Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 7 Гости: 260
Активни регистрирани потребители
259:32:57 - Ahrefs [Bot] [138953]
Тема
0:05:06 - Google Adsense [Bot] [0]
Потребителски профил
0:06:14 - Yandex [Bot] [0]
Тема
0:50:45 - Majestic-12 [Bot] [948]
Тема
256:40:50 - Tbot [Bot] [3431990]
Снимка
4:10:37 - Bing [Bot] [1411]
Потребителски профил
6:24:33 - Google [Bot] [3871]
Чат
Активни анонимни потребители
0:30:55 [3]
Тема
0:13:35 [0]
Коментари на потребител
1:13:11 [11]
Тема
0:06:10 [0]
Downloading file
0:11:56 [0]
Чат
0:46:05 [19]
Downloading file
0:12:56 [0]
Потребителски профил
0:05:29 [0]
Тема
0:01:52 [0]
Тема
0:14:10 [0]
Тема
0:04:52 [0]
Чат
0:15:10 [1]
Тема
0:06:23 [5]
Downloading file
0:03:15 [0]
Browsing user sessions
0:07:48 [0]
Тема
0:04:00 [0]
Тема
0:10:30 [1]
Мнения на потребител
0:11:38 [0]
Тема
0:10:50 [0]
Downloading file
0:07:44 [79]
Тема
0:01:48 [0]
Тема
0:10:04 [0]
Тема
0:02:59 [0]
Тема
0:04:37 [1]
Тема
0:03:39 [0]
Тема
0:26:03 [8]
Downloading file
0:04:01 [0]
Downloading file
0:05:48 [0]
Тема
0:11:28 [0]
Теми на потребител
0:07:55 [0]
Тема
0:44:41 [6]
Тема
0:10:57 [0]
Потребители
0:39:28 [4]
Тема
0:26:10 [1]
Тема
0:10:22 [0]
Потребителски профил
0:14:49 [0]
Downloading file
0:11:57 [1]
Тема
0:05:48 [1]
Тема
0:00:38 [0]
Downloading file
0:05:25 [0]
Снимка
0:12:18 [0]
Чат
0:12:16 [0]
Начална страница
0:29:44 [3]
Начална страница
0:09:13 [0]
Коментари на потребител
0:10:46 [0]
Тема
0:13:35 [0]
Тема
0:07:55 [0]
Тема
0:04:01 [0]
Тема
0:07:01 [0]
Новина
0:03:30 [0]
Тема
0:05:03 [0]
Downloading file
0:13:13 [0]
Тема
0:14:25 [0]
Начална страница
0:17:37 [2]
Снимка
0:10:23 [0]
Потребителски профил
0:10:22 [0]
Тема
0:13:38 [1]
Тема
0:04:05 [0]
Потребителски профил
0:01:03 [0]
Мнения на потребител
0:04:53 [0]
Тема
0:06:51 [0]
Мнения на потребител
0:49:14 [19]
Downloading file
0:12:20 [0]
Тема
0:03:36 [0]
Потребителски профил
0:12:29 [0]
Downloading file
0:12:29 [0]
Начална страница
0:03:13 [2]
Тема
0:16:44 [1]
Тема
0:17:26 [1]
Снимка
0:07:34 [0]
Снимка
0:14:51 [0]
Тема
0:08:34 [0]
Тема
0:18:09 [2]
Тема
0:14:37 [0]
Тема
0:05:46 [1]
Тема
0:13:44 [0]
Тема
0:16:07 [1]
Тема
0:08:52 [0]
Коментари на потребител
0:47:45 [6]
Тема
0:07:32 [0]
Тема
0:11:31 [2]
Тема
0:07:09 [0]
Тема
0:13:23 [0]
Тема
0:06:33 [0]
Browsing user sessions
0:23:03 [3]
Тема
0:27:29 [7]
Тема
0:12:20 [0]
Коментари на потребител
0:10:02 [0]
Тема
0:13:59 [0]
Downloading file
0:00:56 [0]
Тема
0:11:54 [0]
Тема
0:10:27 [0]
Downloading file
0:21:37 [2]
Тема
0:12:58 [0]
Тема
0:34:20 [2]
Коментари на потребител
0:21:58 [1]
Тема
0:00:05 [0]
Коментари на потребител
0:16:59 [1]
Тема
0:13:08 [0]
Тема
0:00:39 [0]
Потребителски профил
0:15:46 [1]
Тема
0:08:06 [0]
Downloading file
0:00:36 [1]
Тема
0:25:02 [2]
Снимка
0:11:27 [0]
Downloading file
0:09:22 [0]
Тема
0:11:01 [0]
Downloading file
0:20:25 [9]
Тема
0:12:42 [0]
Тема
0:03:16 [0]
Потребителски профил
0:00:19 [0]
Тема
0:01:08 [0]
Чат
0:28:39 [5]
Downloading file
0:04:54 [0]
Тема
0:46:26 [6]
Мнения на потребител
0:09:32 [0]
Тема
0:03:18 [0]
Тема
0:03:31 [0]
Галерия
0:06:02 [0]
Downloading file
0:52:25 [18]
Downloading file
0:08:44 [0]
Тема
