Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 6 Гости: 415
Активни регистрирани потребители
4:50:39 - Bing [Bot] [1979]
Тема
284:37:07 - Ahrefs [Bot] [158072]
Тема
0:13:19 - Yandex [Bot] [1]
Начална страница
281:45:00 - Tbot [Bot] [3835027]
Снимка
19:31:18 - Google [Bot] [6762]
Тема
1:12:14 - Majestic-12 [Bot] [846]
Чат
Активни анонимни потребители
1:17:52 [15]
Тема
0:02:08 [0]
Тема
0:14:05 [0]
Тема
0:08:45 [0]
Тема
0:11:15 [0]
Статии
0:04:15 [0]
Downloading file
0:04:56 [0]
Тема
0:04:48 [0]
Тема
0:05:07 [0]
Новина
0:07:52 [1]
Тема
0:24:38 [10]
Тема
0:12:24 [0]
Тема
0:06:08 [0]
Downloading file
0:08:28 [0]
Downloading file
0:12:45 [0]
Тема
0:08:27 [0]
Начална страница
0:09:51 [1]
Тема
25:10:33 [668]
Тема
0:08:12 [0]
Тема
0:03:14 [0]
Тема
0:08:30 [0]
Тема
0:01:52 [0]
Тема
0:01:37 [0]
Downloading file
0:00:25 [0]
Галерия
0:06:05 [0]
Потребителски профил
0:06:26 [0]
Начална страница
0:05:53 [0]
Тема
0:01:06 [0]
Тема
0:13:41 [0]
Тема
0:12:42 [0]
Browsing user sessions
0:12:42 [0]
Browsing user sessions
0:29:50 [6]
Тема
0:13:02 [0]
Чат
0:19:34 [4]
Тема
0:07:54 [0]
Тема
0:11:15 [0]
Тема
0:04:06 [0]
Downloading file
0:11:21 [0]
Начална страница
0:07:19 [0]
Тема
0:07:20 [0]
Коментари на потребител
0:08:39 [0]
Downloading file
0:00:04 [0]
Новина
0:00:14 [0]
Тема
0:13:34 [0]
Тема
0:09:39 [0]
Коментари на потребител
0:06:35 [0]
Тема
0:14:17 [0]
Тема
0:13:06 [0]
Тема
0:02:08 [0]
Тема
0:13:15 [0]
Тема
0:02:48 [0]
Мнения на потребител
0:10:38 [2]
Тема
0:05:11 [0]
Потребителски профил
0:11:33 [0]
Downloading file
0:13:43 [0]
Тема
0:11:19 [0]
Downloading file
0:03:47 [0]
Тема
0:12:39 [0]
Тема
0:11:37 [0]
Тема
0:08:21 [0]
Тема
0:08:19 [0]
Чат
0:06:09 [0]
Потребителски профил
0:11:29 [0]
Тема
0:12:43 [0]
Тема
0:20:42 [2]
Тема
0:14:08 [0]
Тема
0:00:27 [0]
Снимка
0:26:37 [3]
Тема
0:04:14 [0]
Downloading file
0:13:08 [1]
Форум
0:13:10 [0]
Тема
0:31:08 [5]
Галерия
0:54:02 [10]
Потребителски профил
0:03:40 [0]
Downloading file
0:12:43 [0]
Тема
0:11:10 [0]
Downloading file
0:02:21 [0]
Downloading file
0:01:56 [0]
Тема
0:04:08 [0]
Downloading file
0:12:16 [0]
Тема
0:10:45 [0]
Downloading file
0:02:24 [0]
Тема
5:43:19 [105]
Тема
0:05:22 [0]
Тема
0:12:24 [0]
Тема
0:07:34 [0]
Мнения на потребител
0:11:34 [0]
Downloading file
0:01:41 [0]
Тема
0:14:25 [0]
Потребителски профил
0:14:08 [0]
Галерия
0:12:50 [0]
Снимка
0:11:32 [0]
Коментари на потребител
0:02:02 [0]
Коментари на потребител
0:03:36 [0]
Тема
0:01:46 [0]
Тема
0:12:29 [0]
Тема
0:13:03 [0]
