Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 600
Активни регистрирани потребители
261:02:43 - Ahrefs [Bot] [139855]
Начална страница
0:13:52 - Yandex [Bot] [1]
Чат
258:10:36 - Tbot [Bot] [3459158]
Тема
5:40:23 - Bing [Bot] [1820]
Тема
7:54:19 - Google [Bot] [4452]
Тема
Активни анонимни потребители
0:06:26 [5]
Мнения на потребител
0:00:11 [0]
Тема
0:19:15 [5]
Тема
0:00:36 [0]
Чат
0:17:57 [2]
Тема
0:02:37 [2]
Browsing user sessions
0:19:15 [6]
Мнения на потребител
0:16:59 [2]
Мнения на потребител
0:17:36 [2]
Начална страница
0:12:49 [0]
Тема
0:05:50 [0]
Потребителски профил
0:19:34 [4]
Чат
0:15:09 [2]
Тема
0:12:46 [5]
Тема
0:19:27 [4]
Тема
0:07:44 [0]
Тема
0:16:48 [4]
Тема
0:00:12 [0]
Downloading file
0:15:24 [6]
Тема
0:17:00 [3]
Тема
0:19:24 [2]
Начална страница
0:14:47 [2]
Тема
0:05:09 [2]
Тема
0:07:43 [0]
Снимка
0:16:43 [5]
Тема
0:18:07 [9]
Чат
1:36:09 [43]
Downloading file
0:11:26 [2]
Тема
0:19:15 [7]
Галерия
0:01:52 [0]
Тема
0:19:29 [6]
Тема
0:19:16 [4]
Тема
0:12:06 [0]
Снимка
0:15:14 [6]
Тема
0:19:14 [5]
Тема
0:35:23 [2]
Downloading file
0:12:34 [1]
Тема
0:19:18 [4]
Тема
0:10:04 [0]
Снимка
0:11:23 [0]
Съзтезания
0:06:55 [0]
Downloading file
0:18:11 [4]
Тема
0:19:36 [3]
Чат
0:18:11 [3]
Тема
0:19:35 [6]
Тема
0:18:06 [4]
Тема
0:13:04 [2]
Снимка
0:15:28 [5]
Галерия
0:12:47 [2]
Тема
0:07:53 [0]
Тема
0:02:41 [1]
Галерия
0:04:02 [1]
Downloading file
1:55:49 [29]
Downloading file
0:02:11 [0]
Downloading file
0:19:41 [9]
Тема
0:02:12 [0]
Тема
0:03:12 [0]
Начална страница
0:06:45 [0]
Форум
0:17:58 [1]
Тема
0:10:02 [5]
Downloading file
0:00:28 [0]
Тема
0:12:09 [0]
Downloading file
0:19:23 [4]
Тема
0:19:23 [2]
Тема
0:19:18 [3]
Тема
0:13:56 [3]
Тема
0:14:57 [3]
Тема
0:14:38 [4]
Downloading file
0:10:36 [0]
Downloading file
0:15:19 [4]
Тема
0:09:28 [0]
Тема
0:13:07 [2]
Снимка
0:15:32 [4]
Тема
0:19:38 [5]
Тема
0:19:42 [3]
Тема
0:17:58 [3]
Тема
0:19:26 [4]
Галерия
0:15:13 [3]
Тема
0:07:47 [2]
Тема
0:16:02 [6]
Downloading file
0:19:32 [4]
Снимка
0:18:10 [8]
Тема
0:19:30 [5]
Тема
0:01:11 [0]
Тема
0:35:08 [3]
Тема
0:19:39 [4]
Тема
0:10:12 [0]
Тема
0:18:11 [8]
Начална страница
0:18:11 [3]
Downloading file
0:06:58 [0]
Чат
0:02:03 [0]
Чат
0:18:06 [6]
Теми на потребител
0:01:06 [0]
Потребителски профил
0:17:51 [7]
Тема
0:05:57 [0]
Downloading file
