Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 6 Гости: 512
Активни регистрирани потребители
76:25:04 - Ahrefs [Bot] [56459]
Тема
76:24:54 - Google [Bot] [16460]
Снимка
5:07:49 - Bing [Bot] [1440]
Тема
22:58:11 - Tbot [Bot] [135457]
Тема
1:35:34 - Google Adsense [Bot] [13]
Галерия
0:05:13 - Majestic-12 [Bot] [2]
Начална страница
Активни анонимни потребители
0:11:07 [0]
Downloading file
0:14:19 [0]
Тема
0:35:40 [4]
Мнения на потребител
0:10:03 [0]
Browsing user sessions
0:18:40 [8]
Тема
0:08:41 [0]
Начална страница
0:18:26 [1]
Тема
0:13:35 [0]
Тема
0:43:23 [6]
Тема
0:11:13 [0]
Тема
0:12:26 [0]
Downloading file
0:15:20 [1]
Галерия
0:09:39 [0]
Начална страница
0:14:25 [0]
Downloading file
0:02:16 [0]
Тема
0:12:01 [0]
Downloading file
0:04:37 [0]
Галерия
0:20:44 [2]
Тема
0:22:32 [2]
Тема
0:10:27 [0]
Downloading file
0:16:34 [1]
Тема
0:01:56 [0]
Чат
0:02:40 [0]
Тема
0:00:04 [0]
Тема
0:05:38 [0]
Снимка
0:06:59 [0]
Начална страница
0:12:54 [1]
Коментари на потребител
0:12:25 [0]
Тема
0:01:17 [0]
Начална страница
0:10:54 [0]
Тема
0:06:14 [0]
Галерия
0:01:35 [0]
Тема
0:09:52 [0]
Тема
0:04:37 [0]
Тема
0:13:00 [1]
Тема
0:02:00 [0]
Тема
0:07:19 [0]
Downloading file
0:04:14 [0]
Потребителски профил
0:01:19 [0]
Downloading file
0:05:09 [0]
Тема
0:21:51 [1]
Тема
0:21:40 [1]
Тема
0:06:04 [0]
Downloading file
0:12:02 [2]
Мнения на потребител
0:30:59 [2]
Тема
0:13:45 [0]
Тема
0:12:03 [1]
Начална страница
0:08:54 [0]
Мнения на потребител
0:07:14 [0]
Тема
0:07:38 [0]
Тема
0:14:23 [0]
Тема
0:14:57 [0]
Тема
0:07:39 [0]
Downloading file
0:02:36 [0]
Коментари
0:01:47 [0]
Тема
0:10:55 [0]
Тема
0:11:25 [0]
Тема
0:08:28 [0]
Галерия
0:13:04 [3]
Тема
0:08:24 [0]
Тема
0:11:16 [0]
Тема
0:10:27 [2]
Начална страница
0:09:20 [0]
Browsing user sessions
0:04:12 [0]
Тема
0:11:17 [3]
Начална страница
0:12:11 [1]
Начална страница
0:05:48 [0]
Форум
0:07:44 [0]
Тема
0:04:24 [0]
Тема
0:09:20 [0]
Мнения на потребител
0:16:07 [2]
Теми на потребител
0:01:47 [0]
Тема
0:08:14 [1]
Начална страница
0:12:04 [0]
Чат
0:10:34 [0]
Тема
0:11:08 [0]
Снимка
0:00:17 [0]
Тема
0:03:51 [0]
Тема
0:02:17 [0]
Тема
0:02:23 [0]
Мнения на потребител
0:04:01 [0]
Снимка
0:12:43 [0]
Начална страница
0:44:02 [4]
Начална страница
0:01:13 [0]
Теми на потребител
0:31:32 [4]
Галерия
0:07:06 [0]
Тема
0:07:54 [0]
Потребители
0:12:57 [0]
Снимка
0:14:02 [0]
Тема
0:09:56 [0]
Начална страница
0:27:27 [2]
