Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 480
Активни регистрирани потребители
258:19:53 - Ahrefs [Bot] [138043]
Начална страница
255:27:46 - Tbot [Bot] [3409804]
Чат
2:57:33 - Bing [Bot] [1012]
Теми на потребител
0:16:24 - Majestic-12 [Bot] [39]
Тема
5:11:29 - Google [Bot] [3410]
Тема
Активни анонимни потребители
0:00:59 [0]
Downloading file
0:00:07 [0]
Тема
0:26:01 [3]
Тема
0:29:52 [8]
Тема
0:07:47 [1]
Тема
0:36:40 [10]
Тема
0:12:41 [0]
Снимка
0:04:40 [0]
Тема
0:32:42 [5]
Тема
0:26:01 [4]
Тема
0:36:49 [5]
Тема
0:32:40 [3]
Тема
0:36:40 [5]
Мнения на потребител
0:17:24 [5]
Снимка
0:30:23 [5]
Начална страница
0:02:46 [0]
Тема
0:03:02 [0]
Чат
0:09:53 [1]
Downloading file
0:14:50 [0]
Коментари на потребител
0:36:42 [8]
Browsing user sessions
0:07:09 [0]
Потребителски профил
0:15:43 [1]
Потребителски профил
0:30:38 [5]
Тема
0:09:38 [0]
Тема
0:14:41 [2]
Потребителски профил
0:30:55 [6]
Теми на потребител
0:05:14 [1]
Начална страница
0:35:27 [7]
Мнения на потребител
0:26:24 [5]
Тема
0:35:33 [8]
Тема
0:08:39 [0]
Начална страница
0:05:34 [1]
Тема
0:25:37 [2]
Тема
0:11:26 [0]
Тема
0:35:23 [4]
Тема
0:01:56 [0]
Тема
0:06:47 [0]
Коментари на потребител
0:10:42 [0]
Галерия
0:06:41 [0]
Теми на потребител
0:31:06 [9]
Тема
0:36:29 [7]
Тема
0:36:46 [6]
Downloading file
0:29:12 [5]
Тема
0:12:24 [1]
Тема
0:36:27 [9]
Тема
0:05:35 [0]
Тема
0:03:02 [0]
Тема
0:01:14 [0]
Начална страница
0:04:01 [0]
Коментари на потребител
0:32:25 [3]
Browsing user sessions
0:34:59 [4]
Коментари на потребител
0:36:43 [6]
Тема
0:35:06 [3]
Тема
0:11:10 [0]
Снимка
0:35:16 [5]
Тема
0:06:44 [0]
Тема
0:30:11 [4]
Мнения на потребител
0:34:02 [7]
Начална страница
0:36:35 [7]
Тема
0:29:56 [4]
Форум
0:36:28 [8]
Тема
0:33:52 [8]
Тема
0:10:44 [0]
Чат
0:19:01 [5]
Downloading file
0:13:42 [0]
Мнения на потребител
0:32:46 [8]
Тема
0:36:34 [9]
Тема
0:27:19 [4]
Начална страница
0:35:16 [4]
Тема
0:36:31 [4]
Тема
0:34:08 [6]
Downloading file
0:33:51 [3]
Тема
0:24:25 [4]
Мнения на потребител
0:34:05 [6]
Тема
0:32:45 [7]
Галерия
0:25:17 [3]
Тема
0:30:21 [11]
Тема
0:30:08 [3]
Тема
0:08:19 [0]
Анкета
0:33:55 [8]
Тема
0:30:03 [7]
Тема
0:03:07 [0]
Downloading file
0:36:37 [5]
Мнения на потребител
0:32:49 [8]
Тема
0:29:48 [11]
Тема
0:29:52 [7]
Коментари на потребител
0:36:45 [7]
Тема
0:07:21 [0]
Тема
0:14:13 [0]
Downloading file
0:32:44 [2]
Мнения на потребител
0:09:02 [1]
Тема
0:10:21 [0]
Чат
0:09:43 [0]
Тема
0:17:19 [2]
Тема
0:32:28 [5]
Мнения на потребител
0:36:44 [7]
Снимка
0:00:47 [0]
Тема
0:36:40 [6]
Downloading file
0:26:31 [5]
Снимка
0:06:13 [0]
Тема
0:35:24 [11]
Начална страница
0:07:25 [1]
Тема
0:36:45 [10]
Тема
0:36:52 [8]
Тема
0:36:40 [7]
Тема
0:36:41 [10]
Тема
0:30:04 [4]
Downloading file
