Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 579
Активни регистрирани потребители
260:58:11 - Ahrefs [Bot] [139809]
Тема
0:09:20 - Yandex [Bot] [1]
Чат
258:06:04 - Tbot [Bot] [3457729]
Тема
5:35:51 - Bing [Bot] [1820]
Тема
7:49:47 - Google [Bot] [4426]
Тема
Активни анонимни потребители
0:01:54 [5]
Мнения на потребител
0:10:57 [0]
Тема
0:14:43 [3]
Тема
0:11:09 [0]
Тема
0:13:25 [2]
Тема
0:14:43 [3]
Тема
0:12:27 [1]
Тема
0:13:04 [2]
Начална страница
0:08:17 [0]
Тема
0:01:18 [0]
Потребителски профил
0:15:02 [3]
Чат
0:10:37 [2]
Тема
0:08:14 [4]
Browsing user sessions
0:14:55 [3]
Тема
0:03:12 [0]
Тема
0:12:16 [3]
Начална страница
0:13:35 [2]
Тема
0:10:52 [4]
Тема
0:12:28 [3]
Тема
0:14:52 [2]
Начална страница
0:10:15 [0]
Тема
0:00:37 [0]
Тема
0:03:11 [0]
Снимка
0:12:11 [5]
Тема
0:13:35 [7]
Тема
1:31:37 [41]
Downloading file
0:06:54 [1]
Начална страница
0:14:43 [6]
Мнения на потребител
0:12:22 [0]
Тема
0:14:57 [5]
Теми на потребител
0:14:44 [4]
Тема
0:07:34 [0]
Снимка
0:10:42 [6]
Тема
0:14:42 [5]
Тема
0:30:51 [2]
Downloading file
0:08:02 [1]
Тема
0:14:46 [3]
Тема
0:05:32 [0]
Снимка
0:06:51 [0]
Съзтезания
0:02:23 [0]
Downloading file
0:13:39 [4]
Тема
0:15:04 [3]
Чат
0:13:39 [2]
Начална страница
0:15:03 [5]
Мнения на потребител
0:13:34 [2]
Тема
0:08:32 [1]
Тема
0:10:56 [4]
Тема
0:08:15 [1]
Тема
0:03:21 [0]
Тема
0:14:35 [0]
Downloading file
1:51:17 [28]
Downloading file
0:15:09 [9]
Тема
0:02:13 [0]
Форум
0:13:26 [1]
Тема
0:05:30 [5]
Downloading file
0:10:59 [1]
Мнения на потребител
0:07:37 [0]
Downloading file
0:14:51 [3]
Downloading file
0:14:51 [2]
Тема
0:14:46 [2]
Мнения на потребител
0:09:24 [2]
Тема
0:10:25 [3]
Тема
0:10:06 [2]
Тема
0:06:04 [0]
Downloading file
0:10:47 [4]
Тема
0:04:56 [0]
Тема
0:08:35 [2]
Снимка
0:11:00 [3]
Тема
0:15:06 [4]
Тема
0:15:10 [2]
Потребителски профил
0:13:26 [3]
Тема
0:14:54 [4]
Галерия
0:10:41 [2]
Тема
0:03:15 [1]
Тема
0:11:30 [4]
Тема
0:15:00 [2]
Тема
0:13:38 [7]
Тема
0:10:28 [0]
Downloading file
0:14:58 [4]
Галерия
0:11:43 [0]
Downloading file
0:30:36 [3]
Тема
0:15:07 [4]
Тема
0:05:40 [0]
Тема
0:13:39 [7]
Начална страница
0:13:39 [2]
Тема
0:02:26 [0]
Чат
0:13:34 [2]
Тема
0:11:44 [0]
Тема
0:13:19 [6]
Галерия
0:01:25 [0]
Downloading file
0:07:17 [0]
Downloading file
0:02:48 [0]
Тема
0:02:27 [2]
Потребителски профил
0:11:04 [3]
Downloading file
0:14:47 [5]
Тема
0:06:50 [0]
Тема
0:10:44 [2]
Начална страница
0:11:45 [2]
Downloading file
0:09:46 [7]
Рецепти
0:12:16 [4]
Галерия
0:04:27 [0]
Начална страница
0:14:49 [1]
Тема
0:10:14 [7]
Тема
0:12:23 [5]
Начална страница
0:13:39 [5]
Тема
0:13:48 [3]
Тема
0:15:04 [5]
Тема
0:10:51 [3]
Тема
0:14:47 [5]
Downloading file
0:14:42 [5]
