Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 577
Активни регистрирани потребители
260:56:55 - Ahrefs [Bot] [139795]
Тема
0:08:04 - Yandex [Bot] [1]
Чат
258:04:48 - Tbot [Bot] [3457348]
Потребителски профил
5:34:35 - Bing [Bot] [1820]
Тема
7:48:31 - Google [Bot] [4419]
Мнения на потребител
Активни анонимни потребители
0:00:38 [1]
Тема
0:09:41 [0]
Тема
0:13:27 [3]
Тема
0:09:53 [0]
Тема
0:12:09 [2]
Тема
0:13:27 [3]
Тема
0:11:11 [1]
Тема
0:11:48 [2]
Начална страница
0:07:01 [0]
Тема
0:00:02 [0]
Потребителски профил
0:13:46 [3]
Чат
0:09:21 [1]
Тема
0:06:58 [4]
Browsing user sessions
0:13:39 [3]
Тема
0:01:56 [0]
Тема
0:11:00 [3]
Начална страница
0:12:19 [2]
Тема
0:09:36 [3]
Галерия
0:11:12 [3]
Тема
0:13:36 [2]
Начална страница
0:08:59 [0]
Тема
0:14:24 [0]
Downloading file
0:01:55 [0]
Снимка
0:10:55 [5]
Тема
0:12:19 [5]
Downloading file
1:30:21 [41]
Downloading file
0:05:38 [1]
Начална страница
0:13:27 [6]
Мнения на потребител
0:11:06 [0]
Тема
0:13:41 [5]
Теми на потребител
0:13:28 [4]
Тема
0:06:18 [0]
Снимка
0:09:26 [5]
Начална страница
0:13:26 [5]
Тема
0:29:35 [2]
Downloading file
0:06:46 [1]
Тема
0:13:30 [3]
Тема
0:04:16 [0]
Снимка
0:05:35 [0]
Съзтезания
0:01:07 [0]
Downloading file
0:12:23 [4]
Тема
0:13:48 [3]
Чат
0:12:23 [2]
Начална страница
0:13:47 [5]
Мнения на потребител
0:12:18 [2]
Тема
0:07:16 [1]
Тема
0:09:40 [3]
Тема
0:06:59 [1]
Тема
0:02:05 [0]
Тема
0:13:19 [0]
Downloading file
1:50:01 [28]
Downloading file
0:13:53 [8]
Начална страница
0:13:51 [0]
Downloading file
0:00:57 [0]
Форум
0:12:10 [0]
Downloading file
0:04:14 [5]
Downloading file
0:09:43 [1]
Мнения на потребител
0:06:21 [0]
Downloading file
0:13:35 [3]
Downloading file
0:13:35 [2]
Тема
0:13:30 [1]
Тема
0:08:08 [2]
Тема
0:09:09 [1]
Галерия
0:08:50 [2]
Тема
0:04:48 [0]
Downloading file
0:09:31 [3]
Тема
0:03:40 [0]
Тема
0:07:19 [2]
Снимка
0:09:44 [2]
Тема
0:13:50 [3]
Тема
0:13:54 [2]
Потребителски профил
0:12:10 [3]
Тема
0:13:38 [4]
Галерия
0:09:25 [2]
Тема
0:01:59 [0]
Начална страница
0:10:14 [2]
Тема
0:13:44 [2]
Тема
0:12:22 [5]
Тема
0:09:12 [0]
Downloading file
0:13:42 [4]
Галерия
0:10:27 [0]
Downloading file
0:29:20 [3]
Тема
0:13:51 [4]
Тема
0:04:24 [0]
Тема
0:12:23 [7]
Начална страница
0:12:23 [2]
Тема
0:01:10 [0]
Чат
0:12:18 [1]
Тема
0:10:28 [0]
Тема
0:12:03 [6]
Галерия
0:00:09 [0]
Downloading file
0:06:01 [0]
Downloading file
0:01:32 [0]
Тема
0:01:11 [1]
Начална страница
0:09:48 [3]
Downloading file
0:13:31 [5]
Тема
0:05:34 [0]
Тема
0:09:28 [2]
Начална страница
0:10:29 [2]
Downloading file
0:08:30 [7]
Рецепти
0:11:00 [3]
Начална страница
0:03:11 [0]
Начална страница
0:13:33 [1]
Тема
0:08:58 [6]
Тема
0:11:07 [4]