Downloading file
0:10:20 [0]
Тема
0:10:34 [0]
Тема
0:05:58 [0]
Тема
0:07:35 [0]
Тема
0:12:58 [0]
Тема
0:09:27 [0]
Тема
0:01:52 [0]
Потребителски профил
0:14:57 [0]
Тема
0:11:11 [0]
Тема
0:12:37 [0]
Новина
0:10:04 [0]
Тема
0:07:02 [0]
Тема
0:03:38 [0]
Downloading file
0:23:08 [1]
Downloading file
0:11:12 [0]
Тема
0:05:23 [0]
Downloading file
0:14:56 [0]
Тема
0:00:17 [0]
Тема
0:12:22 [0]
Тема
0:09:51 [0]
Статии
0:04:05 [0]
Тема
0:13:52 [0]
Тема
0:11:14 [0]
Downloading file
0:08:04 [0]
Снимка
0:05:47 [0]
Потребителски профил
0:02:24 [0]
Тема
0:13:18 [0]
Коментари
0:02:01 [0]
Тема
1:22:32 [14]
Тема
1:12:46 [9]
Чат
0:02:56 [0]
Тема
0:19:49 [1]
Downloading file
0:01:16 [0]
Downloading file
0:01:07 [0]
Тема
0:10:56 [0]
Тема
0:11:36 [0]
Тема
0:12:44 [1]
Тема
0:09:03 [0]
Потребителски профил
1:10:37 [10]
Коментари на потребител
0:59:54 [9]
Тема
0:20:41 [11]
Тема
0:02:48 [0]
Тема
7:05:06 [154]
Тема
0:07:21 [0]
Тема
0:09:15 [0]
Теми на потребител
0:02:04 [0]
Downloading file
0:03:39 [0]
Downloading file
0:01:53 [0]
Тема
0:13:14 [0]
Тема
0:05:46 [0]
Тема
0:13:51 [1]
Снимка
0:11:44 [0]
Тема
0:10:47 [1]
Мнения на потребител
0:10:21 [1]
Тема
0:01:25 [0]
Тема
0:10:28 [1]
Тема
0:14:11 [0]
Downloading file
0:08:30 [0]
Тема
0:08:24 [0]
Тема
0:11:22 [0]
Коментари на потребител
0:08:18 [0]
Downloading file
0:12:59 [0]
Downloading file
0:08:11 [0]
Тема
0:08:05 [0]
Тема
0:12:30 [0]
Downloading file
0:11:34 [0]
Тема
0:12:51 [0]
Тема
0:11:34 [1]
Тема
0:14:59 [0]
Статии
0:05:19 [0]
Тема
0:10:37 [1]
Downloading file
0:40:48 [8]
Статии
0:05:20 [0]
Тема
0:25:32 [1]
Downloading file
0:13:46 [1]
Тема
0:14:19 [0]
Тема
0:14:27 [0]
Начална страница
0:05:22 [0]
Начална страница
0:05:48 [0]
Тема
0:03:19 [0]
Тема
0:11:16 [0]
Тема
0:10:22 [0]
Downloading file
0:20:35 [1]
Тема
0:31:45 [5]
Тема
0:01:44 [0]
Тема
0:06:24 [0]
Тема
0:07:19 [0]
Тема
0:10:46 [1]
Начална страница
0:10:55 [0]
Тема
0:06:58 [5]
Тема
0:03:45 [0]
Тема
0:11:41 [1]
Добави Нова Тема
0:06:51 [0]
Потребителски профил
0:13:58 [2]
Тема
0:08:25 [0]
Коментари на потребител
0:07:00 [0]
Мнения на потребител
0:22:05 [1]
Downloading file
0:43:42 [8]
Тема
0:03:23 [0]
Тема
0:08:17 [0]
Тема
0:01:37 [0]
Тема
0:04:45 [0]
Downloading file
0:09:47 [0]
Downloading file
0:08:14 [0]
Downloading file
0:07:55 [0]
Тема
1:24:47 [12]
Тема
0:05:24 [0]
Тема
0:21:09 [1]
Теми на потребител
0:14:06 [0]
Downloading file
0:28:20 [5]
Тема
0:10:41 [1]
Downloading file
0:21:34 [1]
Тема
0:00:58 [0]
Начална страница
0:02:13 [0]
Тема
0:16:42 [1]