0:11:49 [0]
Downloading file
0:07:20 [0]
Тема
0:06:59 [2]
Потребителски профил
0:15:36 [4]
Тема
0:19:19 [5]
Тема
0:11:22 [0]
Тема
0:15:16 [4]
Галерия
0:16:17 [3]
Тема
0:14:18 [9]
Теми на потребител
0:16:48 [5]
Тема
0:08:59 [0]
Начална страница
0:19:21 [5]
Тема
0:14:46 [9]
Коментари на потребител
0:16:55 [5]
Начална страница
0:18:11 [6]
Коментари на потребител
0:18:20 [6]
Тема
0:19:36 [6]
Коментари на потребител
0:15:23 [4]
Новина
0:19:19 [5]
Downloading file
0:19:14 [5]
Тема
0:18:06 [5]
Тема
0:19:21 [7]
Теми на потребител
0:15:40 [7]
Тема
0:06:26 [0]
Тема
0:16:28 [1]
Съобщения
0:03:21 [0]
Downloading file
0:18:22 [6]
Галерия
0:18:14 [7]
Downloading file
0:12:10 [0]
Мнения на потребител
0:19:21 [4]
Тема
0:05:58 [0]
Начална страница
0:00:51 [0]
Мнения на потребител
0:05:54 [0]
Downloading file
0:18:22 [4]
Тема
0:16:59 [7]
Начална страница
0:19:39 [5]
Тема
2:19:00 [49]
Downloading file
0:05:26 [0]
Downloading file
0:12:04 [2]
Коментари на потребител
0:08:15 [0]
Downloading file
0:03:03 [0]
Тема
0:15:12 [2]
Тема
0:07:16 [2]
Коментари на потребител
0:19:31 [4]
Тема
0:18:13 [1]
Тема
0:18:02 [5]
Галерия
0:14:53 [3]
Тема
0:19:23 [3]
Снимка
0:15:17 [3]
Мнения на потребител
0:19:22 [3]
Тема
0:19:27 [3]
Тема
0:02:04 [0]
Потребителски профил
0:03:25 [0]
Downloading file
0:13:43 [0]
Тема
0:19:30 [3]
Тема
0:05:27 [0]
Мнения на потребител
0:18:09 [1]
Тема
0:06:03 [1]
Теми на потребител
0:18:04 [2]
Коментари на потребител
0:22:37 [6]
Downloading file
0:19:41 [5]
Коментари на потребител
0:17:55 [4]
Галерия
0:19:24 [4]
Тема
0:19:29 [3]
Тема
0:01:00 [1]
Тема
0:19:22 [5]
Downloading file
0:05:17 [0]
Downloading file
0:13:16 [3]
Снимка
0:19:42 [4]
Тема
0:00:57 [0]
Downloading file
0:23:59 [1]
Мнения на потребител
0:09:34 [2]
Тема
0:03:26 [0]
Тема
0:11:55 [1]
Коментари на потребител
0:15:33 [3]
Тема
0:17:02 [5]
Тема
0:03:00 [0]
Тема
0:03:01 [0]
Тема
0:10:45 [1]
Тема
0:16:59 [3]
Теми на потребител
0:00:54 [0]
Коментари на потребител
0:02:56 [0]
Тема
0:18:11 [7]
Downloading file
0:19:37 [4]
Тема
0:17:52 [9]
Начална страница
0:19:29 [7]
Начална страница
0:18:03 [2]
Коментари на потребител
0:14:36 [2]
Галерия
0:19:36 [6]
Начална страница
0:14:06 [5]
Тема
0:13:38 [10]
Мнения на потребител
0:13:22 [0]
Тема
0:03:37 [1]
Тема
0:14:45 [1]
Тема
0:15:46 [2]
Тема