Коментари на потребител
0:12:23 [4]
Тема
0:12:32 [3]
Тема
0:13:48 [5]
Тема
0:09:35 [3]
Тема
0:13:31 [5]
Downloading file
0:13:26 [5]
Тема
0:12:18 [4]
Тема
0:13:33 [5]
Тема
0:09:52 [6]
Downloading file
0:00:38 [0]
Тема
0:10:40 [0]
Тема
0:13:31 [0]
Мнения на потребител
0:12:34 [5]
Тема
0:12:26 [5]
Тема
0:06:22 [0]
Мнения на потребител
0:13:33 [1]
Тема
0:00:10 [0]
Начална страница
0:23:58 [1]
Тема
0:00:06 [0]
Downloading file
0:12:34 [4]
Тема
0:11:11 [5]
Downloading file
0:13:51 [3]
Тема
2:13:12 [48]
Downloading file
0:14:43 [0]
Потребителски профил
0:06:16 [1]
Тема
0:02:27 [0]
Downloading file
0:12:16 [0]
Чат
0:09:24 [1]
Тема
0:01:28 [1]
Downloading file
0:13:43 [3]
Мнения на потребител
0:12:25 [0]
Тема
0:12:14 [4]
Тема
0:09:05 [3]
Тема
0:13:35 [2]
Начална страница
0:09:29 [2]
Тема
0:13:34 [2]
Тема
0:13:39 [1]
Теми на потребител
0:13:45 [1]
Тема
0:07:55 [0]
Тема
0:13:42 [1]
Тема
0:14:40 [0]
Тема
0:12:21 [1]
Тема
0:00:15 [0]
Тема
0:12:16 [2]
Коментари на потребител
0:16:49 [5]
Downloading file
0:13:53 [3]
Тема
0:12:07 [4]
Галерия
0:13:36 [3]
Downloading file
0:13:41 [2]
Тема
0:11:02 [0]
Теми на потребител
0:13:34 [4]
Начална страница
0:14:30 [0]
Тема
0:07:28 [2]
Downloading file
0:13:54 [2]
Мнения на потребител
0:10:12 [0]
Downloading file
0:18:11 [1]
Мнения на потребител
0:03:46 [1]
Начална страница
0:15:01 [5]
Тема
0:06:07 [1]
Коментари на потребител
0:09:45 [2]
Тема
0:11:14 [2]
Чат
0:14:21 [0]
Тема
0:04:57 [0]
Коментари на потребител
0:11:11 [1]
Тема
0:11:04 [0]
Коментари на потребител
0:12:23 [5]
Тема
0:13:49 [3]
Тема
0:12:04 [7]
Тема
0:13:41 [5]
Начална страница
0:12:15 [1]
Тема
0:08:48 [1]
Тема
0:13:48 [5]
Downloading file
0:08:18 [4]
Тема
0:07:50 [9]
Тема
0:07:34 [0]
Тема
0:12:59 [0]
Тема
0:08:57 [1]
Тема
0:09:58 [0]
Тема
0:10:30 [3]
Downloading file
0:13:26 [0]
Тема
0:11:31 [0]
Начална страница
0:13:48 [3]
Чат
0:13:42 [2]
Тема
0:10:28 [0]
Тема
0:08:12 [1]
Потребителски профил
0:08:21 [4]
Тема
0:13:29 [3]
Новина
0:14:54 [1]
Тема
0:04:49 [0]
Чат
0:10:19 [1]
Тема
0:07:35 [1]
Тема
0:10:30 [1]
Коментари на потребител
0:13:37 [6]
Тема
0:09:13 [2]
Начална страница
0:09:55 [0]
Downloading file
0:10:06 [1]
Галерия
0:10:49 [0]
Downloading file
0:13:37 [5]
Downloading file
0:08:16 [0]
Потребителски профил
0:04:53 [0]
Събития
0:12:08 [4]
Downloading file
0:32:28 [9]
Downloading file
0:11:55 [1]
Тема
0:11:19 [1]
Мнения на потребител
0:13:28 [6]
Тема
0:09:52 [2]
Тема
0:08:25 [0]
Мнения на потребител
0:13:40 [0]
Downloading file
0:01:17 [0]
Тема
0:13:48 [3]
Тема
0:06:23 [0]
Коментари на потребител
0:11:24 [2]
Начална страница
0:13:45 [4]
Тема
0:09:27 [3]
Тема
0:10:25 [2]
Тема
0:13:36 [2]
Тема
0:04:00 [0]
Тема
