Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 593
Активни регистрирани потребители
261:00:14 - Ahrefs [Bot] [139831]
Статии
0:11:23 - Yandex [Bot] [1]
Чат
258:08:07 - Tbot [Bot] [3458365]
Теми на потребител
5:37:54 - Bing [Bot] [1820]
Тема
7:51:50 - Google [Bot] [4440]
Тема
Активни анонимни потребители
0:03:57 [5]
Мнения на потребител
0:13:00 [0]
Тема
0:16:46 [5]
Тема
0:13:12 [0]
Тема
0:15:28 [2]
Тема
0:00:08 [0]
Тема
0:16:46 [4]
Теми на потребител
0:14:30 [2]
Мнения на потребител
0:15:07 [2]
Начална страница
0:10:20 [0]
Тема
0:03:21 [0]
Потребителски профил
0:17:05 [4]
Чат
0:12:40 [2]
Тема
0:10:17 [5]
Тема
0:16:58 [3]
Тема
0:05:15 [0]
Тема
0:14:19 [3]
Начална страница
0:15:38 [2]
Тема
0:12:55 [5]
Коментари на потребител
0:14:31 [3]
Тема
0:16:55 [2]
Начална страница
0:12:18 [1]
Downloading file
0:02:40 [1]
Тема
0:05:14 [0]
Снимка
0:14:14 [5]
Тема
0:15:38 [7]
Тема
1:33:40 [41]
Downloading file
0:08:57 [1]
Начална страница
0:16:46 [7]
Галерия
0:14:25 [0]
Тема
0:17:00 [6]
Тема
0:16:47 [4]
Тема
0:09:37 [0]
Снимка
0:12:45 [6]
Тема
0:16:45 [5]
Тема
0:32:54 [2]
Downloading file
0:10:05 [1]
Тема
0:16:49 [3]
Тема
0:07:35 [0]
Снимка
0:08:54 [0]
Съзтезания
0:04:26 [0]
Downloading file
0:15:42 [4]
Тема
0:17:07 [3]
Чат
0:15:42 [3]
Тема
0:17:06 [6]
Тема
0:15:37 [3]
Тема
0:10:35 [2]
Снимка
0:12:59 [4]
Тема
0:10:18 [2]
Тема
0:05:24 [0]
Тема
0:00:12 [0]
Тема
0:01:33 [0]
Тема
1:53:20 [29]
Downloading file
0:17:12 [9]
Тема
0:00:43 [0]
Начална страница
0:04:16 [0]
Форум
0:15:29 [1]
Тема
0:07:33 [5]
Downloading file
0:13:02 [1]
Мнения на потребител
0:09:40 [0]
Downloading file
0:16:54 [4]
Тема
0:16:54 [2]
Тема
0:16:49 [3]
Тема
0:11:27 [2]
Тема
0:12:28 [3]
Тема
0:12:09 [4]
Downloading file
0:08:07 [0]
Downloading file
0:12:50 [4]
Тема
0:06:59 [0]
Тема
0:10:38 [2]
Снимка
0:13:03 [4]
Тема
0:17:09 [4]
Тема
0:17:13 [2]
Потребителски профил
0:15:29 [3]
Тема
0:16:57 [4]
Галерия
0:12:44 [3]
Тема
0:05:18 [2]
Тема
0:13:33 [4]
Тема
0:17:03 [3]
Мнения на потребител
0:15:41 [8]
Тема
0:12:31 [0]
Downloading file
0:17:01 [5]
Тема
0:13:46 [0]
Downloading file
0:32:39 [3]
Тема
0:17:10 [4]
Тема
0:07:43 [0]
Тема
0:15:42 [7]
Начална страница
0:15:42 [2]
Тема
0:04:29 [0]
Чат
0:15:37 [4]
Тема
0:13:47 [0]
Тема
0:15:22 [6]
Галерия
0:03:28 [0]
Downloading file
0:09:20 [0]
Downloading file
0:04:51 [0]
Тема
0:04:30 [2]
Потребителски профил
0:13:07 [4]
Тема
0:16:50 [5]
Тема
0:08:53 [0]
Тема
0:12:47 [3]
Тема
0:13:48 [2]
Downloading file
0:11:49 [9]
Теми на потребител
0:14:19 [4]
Галерия
0:06:30 [0]
Начална страница
0:16:52 [2]
Downloading file
0:12:17 [8]
Тема
0:14:26 [5]
Начална страница
0:15:42 [5]
Тема
0:15:51 [4]
Тема
0:17:07 [5]
Тема
0:12:54 [3]
Тема
0:16:50 [5]
Downloading file
