Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 7 Гости: 233
Активни регистрирани потребители
259:35:53 - Ahrefs [Bot] [139015]
Тема
0:08:02 - Google Adsense [Bot] [0]
Потребителски профил
0:09:10 - Yandex [Bot] [0]
Тема
0:53:41 - Majestic-12 [Bot] [948]
Тема
256:43:46 - Tbot [Bot] [3432911]
Теми на потребител
4:13:33 - Bing [Bot] [1439]
Тема
6:27:29 - Google [Bot] [3887]
Downloading file
Активни анонимни потребители
0:01:30 [0]
Тема
1:16:07 [11]
Тема
0:09:06 [0]
Downloading file
0:14:52 [0]
Чат
0:49:01 [20]
Downloading file
0:00:51 [0]
Downloading file
0:08:25 [0]
Тема
0:04:48 [0]
Тема
0:01:59 [0]
Статии
0:07:48 [1]
Тема
0:18:06 [1]
Тема
0:09:19 [5]
Downloading file
0:06:11 [0]
Browsing user sessions
0:10:44 [0]
Тема
0:06:56 [0]
Тема
0:02:52 [0]
Downloading file
0:13:26 [1]
Мнения на потребител
0:14:34 [0]
Тема
0:13:46 [0]
Downloading file
0:10:40 [118]
Тема
0:04:44 [0]
Тема
0:13:00 [0]
Тема
0:05:55 [0]
Тема
0:07:33 [1]
Тема
0:06:35 [0]
Тема
0:28:59 [8]
Downloading file
0:06:57 [0]
Downloading file
0:08:44 [0]
Тема
0:14:24 [0]
Теми на потребител
0:10:51 [0]
Тема
0:47:37 [6]
Тема
0:13:53 [0]
Потребители
0:00:10 [0]
Тема
0:13:18 [0]
Потребителски профил
0:02:43 [0]
Тема
0:02:54 [0]
Снимка
0:14:53 [1]
Тема
0:08:44 [1]
Тема
0:03:34 [0]
Downloading file
0:08:21 [0]
Снимка
0:00:13 [0]
Мнения на потребител
0:00:03 [0]
Мнения на потребител
0:00:49 [0]
Downloading file
0:12:09 [0]
Коментари на потребител
0:13:42 [0]
Тема
0:01:31 [0]
Тема
0:10:51 [0]
Тема
0:06:57 [0]
Тема
0:09:57 [0]
Новина
0:06:26 [0]
Тема
0:07:59 [0]
Downloading file
0:01:04 [0]
Мнения на потребител
0:20:33 [2]
Снимка
0:13:19 [0]
Потребителски профил
0:13:18 [0]
Тема
0:02:53 [0]
Тема
0:16:34 [1]
Тема
0:07:01 [0]
Потребителски профил
0:03:59 [0]
Мнения на потребител
0:07:49 [0]
Тема
0:09:47 [0]
Мнения на потребител
0:52:10 [20]
Downloading file
0:06:32 [0]
Потребителски профил
0:06:09 [2]
Тема
0:19:40 [1]
Тема
0:20:22 [1]
Снимка
0:10:30 [0]
Снимка
0:11:30 [0]
Тема
0:21:05 [2]
Тема
0:02:31 [0]
Тема
0:08:42 [1]
Тема
0:01:39 [0]
Тема
0:11:48 [0]
Коментари на потребител
0:50:41 [6]
Тема
0:10:28 [0]
Тема
0:14:27 [2]
Тема
0:10:05 [1]
Тема
0:09:29 [0]
Browsing user sessions
0:25:59 [3]
Тема
0:00:13 [0]
Тема
0:12:58 [0]
Тема
0:01:45 [0]
Тема
0:03:52 [0]
Тема
0:14:50 [0]
Тема
0:13:23 [0]
Downloading file
0:24:33 [2]
Тема
0:00:50 [0]
Тема
0:24:54 [1]
Тема
0:03:01 [0]
Коментари на потребител
0:00:40 [0]
Browsing user sessions
0:01:03 [0]
Тема
0:03:35 [0]
Потребителски профил
0:11:02 [0]
Downloading file
0:03:32 [1]
Тема
0:27:58 [2]
Снимка
0:14:23 [0]
Downloading file
0:12:18 [0]
Тема
0:13:57 [0]
Downloading file
0:23:21 [9]
Тема
0:06:12 [0]
Потребителски профил
0:03:15 [0]
Тема
0:04:04 [0]
Чат
0:31:35 [6]
Downloading file
0:07:50 [0]
Тема
0:49:22 [6]
Мнения на потребител
0:12:28 [0]
Тема
0:06:14 [0]
Тема
0:06:27 [0]
Галерия
0:08:58 [0]