0:13:26 [3]
Мнения на потребител
0:13:42 [3]
Теми на потребител
0:13:49 [2]
Тема
0:10:54 [3]
Новина
0:13:35 [1]
Снимка
0:06:09 [0]
Downloading file
0:06:35 [0]
Потребителски профил
0:09:08 [1]
Тема
0:06:47 [0]
Тема
0:10:55 [2]
Тема
0:08:44 [1]
Downloading file
0:13:48 [8]
Downloading file
0:09:30 [2]
Тема
0:09:11 [0]
Начална страница
0:04:04 [0]
Тема
0:12:10 [2]
Начална страница
0:02:36 [0]
Коментари на потребител
0:06:58 [0]
Тема
0:09:46 [1]
Мнения на потребител
0:12:23 [1]
Тема
0:08:34 [0]
Downloading file
0:08:26 [3]
Начална страница
0:13:50 [3]
Тема
0:13:30 [4]
Тема
0:06:22 [0]
Downloading file
0:12:27 [1]
Тема
0:13:28 [5]
Тема
0:05:41 [0]
Тема
0:13:46 [0]
Потребителски профил
0:09:40 [0]
Тема
0:13:32 [3]
Downloading file
0:05:19 [2]
Тема
0:11:05 [3]
Начална страница
0:06:12 [3]
Тема
0:09:07 [0]
Тема
0:12:23 [0]
Downloading file
0:12:18 [1]
Тема
0:12:35 [4]
Тема
0:13:37 [10]
Начална страница
0:13:54 [3]
Теми на потребител
0:04:21 [0]
Downloading file
0:11:07 [1]
Тема
0:07:52 [3]
Тема
0:13:26 [0]
Чат
0:13:36 [0]
Тема
0:09:07 [0]
Тема
0:10:55 [2]
Тема
0:03:12 [0]
Тема
0:10:11 [0]
Начална страница
0:12:07 [0]
Тема
0:02:34 [1]
Начална страница
0:11:43 [0]
Browsing user sessions
0:10:04 [0]
Тема
0:12:30 [3]
Чат
0:40:44 [3]
Тема
0:13:46 [5]
Тема
0:13:22 [0]
Тема
0:13:47 [3]
Потребителски профил
0:08:21 [1]
Тема
1:52:37 [31]
Downloading file
0:12:32 [2]
Downloading file
0:05:55 [0]
Тема
0:13:50 [7]
Тема
0:07:49 [3]
Тема
0:06:48 [1]
Тема
0:05:46 [0]
Начална страница
0:13:51 [4]
Тема
0:02:26 [0]
Тема
0:08:38 [0]
Теми на потребител
0:06:19 [0]
Downloading file
0:06:05 [1]
Downloading file
0:00:17 [0]
Мнения на потребител
0:11:36 [1]
Тема
2:16:23 [41]
Downloading file
0:00:36 [0]
Тема
0:13:53 [0]
Тема
0:01:43 [1]
Тема
0:10:35 [1]
Тема
0:13:52 [2]
Тема
0:13:35 [4]
Тема
0:13:32 [3]
Тема
0:20:34 [2]
Тема
0:13:40 [4]
Тема
0:19:43 [1]
Снимка
0:13:29 [5]
Чат
0:09:42 [3]
Начална страница
0:02:35 [0]
Начална страница
0:12:27 [4]
Снимка
0:07:30 [0]
Тема
0:07:04 [2]
Тема
0:13:52 [5]
Тема
0:09:47 [1]
Начална страница
0:11:14 [3]
Снимка
0:06:50 [2]
Тема
0:12:29 [0]
Потребителски профил
0:12:28 [2]
Тема
0:13:29 [3]
Тема
0:13:48 [5]
Тема
0:09:57 [7]
Тема
0:13:35 [4]
Тема
0:25:41 [2]
Тема
0:13:27 [0]
Тема
0:09:41 [3]
Тема
0:11:19 [0]
Теми на потребител
0:26:33 [3]
Тема
0:03:48 [0]
Тема
0:13:34 [5]
Тема
0:09:02 [0]
Потребителски профил
0:13:33 [4]
Тема
0:11:05 [2]
Тема
0:13:36 [2]
Тема
0:11:19 [0]
Тема
0:11:04 [3]
Тема
0:03:30 [0]
Тема
0:13:32 [2]
Тема
0:09:42 [2]
Тема
0:12:21 [1]
Тема
0:13:49 [3]
Downloading file
0:12:15 [2]
Теми на потребител
0:00:24 [0]
Потребителски профил
0:06:23 [0]
Тема
0:11:07 [0]
Тема
0:12:05 [2]
