Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 553
Активни регистрирани потребители
258:16:01 - Ahrefs [Bot] [138019]
Тема
255:23:54 - Tbot [Bot] [3408574]
Тема
2:53:41 - Bing [Bot] [978]
Тема
0:12:32 - Majestic-12 [Bot] [39]
Тема
5:07:37 - Google [Bot] [3364]
Мнения на потребител
Активни анонимни потребители
0:27:56 [4]
Downloading file
0:28:58 [5]
Тема
0:11:16 [0]
Тема
0:22:09 [3]
Тема
0:26:00 [8]
Тема
0:03:55 [1]
Тема
0:32:48 [10]
Тема
0:08:49 [0]
Снимка
0:27:31 [4]
Тема
0:00:48 [0]
Тема
0:28:50 [5]
Тема
0:22:09 [4]
Тема
0:32:57 [5]
Тема
0:28:48 [3]
Тема
0:32:48 [5]
Мнения на потребител
0:13:32 [0]
Мнения на потребител
0:13:32 [5]
Снимка
0:26:31 [5]
Начална страница
0:27:25 [2]
Начална страница
0:31:28 [3]
Коментари на потребител
0:32:56 [8]
Тема
0:06:01 [1]
Downloading file
0:15:41 [1]
Тема
0:10:58 [0]
Коментари на потребител
0:32:50 [8]
Browsing user sessions
0:03:17 [0]
Потребителски профил
0:11:51 [1]
Потребителски профил
0:26:46 [5]
Тема
0:05:46 [0]
Тема
0:10:49 [2]
Потребителски профил
0:27:03 [6]
Теми на потребител
0:28:26 [3]
Тема
0:01:22 [1]
Начална страница
0:31:35 [7]
Мнения на потребител
0:22:32 [5]
Тема
0:33:48 [3]
Тема
0:31:41 [8]
Тема
0:04:47 [0]
Начална страница
0:01:42 [0]
Тема
0:30:09 [3]
Тема
0:21:45 [2]
Тема
0:07:34 [0]
Тема
0:31:31 [4]
Тема
0:13:08 [0]
Тема
0:02:55 [0]
Коментари на потребител
0:06:50 [0]
Галерия
0:02:49 [0]
Теми на потребител
0:27:14 [9]
Тема
0:32:37 [7]
Тема
0:32:36 [6]
Потребителски профил
0:32:54 [6]
Downloading file
0:25:20 [5]
Тема
0:08:32 [1]
Тема
0:32:35 [9]
Тема
0:01:43 [0]
Тема
0:31:24 [4]
Тема
0:12:23 [0]
Тема
0:00:09 [0]
Коментари на потребител
0:28:33 [3]
Browsing user sessions
0:31:07 [4]
Коментари на потребител
0:32:51 [6]
Тема
0:31:14 [3]
Тема
0:07:18 [0]
Снимка
0:31:24 [5]
Тема
0:02:52 [0]
Тема
0:26:19 [4]
Мнения на потребител
0:26:10 [7]
Тема
0:30:10 [7]
Начална страница
0:32:43 [7]
Тема
0:25:54 [4]
Downloading file
0:26:04 [4]
Форум
0:32:36 [8]
Тема
0:30:00 [8]
Тема
0:06:52 [0]
Чат
0:15:09 [5]
Downloading file
0:09:50 [0]
Мнения на потребител
0:28:54 [8]
Тема
0:32:42 [9]
Тема
0:23:27 [4]
Начална страница
0:31:24 [4]
Тема
0:32:39 [4]
Тема
0:30:16 [6]
Downloading file
0:29:59 [3]
Тема
0:20:33 [4]
Мнения на потребител
0:30:13 [6]
Тема
0:28:53 [7]
Галерия
0:21:25 [3]
Тема
0:26:29 [11]
Тема
0:26:16 [3]
Тема
0:04:27 [0]
Анкета
0:30:03 [8]
Тема
0:26:11 [7]
Тема
0:14:18 [1]
Начална страница
0:32:45 [5]
Мнения на потребител
0:28:57 [8]
Тема
0:25:56 [11]
Тема
0:26:00 [7]