Downloading file
0:55:21 [18]
Downloading file
0:11:40 [0]
Тема
0:11:33 [0]
Потребителски профил
0:10:05 [1]
Тема
0:12:14 [1]
Начална страница
0:10:43 [0]
Галерия
0:05:06 [9]
Тема
0:02:33 [0]
Тема
0:12:05 [0]
Тема
0:47:58 [12]
Downloading file
0:16:52 [1]
Снимка
0:14:57 [0]
Downloading file
0:03:45 [0]
Тема
0:42:58 [5]
Тема
0:15:49 [5]
Тема
0:11:34 [0]
Потребителски профил
0:13:37 [0]
Тема
0:09:57 [0]
Чат
0:05:25 [0]
Тема
0:14:18 [0]
Потребителски профил
0:11:33 [0]
Снимка
0:19:35 [2]
Начална страница
0:14:13 [0]
Потребителски профил
0:08:31 [0]
Снимка
0:19:34 [1]
Тема
0:03:38 [0]
Downloading file
0:15:01 [1]
Тема
0:11:44 [1]
Чат
0:08:44 [0]
Тема
0:12:57 [0]
Снимка
0:08:40 [0]
Галерия
0:02:33 [0]
Тема
0:09:42 [0]
Downloading file
0:55:05 [11]
Downloading file
0:11:49 [0]
Тема
0:07:50 [0]
Тема
0:11:06 [1]
Тема
0:03:40 [1]
Тема
0:12:06 [0]
Галерия
0:22:34 [1]
Тема
0:14:18 [0]
Тема
0:12:06 [0]
Начална страница
0:20:00 [2]
Тема
0:00:34 [0]
Тема
0:04:05 [0]
Коментари на потребител
0:08:01 [0]
Тема
0:11:08 [0]
Потребителски профил
0:00:53 [0]
Тема
0:09:33 [0]
Downloading file
0:04:26 [0]
Тема
0:13:27 [0]
Тема
0:06:35 [0]
Downloading file
0:05:39 [0]
Тема
0:15:40 [4]
Тема
0:11:23 [0]
Тема
0:14:05 [0]
Тема
0:04:40 [2]
Тема
0:02:56 [0]
Тема
1:34:44 [12]
Тема
0:04:40 [1]
Начална страница
0:02:09 [0]
Downloading file
0:08:40 [0]
Downloading file
0:13:58 [0]
Мнения на потребител
0:04:31 [0]
Мнения на потребител
0:56:24 [13]
Downloading file
0:01:44 [0]
Downloading file
0:06:35 [0]
Тема
0:08:20 [0]
Коментари на потребител
0:00:38 [0]
Потребителски профил
0:12:10 [0]
Тема
0:12:47 [0]
Тема
0:07:16 [0]
Тема
0:11:27 [0]
Тема
0:03:43 [0]
Downloading file
0:10:29 [0]
Тема
0:12:29 [0]
Тема
0:04:05 [0]
Downloading file
0:03:13 [0]
Начална страница
0:48:15 [7]
Тема
0:00:19 [0]
Тема
0:02:46 [0]
Новина
0:14:06 [0]
Тема
0:12:40 [0]
Снимка
0:03:26 [0]
Тема
0:08:50 [0]
Тема
0:20:53 [3]
Галерия
0:00:08 [0]
Downloading file
0:00:09 [0]
Downloading file
0:10:48 [0]
Статии
0:07:16 [2]
Тема
0:01:12 [0]
Начална страница
0:12:05 [0]
Тема
0:12:53 [0]
Тема
0:00:39 [0]
Снимка
0:13:50 [0]
Тема
0:59:34 [24]
Downloading file
0:48:32 [6]
Тема
0:01:47 [0]
Тема
0:08:53 [2]
Тема
0:05:11 [0]
Теми на потребител
0:59:18 [24]
Downloading file
0:04:41 [0]
Тема
0:10:08 [0]
Тема
0:14:04 [0]
Тема
0:00:05 [0]
Чат
0:58:30 [17]
Downloading file
0:08:02 [0]
Тема
0:02:27 [0]
Downloading file
0:31:30 [2]
Начална страница
0:20:49 [2]
Тема
0:02:22 [0]
Снимка
0:10:47 [0]
Тема
0:12:10 [0]
Чат
0:08:29 [0]
Тема
0:31:16 [4]
Начална страница
0:02:47 [0]
Тема
0:14:01 [0]
Browsing user sessions
0:05:36 [0]
Downloading file
0:10:57 [0]
Тема
0:10:54 [0]
Downloading file
0:09:54 [1]
Галерия
0:00:52 [0]
Downloading file
0:11:59 [0]
Тема
0:14:51 [0]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 shaft HUNT top flopper 3+1 fins 6.5mm

Цена: 88.01 Лв.
Spearfishing