0:16:45 [5]
Тема
0:15:37 [5]
Тема
0:16:52 [7]
Теми на потребител
0:13:11 [6]
Downloading file
0:03:57 [0]
Тема
0:13:59 [1]
Съобщения
0:00:52 [0]
Downloading file
0:15:53 [5]
Тема
0:15:45 [5]
Тема
0:09:41 [0]
Мнения на потребител
0:16:52 [3]
Мнения на потребител
0:03:29 [0]
Начална страница
0:27:17 [1]
Тема
0:03:25 [0]
Downloading file
0:15:53 [4]
Тема
0:14:30 [5]
Downloading file
0:17:10 [4]
Мнения на потребител
2:16:31 [49]
Downloading file
0:02:57 [0]
Downloading file
0:09:35 [2]
Коментари на потребител
0:05:46 [0]
Downloading file
0:00:34 [0]
Тема
0:12:43 [2]
Тема
0:04:47 [1]
Downloading file
0:17:02 [4]
Тема
0:15:44 [1]
Тема
0:15:33 [4]
Тема
0:12:24 [3]
Тема
0:16:54 [3]
Снимка
0:12:48 [2]
Тема
0:16:53 [2]
Тема
0:16:58 [2]
Тема
0:00:56 [0]
Downloading file
0:11:14 [0]
Тема
0:17:01 [2]
Тема
0:02:58 [0]
Мнения на потребител
0:15:40 [1]
Тема
0:03:34 [1]
Теми на потребител
0:15:35 [2]
Коментари на потребител
0:20:08 [6]
Downloading file
0:17:12 [5]
Коментари на потребител
0:15:26 [4]
Галерия
0:16:55 [4]
Тема
0:17:00 [3]
Тема
0:14:21 [0]
Теми на потребител
0:16:53 [5]
Downloading file
0:02:48 [0]
Downloading file
0:10:47 [3]
Снимка
0:17:13 [3]
Чат
0:13:31 [0]
Downloading file
0:21:30 [1]
Мнения на потребител
0:07:05 [2]
Тема
0:00:57 [0]
Тема
0:09:26 [1]
Коментари на потребител
0:13:04 [2]
Тема
0:14:33 [3]
Тема
0:00:31 [0]
Тема
0:00:32 [0]
Тема
0:08:16 [0]
Коментари на потребител
0:14:30 [3]
Теми на потребител
0:14:23 [0]
Коментари на потребител
0:00:27 [0]
Тема
0:15:42 [6]
Downloading file
0:17:08 [4]
Тема
0:15:23 [9]
Начална страница
0:17:00 [6]
Тема
0:15:34 [1]
Тема
0:12:07 [1]
Тема
0:17:07 [6]
Начална страница
0:11:37 [5]
Тема
0:11:09 [10]
Мнения на потребител
0:10:53 [0]
Тема
0:01:08 [0]
Тема
0:12:16 [1]
Тема
0:13:17 [0]
Тема
0:13:49 [5]
Тема
0:00:31 [0]
Тема
0:01:44 [0]
Тема
0:14:50 [0]
Начална страница
0:17:07 [3]
Чат
0:17:01 [3]
Чат
0:13:47 [0]
Тема
0:11:31 [1]
Потребителски профил
0:11:40 [5]
Тема
0:16:48 [5]
Мнения на потребител
0:18:13 [1]
Тема
0:08:08 [0]
Чат
0:13:38 [3]
Тема
0:10:54 [1]
Тема
0:13:49 [1]
Коментари на потребител
0:16:56 [6]
Тема
0:12:32 [2]
Начална страница
0:13:14 [0]
Downloading file
0:00:32 [0]
Тема
0:13:25 [2]
Тема
0:14:08 [0]
Downloading file
0:16:56 [6]
Тема
0:11:35 [0]
Потребителски профил
0:08:12 [0]
Събития
0:15:27 [4]
Downloading file
0:35:47 [12]
Downloading file
0:15:14 [1]
Тема
0:14:38 [1]
Мнения на потребител
0:16:47 [7]
Тема
0:13:11 [2]
Тема
0:11:44 [1]
Тема
0:16:59 [2]
Начална страница
0:04:36 [0]
Тема
0:17:07 [4]
Тема
0:09:42 [0]
Коментари на потребител
0:14:43 [4]
Тема
0:17:04 [4]
Тема
0:12:46 [3]
Тема
0:13:44 [3]
Мнения на потребител
0:16:55 [3]
Коментари на потребител
0:07:19 [0]
Тема
0:16:45 [3]