Тема
0:13:34 [4]
Тема
0:14:49 [5]
Тема
0:11:08 [6]
Downloading file
0:01:54 [0]
Тема
0:11:56 [1]
Съобщения
0:14:47 [0]
Мнения на потребител
0:13:50 [5]
Тема
0:13:42 [5]
Тема
0:07:38 [0]
Мнения на потребител
0:14:49 [1]
Тема
0:01:26 [0]
Начална страница
0:25:14 [1]
Тема
0:01:22 [0]
Downloading file
0:13:50 [4]
Тема
0:12:27 [5]
Downloading file
0:15:07 [4]
Мнения на потребител
2:14:28 [49]
Downloading file
0:00:54 [0]
Downloading file
0:07:32 [2]
Коментари на потребител
0:03:43 [0]
Downloading file
0:13:32 [0]
Чат
0:10:40 [2]
Тема
0:02:44 [1]
Downloading file
0:14:59 [4]
Тема
0:13:41 [0]
Тема
0:13:30 [4]
Тема
0:10:21 [3]
Тема
0:14:51 [2]
Начална страница
0:10:45 [2]
Тема
0:14:50 [2]
Тема
0:14:55 [2]
Тема
0:15:01 [1]
Тема
0:09:11 [0]
Тема
0:14:58 [2]
Тема
0:00:55 [0]
Мнения на потребител
0:13:37 [1]
Тема
0:01:31 [1]
Теми на потребител
0:13:32 [2]
Коментари на потребител
0:18:05 [6]
Downloading file
0:15:09 [4]
Тема
0:13:23 [4]
Галерия
0:14:52 [3]
Downloading file
0:14:57 [2]
Тема
0:12:18 [0]
Теми на потребител
0:14:50 [5]
Downloading file
0:00:45 [0]
Downloading file
0:08:44 [3]
Снимка
0:15:10 [2]
Мнения на потребител
0:11:28 [0]
Downloading file
0:19:27 [1]
Мнения на потребител
0:05:02 [1]
Начална страница
0:16:17 [5]
Тема
0:07:23 [1]
Коментари на потребител
0:11:01 [2]
Тема
0:12:30 [2]
Чат
0:06:13 [0]
Коментари на потребител
0:12:27 [2]
Тема
0:12:20 [0]
Коментари на потребител
0:13:39 [5]
Тема
0:15:05 [3]
Тема
0:13:20 [8]
Мнения на потребител
0:14:57 [5]
Начална страница
0:13:31 [1]
Тема
0:10:04 [1]
Тема
0:15:04 [6]
Начална страница
0:09:34 [4]
Тема
0:09:06 [9]
Тема
0:08:50 [0]
Тема
0:14:15 [0]
Тема
0:10:13 [1]
Тема
0:11:14 [0]
Тема
0:11:46 [3]
Downloading file
0:14:42 [0]
Тема
0:12:47 [0]
Начална страница
0:15:04 [3]
Чат
0:14:58 [2]
Тема
0:11:44 [0]
Тема
0:09:28 [1]
Потребителски профил
0:09:37 [5]
Тема
0:14:45 [4]
Тема
0:16:10 [1]
Тема
0:06:05 [0]
Чат
0:11:35 [1]
Тема
0:08:51 [1]
Тема
0:11:46 [1]
Коментари на потребител
0:14:53 [6]
Тема
0:10:29 [2]
Начална страница
0:11:11 [0]
Downloading file
0:11:22 [1]
Галерия
0:12:05 [0]
Downloading file
0:14:53 [6]
Тема
0:09:32 [0]
Потребителски профил
0:06:09 [0]
Събития
0:13:24 [4]
Downloading file
0:33:44 [10]
Downloading file
0:13:11 [1]
Тема
0:12:35 [1]
Мнения на потребител
0:14:44 [6]
Тема
0:11:08 [2]
Тема
0:09:41 [0]
Мнения на потребител
0:14:56 [1]
Тема
0:02:33 [0]
Тема
0:15:04 [3]
Тема
0:07:39 [0]
Коментари на потребител
0:12:40 [3]
Галерия
0:15:01 [4]
Тема
0:10:43 [3]
Тема
0:11:41 [3]
Мнения на потребител
0:14:52 [2]
Тема
0:05:16 [0]
Тема
0:14:42 [3]
Мнения на потребител
0:14:58 [3]
Теми на потребител
0:15:05 [2]
Тема
0:12:10 [4]
Тема
0:14:51 [2]