Мнения на потребител
0:22:26 [5]
Тема
0:00:59 [0]
Downloading file
0:10:39 [0]
Downloading file
0:08:56 [0]
Потребителски профил
0:02:34 [0]
Тема
0:07:47 [0]
Потребителски профил
0:04:12 [0]
Тема
0:08:48 [0]
Downloading file
0:56:24 [8]
Тема
0:05:10 [0]
Тема
0:38:23 [5]
Тема
0:47:43 [6]
Тема
0:08:50 [0]
Тема
0:07:39 [0]
Тема
0:09:25 [0]
Потребителски профил
0:14:13 [0]
Тема
0:03:43 [0]
Тема
0:13:57 [0]
Тема
0:02:07 [0]
Теми на потребител
0:00:59 [0]
Browsing user sessions
0:11:57 [0]
Теми на потребител
0:03:47 [0]
Начална страница
0:23:05 [2]
Снимка
0:12:48 [1]
Начална страница
0:12:41 [0]
Downloading file
0:08:59 [0]
Тема
0:19:51 [1]
Тема
0:04:13 [0]
Тема
0:05:53 [0]
Снимка
0:24:34 [1]
Тема
0:11:04 [0]
Тема
0:05:48 [0]
Новина
0:12:14 [1]
Тема
0:08:26 [0]
Тема
0:01:53 [0]
Потребителски профил
0:01:47 [0]
Тема
0:01:05 [0]
Тема
0:08:37 [0]
Начална страница
0:08:38 [0]
Downloading file
0:13:45 [0]
Тема
0:09:51 [0]
Тема
0:00:27 [0]
Тема
0:10:17 [2]
Потребителски профил
0:13:31 [0]
Тема
0:03:42 [0]
Тема
0:07:25 [0]
Тема
0:09:15 [0]
Тема
0:01:30 [0]
Тема
0:01:24 [0]
Чат
0:34:54 [5]
Снимка
0:07:38 [0]
Тема
0:35:21 [6]
Downloading file
0:04:55 [0]
Форум
0:04:41 [0]
Тема
0:54:04 [11]
Тема
0:16:38 [1]
Тема
0:09:03 [0]
Тема
0:17:37 [2]
Тема
0:01:07 [0]
Начална страница
0:05:05 [0]
Потребителски профил
0:09:12 [0]
Тема
0:28:27 [2]
Снимка
0:04:46 [1]
Тема
0:00:00 [0]
Тема
0:25:39 [3]
Тема
0:10:41 [0]
Тема
0:09:41 [0]
Тема
0:11:03 [0]
Тема
0:53:03 [6]
Тема
0:20:40 [1]
Тема
0:00:41 [0]
Тема
0:11:36 [0]
Downloading file
0:11:09 [0]
Мнения на потребител
0:10:56 [0]
Тема
0:06:27 [0]
Downloading file
0:09:37 [0]
Тема
0:14:58 [0]
Тема
0:06:03 [0]
Начална страница
0:12:37 [0]
Начална страница
0:10:53 [0]
Мнения на потребител
0:31:23 [2]
Тема
0:12:27 [0]
Тема
0:07:24 [0]
Коментари на потребител
0:10:59 [0]
Форум
0:13:47 [1]
Тема
0:02:54 [1]
Начална страница
0:00:40 [0]
Downloading file
0:12:19 [0]
Browsing user sessions
0:15:06 [1]
Тема
0:19:04 [2]
Тема
0:07:47 [0]
Потребителски профил
0:02:46 [4]
Downloading file
0:10:36 [0]
Browsing user sessions
0:14:52 [0]
Снимка
0:12:32 [0]
Тема
0:03:51 [0]
Downloading file
0:17:39 [1]
Галерия
0:11:03 [0]
Тема
0:13:34 [0]
Тема
0:10:56 [0]
Тема
0:01:18 [0]
Downloading file
0:14:44 [0]
Галерия
0:13:14 [1]
Тема
0:12:25 [0]
Тема
0:09:17 [0]
Потребителски профил
0:13:29 [0]
Тема
0:12:24 [0]
Тема
1:10:30 [10]
Коментари на потребител
0:11:47 [0]