Тема
1:15:46 [21]
Тема
0:20:08 [3]
Тема
0:08:53 [0]
Тема
0:41:33 [4]
Тема
0:07:50 [0]
Тема
0:10:42 [0]
Тема
21:06:48 [538]
Тема
0:08:48 [0]
Downloading file
0:13:41 [0]
Тема
0:11:04 [0]
Мнения на потребител
0:03:21 [0]
Тема
0:06:07 [0]
Потребителски профил
0:08:19 [0]
Мнения на потребител
0:10:04 [0]
Тема
0:08:15 [0]
Тема
0:02:50 [0]
Тема
0:11:12 [0]
Downloading file
0:12:38 [0]
Downloading file
0:09:23 [0]
Тема
0:14:42 [0]
Тема
0:05:42 [0]
Тема
0:16:43 [1]
Тема
0:14:51 [0]
Тема
3:16:59 [53]
Тема
0:01:55 [0]
Downloading file
0:06:11 [0]
Downloading file
0:10:56 [0]
Downloading file
0:03:01 [0]
Тема
0:06:28 [0]
Downloading file
0:10:39 [0]
Мнения на потребител
0:10:47 [0]
Потребителски профил
0:03:46 [0]
Тема
0:46:05 [7]
Тема
0:11:13 [0]
Downloading file
0:12:52 [0]
Тема
0:43:46 [12]
Тема
0:11:12 [0]
Тема
2:49:48 [50]
Тема
0:14:09 [0]
Downloading file
0:11:34 [0]
Чат
0:08:13 [0]
Тема
0:01:14 [0]
Downloading file
0:08:51 [0]
Тема
0:11:31 [0]
Browsing user sessions
0:04:57 [0]
Тема
0:01:42 [0]
Downloading file
0:14:46 [0]
Тема
0:04:40 [0]
Тема
0:11:20 [0]
Начална страница
0:14:29 [0]
Downloading file
0:18:39 [1]
Потребителски профил
0:10:24 [0]
Тема
0:16:18 [2]
Тема
0:13:18 [0]
Тема
0:00:29 [0]
Снимка
0:14:54 [0]
Тема
0:11:30 [0]
Downloading file
0:08:49 [1]
Тема
0:08:52 [0]
Тема
0:03:41 [0]
Downloading file
0:12:24 [2]
Тема
0:05:41 [0]
Downloading file
0:10:44 [0]
Форум
0:13:53 [0]
Чат
0:13:41 [0]
Начална страница
0:11:17 [0]
Чат
0:13:48 [0]
Тема
0:11:42 [1]
Добави Нова Тема
0:01:50 [0]
Downloading file
0:56:00 [12]
Тема
0:02:53 [0]
Тема
0:20:36 [4]
Тема
0:13:44 [0]
Тема
0:05:25 [0]
Тема
0:01:35 [0]
Начална страница
0:08:45 [0]
Тема
0:08:51 [0]
Downloading file
0:00:33 [0]
Начална страница
0:04:04 [0]
Downloading file
0:06:22 [0]
Тема
0:02:05 [0]
Тема
0:12:11 [0]
Тема
0:04:05 [0]
Тема
0:12:31 [0]
Тема
0:05:49 [1]
Downloading file
0:13:45 [0]
Тема
0:12:04 [1]
Снимка
0:11:50 [0]
Тема
0:11:18 [0]
Тема
0:14:43 [0]
Тема
0:12:08 [0]
Тема
0:27:10 [1]
Downloading file
0:12:21 [0]
Тема
0:10:35 [0]
Downloading file
0:04:12 [0]
Тема
0:03:10 [1]
Тема
0:10:03 [0]
Тема
0:13:46 [0]
Тема
0:00:49 [0]
Тема
0:02:44 [0]
Тема
0:09:07 [0]
Потребителски профил
0:12:15 [0]
Тема
0:13:59 [0]
Чат
0:10:26 [0]
Снимка
3:30:42 [59]
Тема
0:11:27 [0]
Начална страница
0:13:44 [0]
Тема
0:14:28 [0]
Снимка
0:14:21 [0]
Начална страница
0:34:22 [4]
Мнения на потребител
0:11:38 [0]
Мнения на потребител
0:03:47 [0]
Тема
0:14:18 [0]
Тема
0:08:41 [0]
Потребители
0:12:20 [0]
