16
ramby написа:

След като не успях в гърдите, реших да го потря в ръба на леглото, обесих му се отгоре, а съм 90 кг., обелих гумата на дръжката.


Това никога не го прави, че такава беля ще си направиш, че зареждането на харпун ще ти е последната грижа...
17
Ако проблема е 10-15 санта,пробваи те така:

Pp:Батти здухания макаронАжия тоз н клипа
18
И според мене проблема е в техниката на зареждане. Когато сефте я почнах тая "наука", 75 см. Дениз с 16мм тиранти бая ми се опъваше . Сега 90 см. пушкало с 18 мм. заводски ластици го зареждам и на голо.
19
Абсолютно съм съгласен с Добри според мен колегата си зарежда харпуна, като опира петата в корема! Колега хващаш с едната ръка единия ластик (или единия край на ластика) както е на видеото показано от Dobs. Прибутваш с другата ръка дръжката на харпуна, само че по средата на гърдите при гръдната кост а не както колегата от клипа на корема. В това време ръката която държи ластика се опъва и разтегля ластика. Като позиционираш дръжката на удобното място вече с другата ръка може да достигнеш ластика. След това се пресягаш хващаш другия ластик (или другия край на ластика) и дърпаш. По този начин силата ти е много по голяма защото дърпаш под прав ъгъл на гърдите и участват много повече групи мускули. Ако дърпаш към корема използваш главно ръцете и то не ефективно. Ето тук е показано: [link] или тук [link] макар че аз слагам по високо дръжката от този на клипа .... буквално между гърдите.
20
Гледам темата е сериозна ама аз взех да се раздвоявам ...

atoman написа:
.... буквално между гърдите.


... за жартиери ли ставаше въпрос?!
Стр. 1 от 2 1 2 Следващ
Нови Продукти
Espealon bifocal lens for SeaQuest (right)

Цена: 39.12 Лв.
Spearfishing