Тема
0:33:00 [2]
Тема
0:14:29 [0]
Чат
0:03:21 [0]
Новина
0:02:19 [0]
Тема
0:29:09 [5]
Тема
0:09:45 [1]
Начална страница
1:37:11 [16]
Начална страница
0:04:32 [0]
Рецепти
0:12:37 [0]
Тема
0:14:06 [0]
Тема
0:02:33 [0]
Мнения на потребител
0:04:39 [0]
Тема
0:08:47 [0]
Тема
0:10:02 [0]
Снимка
0:06:42 [1]
Начална страница
0:00:43 [0]
Тема
0:13:47 [1]
Тема
0:14:46 [0]
Тема
0:15:25 [1]
Тема
0:05:43 [0]
Тема
0:31:08 [4]
Тема
0:00:16 [0]
Browsing user sessions
0:45:24 [5]
Мнения на потребител
0:07:14 [0]
Начална страница
0:02:55 [0]
Тема
0:01:19 [1]
Начална страница
0:03:52 [0]
Снимка
0:01:22 [0]
Тема
0:24:30 [1]
Тема
0:33:16 [2]
Тема
0:07:09 [0]
Теми на потребител
0:05:57 [0]
Тема
0:01:39 [0]
Новина
0:01:39 [0]
Downloading file
0:08:52 [0]
Снимка
0:11:04 [0]
Теми на потребител
0:09:28 [0]
Начална страница
0:03:38 [1]
Начална страница
0:22:05 [6]
Потребителски профил
0:05:31 [0]
Тема
0:12:31 [0]
Тема
0:09:13 [0]
Тема
0:12:32 [0]
Тема
0:00:15 [0]
Коментари на потребител
0:04:20 [0]
Снимка
0:05:56 [0]
Downloading file
0:06:53 [0]
Тема
0:09:51 [0]
Начална страница
0:12:49 [0]
Потребителски профил
0:13:32 [0]
Тема
0:06:17 [0]
Теми на потребител
0:06:30 [0]
Downloading file
0:39:56 [4]
Теми на потребител
0:02:06 [1]
Тема
0:06:55 [0]
Тема
0:09:14 [0]
Тема
0:28:24 [3]
Потребителски профил
0:15:42 [1]
Downloading file
0:14:20 [0]
Коментари на потребител
0:10:44 [0]
Тема
0:13:05 [0]
Тема
0:09:37 [2]
Тема
0:36:06 [4]
Тема
0:06:12 [1]
Тема
0:12:25 [0]
Тема
0:09:25 [0]
Тема
0:22:13 [2]
Тема
0:05:45 [0]
Тема
0:01:46 [0]
Тема
0:11:39 [0]
Чат
0:14:37 [0]
Теми на потребител
0:04:46 [0]
Browsing user sessions
0:00:33 [0]
Тема
0:14:47 [0]
Снимка
0:00:35 [0]
Тема
0:07:40 [0]
Тема
0:02:59 [0]
Downloading file
0:04:47 [0]
Downloading file
0:07:03 [0]
Downloading file
0:05:13 [0]
Downloading file
0:13:48 [0]
Downloading file
0:03:49 [0]
Тема
0:02:49 [0]
Теми на потребител
0:05:25 [0]
Тема
0:10:48 [0]
Тема
0:08:26 [0]
Галерия
0:01:49 [0]
Мнения на потребител
0:14:52 [0]
Downloading file
0:11:58 [0]
Тема
0:12:45 [2]
Тема
0:06:29 [0]
Тема
0:12:05 [0]
Тема
0:14:34 [0]
Тема
0:09:03 [0]
Тема
0:05:47 [0]
Потребителски профил
0:04:16 [0]
Потребителски профил
0:01:54 [0]
Галерия
0:12:39 [0]
Начална страница
0:01:40 [0]
Тема
0:41:05 [4]
Тема
0:11:25 [0]
Тема
0:11:53 [0]
Потребителски профил
0:09:14 [0]
Тема
0:09:12 [0]
Тема
0:06:59 [0]
Тема
0:13:19 [1]
Снимка
0:24:21 [3]
Тема