Коментари на потребител
0:23:33 [3]
Тема
0:14:22 [0]
Тема
0:32:53 [7]
Тема
0:03:29 [0]
Тема
0:10:21 [0]
Downloading file
0:28:52 [2]
Мнения на потребител
0:05:10 [1]
Тема
0:06:29 [0]
Чат
0:05:51 [0]
Тема
0:13:27 [2]
Тема
0:26:00 [5]
Начална страница
0:28:36 [5]
Мнения на потребител
0:32:52 [7]
Снимка
0:30:05 [9]
Тема
0:32:48 [6]
Downloading file
0:22:39 [5]
Снимка
0:02:21 [0]
Тема
0:31:32 [11]
Начална страница
0:03:33 [0]
Тема
0:32:53 [10]
Тема
0:25:39 [5]
Коментари на потребител
0:33:00 [8]
Тема
0:32:48 [7]
Тема
0:32:49 [10]
Тема
0:26:12 [4]
Downloading file
0:26:23 [6]
Мнения на потребител
0:28:20 [7]
Коментари на потребител
0:31:12 [5]
Тема
0:28:58 [7]
Тема
0:10:51 [0]
Тема
0:30:25 [13]
Форум
0:32:40 [5]
Тема
0:03:52 [0]
Downloading file
0:14:52 [1]
Начална страница
0:25:07 [6]
Тема
0:00:36 [0]
Коментари на потребител
0:01:59 [0]
Коментари на потребител
0:13:33 [0]
Тема
0:16:48 [1]
Тема
0:02:17 [1]
Тема
0:25:11 [3]
Тема
0:29:54 [8]
Тема
0:29:16 [5]
Тема
0:25:52 [3]
Тема
0:00:40 [0]
Тема
0:10:56 [0]
Downloading file
0:32:55 [8]
Галерия
0:32:55 [7]
Тема
0:32:33 [3]
Начална страница
0:03:17 [0]
Downloading file
0:28:48 [5]
Тема
0:09:01 [0]
Тема
0:03:37 [0]
Коментари на потребител
0:26:13 [6]
Начална страница
0:27:55 [4]
Тема
0:07:38 [6]
Тема
0:01:29 [0]
Галерия
0:16:55 [1]
Downloading file
0:32:59 [10]
Downloading file
0:32:48 [6]
Тема
0:08:58 [0]
Тема
0:32:45 [6]
Downloading file
0:30:08 [10]
Тема
0:29:56 [7]
Тема
0:02:39 [0]
Downloading file
0:27:13 [4]
Начална страница
0:32:58 [7]
Тема
0:32:46 [8]
Коментари на потребител
0:28:06 [5]
Тема
0:32:51 [6]
Тема
0:13:57 [4]
Тема
0:31:15 [5]
Тема
0:32:50 [7]
Тема
0:12:07 [0]
Downloading file
0:00:29 [0]
Начална страница
0:32:57 [10]
Чат
0:15:01 [3]
Тема
0:32:36 [9]
Мнения на потребител
0:02:49 [0]
Чат
0:02:28 [0]
Разглежда За нас
0:14:57 [1]
Тема
0:11:30 [1]
Тема
0:13:20 [2]
Начална страница
0:11:55 [0]
Потребителски профил
0:12:50 [1]
Снимка
0:13:16 [0]
Тема
0:12:38 [0]
Тема
0:26:21 [6]
Начална страница
0:14:42 [0]
Тема
0:27:19 [7]
Тема
0:05:15 [0]
Снимка
0:09:02 [0]
Начална страница
0:32:41 [10]
Чат
0:00:31 [0]
Downloading file
0:31:34 [6]
Тема
0:32:40 [6]
Тема
0:02:59 [0]
Снимка
0:32:41 [9]
Тема
0:32:52 [5]
Downloading file
0:32:47 [8]
Тема
0:33:01 [8]
Тема
0:12:54 [2]
Тема
0:22:16 [4]
Тема
0:09:17 [0]
Потребителски профил
0:30:01 [5]
Тема
0:29:17 [9]
Теми на потребител
0:32:39 [7]
Тема
0:30:17 [4]
Коментари на потребител
0:31:39 [6]
Тема
0:29:09 [10]
Тема
0:19:48 [5]
