Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 7 Гости: 267
Активни регистрирани потребители
259:32:27 - Ahrefs [Bot] [138942]
Новина
0:04:36 - Google Adsense [Bot] [0]
Потребителски профил
0:05:44 - Yandex [Bot] [0]
Тема
0:50:15 - Majestic-12 [Bot] [948]
Тема
256:40:20 - Tbot [Bot] [3431832]
Коментари на потребител
4:10:07 - Bing [Bot] [1411]
Потребителски профил
6:24:03 - Google [Bot] [3870]
Тема
Активни анонимни потребители
0:30:25 [3]
Тема
0:13:05 [0]
Коментари на потребител
1:12:41 [11]
Тема
0:05:40 [0]
Downloading file
0:11:26 [0]
Чат
0:45:35 [18]
Downloading file
0:12:26 [0]
Потребителски профил
0:04:59 [0]
Тема
0:01:22 [0]
Тема
0:13:40 [0]
Тема
0:04:22 [0]
Чат
0:14:40 [1]
Тема
0:05:53 [5]
Downloading file
0:02:45 [0]
Browsing user sessions
0:07:18 [0]
Тема
0:03:30 [0]
Тема
0:14:38 [0]
Downloading file
0:10:00 [1]
Мнения на потребител
0:11:08 [0]
Тема
0:10:20 [0]
Downloading file
0:07:14 [63]
Тема
0:01:18 [0]
Тема
0:09:34 [0]
Тема
0:02:29 [0]
Тема
0:04:07 [1]
Тема
0:03:09 [0]
Тема
0:25:33 [7]
Downloading file
0:03:31 [0]
Downloading file
0:05:18 [0]
Тема
0:10:58 [0]
Теми на потребител
0:07:25 [0]
Тема
0:44:11 [6]
Тема
0:10:27 [0]
Потребители
0:38:58 [4]
Тема
0:25:40 [1]
Тема
0:09:52 [0]
Потребителски профил
0:14:19 [0]
Downloading file
0:14:34 [0]
Тема
0:11:27 [1]
Тема
0:05:18 [1]
Тема
0:00:08 [0]
Downloading file
0:04:55 [0]
Снимка
0:11:48 [0]
Чат
0:11:46 [0]
Начална страница
0:29:14 [3]
Начална страница
0:08:43 [0]
Коментари на потребител
0:10:16 [0]
Тема
0:13:05 [0]
Тема
0:07:25 [0]
Тема
0:03:31 [0]
Тема
0:06:31 [0]
Новина
0:03:00 [0]
Тема
0:04:33 [0]
Downloading file
0:12:43 [0]
Тема
0:13:55 [0]
Начална страница
0:17:07 [2]
Снимка
0:09:53 [0]
Потребителски профил
0:09:52 [0]
Тема
0:14:35 [0]
Downloading file
0:13:08 [1]
Тема
0:03:35 [0]
Потребителски профил
0:00:33 [0]
Мнения на потребител
0:04:23 [0]
Тема
0:06:21 [0]
Мнения на потребител
0:48:44 [19]
Downloading file
0:11:50 [0]
Тема
0:03:06 [0]
Потребителски профил
0:11:59 [0]
Downloading file
0:11:59 [0]
Начална страница
0:02:43 [2]
Тема
0:16:14 [1]
Тема
0:16:56 [1]
Снимка
0:07:04 [0]
Снимка
0:14:21 [0]
Тема
0:08:04 [0]
Тема
0:17:39 [2]
Тема
0:14:59 [0]
Тема
0:14:07 [0]
Тема
0:05:16 [1]
Тема
0:13:14 [0]
Тема
0:15:37 [1]
Тема
0:08:22 [0]
Коментари на потребител
0:47:15 [6]
Тема
0:07:02 [0]
Тема
0:11:01 [2]
Тема
0:06:39 [0]
Тема
0:12:53 [0]
Тема
0:06:03 [0]
Browsing user sessions
0:22:33 [3]
Тема
0:26:59 [7]
Тема
0:11:50 [0]
Коментари на потребител
0:09:32 [0]
Тема
0:13:29 [0]
Downloading file
0:00:26 [0]
Тема
0:11:24 [0]
Тема
0:09:57 [0]
Downloading file
0:21:07 [2]
Тема
0:12:28 [0]
Тема
0:33:50 [2]
Коментари на потребител
0:21:28 [1]
Тема
0:14:36 [0]
Downloading file
0:16:29 [1]
Тема
0:12:38 [0]
Тема
0:00:09 [0]
Потребителски профил
0:15:16 [1]
Тема
0:07:36 [0]
Downloading file
0:00:06 [0]
Тема
0:24:32 [2]
Снимка
0:10:57 [0]
Downloading file
0:08:52 [0]
Тема
0:10:31 [0]
Downloading file
0:19:55 [9]
Тема
0:12:12 [0]
Тема
0:02:46 [0]
Потребителски профил
0:14:50 [0]
Downloading file
0:00:38 [0]
Чат
0:28:09 [5]
Downloading file
0:04:24 [0]
Тема
0:45:56 [6]
Мнения на потребител
0:09:02 [0]
Тема
0:02:48 [0]
Тема
0:03:01 [0]
Галерия
0:05:32 [0]
Downloading file
0:51:55 [18]