0:10:34 [0]
Тема
0:27:53 [3]
Downloading file
0:06:09 [0]
Downloading file
0:22:56 [1]
Тема
0:07:26 [0]
Тема
0:07:28 [0]
Тема
0:31:11 [2]
Мнения на потребител
0:14:41 [0]
Тема
0:03:46 [1]
Тема
0:00:02 [0]
Тема
0:00:48 [0]
Тема
0:07:51 [0]
Browsing user sessions
0:14:23 [1]
Галерия
0:09:12 [0]
Чат
0:01:25 [0]
Снимка
0:13:33 [0]
Тема
0:06:31 [0]
Тема
0:19:40 [3]
Мнения на потребител
0:07:42 [0]
Мнения на потребител
0:05:50 [0]
Начална страница
0:09:45 [0]
Тема
0:02:07 [0]
Downloading file
0:11:16 [0]
Тема
0:01:41 [0]
Тема
0:14:36 [0]
Снимка
0:01:16 [0]
Тема
0:05:58 [0]
Browsing user sessions
0:10:31 [1]
Тема
0:00:24 [0]
Коментари на потребител
0:10:33 [0]
Тема
0:04:50 [0]
Тема
0:55:34 [6]
Тема
0:10:50 [0]
Тема
0:10:57 [2]
Тема
0:09:29 [0]
Тема
0:14:57 [0]
Рецепти
0:05:51 [0]
Downloading file
0:13:13 [2]
Тема
0:07:14 [0]
Тема
0:13:19 [0]
Downloading file
0:04:13 [0]
Downloading file
0:09:38 [5]
Новина
0:13:56 [0]
Тема
0:07:45 [0]
Потребителски профил
0:02:16 [0]
Тема
0:10:33 [0]
Тема
0:05:30 [0]
Тема
0:01:52 [0]
Начална страница
0:18:38 [1]
Тема
0:22:25 [1]
Тема
0:12:02 [0]
Тема
0:12:34 [0]
Тема
0:02:02 [0]
Тема
0:03:17 [0]
Тема
0:08:35 [0]
Начална страница
0:11:53 [0]
Downloading file
0:10:04 [0]
Тема
0:08:45 [0]
Downloading file
0:19:55 [10]
Тема
0:13:40 [3]
Потребителски профил
0:12:33 [0]
Тема
0:15:00 [0]
Downloading file
0:18:14 [3]
Тема
0:07:08 [0]
Снимка
0:32:01 [3]
Тема
0:26:28 [2]
Снимка
0:02:22 [0]
Тема
0:11:53 [0]
Чат
0:13:01 [0]
Тема
0:00:45 [0]
Мнения на потребител
0:20:40 [1]
Тема
0:08:38 [0]
Downloading file
0:19:00 [1]
Downloading file
0:09:57 [0]
Тема
0:10:28 [0]
Тема
0:08:28 [0]
Чат
0:04:10 [0]
Коментари на потребител
0:08:36 [0]
Начална страница
0:14:36 [0]
Тема
0:14:29 [0]
Downloading file
0:00:56 [0]
Потребителски профил
0:10:54 [0]
Тема
0:10:19 [0]
Тема
0:03:10 [0]
Новина
0:33:17 [4]
Тема
0:13:59 [0]
Начална страница
0:18:18 [1]
Потребителски профил
0:14:07 [1]
Тема
0:05:33 [0]
Потребители
0:28:38 [1]
Чат
0:06:49 [0]
Потребителски профил
0:05:56 [0]
Тема
0:06:11 [4]
Тема
0:01:31 [0]
Снимка
0:09:33 [0]
Тема
0:04:53 [0]
Тема
0:07:28 [3]
Начална страница
0:12:27 [0]
Форум
0:20:06 [2]
Тема
0:08:38 [0]
Тема
0:38:03 [3]
Тема
0:04:18 [0]
Тема
0:01:06 [0]
Тема
0:11:54 [0]
Коментари на потребител
0:07:56 [0]
Тема
0:20:07 [2]
Тема
0:10:34 [0]
Тема
0:11:34 [0]
Начална страница
0:21:17 [1]
Тема
0:08:41 [0]
Коментари на потребител
0:12:12 [0]