Мнения на потребител
0:17:01 [3]
Теми на потребител
0:17:08 [2]
Тема
0:14:13 [6]
Галерия
0:16:54 [2]
Снимка
0:09:28 [2]
Тема
0:09:54 [0]
Потребителски профил
0:12:27 [1]
Тема
0:10:06 [0]
Тема
0:14:14 [2]
Тема
0:12:03 [2]
Тема
0:00:04 [0]
Видове
0:17:07 [8]
Downloading file
0:12:49 [3]
Теми на потребител
0:12:30 [0]
Начална страница
0:07:23 [1]
Начална страница
0:15:29 [3]
Тема
0:05:55 [0]
Коментари на потребител
0:10:17 [0]
Тема
0:13:05 [1]
Мнения на потребител
0:15:42 [2]
Downloading file
0:11:53 [0]
Downloading file
0:11:45 [3]
Начална страница
0:17:09 [5]
Коментари на потребител
0:16:49 [4]
Тема
0:09:41 [0]
Downloading file
0:00:28 [0]
Потребителски профил
0:16:47 [5]
Тема
0:09:00 [0]
Тема
0:02:00 [0]
Downloading file
0:12:59 [0]
Тема
0:16:51 [3]
Downloading file
0:08:38 [4]
Тема
0:14:24 [3]
Начална страница
0:09:31 [4]
Тема
0:12:26 [0]
Тема
0:00:42 [0]
Тема
0:15:37 [1]
Тема
0:02:52 [0]
Начална страница
0:15:54 [5]
Тема
0:16:56 [11]
Снимка
0:17:13 [4]
Тема
0:07:40 [0]
Downloading file
0:02:50 [0]
Тема
0:14:26 [2]
Тема
0:11:11 [3]
Тема
0:01:44 [0]
Коментари на потребител
0:01:51 [0]
Снимка
0:12:26 [0]
Тема
0:14:14 [2]
Тема
0:06:31 [0]
Тема
0:13:30 [0]
Начална страница
0:00:22 [2]
Начална страница
0:05:53 [1]
Начална страница
0:13:23 [1]
Мнения на потребител
0:15:49 [5]
Тема
0:44:03 [3]
Тема
0:17:05 [5]
Тема
0:00:57 [0]
Downloading file
0:17:06 [5]
Галерия
0:11:40 [1]
Тема
1:55:56 [32]
Downloading file
0:15:51 [2]
Downloading file
0:09:14 [0]
Тема
0:17:09 [8]
Тема
0:11:08 [3]
Тема
0:10:07 [1]
Тема
0:09:05 [0]
Начална страница
0:17:10 [5]
Коментари на потребител
0:05:45 [0]
Тема
0:11:57 [0]
Теми на потребител
0:09:38 [0]
Downloading file
0:09:24 [1]
Downloading file
0:03:36 [0]
Мнения на потребител
0:14:55 [1]
Тема
2:19:42 [41]
Downloading file
0:03:55 [0]
Тема
0:02:10 [0]
Тема
0:05:02 [1]
Тема
0:13:54 [1]
Тема
0:17:11 [2]
Тема
0:16:54 [6]
Коментари на потребител
0:16:51 [7]
Тема
0:23:53 [2]
Тема
0:16:59 [4]
Тема
0:00:02 [0]
Downloading file
0:23:02 [1]
Снимка
0:16:48 [6]
Теми на потребител
0:13:01 [3]
Начална страница
0:05:54 [0]
Начална страница
0:15:46 [6]
Тема
0:10:49 [0]
Тема
0:10:23 [3]
Downloading file
0:17:11 [6]
Галерия
0:13:06 [1]
Начална страница
0:14:33 [5]
Тема
0:10:09 [3]
Тема
0:00:43 [0]
Тема
0:15:47 [3]
Downloading file
0:16:48 [3]
Тема
0:17:07 [5]
Тема
0:13:16 [9]
Тема
0:16:54 [4]
Тема
0:01:52 [0]
Начална страница
0:03:16 [0]
Downloading file
0:01:45 [0]
Тема
0:13:00 [3]
Тема
0:14:38 [0]
Теми на потребител
0:03:17 [0]
Тема
0:29:52 [3]
Тема
0:07:07 [0]
Тема
0:16:53 [6]
Тема
0:12:21 [0]
Потребителски профил
0:16:52 [6]
Тема
0:14:24 [4]
Тема
0:16:55 [2]
Тема
0:14:38 [0]
Тема
0:14:23 [3]
Тема
0:06:49 [1]
Тема
0:16:51 [3]
Чат
0:13:01 [3]
