Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 7 Гости: 239
Активни регистрирани потребители
259:35:18 - Ahrefs [Bot] [139005]
Статии
0:07:27 - Google Adsense [Bot] [0]
Потребителски профил
0:08:35 - Yandex [Bot] [0]
Тема
0:53:06 - Majestic-12 [Bot] [948]
Тема
256:43:11 - Tbot [Bot] [3432740]
Тема
4:12:58 - Bing [Bot] [1439]
Тема
6:26:54 - Google [Bot] [3885]
Потребителски профил
Активни анонимни потребители
0:00:55 [0]
Тема
1:15:32 [11]
Тема
0:08:31 [0]
Downloading file
0:14:17 [0]
Чат
0:48:26 [19]
Downloading file
0:00:16 [0]
Downloading file
0:07:50 [0]
Тема
0:04:13 [0]
Тема
0:01:24 [0]
Статии
0:07:13 [0]
Чат
0:17:31 [1]
Тема
0:08:44 [5]
Downloading file
0:05:36 [0]
Browsing user sessions
0:10:09 [0]
Тема
0:06:21 [0]
Тема
0:02:17 [0]
Downloading file
0:12:51 [1]
Мнения на потребител
0:13:59 [0]
Тема
0:13:11 [0]
Downloading file
0:10:05 [106]
Тема
0:04:09 [0]
Тема
0:12:25 [0]
Тема
0:05:20 [0]
Тема
0:06:58 [1]
Тема
0:06:00 [0]
Тема
0:28:24 [8]
Downloading file
0:06:22 [0]
Downloading file
0:08:09 [0]
Тема
0:13:49 [0]
Теми на потребител
0:10:16 [0]
Тема
0:47:02 [6]
Тема
0:13:18 [0]
Потребители
0:28:31 [1]
Тема
0:12:43 [0]
Потребителски профил
0:02:08 [0]
Тема
0:02:19 [0]
Снимка
0:14:18 [1]
Тема
0:08:09 [1]
Тема
0:02:59 [0]
Downloading file
0:07:46 [0]
Снимка
0:14:39 [0]
Чат
0:14:37 [0]
Начална страница
0:00:14 [0]
Downloading file
0:11:34 [0]
Коментари на потребител
0:13:07 [0]
Тема
0:00:56 [0]
Тема
0:10:16 [0]
Тема
0:06:22 [0]
Тема
0:09:22 [0]
Новина
0:05:51 [0]
Тема
0:07:24 [0]
Downloading file
0:00:29 [0]
Мнения на потребител
0:19:58 [2]
Снимка
0:12:44 [0]
Потребителски профил
0:12:43 [0]
Тема
0:02:18 [0]
Тема
0:15:59 [1]
Тема
0:06:26 [0]
Потребителски профил
0:03:24 [0]
Мнения на потребител
0:07:14 [0]
Тема
0:09:12 [0]
Мнения на потребител
0:51:35 [20]
Downloading file
0:14:41 [0]
Тема
0:05:57 [0]
Потребителски профил
0:14:50 [0]
Downloading file
0:14:50 [0]
Начална страница
0:05:34 [2]
Тема
0:19:05 [1]
Тема
0:19:47 [1]
Снимка
0:09:55 [0]
Снимка
0:10:55 [0]
Тема
0:20:30 [2]
Тема
0:01:56 [0]
Тема
0:08:07 [1]
Тема
0:01:04 [0]
Тема
0:18:28 [1]
Тема
0:11:13 [0]
Коментари на потребител
0:50:06 [6]
Тема
0:09:53 [0]
Тема
0:13:52 [2]
Тема
0:09:30 [0]
Тема
0:08:54 [0]
Browsing user sessions
0:25:24 [3]
Тема
0:14:41 [0]
Коментари на потребител
0:12:23 [0]
Тема
0:01:10 [0]
Тема
0:03:17 [0]
Тема
0:14:15 [0]
Тема
0:12:48 [0]
Downloading file
0:23:58 [2]
Тема
0:00:15 [0]
Тема
0:24:19 [1]
Тема
0:02:26 [0]
Коментари на потребител
0:00:05 [0]
Browsing user sessions
0:00:28 [0]
Тема
0:03:00 [0]
Потребителски профил
0:10:27 [0]
Downloading file
0:02:57 [1]
Тема
0:27:23 [2]
Снимка
0:13:48 [0]
Downloading file
0:11:43 [0]
Тема
0:13:22 [0]
Downloading file
0:22:46 [9]
Тема
0:05:37 [0]
Потребителски профил
0:02:40 [0]
Тема
0:03:29 [0]
Чат
0:31:00 [6]
Downloading file
0:07:15 [0]
Тема
0:48:47 [6]
Мнения на потребител
0:11:53 [0]
Тема
0:05:39 [0]
Тема
0:05:52 [0]
