Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 7 Гости: 206
Активни регистрирани потребители
259:40:38 - Ahrefs [Bot] [139094]
Тема
0:12:47 - Google Adsense [Bot] [0]
Потребителски профил
0:13:55 - Yandex [Bot] [2]
Чат
0:58:26 - Majestic-12 [Bot] [948]
Тема
256:48:31 - Tbot [Bot] [3434348]
Галерия
4:18:18 - Bing [Bot] [1470]
Тема
6:32:14 - Google [Bot] [3910]
Снимка
Активни анонимни потребители
0:06:15 [0]
Тема
0:02:34 [1]
Downloading file
0:13:51 [0]
Downloading file
0:53:46 [21]
Downloading file
0:05:36 [0]
Downloading file
0:13:10 [0]
Тема
0:09:33 [0]
Тема
0:06:44 [0]
Статии
0:12:33 [1]
Тема
0:22:51 [1]
Тема
0:14:04 [7]
Downloading file
0:10:56 [0]
Browsing user sessions
0:00:28 [0]
Тема
0:11:41 [0]
Тема
0:07:37 [0]
Downloading file
0:03:10 [0]
Downloading file
0:04:13 [0]
Тема
0:15:25 [185]
Тема
0:09:29 [0]
Тема
0:02:43 [3]
Мнения на потребител
0:10:40 [0]
Тема
0:12:18 [1]
Тема
0:11:20 [0]
Тема
0:33:44 [9]
Downloading file
0:11:42 [0]
Downloading file
0:13:29 [1]
Тема
0:00:20 [0]
Тема
0:52:22 [6]
Тема
0:03:32 [0]
Начална страница
0:04:55 [0]
Тема
0:02:47 [0]
Потребителски профил
0:07:28 [0]
Тема
0:07:39 [0]
Снимка
0:02:43 [0]
Начална страница
0:13:29 [1]
Тема
0:08:19 [0]
Downloading file
0:13:06 [0]
Снимка
0:04:58 [0]
Мнения на потребител
0:04:48 [0]
Мнения на потребител
0:05:34 [0]
Downloading file
0:01:23 [0]
Тема
0:06:16 [2]
Потребителски профил
0:00:35 [0]
Начална страница
0:11:42 [0]
Тема
0:14:42 [0]
Новина
0:11:11 [0]
Тема
0:12:44 [0]
Downloading file
0:05:49 [0]
Мнения на потребител
0:25:18 [2]
Снимка
0:03:03 [0]
Downloading file
0:02:57 [0]
Потребителски профил
0:07:38 [0]
Тема
0:11:46 [0]
Потребителски профил
0:08:44 [0]
Мнения на потребител
0:12:34 [0]
Тема
0:14:32 [0]
Мнения на потребител
0:56:55 [22]
Downloading file
0:11:17 [0]
Потребителски профил
0:10:54 [2]
Тема
0:25:07 [1]
Снимка
0:25:50 [3]
Тема
0:07:16 [0]
Тема
0:13:27 [2]
Тема
0:06:24 [0]
Тема
0:01:32 [0]
Downloading file
0:02:48 [0]
Browsing user sessions
0:00:07 [0]
Тема
0:14:50 [1]
Тема
0:14:14 [0]
Browsing user sessions
0:30:44 [3]
Тема
0:04:58 [0]
Тема
0:02:39 [0]
Потребителски профил
0:06:30 [0]
Тема
0:08:37 [0]
Тема
0:04:34 [0]
Downloading file
0:03:06 [0]
Downloading file
0:29:18 [2]
Тема
0:05:35 [0]
Тема
0:07:46 [0]
Коментари на потребител
0:05:25 [0]
Browsing user sessions
0:05:48 [0]
Тема
0:08:20 [0]
Потребителски профил
0:00:45 [0]
Тема
0:08:17 [2]
Тема
0:32:43 [3]
Тема
0:02:01 [1]
Начална страница
0:03:31 [0]
Тема
0:28:06 [9]
Тема
0:10:57 [0]
Потребителски профил
0:08:00 [0]
Тема
0:08:49 [0]
Чат
0:36:20 [8]
Downloading file
0:12:35 [0]
Тема
0:04:12 [0]
Тема
0:10:59 [0]
Тема
0:11:12 [0]
Галерия
0:13:43 [0]
Downloading file