Downloading file
0:15:40 [2]
Тема
0:17:08 [6]
Начална страница
0:15:34 [4]
Тема
0:03:43 [0]
Потребителски профил
0:09:42 [0]
Тема
0:14:26 [0]
Тема
0:15:24 [2]
Тема
0:12:50 [0]
Снимка
0:02:10 [0]
Тема
0:17:09 [1]
Тема
0:12:55 [0]
Downloading file
0:08:53 [0]
Downloading file
0:02:57 [0]
Тема
0:08:52 [0]
Downloading file
0:16:44 [1]
Тема
0:11:51 [3]
Тема
0:14:21 [6]
Начална страница
0:14:38 [4]
Тема
0:10:05 [4]
Снимка
0:04:27 [0]
Downloading file
0:00:12 [0]
Начална страница
0:05:41 [0]
Тема
0:11:55 [2]
Тема
0:00:41 [0]
Тема
0:12:58 [4]
Тема
0:16:52 [6]
Мнения на потребител
0:06:58 [0]
Чат
0:15:51 [2]
Мнения на потребител
0:14:02 [6]
Тема
0:15:29 [5]
Рецепти
0:07:50 [0]
Снимка
0:09:23 [2]
Мнения на потребител
0:04:38 [0]
Снимка
0:15:26 [5]
Тема
0:09:15 [0]
Чат
0:09:15 [0]
Тема
0:14:14 [2]
Тема
0:09:49 [1]
Тема
0:10:23 [0]
Downloading file
0:01:21 [0]
Новина
0:13:57 [6]
Тема
0:10:20 [4]
Тема
0:11:23 [0]
Тема
0:17:05 [4]
Тема
0:14:09 [0]
Тема
0:17:01 [3]
Коментари на потребител
0:07:22 [0]
Тема
0:14:35 [6]
Тема
0:14:14 [0]
Downloading file
0:11:28 [5]
Тема
0:13:45 [0]
Тема
0:00:40 [0]
Тема
0:08:52 [2]
Потребителски профил
0:00:50 [0]
Тема
0:14:15 [7]
Тема
0:16:49 [2]
Тема
0:11:55 [0]
Downloading file
0:16:55 [5]
Тема
0:09:32 [0]
Мнения на потребител
0:06:59 [3]
Тема
0:04:20 [0]
Чат
0:14:32 [2]
Мнения на потребител
0:01:57 [0]
Начална страница
0:12:24 [5]
Чат
0:15:08 [1]
Тема
0:00:15 [0]
Downloading file
0:19:19 [109]
Тема
0:09:02 [2]
Тема
0:16:55 [4]
Снимка
0:11:44 [0]
Тема
0:01:29 [0]
Downloading file
0:16:50 [6]
Тема
0:17:12 [5]
Тема
0:11:34 [6]
Тема
0:06:19 [2]
Галерия
0:07:51 [1]
Тема
0:17:12 [4]
Тема
0:11:50 [1]
Тема
0:15:26 [6]
Мнения на потребител
0:28:20 [4]
Downloading file
0:13:00 [1]
Тема
0:14:01 [0]
Снимка
0:08:17 [1]
Тема
0:04:59 [0]
Чат
0:05:13 [0]
Downloading file
0:01:47 [0]
Тема
0:09:46 [3]
Тема
0:16:51 [2]
Тема
0:17:01 [5]
Мнения на потребител
0:05:01 [0]
Снимка
0:05:11 [0]
Чат
0:15:37 [4]
Downloading file
0:17:04 [7]
Тема
0:14:28 [0]
Downloading file
0:05:13 [0]
Downloading file
0:15:53 [3]
Мнения на потребител
0:14:59 [0]
Статии
0:39:34 [10]
Downloading file
0:00:06 [0]
Тема
0:09:33 [0]
Начална страница
0:25:12 [3]
Тема
0:16:57 [4]
Тема
0:16:52 [4]
Тема
0:10:24 [2]
Downloading file
0:15:37 [9]
Тема
0:13:51 [2]
Тема
0:15:30 [7]
Снимка
0:14:09 [2]
Начална страница
0:15:47 [6]
Мнения на потребител
0:17:02 [1]
Тема
0:14:40 [5]
Downloading file
0:14:49 [3]
Начална страница
0:15:44 [2]
Тема
0:12:21 [4]
Тема
0:14:45 [4]
Тема
0:08:52 [3]
Коментари на потребител
0:12:51 [4]
Тема
0:17:02 [7]
Начална страница
0:08:26 [2]
Downloading file
0:14:57 [0]
Downloading file
0:03:20 [0]
Downloading file
0:15:53 [6]
Тема
0:07:48 [0]
Тема
0:17:08 [2]