Downloading file
0:32:58 [4]
Downloading file
0:32:41 [5]
Тема
0:12:41 [0]
Тема
0:32:58 [5]
Тема
0:31:42 [10]
Тема
0:16:48 [3]
Тема
0:29:02 [7]
Тема
0:29:52 [8]
Тема
0:27:20 [4]
Коментари на потребител
0:32:51 [10]
Тема
0:31:29 [4]
Снимка
0:32:36 [7]
Тема
0:27:44 [6]
Тема
0:26:06 [6]
Мнения на потребител
0:32:54 [9]
Тема
0:31:18 [8]
Тема
0:31:29 [3]
Downloading file
0:32:43 [7]
Тема
0:29:29 [7]
Мнения на потребител
0:26:11 [3]
Тема
0:12:10 [0]
Мнения на потребител
0:05:28 [0]
Тема
0:32:52 [13]
Тема
0:02:05 [0]
Тема
0:32:45 [5]
Галерия
0:21:20 [3]
Начална страница
0:29:13 [5]
Потребителски профил
0:28:23 [9]
Тема
0:09:50 [0]
Тема
0:17:10 [1]
Тема
0:02:51 [0]
Тема
0:13:31 [1]
Снимка
0:23:51 [3]
Тема
0:27:17 [5]
Тема
0:30:00 [4]
Тема
0:32:55 [9]
Теми на потребител
0:25:05 [4]
Тема
0:30:22 [7]
Тема
0:27:16 [4]
Тема
0:31:18 [7]
Browsing user sessions
0:09:40 [1]
Тема
0:17:52 [1]
Тема
0:33:00 [6]
Тема
0:13:57 [0]
Снимка
0:11:19 [0]
Мнения на потребител
0:25:37 [6]
Тема
0:32:34 [4]
Тема
0:29:48 [5]
Тема
0:28:44 [8]
Тема
0:10:56 [0]
Тема
0:07:13 [0]
Тема
0:31:24 [9]
Снимка
0:25:30 [7]
Тема
0:32:51 [8]
Начална страница
0:07:21 [0]
Галерия
0:27:16 [4]
Тема
0:12:21 [0]
Теми на потребител
0:31:24 [6]
Тема
0:04:02 [5]
Тема
0:27:19 [3]
Тема
0:32:42 [8]
Тема
0:31:13 [2]
Тема
0:20:53 [8]
Теми на потребител
0:00:56 [0]
Тема
0:09:26 [0]
Тема
0:29:00 [4]
Тема
0:14:13 [0]
Чат
0:32:42 [4]
Снимка
0:30:14 [3]
Downloading file
0:08:01 [0]
Тема
0:06:24 [1]
Тема
0:05:46 [1]
Тема
0:32:43 [9]
Тема
0:31:16 [7]
Мнения на потребител
0:01:01 [0]
Тема
0:16:47 [4]
Галерия
0:32:58 [8]
Начална страница
0:29:28 [7]
Downloading file
0:31:20 [4]
Тема
0:07:16 [0]
Мнения на потребител
0:21:50 [3]
Тема
0:09:04 [3]
Тема
0:08:37 [1]
Тема
0:06:03 [0]
Тема
0:25:15 [4]
Тема
0:00:46 [1]
Тема
0:00:33 [0]
Тема
0:07:39 [0]
Коментари на потребител
0:32:58 [7]
Тема
0:14:46 [0]
Тема
0:32:54 [4]
Начална страница
0:10:44 [0]
Тема
0:26:52 [6]
Мнения на потребител
0:23:04 [3]
Тема
0:32:53 [8]
Тема
0:00:56 [0]
Тема
0:09:44 [0]
Тема
0:10:55 [0]
Начална страница
0:13:35 [1]
Downloading file
0:24:30 [7]
Галерия
0:31:40 [8]
Тема
0:32:37 [9]
Тема
0:31:37 [5]
Downloading file
0:03:15 [0]
Начална страница
0:01:05 [0]
Тема
0:27:15 [5]
Тема
0:14:27 [0]
Downloading file
0:00:48 [0]
Начална страница
0:23:58 [4]
Начална страница
0:23:43 [3]
Тема
0:25:58 [7]
Downloading file
0:07:21 [0]
Тема
0:28:39 [5]
Начална страница
0:02:03 [0]
Чат
0:22:51 [5]
Начална страница
0:27:16 [3]
Тема
0:27:51 [5]