Тема
0:10:35 [0]
Тема
0:00:56 [0]
Downloading file
0:04:22 [0]
Тема
0:10:29 [0]
Галерия
0:05:14 [0]
Тема
0:27:29 [1]
Тема
1:25:34 [14]
Тема
0:09:44 [0]
Начална страница
0:13:58 [0]
Теми на потребител
0:00:19 [0]
Галерия
0:06:22 [0]
Мнения на потребител
0:19:34 [1]
Тема
0:00:50 [0]
Тема
0:04:14 [0]
Тема
0:04:56 [0]
Потребителски профил
0:02:08 [0]
Чат
0:20:03 [1]
Тема
0:09:52 [0]
Downloading file
0:02:06 [0]
Начална страница
0:14:24 [0]
Начална страница
0:08:48 [0]
Тема
0:12:46 [0]
Тема
0:04:17 [0]
Тема
0:12:54 [0]
Тема
0:07:14 [1]
Тема
0:00:49 [0]
Downloading file
0:02:26 [0]
Тема
0:16:52 [2]
Тема
0:59:23 [6]
Коментари на потребител
0:13:21 [0]
Тема
0:13:12 [0]
Тема
0:11:40 [0]
Тема
0:13:25 [0]
Чат
0:02:48 [0]
Тема
0:05:34 [0]
Коментари на потребител
0:08:35 [1]
Тема
0:13:58 [0]
Тема
0:14:31 [0]
Теми на потребител
0:34:00 [4]
Тема
0:13:35 [0]
Галерия
0:12:34 [0]
Тема
0:02:51 [1]
Начална страница
0:03:28 [0]
Рецепти
0:12:19 [0]
Начална страница
0:24:08 [1]
Тема
0:12:20 [1]
Тема
0:00:21 [0]
Тема
0:10:31 [1]
Начална страница
0:13:26 [0]
Тема
0:25:10 [2]
Downloading file
0:08:00 [0]
Тема
0:14:22 [0]
Потребителски профил
2:49:04 [460]
Тема
0:14:25 [1]
Тема
0:10:23 [0]
Тема
0:01:01 [0]
Тема
0:13:29 [0]
Тема
0:01:55 [0]
Тема
0:19:28 [1]
Добави мнение към Темата
0:28:31 [2]
Тема
0:11:09 [0]
Потребителски профил
0:23:03 [3]
Тема
0:09:13 [0]
Тема
0:07:36 [0]
Мнения на потребител
0:02:29 [0]
Тема
0:03:47 [0]
Тема
0:13:45 [0]
Тема
0:11:59 [1]
Тема
0:05:08 [0]
Начална страница
0:02:29 [0]
Тема
0:34:08 [3]
Тема
0:20:07 [1]
Тема
0:00:36 [0]
Снимка
0:09:00 [0]
Тема
0:09:53 [0]
Потребителски профил
0:09:57 [0]
Downloading file
0:05:10 [1]
Начална страница
0:47:11 [7]
Тема
0:13:34 [1]
Начална страница
0:22:30 [1]
Тема
0:32:16 [2]
Тема
0:22:04 [1]
Тема
0:07:37 [0]
Теми на потребител
0:13:09 [2]
Тема
0:01:25 [0]
Тема
0:25:14 [2]
Тема
0:08:09 [0]
Коментари на потребител
0:13:06 [0]
Тема
0:11:18 [0]
Тема
0:12:34 [0]
Тема
0:32:32 [3]
Тема
0:11:31 [0]
Тема
0:13:10 [1]
Тема
0:13:15 [0]
Browsing user sessions
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов Спорт и Правила
Българска федерация по подводни спортове
« Предишен Стр. 10 от 11 8 9 10 11 Следващ
181
@Chalki:
Някои клубове имат свой вътрешен членски внос. Не знам как е във всички клубове. Колко точно са на брой клубовете не знам, но около 15 нещо такова. Федерацията има сайт, може там да провериш.
