Разглеждане на всички мнения на assen
|
Че тя водата като е бистра няма какво да ядат бре |
|
Gringo, не мисля, че ще е точно така, както си го показал. Наложил си нормална прозрачност, а в действителност няма да е точно така. Защо при подводни снимки се ползва оранжев или червен филтър?
Тази маска според мен би имала смисъл например в Червено море - невероятна прозрачност, светлината прониква без проблем и на 30 м, късдето не е тъмно, но липсва червения цвят. Маската би го компенсирала. А и ми се струва, че оцветяването на стъклата на първата снимка от настоящата тема е малко пресилено. А и вероятно има и някаква UV защита на стъклата. |
|
BatGeorgeone написа:
Благодаря на всички за съветите и отговорите!
Засега не мисля да хапвам такива миди, но ако намеря на някое тихо чисто местенце бих се престрашил
Поздрави
Само дето тогава няма да са достатъчно големи
п.п. Защо така си нацапал каката от снимката? |
|
Колегата lotdog добре е обяснил нещата.
Искам да го кажа съвсем простичко: светлината която виждаме отразена от предметите е извадена светлина от слънчевата, а тази която виждаме през цветно стъкло е събрана (сумирана) светлина, т.е. когато гледаме през червено стъкло, всичке червени полутонове ще се прибавят към червеното и ще изглеждат по ярки, а тези със същия цвят като на филтъра ще са почти или напълно светли (дори и бели), т.е. ще имаме усилване на червената светлина а за зелената светлина, при която окото е най-чувствително ще имаме съответно отслабване. Същото се отнася и за синята, която ото окото се възпприема по-добре от колкото червената. |
|
assen написа:
Доста качествени филмчета, правени от Matti Pyykkö (не го знам кой е, но явно го бива човека).
За да се гледат е необходим QuickTime.
Май съм пропуснал да дам линк ( Ето го: [link] |
|
Доста качествени филмчета, правени от Matti Pyykkö (не го знам кой е, но явно го бива човека).
За да се гледат е необходим QuickTime. |
|
Сега искам да питам опитните (професионалистите).
Чувал съм, че не е добре бутилките да стоят дълго без въздух. Т.е. намалявал им е живота и маже да не издържат водната проба. Има ли нещо такова?
На колко години трябва да се прави водна проба? 2 или 5?
Ако се разбера нещо с Арапя, къде да отида да ми я направят? |
|
Това не е ли Юнга (АСВ-2)? Стоял ли е дълго без въздух под налягане? |
|
Компресорите за високо налягане можеш да ги понаучиш от учебник по механика (динамика) на флуидите за някои технически университет. Те винаги са с повече от една степен.
За филтрите не знам. Все някаква литература ще има. |
|
Sand написа:
Assen - нема да ми закачаш програмата и се казва WebTrance<br />
Видях, че съм пропуснал "r"-то. |
|
Търсих нещо изчанчено. Спрях се на морския дявол (Lophius piscatorius) и казах на Уебтанса да преведе страницата. Е посмях се.
Понеже съм с мръсно подсъзнание, не се здържах да цитирам превода:
[blockquote]
angler fish с маслини и лудории
съставки angler fish 1 от 1 кг.
Грийн замери маслини 200 gr.
лудории 1 отрупвам tablespoon
магданоз клонче
чесън карамфил
трохи към хляб 100 gr.
лимони един срещу 1 стиснати
излишна мазнина на девица Както е очаквано
черен пипер вкусвам
скатавам вкус
Приготовление:
поставете трохите към хляб, маслините на грубо рязаните на кубчета, лудориите на рязаните на кубчета, магданоза на рязания на кубчета и чесъна в купата. прибавете сол и пипера заедно в lemon juice и 2 лъжици излишна мазнина на девица и смесете сместа бързо.
смажете долната част на любимото занимание на фурната с мазнината. потопете fish slices в сместа, която вие сте приготвили, и ги натиснете добре за да го карате да поддържа правилно fish slices. тогава поставете рибата в ястието на фурната и го покрийте с остатъка на хляба, маслинен и сместа на подправката.
[/blockquote]
И после дявола нямал нищо общо с лудории, девици и лубими занимания... |
|
Заменям почти неупотребяван парапланер Firebird Navajo (за напреднали пилоти 60-85 кг) за комплектован леководолазен апарат. |
|
FENDER написа:
Вкрайна сметка като изяде мидите какво х.....я ми ще яде този рапан.Може би идва началото на края му.