0:30:15 [6]
Мнения на потребител
0:32:12 [7]
Коментари на потребител
0:35:04 [5]
Тема
0:32:50 [7]
Тема
0:14:43 [1]
Тема
0:34:17 [13]
Форум
0:07:44 [0]
Downloading file
0:28:59 [6]
Тема
0:04:28 [0]
Коментари на потребител
0:05:51 [0]
Коментари на потребител
0:06:09 [1]
Тема
0:29:03 [3]
Тема
0:03:51 [0]
Тема
0:33:46 [8]
Тема
0:33:08 [5]
Тема
0:29:44 [3]
Тема
0:04:32 [1]
Тема
0:14:48 [0]
Downloading file
0:36:47 [8]
Галерия
0:00:38 [0]
Снимка
0:07:09 [0]
Downloading file
0:12:53 [0]
Тема
0:07:29 [0]
Коментари на потребител
0:30:05 [6]
Начална страница
0:11:30 [12]
Начална страница
0:05:21 [0]
Галерия
0:20:47 [1]
Downloading file
0:36:51 [10]
Downloading file
0:12:50 [1]
Тема
0:36:37 [6]
Downloading file
0:34:00 [10]
Тема
0:02:44 [0]
Начална страница
0:06:31 [0]
Downloading file
0:31:05 [4]
Начална страница
0:36:50 [7]
Тема
0:36:38 [8]
Коментари на потребител
0:31:58 [5]
Тема
0:36:43 [6]
Тема
0:17:49 [4]
Тема
0:35:07 [5]
Тема
0:36:42 [7]
Тема
0:04:21 [0]
Начална страница
0:36:49 [10]
Чат
0:06:41 [0]
Чат
0:06:20 [0]
Разглежда За нас
0:18:49 [1]
Тема
0:15:22 [1]
Тема
0:17:12 [2]
Начална страница
0:16:42 [1]
Снимка
0:01:28 [0]
Downloading file
0:30:13 [6]
Начална страница
0:03:31 [0]
Тема
0:00:09 [0]
Снимка
0:09:07 [0]
Снимка
0:12:54 [0]
Начална страница
0:36:33 [10]
Чат
0:04:23 [0]
Downloading file
0:35:26 [6]
Тема
0:36:32 [6]
Тема
0:06:51 [0]
Снимка
0:36:33 [9]
Тема
0:36:44 [5]
Downloading file
0:36:39 [8]
Тема
0:36:53 [8]
Тема
0:16:46 [2]
Тема
0:26:08 [4]
Тема
0:13:09 [0]
Потребителски профил
0:33:53 [5]
Тема
0:33:09 [9]
Теми на потребител
0:36:31 [7]
Тема
0:34:09 [4]
Коментари на потребител
0:35:31 [6]
Тема
0:33:01 [10]
Тема
0:23:40 [5]
Downloading file
0:36:33 [5]
Тема
0:36:50 [5]
Тема
0:35:34 [10]
Тема
0:32:54 [7]
Тема
0:33:44 [8]
Тема
0:31:12 [4]
Коментари на потребител
0:36:43 [10]
Тема
0:35:21 [4]
Снимка
0:36:28 [7]
Тема
0:31:36 [6]
Тема
0:29:58 [6]
Мнения на потребител
0:36:46 [9]
Тема
0:35:10 [8]
Тема
0:35:21 [3]
Downloading file
0:33:21 [7]
Мнения на потребител
0:30:03 [3]
Тема
0:09:20 [0]
Тема
0:36:44 [13]
Тема
0:05:57 [0]
Тема
0:36:37 [5]
Галерия
0:25:12 [3]
Начална страница
0:33:05 [5]
Потребителски профил
0:32:15 [9]
Тема
0:13:42 [0]
Тема
0:21:02 [1]
Тема
0:06:43 [0]
Тема
0:17:23 [1]
Снимка
0:31:09 [5]
Тема
0:33:52 [4]
Тема
0:36:47 [9]
Теми на потребител
0:28:57 [4]
Тема
0:34:14 [7]
Тема
0:35:10 [7]
Browsing user sessions
0:13:32 [1]
Тема
0:21:44 [1]
Тема
0:36:52 [6]
Тема
0:02:49 [0]
Тема
0:00:10 [0]
Тема
0:29:29 [6]
Тема
0:36:26 [4]
Тема
0:33:40 [5]
Тема
0:14:48 [0]
Тема
0:11:05 [0]
Тема
0:35:16 [9]
Снимка
0:29:22 [7]
Тема
0:36:43 [8]
Начална страница
0:11:13 [0]
Галерия
0:31:08 [4]
Тема
0:35:16 [6]
Тема
0:07:54 [5]
Тема
0:36:34 [8]
Тема
0:24:45 [8]