Форум
0:08:10 [0]
Downloading file
0:11:23 [0]
Начална страница
0:10:30 [0]
Тема
0:08:46 [0]
Тема
0:10:37 [1]
Теми на потребител
0:00:43 [0]
Тема
0:27:15 [5]
Тема
0:11:53 [0]
Тема
0:11:15 [0]
Тема
0:03:35 [0]
Тема
0:02:24 [0]
Тема
0:02:39 [0]
Downloading file
0:23:09 [2]
Тема
0:08:44 [0]
Тема
0:33:40 [214]
Тема
0:14:12 [0]
Тема
5:58:54 [96]
Тема
0:00:41 [0]
Потребителски профил
0:10:26 [0]
Коментари на потребител
0:01:50 [1]
Downloading file
0:08:11 [0]
Тема
0:12:32 [0]
Тема
0:14:26 [0]
Тема
0:52:45 [7]
Тема
0:03:08 [0]
Потребителски профил
0:12:05 [0]
Browsing user sessions
0:05:52 [0]
Тема
0:04:21 [0]
Тема
0:08:48 [0]
Тема
0:02:43 [0]
Чат
0:14:03 [0]
Downloading file
0:03:40 [0]
Downloading file
0:11:27 [0]
Тема
0:24:33 [2]
Коментари на потребител
0:36:43 [3]
Тема
0:14:58 [3]
Тема
0:32:50 [5]
Потребителски профил
0:03:34 [6]
Начална страница
0:13:48 [5]
Тема
0:10:49 [0]
Downloading file
0:02:00 [0]
Browsing user sessions
0:11:25 [0]
Коментари на потребител
0:10:38 [0]
Тема
0:02:22 [0]
Тема
0:08:04 [0]
Тема
0:12:56 [0]
Тема
0:12:41 [0]
Тема
0:08:20 [0]
Тема
0:08:01 [0]
Тема
0:07:23 [0]
Тема
0:08:00 [0]
Снимка
0:45:28 [3]
Коментари на потребител
0:00:06 [0]
Тема
0:02:41 [0]
Мнения на потребител
0:14:00 [0]
Browsing user sessions
0:10:06 [0]
Тема
0:58:03 [8]
Форум
0:14:14 [0]
Тема
0:08:51 [0]
Тема
0:08:14 [0]
Downloading file
0:11:54 [0]
Тема
0:05:49 [0]
Тема
0:08:16 [0]
Тема
0:01:48 [0]
Потребителски профил
0:05:03 [1]
Тема
0:08:25 [1]
Downloading file
0:11:33 [2]
Тема
0:07:42 [0]
Тема
0:10:32 [1]
Чат
1:48:08 [33]
Тема
0:12:34 [0]
Теми на потребител
0:12:10 [2]
Мнения на потребител
0:06:43 [0]
Коментари на потребител
0:09:03 [0]
Мнения на потребител
0:13:26 [0]
Тема
0:04:01 [0]
Тема
0:00:30 [0]
Теми на потребител
0:08:16 [0]
Тема
0:08:29 [0]
Тема
0:12:54 [0]
Downloading file
0:04:40 [0]
Тема
1:03:18 [10]
Тема
0:13:02 [0]
Тема
0:08:05 [0]
Тема
0:02:35 [0]
Тема
0:03:57 [0]
Тема
0:08:43 [0]
Тема
0:10:03 [0]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводна фотография Екипировка
Как се снима под вода, какъв бокс е подходящ и може ли да се намери под наем?
1
Здравейте! Може ли да се намери бокс под наем във Варна или София? Едва ли някога ще си купя бокс, но много ми се иска да пробвам да снимам под вода. Имам Canon 40D.
Гледах в Ebay има разни доста евтини боксове като торбички и се чудя колко голям е риска. Някой пробвал ли е? Може би стават за някоя сапунерка..
И колко е трудно да се контролира апарата под вода?
Здравей,