А! Именно. Ше яде х...те на харпунджиите и рапанджиите |
|
kavarna написа:
asene някога държал ли си в ръцете си моника? Знаеш ли какво представлава 15 декара пипер пред тебе и едно горещо слънце?В последните няколко години района на север от гр.Балчик наистина претърпява бум в развитието на туристическото строителството.Хората се зарадваха на възможността да захвърлят мотиките и да си хранят семействата с по читави начини.Това е по повод на :"гладни за бързи печалби започват да "вдигат гири".А що се отнася до защитата на природата то VOV човека го казва просто и много ясно, стига да има кой да го чуе.
Моника за съжаление не я познавам, но мотика съм хващал и настъпвал
Не става въпрос за земеделските земи, които се обработват, а за други. Не ми се вярва Балчиклии да размахват мотиките.
Бързи печалби - визирам собственици (реститути включително) на земя (не казвам каква и с какъв сататут), които ще загубят шанса да я продадат по лесния начин на астрономически цени. Също и такива типове дето с дебели пачки сменят статута на земеделска земя с такъв дето позволява строителство на "железобетонни бункери" остават прецакани. Това исках да кажа.
А, и още нещо. Хипер застрояване - хипер падане на категорията на туризма - хипер ниско заплащане на обслужващия персонал - много работни места, малко пари, което води до напълване с нискоквалифицирани селски труженици и балчиклии пак остават на сухо.
Мога да ти кажа, че през лятото в "курортна" Варна, варненци не работят... |
|
Явно има някакъв резултат, защото собствениците на терени, гладни за бързи печалби започват да "вдигат гири".
[blockquote] Масово недоволство зрее сред общините от Варненска област заради включването на големи площи от тях в екомрежата "Натура 2000". Рамо им даде и губернаторът Петър Кандиларов, който в специално становище до Министерския съвет поиска защитените зони да бъдат съкратени с една трета. "Над 60% от територията на областта попада в мрежата. Искаме поне 20% да бъдат освободени, защото Варна ще пострада от загуба на сериозен инвеститорски интерес", заяви Кандиларов пред "Сега". Според него в "зелените зони" попадат промишленият комплекс и пристанищата на Варненското езеро, както и автомагистрала "Хемус", което би възпрепятствало големи инфраструктурни проекти.
В общините Бяла, Аксаково, Белослав и Долни Чифлик защитената зона достига 80%. В Аксаково вече организираха подписка, а общинският съвет в Белослав се обяви срещу екомрежата.
"Натура 2000" ще влезе в сила от 1 януари 2007 г. Тя ще определи зоните със значение за биологичното разнообразие, като стопанската дейност в тях ще бъде ограничена. Нейното функциониране е задължително изискване на ЕС. Съюзът предвижда около 700 млн. евро за компенсации на засегнатите и за стимулиране на екологичен бизнес в защитените територии. Все още обаче екоминистърът Джевдет Чакъров не е определил зоните. При него са само разработките на няколко природозащитни организации, на които МОСВ възложи да нарисуват "зелената карта".
"Зоните са определени съобразно критериите и директивите на ЕС. В "Натура 2000" ще попаднат около 20% от страната, но разбивка по области не е правена. Губернаторите масово твърдят, че 60% от областите им са засегнати. Как така ги изчисляват тези проценти?", контрира Ивайло Иванов от Българско дружество за защита на птиците - една от организациите, които определяха зоните.
Според Иванов самата "Натура 2000" ще бъде разделена на райони, в които ще действат различни режими. Някъде ще можело да се развива един вид стопанска дейност, другаде друг вид, в зависимост от характера на защитената природа.
Местните власти се оплакват още, че целият процес става на тъмно и разбират за намеренията на МОСВ едва 2-3 месеца преди старта на "Натура 2000". Екоорганизации съобщиха пред "Сега", че са искали да организират информационна кампания, но от министерството отвърнали, че с въпроса "трябва да се заемат професионалисти". [/blockquote] |
|
Надявам се, че това е само началото.
[blockquote]Екологични организации очакват до края на ноември министърът на околната среда и водите Джевдет Чакъров да внесе предложение в Министерския съвет и правителството да одобри 9 зони по българското Черноморие като защитени зони от националната екологична мрежа "НАТУРА 2000".
Това каза Андрей Ковачев от Сдружение за дивата природа "Балкани" на пресконференция в БТА по повод на Международния ден на Черно море - 31 октомври.