182
@Chalki: В краен случай, може и сам да си спретнеш клуб
183
@Chalki:
Рискуваш да те зарежат като мръсно коте накрая на състезанието. Не е много приятно да останеш сам в морето, а на брега да те чака детето ти и да се чуди защо всички излизат, а тати го няма?
184
@pipin162: Благодаря ти! Аз ще съм там на 31ви. Днес се гмурках на Фичоза, някои от участниците може и да ме е видял. Лодките с харпунджиите минаха на 20 метра от мен. В последствие разбрах, че е било организирано състезание и ми стана любопитно и интересно, че се провеждат такъв вид надпревари и бих искал да се включа и аз.
Ще се радвам да се запознаем. Ако е удобно, прати ми на лично съобщение тел. номер.

Благодаря и до скоро!
185
@ruslani4:
Съдбата на давещите се е в ръцете на самите давещи се.
Лодките минаха покрай теб,даже май не те и видяха.Другият път носи си едно буйче под мишничка ако искаш.
187
@momchil:
Я не се изказвай неподготвен.
Последната лодка през цялото време беше не на крайната северна точка - началото на оградата, а поне на 500 м. от нея. Като качи последния човек ( май Марио ), вместо да направи едно кръгче до края на зоната да провери има ли някой директно си замина към Галата.
10 мин. преди края бях на 100 м. от оградата - в зоната на 75-100 м. от брега. С плуване успях да се доближа на около 250-300 м. от лодката, махах и с буя, и с харпуна, ама нейсе.
И си прав, че лодките минаха покрай мен, но тези които се прибираха към Варна след края на състезанието. Как пък никой не им се обади да ме потърсят? Късмет, че се отворих мористо да им сека пътя и една от последните ме видя, че да ме прибере. Прав е колегата, че давенето си е проблем на давещия.
188
Лодката която го е докарала е длъжна да си пребере всички хора които е закарала така че вината си е единствено на лодкаря който го е докарал. И такива мнения като това на momchil са доста безмислни и смешни !
189
Мисля че Момчил говори за този дето беше южно на Фичоза ...и гмуреше без буй а не за колегата на Галата.И е прав да му направи забележка .
190
Има шанс да създадем клуб на губищите се по време на състезания .....

ruslani4 написа:
@momchil:
Я не се изказвай неподготвен.
Последната лодка през цялото време беше не на крайната северна точка - началото на оградата, а поне на 500 м. от нея. Като качи последния човек ( май Марио ), вместо да направи едно кръгче до края на зоната да провери има ли някой директно си замина към Галата.
10 мин. преди края бях на 100 м. от оградата - в зоната на 75-100 м. от брега. С плуване успях да се доближа на около 250-300 м. от лодката, махах и с буя, и с харпуна, ама нейсе.
И си прав, че лодките минаха покрай мен, но тези които се прибираха към Варна след края на състезанието. Как пък никой не им се обади да ме потърсят? Късмет, че се отворих мористо да им сека пътя и една от последните ме видя, че да ме прибере. Прав е колегата, че давенето си е проблем на давещия.
191
Коментара на Момчил май е към chalki.
Sry Момо
192
И аз се извинявам на momchil ако не е била забележката към ruslani4 !
Няма проблем )
Ставаше въпрос за Chaiki.
Руслане до колкото ме познаваш,не бих говорил така имайки предвид ситуацията в която си изпаднал.
194
@momchil:
Ефекта на афекта.