Тема
0:09:31 [0]
Снимка
0:13:52 [0]
Мнения на потребител
0:13:50 [1]
Тема
0:09:36 [0]
Downloading file
0:05:34 [0]
Downloading file
0:14:43 [0]
Тема
0:05:33 [0]
Downloading file
0:13:25 [1]
Тема
0:08:32 [2]
Тема
0:11:02 [6]
Начална страница
0:11:19 [3]
Тема
0:06:46 [4]
Снимка
0:01:08 [0]
Downloading file
0:11:54 [0]
Downloading file
0:02:22 [0]
Тема
0:08:36 [1]
Downloading file
0:14:12 [1]
Начална страница
0:09:39 [4]
Тема
0:13:33 [6]
Мнения на потребител
0:03:39 [0]
Чат
0:12:32 [1]
Тема
0:10:43 [3]
Мнения на потребител
0:12:10 [4]
Начална страница
0:04:31 [0]
Снимка
0:06:04 [1]
Тема
0:01:19 [0]
Снимка
0:12:07 [4]
Тема
0:05:56 [0]
Чат
0:05:56 [0]
Тема
0:10:55 [2]
Тема
0:06:30 [0]
Тема
0:07:04 [0]
Downloading file
0:13:12 [0]
Коментари на потребител
0:10:38 [5]
Тема
0:07:01 [3]
Тема
0:08:04 [0]
Тема
0:13:46 [3]
Тема
0:10:50 [0]
Тема
0:13:42 [3]
Коментари на потребител
0:04:03 [0]
Тема
0:11:16 [6]
Тема
0:10:55 [0]
Downloading file
0:08:09 [4]
Тема
0:10:26 [0]
Тема
0:12:22 [0]
Начална страница
0:05:33 [2]
Потребителски профил
0:13:48 [0]
Тема
0:10:56 [5]
Тема
0:13:30 [2]
Тема
0:08:36 [0]
Downloading file
0:13:36 [4]
Тема
0:06:13 [0]
Мнения на потребител
0:03:40 [2]
Downloading file
0:01:01 [0]
Чат
0:11:13 [2]
Мнения на потребител
0:13:39 [0]
Browsing user sessions
0:09:05 [4]
Снимка
0:11:49 [1]
Тема
0:16:00 [76]
Тема
0:05:43 [1]
Чат
0:13:36 [3]
Тема
0:08:25 [0]
Тема
0:13:11 [0]
Downloading file
0:13:31 [6]
Тема
0:13:53 [3]
Коментари на потребител
0:08:15 [4]
Снимка
0:03:00 [1]
Тема
0:04:32 [1]
Тема
0:13:53 [4]
Тема
0:08:31 [1]
Тема
0:12:07 [5]
Тема
0:25:01 [4]
Downloading file
0:09:41 [1]
Тема
0:10:42 [0]
Снимка
0:04:58 [0]
Тема
0:01:40 [0]
Чат
0:01:54 [0]
Downloading file
0:13:29 [0]
Downloading file
0:06:27 [3]
Тема
0:13:32 [2]
Тема
0:13:42 [4]
Тема
0:01:42 [0]
Снимка
0:01:52 [0]
Чат
0:12:18 [4]
Downloading file
0:13:45 [7]
Тема
0:11:09 [0]
Downloading file
0:01:54 [0]
Downloading file
0:12:34 [3]
Мнения на потребител
0:11:40 [0]
Статии
0:36:15 [10]
Downloading file
0:06:14 [0]
Начална страница
0:21:53 [3]
Тема
0:13:38 [2]
Начална страница
0:13:33 [4]
Тема
0:07:05 [2]
Downloading file
0:12:18 [7]
Тема
0:10:32 [2]
Тема
0:12:11 [5]
Downloading file
0:10:50 [1]
Тема
0:12:28 [5]
Тема
0:13:43 [1]
Тема
0:11:21 [2]
Тема
0:11:30 [3]
Начална страница
0:12:25 [1]
Начална страница
0:09:02 [3]
Тема
0:11:26 [4]
Тема
0:05:33 [1]
Мнения на потребител
0:09:32 [3]
Downloading file
0:13:43 [6]
Тема
0:05:07 [1]
Снимка
0:11:38 [0]
Downloading file
0:00:01 [0]
Downloading file
0:12:34 [3]
Снимка
0:04:29 [0]
Тема
0:13:49 [2]
Мнения на потребител
0:12:45 [0]
Тема
0:10:07 [2]
Тема
0:09:28 [1]
Тема
0:08:10 [0]
Галерия