Снимка
0:07:25 [1]
Тема
0:07:51 [0]
Потребителски профил
0:10:24 [1]
Тема
0:08:03 [0]
Тема
0:12:11 [2]
Тема
0:10:00 [2]
Тема
0:15:04 [8]
Downloading file
0:10:46 [3]
Теми на потребител
0:10:27 [0]
Начална страница
0:05:20 [1]
Начална страница
0:13:26 [2]
Начална страница
0:03:52 [0]
Коментари на потребител
0:08:14 [0]
Тема
0:11:02 [1]
Мнения на потребител
0:13:39 [1]
Тема
0:09:50 [0]
Downloading file
0:09:42 [3]
Начална страница
0:15:06 [3]
Тема
0:14:46 [4]
Тема
0:07:38 [0]
Downloading file
0:13:43 [1]
Тема
0:14:44 [5]
Тема
0:06:57 [0]
Тема
0:10:56 [0]
Тема
0:14:48 [3]
Downloading file
0:06:35 [3]
Мнения на потребител
0:12:21 [3]
Начална страница
0:07:28 [3]
Тема
0:10:23 [0]
Тема
0:13:39 [0]
Downloading file
0:13:34 [1]
Тема
0:00:49 [0]
Начална страница
0:13:51 [4]
Тема
0:14:53 [10]
Начална страница
0:15:10 [4]
Тема
0:05:37 [0]
Downloading file
0:00:47 [0]
Тема
0:12:23 [2]
Тема
0:09:08 [3]
Тема
0:14:42 [0]
Чат
0:14:52 [0]
Тема
0:10:23 [0]
Тема
0:12:11 [2]
Тема
0:04:28 [0]
Тема
0:11:27 [0]
Начална страница
0:13:23 [0]
Тема
0:03:50 [1]
Начална страница
0:12:59 [0]
Browsing user sessions
0:11:20 [0]
Тема
0:13:46 [3]
Чат
0:42:00 [3]
Тема
0:15:02 [5]
Тема
0:14:38 [0]
Тема
0:15:03 [3]
Потребителски профил
0:09:37 [1]
Тема
1:53:53 [32]
Downloading file
0:13:48 [2]
Downloading file
0:07:11 [0]
Тема
0:15:06 [7]
Тема
0:09:05 [3]
Тема
0:08:04 [1]
Тема
0:07:02 [0]
Начална страница
0:15:07 [5]
Коментари на потребител
0:03:42 [0]
Тема
0:09:54 [0]
Теми на потребител
0:07:35 [0]
Downloading file
0:07:21 [1]
Downloading file
0:01:33 [0]
Мнения на потребител
0:12:52 [1]
Тема
2:17:39 [41]
Downloading file
0:01:52 [0]
Тема
0:00:07 [0]
Тема
0:02:59 [1]
Тема
0:11:51 [1]
Тема
0:15:08 [2]
Тема
0:14:51 [5]
Тема
0:14:48 [3]
Тема
0:21:50 [2]
Тема
0:14:56 [4]
Тема
0:20:59 [1]
Снимка
0:14:45 [6]
Теми на потребител
0:10:58 [3]
Начална страница
0:03:51 [0]
Начална страница
0:13:43 [4]
Снимка
0:08:46 [0]
Тема
0:08:20 [3]
Downloading file
0:15:08 [5]
Тема
0:11:03 [1]
Начална страница
0:12:30 [3]
Снимка
0:08:06 [2]
Тема
0:13:45 [0]
Потребителски профил
0:13:44 [3]
Downloading file
0:14:45 [3]
Тема
0:15:04 [5]
Тема
0:11:13 [8]
Тема
0:14:51 [4]
Тема
0:26:57 [2]
Тема
0:01:13 [0]
Downloading file
0:14:43 [0]
Тема
0:10:57 [3]
Тема
0:12:35 [0]
Теми на потребител
0:01:14 [0]
Тема
0:27:49 [3]
Тема
0:05:04 [0]
Тема
0:14:50 [5]
Тема
0:10:18 [0]
Потребителски профил
0:14:49 [4]
Тема
0:12:21 [2]
Тема
0:14:52 [2]
Тема
0:12:35 [0]
Тема
0:12:20 [3]
Тема
0:04:46 [1]
Тема
0:14:48 [3]
Чат
0:10:58 [2]
Тема
0:13:37 [1]
Тема
0:15:05 [5]
Тема
0:13:31 [3]
Тема
0:01:40 [0]
Потребителски профил
0:07:39 [0]
Тема
0:12:23 [0]
Тема
0:13:21 [2]
Тема
0:10:47 [0]