Тези меки торбички не стават, служат да предпазят камерата от дъжд, пръски и прах, евентуално можеш да го потопиш до 2-3 метра но не те съветвам да го правиш, все пак камерата ти е хубава, макар и стар модел и вероятно не е със широкоъгълен обектив за подводно снимане. Подходящ бокс можеш да намериш тук: [link] , доста скъпо но за този клас камерите цените на боксовете са такива.
Под наем в България не знам дали има, но някои от голмите дайф центрове може и да предлагат иначе навън повечето предлагат компактни камери с боксове за по 10-15 Евро или долара на ден.

Как се снима: Светкавицата да святка винаги, черно-белия баланс за снимане под вода (Рибка за канон), колкото може по-наблизо, да е колкото може по-светло (Нямя да имаш светкавица), на по-малка дълбочина е по-добре и колкото може по-малко да мърда камерата като натискаш копчто. Като за начало толкова - от 200-300 снимки все 20-30 ще стават за пред хората а може и повече.

Опитай, може и да се запалиш, на мен ми доставя голямо удоволствие.

Успех
Петър
3
Добро утро колега,

Пликчетата не са за препоръчване. Не само заради риска, а и защото пликчетата не ти позволяват какъвто и да било контрол над фотоапарата. На практика можеш да снимаш единствено в автоматичен режим, което под вода рядко предоставя добри кадри освен на съвсем малка дълбочина.
Подводни боксове се предлагат и в България, но 40D е твърде стар модел и отдавна производството за за него е преустановено. Така че можеш да търсиш единствено нещо втора ръка.

Бокс под наем съм давал само моят личен, но и там цената не е малка защото рискът от наводняване или повреждане на скъпа техника, особено от начинаещ е много голям.

Поздрави,

Иван
Здарвейте! Благодаря ви за отговорите! Аз все още не се гмуркам, така че ми трябва за плиткото )) Да, 40Д е стар, но пък нов да потопя не бих рискувала
А лесно ли се управлява фотоапарата под вода? Предполагам, че през дисплея се гледа.
За колко метра дълбочина се налага светкавица?

Поздрави,
Красимира
5
[link] според вас как е тази камера ?
6
@aleks:
Зависи какво искаш да правиш с нея. Ако се питаш дали ще издържи под вода. Да ще издържи и клипчета ще прави. ако нямаш някакви изисквания за качество и искаш да правиш клипчета снимки, на ниво телефон, камерката бива. Все пак цената и е под 100$. Използвал съм за малко такова китайче и мнението ми е, че става, но е далеч от марковите камерки, но за тия пари толкова.
7
pipin162 написа:
@aleks:
Зависи какво искаш да правиш с нея. Ако се питаш дали ще издържи под вода. Да ще издържи и клипчета ще прави. ако нямаш някакви изисквания за качество и искаш да правиш клипчета снимки, на ниво телефон, камерката бива. Все пак цената и е под 100$. Използвал съм за малко такова китайче и мнението ми е, че става, но е далеч от марковите камерки, но за тия пари толкова.


Не мога да се съглася с Иво
Те и защо:

Pp: у "тубата" има стотици клипчета,и факта че " Все пак цената и е под 100$" за мен поне е достатъчен
Поздрави
8
@pipin162: така е но неможе да сравняваме го про с нещо с по нисък клас все едно да сравняваме Ламборгини с Лада нали няма как да стане
9
@aleks: темата на колежката е съвсем различна. Моля, да отворите подходяща тема за вашата дискусия.
10
@curious: Управлението на бокса е в зависимост от модела му. По-трудно е отколкото на сушата.
Средният и висок клас боксове предлагат пълен контрол над инструментите на фотоапарата. Това става чрез системи от лостове и бутони. Всяка фирма предлага индивидуално решение, така че отговорът на въпроса ти е практически невъзможен. Гледа се през визьора, всеки бокс за dSLR разполага с визьор.

Отговорът за светкавицата също е сложен. Употребата на светкавица зависи от околната светлина, тоест е в зависимост от времето на деня, облачността, бистротата на водата и доколко морето е спокойно.

Светкавица се налага след началото на загубата на червения цвят в дълбочина, за да могат да бъдат възстановени тези цветове. Ако червеният цвят няма да ти липсва и си съгласна снимките ти да бъдат синкави или зеленикави, то можеш да не използваш светкавица и на по-дълбоко.

Поздрави,

Иван
1
Нови Продукти
C4 snorkel SCIROCCO Yellow Fluo

Цена: 54.76 Лв.
Spearfishing