Теми на потребител
0:04:48 [0]
Тема
0:13:18 [0]
Тема
0:01:20 [0]
Коментари на потребител
0:03:04 [0]
Downloading file
0:36:34 [4]
Снимка
0:34:06 [3]
Downloading file
0:11:53 [0]
Тема
0:10:16 [1]
Тема
0:09:38 [1]
Тема
0:36:35 [9]
Тема
0:35:08 [7]
Мнения на потребител
0:04:53 [0]
Тема
0:20:39 [4]
Галерия
0:36:50 [8]
Начална страница
0:35:12 [4]
Тема
0:11:08 [0]
Мнения на потребител
0:12:56 [3]
Тема
0:12:29 [1]
Тема
0:09:55 [0]
Тема
0:29:07 [4]
Тема
0:04:38 [1]
Тема
0:04:25 [0]
Тема
0:11:31 [0]
Коментари на потребител
0:36:50 [7]
Тема
0:36:46 [4]
Начална страница
0:14:36 [0]
Тема
0:30:44 [6]
Мнения на потребител
0:26:56 [3]
Тема
0:36:45 [8]
Тема
0:04:48 [0]
Тема
0:13:36 [0]
Тема
0:14:47 [0]
Начална страница
0:17:27 [1]
Downloading file
0:28:22 [7]
Галерия
0:35:32 [8]
Тема
0:36:29 [9]
Тема
0:35:29 [5]
Downloading file
0:07:07 [0]
Начална страница
0:04:57 [0]
Тема
0:31:07 [5]
Тема
0:04:40 [0]
Начална страница
0:27:50 [4]
Начална страница
0:27:35 [3]
Тема
0:29:50 [7]
Downloading file
0:11:13 [0]
Тема
0:32:31 [5]
Начална страница
0:05:55 [0]
Чат
0:26:43 [5]
Начална страница
0:31:08 [3]
Тема
0:31:43 [5]
Мнения на потребител
0:10:32 [0]
Галерия
0:03:21 [3]
Тема
0:35:33 [6]
Тема
0:07:28 [1]
Тема
0:29:54 [4]
Тема
0:24:37 [1]
Тема
0:00:11 [0]
Чат
0:32:19 [9]
Тема
0:33:52 [8]
Тема
0:36:44 [7]
Форум
0:36:26 [7]
Тема
0:32:41 [2]
Тема
0:08:37 [0]
Тема
0:21:04 [1]
Тема
0:10:14 [0]
Тема
0:04:31 [0]
Browsing user sessions
0:08:41 [0]
Downloading file
0:36:37 [9]
Тема
0:09:25 [0]
Downloading file
0:11:07 [0]
Тема
0:36:47 [11]
Тема
0:05:30 [0]
Тема
0:10:43 [0]
Потребителски профил
0:35:19 [7]
Тема
0:35:21 [8]
Начална страница
0:08:05 [0]
Начална страница
0:02:45 [0]
Downloading file
0:16:44 [3]
Тема
0:32:43 [5]
Тема
0:32:47 [4]
Начална страница
0:26:48 [12]
Тема
0:05:58 [0]
Тема
0:34:07 [5]
Тема
0:25:36 [7]
Тема
0:09:48 [0]
Начална страница
0:04:34 [0]
Тема
0:02:18 [0]
Тема
0:12:24 [0]
Тема
0:28:32 [7]
Downloading file
0:10:09 [0]
Начална страница
0:11:10 [0]
Тема
0:32:31 [6]
Тема
0:36:24 [6]
Тема
0:34:02 [7]
Тема
0:33:54 [13]
Мнения на потребител
0:36:26 [8]
Тема
0:13:01 [0]
Потребителски профил
0:34:35 [9]
Тема
0:33:49 [5]
Тема
0:30:58 [5]
Тема
0:30:21 [3]
Начална страница
0:29:53 [5]
Галерия
0:35:09 [8]
Тема
0:23:06 [7]
Тема
0:09:35 [0]
Чат
0:16:54 [2]
Тема
0:36:24 [9]
Тема
0:36:25 [9]
Тема
0:07:17 [0]
Тема
0:34:39 [3]
Тема
0:36:26 [8]
Теми на потребител
0:03:34 [0]
Тема
0:14:00 [1]
Тема
0:05:39 [1]
Тема
0:29:01 [4]
Теми на потребител
0:36:52 [5]
Downloading file
0:13:03 [0]
Тема
0:15:58 [1]
Тема
0:06:26 [0]
Downloading file
0:10:09 [0]
Тема
0:34:30 [8]
Тема
0:26:17 [5]
Снимка
0:36:46 [8]
Тема
0:49:28 [5]
Тема
0:29:04 [6]
Downloading file
0:33:41 [7]
Тема
0:35:12 [9]