Снимка
0:00:07 [0]
Тема
0:15:06 [1]
Тема
0:10:52 [0]
Downloading file
0:06:50 [0]
Downloading file
0:00:54 [0]
Тема
0:06:49 [0]
Downloading file
0:14:41 [1]
Тема
0:09:48 [2]
Тема
0:12:18 [6]
Начална страница
0:12:35 [4]
Тема
0:08:02 [4]
Снимка
0:02:24 [0]
Downloading file
0:13:10 [0]
Downloading file
0:03:38 [0]
Тема
0:09:52 [1]
Downloading file
0:10:55 [4]
Тема
0:14:49 [6]
Мнения на потребител
0:04:55 [0]
Чат
0:13:48 [2]
Мнения на потребител
0:11:59 [3]
Мнения на потребител
0:13:26 [5]
Рецепти
0:05:47 [0]
Снимка
0:07:20 [1]
Тема
0:02:35 [0]
Снимка
0:13:23 [5]
Тема
0:07:12 [0]
Чат
0:07:12 [0]
Тема
0:12:11 [2]
Тема
0:07:46 [0]
Тема
0:08:20 [0]
Downloading file
0:14:28 [0]
Коментари на потребител
0:11:54 [6]
Тема
0:08:17 [3]
Тема
0:09:20 [0]
Тема
0:15:02 [3]
Тема
0:12:06 [0]
Тема
0:14:58 [3]
Коментари на потребител
0:05:19 [0]
Тема
0:12:32 [6]
Тема
0:12:11 [0]
Downloading file
0:09:25 [4]
Тема
0:11:42 [0]
Тема
0:13:38 [0]
Начална страница
0:06:49 [2]
Потребителски профил
0:12:12 [6]
Теми на потребител
0:14:46 [2]
Тема
0:09:52 [0]
Downloading file
0:14:52 [4]
Тема
0:07:29 [0]
Мнения на потребител
0:04:56 [2]
Downloading file
0:02:17 [0]
Чат
0:12:29 [2]
Мнения на потребител
0:14:55 [0]
Browsing user sessions
0:10:21 [5]
Чат
0:13:05 [1]
Тема
0:17:16 [86]
Тема
0:06:59 [1]
Чат
0:14:52 [4]
Снимка
0:09:41 [0]
Тема
0:14:27 [0]
Downloading file
0:14:47 [6]
Тема
0:15:09 [4]
Снимка
0:09:31 [5]
Коментари на потребител
0:04:16 [2]
Галерия
0:05:48 [1]
Тема
0:15:09 [4]
Тема
0:09:47 [1]
Тема
0:13:23 [6]
Мнения на потребител
0:26:17 [4]
Downloading file
0:10:57 [1]
Тема
0:11:58 [0]
Снимка
0:06:14 [0]
Тема
0:02:56 [0]
Чат
0:03:10 [0]
Downloading file
0:14:45 [0]
Downloading file
0:07:43 [3]
Тема
0:14:48 [2]
Тема
0:14:58 [4]
Тема
0:02:58 [0]
Снимка
0:03:08 [0]
Чат
0:13:34 [4]
Downloading file
0:15:01 [7]
Тема
0:12:25 [0]
Downloading file
0:03:10 [0]
Downloading file
0:13:50 [3]
Мнения на потребител
0:12:56 [0]
Статии
0:37:31 [10]
Downloading file
0:07:30 [0]
Начална страница
0:23:09 [3]
Тема
0:14:54 [2]
Начална страница
0:14:49 [4]
Тема
0:08:21 [2]
Downloading file
0:13:34 [7]
Тема
0:11:48 [2]
Тема
0:13:27 [6]
Мнения на потребител
0:12:06 [1]
Тема
0:13:44 [5]
Тема
0:14:59 [1]
Тема
0:12:37 [3]
Тема
0:12:46 [3]
Начална страница
0:13:41 [1]
Начална страница
0:10:18 [4]
Тема
0:12:42 [4]
Тема
0:06:49 [2]
Тема
0:10:48 [3]
Downloading file
0:14:59 [6]
Тема
0:06:23 [1]
Снимка
0:12:54 [0]
Downloading file
0:01:17 [0]
Downloading file
0:13:50 [5]
Мнения на потребител
0:05:45 [0]
Тема
0:15:05 [2]
Мнения на потребител
0:14:01 [0]
Тема
0:11:23 [2]
Тема
0:10:44 [1]
Тема
0:09:26 [0]
Галерия
0:13:48 [2]
Чат
0:07:12 [0]
Тема
0:07:29 [2]