Downloading file
0:08:14 [0]
Тема
0:08:07 [0]
Потребителски профил
0:06:39 [0]
Тема
0:08:48 [1]
Начална страница
0:07:17 [0]
Галерия
0:01:40 [4]
Тема
0:35:53 [4]
Тема
0:08:39 [0]
Тема
0:44:32 [11]
Downloading file
0:13:26 [1]
Снимка
0:11:31 [0]
Downloading file
0:00:19 [0]
Тема
0:13:12 [0]
Тема
0:39:32 [5]
Тема
0:12:23 [5]
Тема
0:08:08 [0]
Потребителски профил
0:10:11 [0]
Тема
0:06:31 [0]
Чат
0:36:32 [4]
Тема
0:14:41 [0]
Тема
0:01:59 [0]
Тема
0:12:35 [0]
Downloading file
0:10:52 [0]
Потребителски профил
0:08:07 [0]
Снимка
0:16:09 [2]
Начална страница
0:13:56 [0]
Новина
0:10:47 [0]
Потребителски профил
0:11:59 [0]
Видове
0:05:05 [0]
Снимка
0:16:08 [1]
Тема
0:00:12 [0]
Downloading file
0:11:35 [1]
Тема
0:08:18 [1]
Чат
0:05:18 [0]
Тема
0:09:31 [0]
Снимка
0:05:14 [0]
Галерия
0:14:12 [0]
Тема
0:30:07 [3]
Тема
0:06:16 [0]
Downloading file
0:51:39 [11]
Downloading file
0:08:23 [0]
Тема
0:04:24 [0]
Тема
0:07:40 [1]
Тема
0:44:38 [8]
Тема
0:00:14 [1]
Тема
0:13:18 [0]
Галерия
0:08:40 [0]
Галерия
0:13:10 [0]
Чат
0:19:08 [1]
Тема
0:10:52 [0]
Тема
0:08:40 [0]
Начална страница
0:16:34 [2]
Тема
0:12:09 [0]
Чат
0:13:09 [0]
Чат
0:00:39 [0]
Коментари на потребител
0:04:35 [0]
Тема
0:07:42 [0]
Потребителски профил
0:25:04 [1]
Тема
0:06:07 [0]
Downloading file
0:01:00 [0]
Тема
0:10:01 [0]
Тема
0:03:09 [0]
Downloading file
0:02:13 [0]
Тема
0:12:00 [0]
Форум
0:12:14 [3]
Тема
0:07:57 [0]
Тема
0:10:39 [0]
Тема
0:01:14 [2]
Тема
0:14:33 [0]
Тема
1:31:18 [12]
Тема
0:01:14 [1]
Начална страница
0:13:48 [0]
Тема
0:05:14 [0]
Downloading file
0:10:32 [0]
Мнения на потребител
0:01:05 [0]
Мнения на потребител
0:52:58 [12]
Downloading file
0:38:53 [10]
Тема
0:03:09 [0]
Тема
0:04:54 [0]
Коментари на потребител
0:51:54 [6]
Тема
0:08:44 [0]
Тема
0:09:21 [0]
Тема
0:03:50 [0]
Тема
0:08:01 [0]
Тема
0:00:17 [0]
Downloading file
0:07:03 [0]
Тема
0:09:03 [0]
Тема
0:00:39 [0]
Downloading file
0:14:48 [0]
Downloading file
0:44:49 [7]
Тема
0:13:10 [0]
Коментари на потребител
0:11:55 [0]
Статии
0:14:21 [0]
Коментари на потребител
0:10:40 [0]
Тема
0:09:14 [0]
Снимка
0:00:00 [0]
Тема
0:05:24 [0]
Тема
0:17:27 [3]
Галерия
0:11:45 [1]
Тема
0:11:44 [0]
Тема
0:07:22 [0]
Статии
0:03:50 [1]
Начална страница
0:13:15 [0]
Снимка
0:47:27 [6]
Тема
0:08:39 [0]
Тема
0:09:27 [0]
Тема
0:38:15 [5]
Тема
0:10:24 [0]
Тема
0:56:08 [22]
Downloading file
0:13:04 [0]
Мнения на потребител
0:45:06 [6]
Тема
0:13:27 [0]
Начална страница
0:05:27 [2]
Тема
0:01:45 [0]
Теми на потребител
0:55:52 [20]
Downloading file
0:12:36 [0]
Тема
0:01:15 [0]
Тема
0:06:42 [0]
Тема
0:27:03 [1]
Тема
0:10:38 [0]
Тема
0:11:41 [0]
Коментари на потребител
0:14:22 [0]
Форум
0:55:04 [17]
Downloading file
0:04:36 [0]
Тема
0:14:03 [0]
Мнения на потребител
0:28:04 [2]
Начална страница
0:17:23 [2]
Тема
0:13:57 [0]
Тема
0:07:21 [0]
Тема
0:08:44 [0]
Чат
0:05:03 [0]
Тема
0:27:50 [4]
Начална страница
0:21:55 [1]
Тема
0:13:11 [0]
Коментари на потребител
0:10:35 [0]
Browsing user sessions
0:02:10 [0]
Downloading file
0:07:31 [0]
Тема
0:14:56 [1]
Тема
0:07:28 [0]
Downloading file
0:06:28 [1]
Галерия
0:23:12 [2]
Тема
0:08:33 [0]
Тема
0:11:25 [0]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 set CONDOR spearfishing

Цена: 172.11 Лв.
Spearfishing