Зоните, които трябва да станат бъдещи защитени зони, са Странджа, Маслен нос-Ропотамо-Алепу, Поморие, Емине-Иракли , Шкорпиловци-Камчия, долината на р. Батова, Балчик-Калиакра-Камен бряг, езерото Шабла, езерото Дуранкулак - плажовете Света Ана и при къмпинг "Космос".
Еколозите очакват също да бъдат ревизирани разрешителните за строеж в тези зони. В последните 3-4 години безразборно са издавани разрешения за строеж, много от тях не са минали ОВОС, посочиха еколозите и предупредиха, че ако те не бъдат ревизирани тези територии ще бъдат увредени почти без изключения.
Андрей Ковачев каза също, че е необходимо да бъдат издадени заповеди за спиране на строителството и в деветте зони - по подобие на Емине и Иракли.[/blockquote]
[blockquote]Екологични организации настояват до края на ноември правителството да обяви за защитени девет зони по Черноморието, които да влязат в националната екологична мрежа "НАТУРА 2000". Това съобщи Андрей Ковачев от Сдружение за дивата природа "Балкани" по повод Международния ден на Черно море във вторник.
Предложението за зоните обаче още не е внесено в правителството от министъра на околната среда Джевдет Чакъров, а крайният срок, в който България се е ангажирала пред ЕС да обяви защитените територии от "НАТУРА 2000", изтича в края на годината.
Еколозите предлагат защитени зони да са: Странджа, Маслен нос - Ропотамо - Алепу, Поморие, Емине - Иракли, Шкорпиловци - Камчия, долината на река Батова, Балчик - Калиакра - Камен бряг, езерото Шабла, езерото Дуранкулак - плажовете Света Ана и при къмпинг "Космос". Еколозите очакват също да бъдат преразгледани разрешителните за строежи в тези местности. Според тях през последните 3-4 години строителството е разрешавано безразборно, а много от обектите нямат оценка за въздействието върху околната среда.
[/blockquote]
[blockquote]Националният съвет по биологично разнообразие одобри списък със защитени зони за местообитанията, които ще обхванат около 12 на сто от територията на страната, съобщиха от съвета.
По предложение на Националното управление по горите към Министерството на земеделието и горите от първоначалния списък бяха изключени повече от 20 зони с аргумент, че е необходимо те да бъдат допълнително прецизирани.
Зоните, включени в първоначалния списък, обхващаха 28,6 на сто от територията на страната ни.
Националният съвет даде срок процедурите по прецизирането да приключат до май 2007 година и тогава, след одобрение, в Министерски съвет ще бъде внесен и допълнителният списък. Зоните ще бъдат представени и на Европейската комисия. Процедурата на съгласуване с ЕК позволява внасяне на допълнителна информация и включването на нови зони в процеса на преговорите за съгласуване на защитените зони за хабитатите.
С решение на съвета от първоначално предложения списък бяха изключени урбанизираните територии – населени места, вилни и промишлени зони и курорти.
С предишно свое решение Националният съвет по биологично разнообразие одобри защитени зони за птиците, които ще обхванат около 20 на сто от територията на страната. Зоните за птиците и хабитатите частично се припокриват. За всички тях от първи януари вече ще се прилага специфична оценка на инвестиционни намерения. И в момента МОСВ и неговите регионални структури се съобразяват със списъците на потенциалните места по НАТУРА 2000 при оценка на инвестиционни намерения, уточняват от съвета.
Основен критерий за разрешаването на даден проект ще е съхраняването на хабитатите, т.е. ако на даденото място има букова гора, тя да бъде запазена като такава. Ще бъдат давани и съответни предписания за опазване на местообитанието.
След включването на частни земи в НАТУРА 2000 няма да се промени собствеността им и няма да има тотална забрана за строителство.
Списъците за защитените зони за птиците и хабитатите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет на 21 декември. Едва след това ще започне обявяването на всяка зона по отделно. За хабитатите този процес ще започне, след като списъкът бъде съгласуван с Европейската комисия. Предложенията за евентуално въвеждане на режими ще бъдат обсъдени с всички заинтересовани страни, уверяват от Националния съвет по биологично разнообразие.[/blockquote] |
|
Апаратите продават ли се още? |
|
Ако си поиграе човек може да изкара някой друг детайл, но това е нож с две остриета. Може и цветовете да коригираш, но не винаги става както трябва.
<div class='spacer'></div> |
|
Има една работа, че в много случаи такива готови алгоритми вършат работа само в частни случаи.
За по-горния пример си мисля, че снимката е нагаждана специално за филтъра. |
|
Руснаците винаги са били пичове |
|
Нови Продукти
Цена: 59.00 Лв.
Spearfishing
|