Теми на потребител
0:14:58 [1]
Тема
0:07:02 [2]
Коментари на потребител
0:14:56 [9]
Тема
0:14:52 [2]
Тема
0:14:52 [5]
Downloading file
0:14:18 [0]
Тема
0:11:10 [0]
Начална страница
0:09:44 [2]
Тема
0:11:19 [0]
Тема
0:14:48 [5]
Начална страница
0:02:57 [0]
Снимка
0:03:59 [1]
Тема
0:01:37 [0]
Тема
0:11:19 [2]
Тема
0:13:44 [9]
Тема
0:10:28 [0]
Галерия
0:15:10 [6]
Тема
0:14:52 [8]
Тема
0:07:09 [3]
Тема
0:10:24 [0]
Мнения на потребител
0:05:55 [1]
Тема
0:00:50 [1]
Мнения на потребител
0:01:33 [0]
Коментари на потребител
0:11:27 [0]
Тема
0:14:54 [3]
Тема
0:08:53 [2]
Тема
0:00:52 [0]
Начална страница
0:08:47 [3]
Галерия
0:14:54 [4]
Чат
0:11:10 [1]
Начална страница
0:14:50 [9]
Тема
0:14:54 [5]
Тема
0:09:09 [4]
Downloading file
0:13:38 [2]
Тема
2:21:52 [46]
Downloading file
0:09:37 [0]
Тема
0:05:44 [0]
Тема
0:10:48 [0]
Browsing user sessions
0:08:18 [0]
Тема
0:14:36 [0]
Тема
0:08:28 [2]
Тема
0:05:05 [0]
Начална страница
0:05:27 [2]
Тема
0:04:50 [1]
Downloading file
0:05:44 [1]
Тема
2:21:36 [58]
Downloading file
0:12:23 [3]
Снимка
0:12:24 [0]
Начална страница
0:09:47 [3]
Тема
0:12:13 [4]
Тема
0:00:57 [0]
Снимка
0:15:08 [6]
Тема
0:11:37 [2]
Тема
0:15:03 [2]
Галерия
0:03:56 [0]
Коментари на потребител
0:12:18 [1]
Мнения на потребител
0:08:37 [2]
Тема
0:14:41 [6]
Начална страница
0:14:56 [0]
Тема
0:07:37 [0]
Downloading file
0:14:44 [2]
Тема
0:05:56 [0]
Тема
0:02:27 [0]
Downloading file
0:12:54 [7]
Тема
0:14:58 [3]
Тема
2:20:48 [49]
Downloading file
0:12:07 [2]
Начална страница
0:13:38 [2]
Downloading file
0:14:52 [6]
Тема
0:13:27 [2]
Тема
0:12:13 [1]
Начална страница
0:14:49 [3]
Тема
0:45:04 [3]
Тема
0:10:57 [4]
Тема
0:14:44 [5]
Downloading file
0:15:00 [3]
Тема
0:14:51 [2]
Тема
0:05:42 [0]
Downloading file
0:12:18 [4]
Тема
0:14:53 [4]
Тема
0:14:47 [5]
Коментари на потребител
0:13:22 [4]
Тема
0:08:39 [4]
Тема
0:14:43 [3]
Тема
0:10:13 [3]
Начална страница
0:12:29 [8]
Тема
0:12:25 [5]
Мнения на потребител
0:04:30 [0]
Тема
0:03:33 [0]
Тема
0:14:58 [3]
Галерия
0:07:59 [0]
Начална страница
0:12:20 [1]
Downloading file
0:15:09 [6]
Тема
0:11:06 [0]
Downloading file
0:09:43 [3]
Тема
0:14:47 [2]
Downloading file
0:05:29 [0]
Downloading file
0:00:52 [0]
Тема
0:15:04 [2]
Тема
0:14:23 [0]
Downloading file
0:10:21 [0]
Тема
0:05:00 [0]
Downloading file
0:00:11 [0]
Тема
0:06:26 [0]
Чат
0:06:16 [0]
Коментари на потребител
0:14:56 [2]
Начална страница
0:07:04 [0]
Downloading file
0:06:09 [0]
Тема
0:12:08 [3]
Downloading file
0:08:58 [1]
Снимка
0:33:13 [4]
Тема
0:13:51 [0]
Теми на потребител
0:09:48 [1]
Мнения на потребител
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 set CONDOR spearfishing

Цена: 172.11 Лв.
Spearfishing