Тема
0:36:46 [7]
Начална страница
0:35:13 [7]
Коментари на потребител
0:01:05 [0]
Мнения на потребител
0:18:44 [3]
Тема
0:29:49 [4]
Browsing user sessions
0:36:50 [4]
Тема
0:09:45 [0]
Тема
0:30:55 [4]
Тема
0:36:17 [9]
Тема
0:11:19 [0]
Тема
0:36:50 [8]
Тема
0:33:56 [4]
Мнения на потребител
0:22:37 [5]
Снимка
0:27:44 [4]
Начална страница
0:36:27 [12]
Тема
0:31:09 [9]
Галерия
0:33:20 [8]
Тема
0:36:46 [8]
Тема
0:13:14 [0]
Новина
0:32:27 [8]
Тема
0:13:32 [1]
Тема
0:23:20 [5]
Тема
0:29:53 [2]
Тема
0:36:44 [6]
Начална страница
0:32:36 [5]
Тема
0:13:58 [0]
Тема
0:30:18 [3]
Галерия
0:10:11 [0]
Downloading file
0:36:52 [5]
Тема
0:14:21 [0]
Тема
0:02:29 [0]
Тема
0:00:05 [0]
Коментари на потребител
0:33:00 [6]
Тема
0:33:13 [5]
Тема
0:00:53 [0]
Тема
0:10:44 [0]
Тема
0:36:35 [7]
Тема
0:01:23 [0]
Тема
0:35:19 [5]
Тема
0:11:26 [0]
Тема
0:04:39 [0]
Галерия
0:35:26 [11]
Теми на потребител
1:07:12 [9]
Тема
0:34:34 [7]
Тема
0:10:28 [0]
Начална страница
1:26:23 [12]
Тема
0:35:24 [9]
Тема
0:10:38 [0]
Потребителски профил
0:33:29 [8]
Downloading file
0:11:27 [0]
Чат
0:12:46 [0]
Начална страница
0:35:05 [5]
Тема
0:27:59 [4]
Тема
0:10:41 [0]
Тема
0:35:20 [4]
Тема
0:36:50 [8]
Тема
0:36:28 [6]
Тема
0:15:16 [6]
Тема
0:05:14 [0]
Начална страница
0:06:54 [0]
Тема
0:02:35 [0]
Чат
0:35:06 [5]
Тема
0:30:12 [6]
Тема
0:00:04 [0]
Мнения на потребител
0:36:35 [8]
Чат
0:35:25 [7]
Тема
1:12:39 [10]
Тема
0:00:37 [0]
Снимка
0:10:29 [0]
Downloading file
0:04:59 [1]
Тема
0:13:33 [0]
Browsing user sessions
0:07:50 [0]
Тема
0:10:28 [0]
Мнения на потребител
0:22:01 [3]
Тема
0:36:32 [5]
Тема
0:35:08 [8]
Downloading file
0:26:20 [4]
Теми на потребител
0:00:48 [1]
Тема
0:41:02 [7]
Снимка
0:27:46 [5]
Browsing user sessions
0:29:18 [4]
Тема
0:00:40 [0]
Коментари на потребител
0:05:14 [0]
Потребителски профил
0:18:28 [3]
Тема
0:36:28 [6]
Downloading file
0:33:59 [7]
Тема
0:01:16 [0]
Downloading file
0:36:30 [5]
Начална страница
0:32:18 [3]
Тема
0:13:30 [2]
Тема
0:32:35 [5]
Тема
0:07:11 [0]
Тема
0:01:49 [0]
Галерия
0:27:57 [7]
Начална страница
0:36:29 [4]
Тема
0:34:04 [8]
Мнения на потребител
0:06:39 [0]
Тема
0:04:55 [0]
Начална страница
0:07:00 [0]
Тема
0:23:54 [1]
Тема
0:24:20 [1]
Потребителски профил
0:36:53 [8]
Мнения на потребител
0:04:32 [0]
Снимка
0:34:34 [10]
Тема
0:35:16 [7]
Тема
0:36:31 [6]
Потребителски профил
0:18:30 [3]
Мнения на потребител
0:36:49 [7]
Тема
0:34:00 [10]
Тема
0:16:18 [1]
Тема
0:35:18 [9]
Галерия
0:36:29 [5]
Тема
0:25:00 [4]
Начална страница
0:11:31 [0]
Тема
0:33:46 [12]
Снимка
0:12:06 [25]
Тема
0:35:29 [9]
Тема
0:36:25 [8]
Тема
0:12:21 [0]
Downloading file
0:27:47 [8]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 CAMOSKIN OCEAN 3mm Jacket

Цена: 283.60 Лв.
Spearfishing