Мнения на потребител
0:01:01 [0]
Тема
0:13:26 [2]
Тема
0:12:47 [2]
Тема
0:11:29 [0]
Галерия
0:15:51 [2]
Чат
0:09:15 [0]
Тема
0:09:32 [2]
Теми на потребител
0:17:01 [1]
Тема
0:09:05 [2]
Коментари на потребител
0:16:59 [12]
Тема
0:16:55 [3]
Чат
0:16:55 [5]
Downloading file
0:01:07 [0]
Тема
0:13:13 [0]
Начална страница
0:11:47 [2]
Тема
0:13:22 [0]
Тема
0:16:51 [5]
Начална страница
0:05:00 [0]
Снимка
0:06:02 [1]
Тема
0:03:40 [0]
Тема
0:13:22 [2]
Тема
0:15:47 [9]
Тема
0:12:31 [0]
Галерия
0:17:13 [8]
Тема
0:16:55 [8]
Тема
0:09:12 [3]
Тема
0:12:27 [0]
Мнения на потребител
0:07:58 [1]
Тема
0:02:53 [2]
Начална страница
0:03:36 [0]
Коментари на потребител
0:13:30 [1]
Коментари на потребител
0:16:57 [3]
Тема
0:10:56 [2]
Тема
0:02:55 [0]
Начална страница
0:10:50 [3]
Галерия
0:16:57 [4]
Чат
0:13:13 [2]
Тема
0:16:53 [10]
Тема
0:16:57 [6]
Тема
0:11:12 [4]
Downloading file
0:15:41 [4]
Мнения на потребител
2:23:55 [46]
Downloading file
0:11:40 [1]
Чат
0:07:47 [1]
Тема
0:12:51 [0]
Browsing user sessions
0:10:21 [0]
Тема
0:01:31 [0]
Downloading file
0:10:31 [2]
Тема
0:07:08 [0]
Начална страница
0:07:30 [2]
Тема
0:06:53 [2]
Снимка
0:07:47 [4]
Тема
2:23:39 [59]
Downloading file
0:14:26 [3]
Снимка
0:14:27 [0]
Начална страница
0:11:50 [6]
Тема
0:14:16 [5]
Тема
0:03:00 [0]
Снимка
0:17:11 [8]
Тема
0:13:40 [2]
Тема
0:17:06 [2]
Галерия
0:05:59 [0]
Коментари на потребител
0:14:21 [1]
Мнения на потребител
0:10:40 [2]
Тема
0:16:44 [7]
Чат
0:01:55 [0]
Тема
0:09:40 [0]
Downloading file
0:16:47 [2]
Тема
0:07:59 [0]
Тема
0:04:30 [0]
Downloading file
0:14:57 [7]
Тема
0:17:01 [3]
Тема
2:22:51 [52]
Downloading file
0:14:10 [3]
Тема
0:15:41 [2]
Downloading file
0:16:55 [6]
Тема
0:15:30 [2]
Тема
0:14:16 [1]
Начална страница
0:16:52 [3]
Тема
0:47:07 [3]
Тема
0:13:00 [4]
Тема
0:16:47 [7]
Тема
0:17:03 [3]
Тема
0:16:54 [2]
Тема
0:07:45 [0]
Downloading file
0:14:21 [5]
Тема
0:16:56 [4]
Тема
0:16:50 [6]
Тема
0:15:25 [4]
Тема
0:10:42 [4]
Тема
0:16:46 [3]
Тема
0:12:16 [3]
Начална страница
0:14:32 [10]
Тема
0:14:28 [5]
Мнения на потребител
0:06:33 [0]
Тема
0:05:36 [0]
Тема
0:17:01 [3]
Галерия
0:10:02 [0]
Начална страница
0:14:23 [3]
Downloading file
0:17:12 [6]
Тема
0:13:09 [0]
Downloading file
0:11:46 [4]
Тема
0:16:50 [3]
Чат
0:07:32 [0]
Downloading file
0:02:55 [0]
Тема
0:17:07 [2]
Тема
0:01:23 [0]
Снимка
0:12:24 [0]
Тема
0:07:03 [2]
Тема
0:02:14 [1]
Тема
0:08:29 [0]
Чат
0:08:19 [0]
Коментари на потребител
0:16:59 [2]
Начална страница
0:09:07 [0]
Downloading file
0:08:12 [0]
Тема
0:14:11 [3]
Downloading file
0:11:01 [1]
Снимка
0:35:16 [4]
Тема
0:00:53 [0]
Тема
0:11:51 [1]
Мнения на потребител
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 CAMOSKIN OCEAN 5mm Pants

Цена: 279.68 Лв.
Spearfishing