0:16:18 [6]
Новина
0:03:00 [0]
Тема
0:04:13 [0]
Тема
0:02:16 [0]
Downloading file
0:19:36 [3]
Чат
0:19:30 [3]
Чат
0:01:08 [0]
Downloading file
0:14:00 [2]
Тема
0:14:09 [6]
Мнения на потребител
0:19:17 [5]
Мнения на потребител
0:20:42 [1]
Тема
0:10:37 [0]
Чат
0:16:07 [4]
Тема
0:13:23 [1]
Тема
0:16:18 [1]
Коментари на потребител
0:19:25 [6]
Тема
0:15:01 [2]
Начална страница
0:00:33 [0]
Тема
0:03:01 [1]
Тема
0:15:54 [3]
Коментари на потребител
0:01:22 [0]
Downloading file
0:19:25 [6]
Тема
0:14:04 [0]
Потребителски профил
0:10:41 [0]
Събития
0:17:56 [4]
Downloading file
0:38:16 [12]
Downloading file
0:17:43 [3]
Тема
0:17:07 [2]
Мнения на потребител
0:19:16 [8]
Тема
0:15:40 [3]
Downloading file
0:14:13 [2]
Тема
0:19:28 [2]
Начална страница
0:07:05 [0]
Тема
0:19:36 [4]
Тема
0:12:11 [0]
Коментари на потребител
0:17:12 [4]
Тема
0:19:33 [5]
Тема
0:15:15 [3]
Тема
0:16:13 [4]
Мнения на потребител
0:19:24 [4]
Тема
0:09:48 [1]
Тема
0:19:14 [3]
Мнения на потребител
0:19:30 [3]
Теми на потребител
0:19:37 [2]
Тема
0:16:42 [6]
Галерия
0:19:23 [2]
Снимка
0:11:57 [3]
Мнения на потребител
0:12:23 [0]
Потребителски профил
0:14:56 [1]
Тема
0:12:35 [0]
Тема
0:16:43 [2]
Тема
0:14:32 [4]
Тема
0:02:33 [0]
Видове
0:19:36 [8]
Downloading file
0:15:18 [5]
Снимка
0:14:59 [0]
Начална страница
0:09:52 [1]
Начална страница
0:17:58 [3]
Тема
0:08:24 [0]
Коментари на потребител
0:12:46 [0]
Тема
0:15:34 [2]
Тема
0:18:11 [3]
Тема
0:14:22 [0]
Downloading file
0:14:14 [4]
Коментари на потребител
0:19:38 [6]
Тема
0:19:18 [4]
Тема
0:12:10 [0]
Downloading file
0:02:57 [0]
Потребителски профил
0:19:16 [7]
Тема
0:11:29 [0]
Тема
0:04:29 [0]
Downloading file
0:15:28 [2]
Потребителски профил
0:19:20 [3]
Downloading file
0:11:07 [5]
Тема
0:16:53 [3]
Начална страница
0:12:00 [4]
Тема
0:14:55 [0]
Тема
0:03:11 [0]
Тема
0:18:06 [3]
Тема
0:05:21 [0]
Начална страница
0:18:23 [6]
Тема
0:19:25 [13]
Тема
0:19:42 [4]
Тема
0:10:09 [0]
Downloading file
0:05:19 [0]
Тема
0:16:55 [4]
Начална страница
0:13:40 [5]
Коментари на потребител
0:04:13 [0]
Коментари на потребител
0:04:20 [0]
Снимка
0:14:55 [0]
Тема
0:16:43 [2]
Тема
0:09:00 [0]
Тема
0:00:57 [0]
Галерия
0:02:51 [5]
Тема
0:08:22 [1]
Начална страница
0:02:15 [0]
Начална страница
0:15:52 [2]
Downloading file
0:18:18 [7]
Галерия
0:46:32 [3]