Мнения на потребител
0:06:40 [0]
Галерия
0:14:32 [0]
Тема
0:31:41 [6]
Тема
0:03:36 [1]
Тема
0:26:02 [4]
Тема
0:20:45 [1]
Тема
0:30:38 [2]
Тема
0:28:27 [9]
Тема
0:30:00 [8]
Тема
0:32:52 [7]
Форум
0:32:34 [7]
Тема
0:28:49 [2]
Тема
0:04:45 [0]
Тема
0:17:12 [1]
Тема
0:06:22 [0]
Тема
0:11:38 [0]
Тема
0:00:39 [0]
Browsing user sessions
0:04:49 [0]
Downloading file
0:32:45 [9]
Тема
0:05:33 [0]
Downloading file
0:07:15 [0]
Тема
0:32:55 [11]
Тема
0:01:38 [0]
Тема
0:06:51 [0]
Потребителски профил
0:31:27 [7]
Тема
0:31:29 [8]
Начална страница
0:04:13 [0]
Начална страница
0:30:01 [4]
Мнения на потребител
0:12:52 [3]
Тема
0:28:51 [5]
Тема
0:28:55 [4]
Начална страница
0:11:26 [0]
Тема
0:22:56 [12]
Тема
0:02:06 [0]
Тема
0:13:23 [0]
Тема
0:30:15 [5]
Тема
0:32:41 [4]
Тема
0:21:44 [7]
Тема
0:05:56 [0]
Начална страница
0:00:42 [0]
Тема
0:32:49 [4]
Тема
0:08:32 [0]
Тема
0:31:08 [6]
Тема
0:24:40 [7]
Downloading file
0:06:17 [0]
Начална страница
0:07:18 [0]
Тема
0:24:44 [4]
Тема
0:28:39 [6]
Тема
0:32:32 [6]
Тема
0:30:10 [7]
Тема
0:30:02 [13]
Мнения на потребител
0:32:53 [3]
Тема
0:32:34 [8]
Тема
0:29:36 [4]
Рецепти
0:09:09 [0]
Потребителски профил
0:30:43 [9]
Тема
0:29:57 [5]
Тема
0:27:06 [5]
Тема
0:26:29 [3]
Начална страница
0:26:01 [5]
Галерия
0:31:17 [8]
Тема
0:19:14 [7]
Тема
0:05:43 [0]
Чат
0:13:02 [1]
Тема
0:32:32 [9]
Тема
0:12:26 [0]
Browsing user sessions
0:32:33 [9]
Тема
0:03:25 [0]
Тема
0:30:47 [3]
Тема
0:32:34 [8]
Теми на потребител
0:27:26 [4]
Тема
0:10:08 [1]
Тема
0:01:47 [1]
Тема
0:12:01 [0]
Чат
0:25:09 [4]
Теми на потребител
0:33:00 [5]
Downloading file
0:09:11 [0]
Тема
0:12:06 [1]
Тема
0:02:34 [0]
Downloading file
0:06:17 [0]
Тема
0:30:38 [8]
Тема
0:22:25 [5]
Снимка
0:32:54 [8]
Тема
0:45:36 [5]
Тема
0:25:12 [6]
Downloading file
0:29:49 [7]
Тема
0:31:20 [9]
Тема
0:32:54 [7]
Начална страница
0:29:20 [2]
Тема
0:31:21 [7]
Коментари на потребител
0:29:55 [4]
Тема
0:14:52 [3]
Тема
0:25:57 [4]
Browsing user sessions
0:32:58 [4]
Тема
0:05:53 [0]
Тема
0:27:03 [4]
Тема
0:32:25 [9]
Тема
0:07:27 [0]
Тема
0:32:58 [8]
Тема
0:30:04 [4]
Мнения на потребител
0:18:45 [5]
Снимка
0:23:52 [4]
Начална страница
0:17:32 [5]
Начална страница
0:32:35 [12]
Тема
0:27:17 [9]
Галерия
0:29:28 [8]
Тема
0:32:54 [8]
Тема
0:09:22 [0]
Новина
0:28:35 [8]
Тема
0:21:44 [1]
Снимка
0:09:40 [1]
Тема
0:19:28 [5]
Тема
0:26:01 [2]
Тема
0:32:52 [6]
Начална страница
0:28:44 [5]
Тема
0:30:01 [5]
Тема
0:10:06 [0]
Тема
0:26:26 [3]
Галерия
0:06:19 [0]
Downloading file
0:33:00 [5]
Тема