0:12:32 [1]
Чат
0:05:56 [0]
Тема
0:06:13 [2]
Теми на потребител
0:13:42 [1]
Тема
0:05:46 [2]
Коментари на потребител
0:13:40 [9]
Тема
0:13:36 [2]
Тема
0:13:36 [5]
Downloading file
0:13:02 [0]
Тема
0:09:54 [0]
Начална страница
0:08:28 [1]
Снимка
0:10:03 [0]
Тема
0:13:32 [5]
Начална страница
0:01:41 [0]
Снимка
0:02:43 [1]
Тема
0:00:21 [0]
Тема
0:10:03 [2]
Тема
0:12:28 [9]
Тема
0:09:12 [0]
Галерия
0:13:54 [5]
Тема
0:13:36 [8]
Тема
0:05:53 [3]
Тема
0:09:08 [0]
Мнения на потребител
0:04:39 [1]
Тема
0:00:17 [0]
Коментари на потребител
0:10:11 [0]
Тема
0:13:38 [3]
Тема
0:07:37 [2]
Тема
0:07:31 [2]
Тема
0:13:38 [2]
Тема
0:09:54 [1]
Начална страница
0:13:34 [8]
Мнения на потребител
0:13:38 [5]
Тема
0:07:53 [4]
Downloading file
0:12:22 [2]
Тема
2:20:36 [46]
Downloading file
0:08:21 [0]
Тема
0:04:28 [0]
Тема
0:09:32 [0]
Browsing user sessions
0:07:02 [0]
Тема
0:13:20 [0]
Тема
0:07:12 [2]
Тема
0:03:49 [0]
Начална страница
0:04:11 [1]
Тема
0:03:34 [0]
Тема
0:04:28 [1]
Тема
2:20:20 [58]
Downloading file
0:11:07 [1]
Тема
0:11:08 [0]
Начална страница
0:08:31 [3]
Тема
0:10:57 [3]
Форум
0:14:43 [1]
Начална страница
0:13:52 [6]
Тема
0:10:21 [2]
Тема
0:13:47 [2]
Галерия
0:02:40 [0]
Коментари на потребител
0:11:02 [0]
Мнения на потребител
0:07:21 [2]
Тема
0:13:25 [5]
Тема
0:13:40 [0]
Тема
0:06:21 [0]
Downloading file
0:13:28 [1]
Downloading file
0:04:40 [0]
Тема
0:01:11 [0]
Downloading file
0:11:38 [6]
Тема
0:13:42 [3]
Тема
2:19:32 [49]
Downloading file
0:10:51 [2]
Начална страница
0:12:22 [2]
Downloading file
0:13:36 [6]
Тема
0:12:11 [2]
Тема
0:10:57 [1]
Начална страница
0:13:33 [3]
Тема
0:43:48 [3]
Тема
0:09:41 [3]
Тема
0:13:28 [5]
Downloading file
0:13:44 [3]
Тема
0:13:35 [2]
Тема
0:04:26 [0]
Downloading file
0:11:02 [4]
Тема
0:13:37 [4]
Тема
0:13:31 [5]
Коментари на потребител
0:12:06 [3]
Тема
0:07:23 [2]
Начална страница
0:13:27 [3]
Тема
0:08:57 [3]
Начална страница
0:11:13 [6]
Чат
0:11:09 [5]
Мнения на потребител
0:03:14 [0]
Тема
0:02:17 [0]
Тема
0:13:42 [3]
Галерия
0:06:43 [0]
Начална страница
0:11:04 [1]
Downloading file
0:13:53 [3]
Тема
0:09:50 [0]
Downloading file
0:08:27 [2]
Тема
0:13:31 [2]
Downloading file
0:04:13 [0]
Downloading file
0:13:48 [2]
Тема
0:13:07 [0]
Downloading file
0:09:05 [0]
Тема
0:03:44 [0]
Downloading file
0:14:04 [0]
Тема
0:05:10 [0]
Чат
0:05:00 [0]
Коментари на потребител
0:13:40 [2]
Начална страница
0:05:48 [0]
Downloading file
0:04:53 [0]
Тема
0:10:52 [3]
Downloading file
0:07:42 [1]
Снимка
0:31:57 [4]
Тема
0:12:35 [0]
Теми на потребител
0:08:32 [1]
Мнения на потребител
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
Epsealon buoy anchor (750g)

Цена: 23.00 Лв.
Spearfishing