Тема
0:19:34 [6]
Снимка
0:03:26 [1]
Downloading file
0:19:35 [6]
Тема
0:14:09 [1]
Тема
1:58:25 [34]
Downloading file
0:18:20 [2]
Downloading file
0:11:43 [0]
Тема
0:19:38 [8]
Тема
0:13:37 [4]
Начална страница
0:12:36 [2]
Тема
0:11:34 [0]
Начална страница
0:19:39 [6]
Тема
0:08:14 [0]
Тема
0:14:26 [0]
Теми на потребител
0:12:07 [0]
Downloading file
0:11:53 [1]
Downloading file
0:06:05 [1]
Downloading file
0:17:24 [3]
Тема
2:22:11 [41]
Downloading file
0:06:24 [0]
Тема
0:02:03 [0]
Downloading file
0:04:39 [0]
Тема
0:07:31 [1]
Тема
0:16:23 [1]
Тема
0:19:40 [2]
Тема
0:19:23 [7]
Снимка
0:19:20 [7]
Тема
0:26:22 [2]
Тема
0:19:28 [4]
Тема
0:02:31 [0]
Downloading file
0:01:03 [0]
Тема
0:19:17 [6]
Теми на потребител
0:15:30 [5]
Галерия
0:08:23 [0]
Начална страница
0:18:15 [6]
Тема
0:13:18 [0]
Тема
0:12:52 [4]
Тема
0:19:40 [6]
Галерия
0:15:35 [2]
Начална страница
0:17:02 [5]
Тема
0:12:38 [4]
Мнения на потребител
0:03:12 [0]
Тема
0:18:16 [3]
Downloading file
0:19:17 [3]
Тема
0:19:36 [5]
Тема
0:15:45 [10]
Тема
0:19:23 [5]
Тема
0:04:21 [0]
Начална страница
0:05:45 [0]
Downloading file
0:00:07 [0]
Тема
0:04:14 [0]
Тема
0:15:29 [4]
Тема
0:02:05 [0]
Начална страница
0:05:46 [0]
Тема
0:32:21 [3]
Тема
0:09:36 [0]
Тема
0:19:22 [6]
Тема
0:14:50 [0]
Потребителски профил
0:19:21 [6]
Тема
0:16:53 [4]
Тема
0:19:24 [2]
Тема
0:02:06 [0]
Downloading file
0:16:52 [3]
Тема
0:09:18 [1]
Тема
0:19:20 [4]
Тема
0:15:30 [3]
Downloading file
0:18:09 [2]
Тема
0:19:37 [8]
Чат
0:18:03 [4]
Тема
0:06:12 [0]
Потребителски профил
0:12:11 [0]
Тема
0:01:52 [0]
Начална страница
0:02:05 [0]
Чат
0:17:53 [2]
Тема
0:00:13 [0]
Downloading file
0:04:39 [0]
Тема
0:19:38 [1]
Тема
0:00:22 [0]
Downloading file
0:11:22 [0]
Downloading file
0:05:26 [1]
Начална страница
0:11:21 [0]
Downloading file
0:19:13 [1]
Тема
0:14:20 [3]
Тема
0:16:50 [6]
Начална страница
0:17:07 [5]
Тема
0:12:34 [5]
Теми на потребител
0:06:56 [0]
Downloading file
0:02:41 [1]
Тема
0:08:10 [0]
Тема
0:14:24 [4]
Начална страница
0:03:10 [0]
Тема
0:15:27 [5]
Тема
0:19:21 [7]
Чат
0:09:27 [0]
Чат
0:18:20 [2]
Мнения на потребител
0:16:31 [6]
Тема
0:17:58 [5]
Рецепти
0:10:19 [0]
Снимка
0:11:52 [2]
Мнения на потребител
0:07:07 [0]
Снимка
0:17:55 [5]
Тема
0:11:44 [0]
Чат
0:11:44 [4]
Тема
0:16:43 [3]
Снимка
0:12:18 [1]
Тема
0:12:52 [0]