0:12:06 [0]
Начална страница
0:25:17 [1]
Начална страница
0:10:29 [0]
Тема
0:33:00 [3]
Тема
0:13:47 [0]
Тема
0:20:30 [5]
Тема
0:29:08 [6]
Тема
0:29:21 [5]
Тема
0:32:53 [9]
Начална страница
0:06:52 [0]
Тема
0:32:43 [7]
Тема
0:32:57 [3]
Чат
0:31:27 [5]
Тема
0:07:34 [0]
Тема
0:00:47 [0]
Галерия
0:31:34 [11]
Теми на потребител
1:03:20 [9]
Тема
0:30:42 [7]
Тема
0:28:33 [4]
Тема
0:06:36 [0]
Начална страница
1:22:31 [12]
Тема
0:31:32 [9]
Тема
0:06:46 [0]
Потребителски профил
0:29:37 [8]
Downloading file
0:13:49 [0]
Browsing user sessions
0:31:16 [2]
Тема
0:07:35 [0]
Чат
0:08:54 [0]
Начална страница
0:31:13 [5]
Тема
0:24:07 [4]
Тема
0:06:49 [0]
Тема
0:31:28 [4]
Тема
0:32:58 [8]
Тема
0:32:36 [6]
Тема
0:11:24 [4]
Тема
0:01:22 [0]
Начална страница
0:03:02 [0]
Тема
0:28:02 [5]
Снимка
0:13:47 [0]
Начална страница
0:32:51 [5]
Начална страница
0:32:58 [5]
Тема
0:31:14 [5]
Тема
0:32:40 [5]
Мнения на потребител
0:26:20 [6]
Тема
0:28:42 [8]
Снимка
0:32:43 [8]
Чат
0:31:33 [7]
Тема
1:08:47 [10]
Тема
0:31:18 [5]
Галерия
0:06:37 [0]
Downloading file
0:01:07 [0]
Тема
0:12:12 [0]
Коментари на потребител
0:09:41 [0]
Browsing user sessions
0:03:58 [0]
Тема
0:28:32 [6]
Тема
0:06:36 [0]
Мнения на потребител
0:18:09 [3]
Тема
0:32:40 [5]
Тема
0:31:16 [8]
Downloading file
0:32:55 [8]
Мнения на потребител
0:22:28 [4]
Теми на потребител
0:11:57 [0]
Потребителски профил
0:37:10 [7]
Снимка
0:23:54 [5]
Browsing user sessions
0:25:26 [4]
Тема
0:11:49 [1]
Тема
0:01:22 [0]
Потребителски профил
0:14:36 [3]
Тема
0:32:36 [6]
Downloading file
0:30:07 [7]
Тема
0:31:16 [4]
Тема
0:33:00 [5]
Тема
0:32:38 [5]
Начална страница
0:28:26 [3]
Тема
0:09:38 [2]
Тема
0:28:43 [5]
Тема
0:03:19 [0]
Тема
0:26:13 [2]
Тема
0:13:00 [0]
Мнения на потребител
0:11:32 [0]
Тема
0:24:05 [7]
Начална страница
0:32:37 [4]
Тема
0:30:12 [8]
Мнения на потребител
0:02:47 [0]
Тема
0:01:03 [0]
Начална страница
0:03:08 [0]
Тема
0:20:02 [1]
Тема
0:20:28 [1]
Потребителски профил
0:33:01 [8]
Мнения на потребител
0:00:40 [0]
Снимка
0:30:42 [10]
Тема
0:31:24 [7]
Тема
0:32:39 [6]
Потребителски профил
0:14:38 [3]
Мнения на потребител
0:32:57 [7]
Тема
0:30:08 [10]
Тема
0:12:26 [1]
Тема
0:31:26 [9]
Галерия
0:32:37 [5]
Тема
0:21:08 [4]
Начална страница
0:07:39 [0]
Тема
0:14:03 [0]
Тема
0:29:54 [12]
Снимка
0:08:14 [18]
Тема
0:31:37 [9]
Тема
0:32:33 [8]
Тема
0:08:29 [0]
Downloading file
0:23:55 [8]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 Snorkel MELTEMI L Camoskin Ocean

Цена: 68.45 Лв.
Spearfishing