1:00:06 [19]
Downloading file
0:01:24 [0]
Коментари на потребител
0:14:50 [1]
Тема
0:00:57 [0]
Downloading file
0:00:27 [0]
Тема
0:09:51 [11]
Начална страница
0:07:18 [0]
Тема
0:01:37 [0]
Тема
0:52:43 [15]
Downloading file
0:21:37 [1]
Снимка
0:08:30 [0]
Тема
0:03:05 [0]
Downloading file
0:14:42 [0]
Чат
0:10:10 [0]
Тема
0:04:02 [0]
Начална страница
0:01:17 [0]
Тема
0:24:20 [3]
Чат
0:13:16 [1]
Тема
0:24:19 [1]
Тема
0:08:23 [0]
Downloading file
0:04:01 [0]
Downloading file
0:16:29 [1]
Чат
0:13:29 [0]
Тема
0:02:42 [0]
Потребителски профил
0:13:25 [0]
Галерия
0:07:18 [0]
Тема
0:14:27 [0]
Downloading file
0:59:50 [12]
Downloading file
0:01:30 [0]
Downloading file
0:12:35 [0]
Тема
0:00:42 [0]
Downloading file
0:08:25 [1]
Тема
0:01:28 [0]
Потребителски профил
0:27:19 [1]
Тема
0:04:02 [0]
Downloading file
0:01:29 [1]
Начална страница
0:24:45 [2]
Тема
0:05:19 [1]
Снимка
0:08:50 [0]
Коментари на потребител
0:12:46 [0]
Тема
0:05:38 [0]
Тема
0:14:18 [0]
Downloading file
0:09:11 [0]
Тема
0:03:11 [0]
Галерия
0:11:20 [0]
Downloading file
0:10:24 [0]
Тема
0:20:25 [4]
Тема
0:01:01 [0]
Чат
0:09:25 [2]
Тема
0:07:41 [0]
Тема
0:04:03 [0]
Downloading file
0:09:25 [1]
Начална страница
0:06:54 [0]
Downloading file
0:13:25 [0]
Downloading file
0:03:39 [1]
Добави Нова Тема
0:09:16 [0]
Мнения на потребител
1:01:09 [13]
Downloading file
0:06:29 [0]
Downloading file
0:11:20 [0]
Тема
0:13:05 [0]
Коментари на потребител
0:05:23 [0]
Потребителски профил
0:01:23 [0]
Снимка
0:02:27 [0]
Тема
0:12:01 [0]
Тема
0:00:56 [0]
Начална страница
0:08:28 [0]
Downloading file
0:17:14 [1]
Тема
0:08:50 [0]
Downloading file
0:07:58 [0]
Начална страница
0:03:39 [0]
Снимка
0:05:04 [0]
Тема
0:07:31 [0]
Новина
0:08:11 [1]
Тема
0:13:35 [0]
Тема
0:25:38 [3]
Галерия
0:04:53 [0]
Downloading file
0:04:54 [0]
Downloading file
0:00:21 [0]
Downloading file
0:12:01 [3]
Потребителски профил
0:05:57 [0]
Начална страница
0:01:44 [0]
Тема
0:05:24 [0]
Снимка
0:03:33 [0]
Начална страница
1:04:19 [25]
Downloading file
0:53:17 [6]
Тема
0:06:32 [0]
Тема
0:13:38 [2]
Тема
0:09:56 [0]
Теми на потребител
1:04:03 [25]
Downloading file
0:09:26 [0]
Тема
0:14:53 [0]
Тема
0:04:50 [0]
Чат
1:03:15 [18]
Downloading file
0:12:47 [0]
Тема
0:07:12 [0]
Downloading file
0:02:27 [0]
Тема
0:25:34 [2]
Тема
0:07:07 [0]
Снимка
0:00:30 [0]
Downloading file
0:01:21 [0]
Начална страница
0:13:14 [0]
Тема
0:02:54 [0]
Коментари на потребител
0:07:32 [0]
Тема
0:10:21 [0]
Downloading file
0:15:42 [1]
Галерия
0:14:39 [1]
Галерия
0:05:37 [1]
Downloading file
0:01:41 [0]
Downloading file
0:04:35 [0]
Downloading file
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 set CONDOR spearfishing

Цена: 172.11 Лв.
Spearfishing