Downloading file
0:03:50 [0]
Новина
0:16:26 [6]
Тема
0:12:49 [4]
Тема
0:13:52 [0]
Тема
0:19:34 [4]
Тема
0:01:21 [1]
Тема
0:19:30 [4]
Тема
0:09:51 [0]
Тема
0:17:04 [6]
Тема
0:01:40 [1]
Тема
0:13:57 [5]
Тема
0:01:12 [0]
Тема
0:03:09 [0]
Тема
0:11:21 [2]
Потребителски профил
0:03:19 [0]
Тема
0:16:44 [8]
Тема
0:19:18 [3]
Тема
0:14:24 [0]
Downloading file
0:19:24 [5]
Тема
0:12:01 [0]
Мнения на потребител
0:09:28 [3]
Тема
0:06:49 [0]
Чат
0:17:01 [3]
Потребителски профил
0:04:26 [0]
Начална страница
0:14:53 [6]
Тема
0:17:37 [1]
Тема
0:02:44 [0]
Downloading file
0:21:48 [129]
Тема
0:11:31 [4]
Тема
0:19:24 [4]
Снимка
0:14:13 [0]
Тема
0:00:06 [0]
Тема
0:03:58 [0]
Downloading file
0:19:19 [7]
Мнения на потребител
0:19:41 [5]
Тема
0:14:03 [7]
Тема
0:08:48 [2]
Галерия
0:10:20 [2]
Тема
0:19:41 [5]
Тема
0:14:19 [1]
Тема
0:17:55 [6]
Мнения на потребител
0:30:49 [5]
Downloading file
0:15:29 [2]
Тема
0:01:23 [0]
Чат
0:10:46 [2]
Мнения на потребител
0:07:28 [0]
Чат
0:07:42 [0]
Downloading file
0:04:16 [0]
Тема
0:12:15 [4]
Тема
0:19:20 [3]
Browsing user sessions
0:19:30 [5]
Мнения на потребител
0:07:30 [0]
Снимка
0:07:40 [0]
Чат
0:18:06 [4]
Downloading file
0:19:33 [7]
Тема
0:00:51 [0]
Тема
0:07:42 [0]
Downloading file
0:18:22 [4]
Тема
0:02:25 [1]
Тема
0:42:03 [10]
Downloading file
0:02:35 [0]
Тема
0:12:02 [0]
Начална страница
0:27:41 [3]
Тема
0:19:26 [4]
Тема
0:19:21 [4]
Тема
0:12:53 [3]
Тема
0:18:06 [11]
Чат
0:16:20 [3]
Тема
0:17:59 [8]
Тема
0:16:38 [2]
Начална страница
0:18:16 [6]
Мнения на потребител
0:19:31 [2]
Тема
0:17:09 [5]
Downloading file
0:17:18 [4]
Downloading file
0:18:13 [4]
Тема
0:14:50 [4]
Тема
0:00:34 [0]
Тема
0:11:21 [5]
Тема
0:15:20 [5]
Тема
0:19:31 [9]
Галерия
0:10:55 [4]
Теми на потребител
0:02:25 [0]
Downloading file
0:05:49 [0]
Downloading file
0:18:22 [6]
Тема
0:10:17 [0]
Тема
0:19:37 [3]
Начална страница
0:03:30 [0]
Тема
0:15:55 [2]
Тема
0:15:16 [3]
Downloading file
0:13:58 [0]
Галерия
0:18:20 [3]
Галерия
0:11:44 [1]
Галерия
0:12:01 [3]
Тема
0:19:30 [1]
Тема
0:11:34 [2]
Коментари на потребител
0:19:28 [14]
Мнения на потребител
0:19:24 [3]
Чат
0:19:24 [6]
Коментари на потребител
0:03:36 [0]
Тема
0:00:38 [0]
Тема
0:14:16 [3]
Downloading file
0:00:08 [0]
Тема
0:19:20 [6]
Тема
0:07:29 [0]
Снимка
0:08:31 [2]
Downloading file