195
Грешката е почти изцяло на лодкаря. Не може да няма лодка (поне една) на крайна точка на зоната. Отдавна коментираме една идея с Пламен Арабаджиев и ще я предложим на следващото разширено събрание - всички лодки да се събират на края на зоната. Всички южни лодки отиват до най-крайна южно точка, всички северни отиват до най-крайна северна! Лодките могат да бъдат разпределени да ходят до определени места, но като си оставят хората, отиват на края на зоната. Пример: лодка определена до н. Галата разтоварва хората си до там, но после отива на края на зоната. Друг пример - лодка определена до Райския залив, тръгва и разтоварва хората си, после отива на крайна точка - н. Агалина (точките са примерни, от последните две състезания). Така няма да има забравени хора! Системата - лодката си кара хората, после си обира хората (същите!) не е най-добрата! Ако някой скочи на Селския плаж, а финишира след Галата, може да се окаже забравен. Така, че ще направим това предложение на следващото събрание. Но до голяма степен зависи и от организаторите. Те трябва да обяснят добре на лодкарите, какво и как да правят. Направи ми впечатление, че лодкаря ни не знаеше нищо за състезанието, колко е времетраенето, до къде е зоната. Предполагам, че му е било обяснено, но явно трябва повече внимание да се обръща на това. Аз също съм бил оставям в морето и никак не е приятно усещането, не толкова за себе си, по-лошо е за близките ти.
196
Русланич,
добре дошъл в клуба на забравените .

Валко,
събиране на лодките в 2 крайни точки не е най-удачното решение, представи си, че на някой му стане лошо и няма лодка в средата на зоната .
По важно е да се брои накрая и да има бърза лодка която да се върне да търси човека след като всички лодки излязат.
197
Аз също бях афектиран и пак се извинявам на momchil но помислих че изкара виновен Руслан . Наистина е много тъпо да те изоставят и на мен се е случвало лошото е че седиш 5 часа в морето после се губи поне още 30мин докато се разбере че са те забравили или по някаква причина не са те взели после още един 1 час поне чакане особенно ако си в крайната зона, после още поне 30 мин. прибиране и най накрая ако си хванал и риба се появява и съмнение едва ли не си ловил извън нормалното време.
198
В случая, както каза Валко, най-го отнесоха майка ми, баща ми и сина ми - на 4 г., които ги извиках за пръв път на финал на състезание. Късмет
На мен лично ми стана смешно, като усетих, че лодката няма намерение да провери края на зоната.
Не съм сигурен дали ще успея да дойда на оставащите състезания, затова допълвам тук и моето предложение, а то е в главния съдия да има списък на лодките, лодкарите и техните телефони. Една лодка ( най-бързата, или мореходната ) да се задържа накрая 10-на минути до потвърждаване, че всички са на лице.
И да попитам как стои въпросът със съдийската лодка?
199
Съдийска лодка почти никога няма, а и да има не се използва за да се пести гориво.Всичко друго съм виждал по състезанията, само не и съдията да е съдия.Колко пъти за последните години съдията на дадения турнир е в морето и обикаля по зоната за да следи за нередности и нарушения ?Най ми е кеф като изляза и да ги гледам с блясък в очите, предизвикан от няколко ракии или бири
Класика
200
И до колкото зависи от лодкарите е неизбежно от време на време да има забравен харпунджия. Въпросът е какво правим после?
Оставяме го да се спасява сам?
Отиваме да го търсим с лодка? С коя лодка ?
Отиваме с фенерче да светим покрай брега на предполагаемото място и звъним на 112?

Подценяването и игнорирането на подобни проблеми е възможно в бъдеще да донесе по-големи беди. В рамките на вероятното е колега да бъде ранен от скутер, да му се схване крак и бъде отнесен от течение и т.н.
« Предишен Стр. 10 от 11 8 9 10 11 Следващ
Нови Продукти
Epsealon buoy anchor (750g)

Цена: 23.00 Лв.
Spearfishing