0:08:37 [0]
Потребителски профил
0:07:09 [0]
Тема
0:09:18 [1]
Начална страница
0:07:47 [0]
Галерия
0:02:10 [5]
Тема
0:36:23 [4]
Тема
0:09:09 [0]
Тема
0:45:02 [11]
Downloading file
0:13:56 [1]
Снимка
0:12:01 [0]
Downloading file
0:00:49 [0]
Тема
0:13:42 [0]
Тема
0:40:02 [5]
Тема
0:12:53 [5]
Тема
0:08:38 [0]
Потребителски профил
0:10:41 [0]
Тема
0:07:01 [0]
Чат
0:37:02 [4]
Тема
0:02:29 [0]
Тема
0:13:05 [0]
Downloading file
0:11:22 [0]
Потребителски профил
0:08:37 [0]
Снимка
0:16:39 [2]
Начална страница
0:14:26 [0]
Новина
0:11:17 [0]
Потребителски профил
0:12:29 [0]
Видове
0:05:35 [0]
Снимка
0:16:38 [1]
Тема
0:00:42 [0]
Downloading file
0:12:05 [1]
Тема
0:08:48 [1]
Чат
0:05:48 [0]
Тема
0:10:01 [0]
Снимка
0:05:44 [0]
Галерия
0:14:42 [0]
Тема
0:30:37 [3]
Тема
0:06:46 [0]
Downloading file
0:52:09 [11]
Downloading file
0:08:53 [0]
Тема
0:04:54 [0]
Тема
0:08:10 [1]
Тема
0:45:08 [8]
Тема
0:00:44 [1]
Тема
0:13:48 [0]
Галерия
0:09:10 [0]
Галерия
0:13:40 [0]
Чат
0:19:38 [1]
Тема
0:11:22 [0]
Тема
0:09:10 [0]
Начална страница
0:17:04 [2]
Тема
0:12:39 [0]
Чат
0:13:39 [0]
Чат
0:01:09 [0]
Коментари на потребител
0:05:05 [0]
Тема
0:08:12 [0]
Потребителски профил
0:25:34 [1]
Тема
0:06:37 [0]
Downloading file
0:01:30 [0]
Тема
0:10:31 [0]
Тема
0:03:39 [0]
Downloading file
0:02:43 [0]
Тема
0:12:30 [0]
Форум
0:12:44 [3]
Тема
0:08:27 [0]
Тема
0:11:09 [0]
Тема
0:01:44 [2]
Тема
0:00:00 [0]
Тема
1:31:48 [12]
Тема
0:01:44 [1]
Начална страница
0:14:18 [0]
Тема
0:05:44 [0]
Downloading file
0:11:02 [0]
Мнения на потребител
0:01:35 [0]
Мнения на потребител
0:53:28 [12]
Downloading file
0:39:23 [10]
Тема
0:03:39 [0]
Тема
0:05:24 [0]
Коментари на потребител
0:52:24 [6]
Тема
0:09:14 [0]
Тема
0:09:51 [0]
Тема
0:04:20 [0]
Тема
0:08:31 [0]
Тема
0:00:47 [0]
Downloading file
0:07:33 [0]
Тема
0:09:33 [0]
Тема
0:01:09 [0]
Downloading file
0:00:17 [0]
Начална страница
0:45:19 [7]
Тема
0:13:40 [0]
Коментари на потребител
0:12:25 [0]
Статии
0:14:51 [0]
Коментари на потребител
0:11:10 [0]
Тема
0:09:44 [0]
Снимка
0:00:30 [0]
Тема
0:05:54 [0]
Тема
0:17:57 [3]
Галерия
0:12:15 [1]
Тема
0:12:14 [0]
Тема
0:07:52 [0]
Статии
0:04:20 [1]
Начална страница
0:13:45 [0]
Снимка
0:47:57 [6]
Тема
0:09:09 [0]
Тема
0:09:57 [0]
Тема
0:38:45 [5]
Тема
0:10:54 [0]
Тема
0:56:38 [22]
Downloading file
0:13:34 [0]
Мнения на потребител
0:45:36 [6]
Тема
0:13:57 [0]
Начална страница
0:05:57 [2]
Тема
0:02:15 [0]
Теми на потребител
0:56:22 [20]
Downloading file
0:13:06 [0]
Тема
0:01:45 [0]
Тема
0:07:12 [0]
Тема
0:11:08 [0]
Тема
0:12:11 [0]
Коментари на потребител
0:14:52 [0]
Форум
0:55:34 [17]
Downloading file
0:05:06 [0]
Тема
0:14:33 [0]
Мнения на потребител
0:28:34 [2]
Начална страница
0:17:53 [2]
Тема
0:14:27 [0]
Тема
0:07:51 [0]
Тема
0:09:14 [0]
Чат
0:05:33 [0]
Тема
0:28:20 [4]
Начална страница
0:22:25 [1]
Тема
0:13:41 [0]
Коментари на потребител
0:11:05 [0]
Browsing user sessions
0:02:40 [0]
Downloading file
0:08:01 [0]
Тема
0:07:58 [0]
Downloading file
0:06:58 [1]
Галерия
0:23:42 [2]
Тема
0:09:03 [0]
Тема
0:11:55 [0]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
Spearfish SPEAR SOFT monofilament 1.4 mm

Цена: 0.29 Лв.
Spearfishing