0:06:09 [0]
Тема
0:15:51 [3]
Тема
0:18:16 [11]
Browsing user sessions
0:19:42 [8]
Тема
0:19:24 [8]
Тема
0:11:41 [3]
Тема
0:14:56 [0]
Мнения на потребител
0:10:27 [1]
Тема
0:05:22 [2]
Начална страница
0:06:05 [0]
Коментари на потребител
0:15:59 [1]
Коментари на потребител
0:19:26 [4]
Тема
0:13:25 [2]
Тема
0:05:24 [0]
Начална страница
0:13:19 [4]
Тема
0:19:26 [4]
Чат
0:15:42 [4]
Тема
0:19:22 [13]
Тема
0:19:26 [6]
Тема
0:13:41 [4]
Downloading file
0:18:10 [5]
Тема
2:26:24 [47]
Downloading file
0:14:09 [1]
Чат
0:10:16 [1]
Тема
0:00:14 [0]
Browsing user sessions
0:12:50 [0]
Тема
0:04:00 [0]
Downloading file
0:13:00 [2]
Тема
0:09:37 [0]
Начална страница
0:09:59 [3]
Галерия
0:09:22 [3]
Галерия
0:10:16 [4]
Тема
2:26:08 [60]
Downloading file
0:16:55 [4]
Downloading file
0:00:52 [0]
Начална страница
0:14:19 [7]
Тема
0:16:45 [8]
Тема
0:05:29 [0]
Снимка
0:19:40 [9]
Тема
0:16:09 [2]
Тема
0:19:35 [3]
Тема
0:08:28 [0]
Коментари на потребител
0:16:50 [1]
Мнения на потребител
0:13:09 [2]
Тема
0:19:13 [8]
Тема
0:04:24 [0]
Тема
0:12:09 [0]
Downloading file
0:19:16 [3]
Тема
0:10:28 [0]
Тема
0:06:59 [0]
Downloading file
0:17:26 [8]
Начална страница
0:19:30 [5]
Мнения на потребител
2:25:20 [53]
Downloading file
0:16:39 [3]
Тема
0:18:10 [2]
Downloading file
0:19:24 [7]
Тема
0:17:59 [2]
Тема
0:16:45 [2]
Тема
0:19:21 [4]
Начална страница
0:49:36 [3]
Тема
0:15:29 [5]
Тема
0:19:16 [8]
Тема
0:19:32 [4]
Downloading file
0:19:23 [3]
Тема
0:10:14 [0]
Downloading file
0:16:50 [5]
Тема
0:19:25 [5]
Чат
0:19:19 [6]
Тема
0:17:54 [4]
Тема
0:13:11 [4]
Тема
0:19:15 [3]
Тема
0:14:45 [4]
Снимка
0:17:01 [10]
Тема
0:16:57 [5]
Мнения на потребител
0:09:02 [0]
Тема
0:08:05 [0]
Тема
0:19:30 [3]
Галерия
0:12:31 [0]
Начална страница
0:16:52 [4]
Потребителски профил
0:19:41 [7]
Тема
0:00:36 [0]
Тема
0:14:15 [5]
Тема
0:19:19 [3]
Чат
0:10:01 [0]
Downloading file
0:05:24 [0]
Тема
0:19:36 [3]
Тема
0:03:52 [0]
Снимка
0:14:53 [0]
Тема
0:09:32 [3]
Тема
0:04:43 [1]
Тема
0:10:58 [0]
Чат
0:10:48 [1]
Коментари на потребител
0:19:28 [2]
Начална страница
0:11:36 [0]
Downloading file
0:10:41 [0]
Тема
0:16:40 [4]
Тема
0:13:30 [1]
Снимка
0:37:45 [5]
Тема
0:03:22 [0]
Тема
0:14:20 [1]
Мнения на потребител
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 Buoy TORPEDO

Цена: 54.76 Лв.
Spearfishing