Галерия
0:08:23 [0]
Downloading file
0:54:46 [18]
Downloading file
0:11:05 [0]
Тема
0:10:58 [0]
Потребителски профил
0:09:30 [0]
Тема
0:11:39 [1]
Начална страница
0:10:08 [0]
Галерия
0:04:31 [7]
Downloading file
0:01:58 [0]
Тема
0:11:30 [0]
Тема
0:47:23 [12]
Downloading file
0:16:17 [1]
Снимка
0:14:22 [0]
Downloading file
0:03:10 [0]
Тема
0:42:23 [5]
Тема
0:15:14 [5]
Тема
0:10:59 [0]
Потребителски профил
0:13:02 [0]
Тема
0:09:22 [0]
Чат
0:04:50 [0]
Тема
0:13:43 [0]
Потребителски профил
0:10:58 [0]
Снимка
0:19:00 [2]
Начална страница
0:13:38 [0]
Потребителски профил
0:14:50 [0]
Видове
0:07:56 [0]
Снимка
0:18:59 [1]
Тема
0:03:03 [0]
Downloading file
0:14:26 [1]
Тема
0:11:09 [1]
Чат
0:08:09 [0]
Тема
0:12:22 [0]
Снимка
0:08:05 [0]
Галерия
0:01:58 [0]
Тема
0:09:07 [0]
Downloading file
0:54:30 [11]
Downloading file
0:11:14 [0]
Тема
0:07:15 [0]
Тема
0:10:31 [1]
Тема
0:03:05 [1]
Тема
0:11:31 [0]
Галерия
0:21:59 [1]
Тема
0:13:43 [0]
Тема
0:11:31 [0]
Начална страница
0:19:25 [2]
Тема
0:15:00 [0]
Чат
0:03:30 [0]
Коментари на потребител
0:07:26 [0]
Тема
0:10:33 [0]
Потребителски профил
0:00:18 [0]
Тема
0:08:58 [0]
Downloading file
0:03:51 [0]
Тема
0:12:52 [0]
Тема
0:06:00 [0]
Downloading file
0:05:04 [0]
Тема
0:14:51 [0]
Форум
0:15:05 [4]
Тема
0:10:48 [0]
Тема
0:13:30 [0]
Тема
0:04:05 [2]
Тема
0:02:21 [0]
Тема
1:34:09 [12]
Тема
0:04:05 [1]
Начална страница
0:01:34 [0]
Downloading file
0:08:05 [0]
Downloading file
0:13:23 [0]
Мнения на потребител
0:03:56 [0]
Мнения на потребител
0:55:49 [13]
Downloading file
0:01:09 [0]
Downloading file
0:06:00 [0]
Тема
0:07:45 [0]
Коментари на потребител
0:00:03 [0]
Потребителски профил
0:11:35 [0]
Тема
0:12:12 [0]
Тема
0:06:41 [0]
Тема
0:10:52 [0]
Тема
0:03:08 [0]
Downloading file
0:09:54 [0]
Тема
0:11:54 [0]
Тема
0:03:30 [0]
Downloading file
0:02:38 [0]
Начална страница
0:47:40 [7]
Тема
0:14:46 [0]
Статии
0:02:11 [0]
Новина
0:13:31 [0]
Тема
0:12:05 [0]
Снимка
0:02:51 [0]
Тема
0:08:15 [0]
Тема
0:20:18 [3]
Галерия
0:14:36 [1]
Тема
0:14:35 [0]
Тема
0:10:13 [0]
Статии
0:06:41 [2]
Тема
0:00:37 [0]
Начална страница
0:11:30 [0]
Тема
0:12:18 [0]
Тема
0:00:04 [0]
Снимка
0:13:15 [0]
Тема
0:58:59 [24]
Downloading file
0:47:57 [6]
Тема
0:01:12 [0]
Тема
0:08:18 [2]
Тема
0:04:36 [0]
Теми на потребител
0:58:43 [23]
Downloading file
0:04:06 [0]
Тема
0:09:33 [0]
Тема
0:13:29 [0]
Тема
0:14:32 [0]
Коментари на потребител
0:57:55 [17]
Downloading file
0:07:27 [0]
Тема
0:01:52 [0]
Downloading file
0:30:55 [2]
Начална страница
0:20:14 [2]
Тема
0:01:47 [0]
Снимка
0:10:12 [0]
Тема
0:11:35 [0]
Чат
0:07:54 [0]
Тема
0:30:41 [4]
Начална страница
0:02:12 [0]
Тема
0:13:26 [0]
Browsing user sessions
0:05:01 [0]
Downloading file
0:10:22 [0]
Тема
0:10:19 [0]
Downloading file
0:09:19 [1]
Галерия
0:00:17 [0]
Downloading file
0:11:24 [0]
Тема
0:14:16 [0]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 snorkel Meltemi L Camoskin Med

Цена: 68.45 Лв.
Spearfishing