Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 7 Гости: 262
Активни регистрирани потребители
259:33:00 - Ahrefs [Bot] [138954]
Начална страница
0:05:09 - Google Adsense [Bot] [0]
Потребителски профил
0:06:17 - Yandex [Bot] [0]
Тема
0:50:48 - Majestic-12 [Bot] [948]
Тема
256:40:53 - Tbot [Bot] [3431999]
Потребителски профил
4:10:40 - Bing [Bot] [1411]
Потребителски профил
6:24:36 - Google [Bot] [3871]
Чат
Активни анонимни потребители
0:30:58 [3]
Тема
0:13:38 [0]
Коментари на потребител
1:13:14 [11]
Тема
0:06:13 [0]
Downloading file
0:11:59 [0]
Чат
0:46:08 [19]
Downloading file
0:12:59 [0]
Потребителски профил
0:05:32 [0]
Тема
0:01:55 [0]
Тема
0:14:13 [0]
Тема
0:04:55 [0]
Чат
0:15:13 [1]
Тема
0:06:26 [5]
Downloading file
0:03:18 [0]
Browsing user sessions
0:07:51 [0]
Тема
0:04:03 [0]
Тема
0:10:33 [1]
Мнения на потребител
0:11:41 [0]
Тема
0:10:53 [0]
Downloading file
0:07:47 [80]
Тема
0:01:51 [0]
Тема
0:10:07 [0]
Тема
0:03:02 [0]
Тема
0:04:40 [1]
Тема
0:03:42 [0]
Тема
0:26:06 [8]
Downloading file
0:04:04 [0]
Downloading file
0:05:51 [0]
Тема
0:11:31 [0]
Теми на потребител
0:07:58 [0]
Тема
0:44:44 [6]
Тема
0:11:00 [0]
Потребители
0:39:31 [4]
Тема
0:26:13 [1]
Тема
0:10:25 [0]
Потребителски профил
0:14:52 [0]
Downloading file
0:00:01 [0]
Снимка
0:12:00 [1]
Тема
0:05:51 [1]
Тема
0:00:41 [0]
Downloading file
0:05:28 [0]
Снимка
0:12:21 [0]
Чат
0:12:19 [0]
Начална страница
0:29:47 [3]
Начална страница
0:09:16 [0]
Коментари на потребител
0:10:49 [0]
Тема
0:13:38 [0]
Тема
0:07:58 [0]
Тема
0:04:04 [0]
Тема
0:07:04 [0]
Новина
0:03:33 [0]
Тема
0:05:06 [0]
Downloading file
0:13:16 [0]
Тема
0:14:28 [0]
Начална страница
0:17:40 [2]
Снимка
0:10:26 [0]
Потребителски профил
0:10:25 [0]
Тема
0:00:00 [0]
Тема
0:13:41 [1]
Тема
0:04:08 [0]
Потребителски профил
0:01:06 [0]
Мнения на потребител
0:04:56 [0]
Тема
0:06:54 [0]
Мнения на потребител
0:49:17 [19]
Downloading file
0:12:23 [0]
Тема
0:03:39 [0]
Потребителски профил
0:12:32 [0]
Downloading file
0:12:32 [0]
Начална страница
0:03:16 [2]
Тема
0:16:47 [1]
Тема
0:17:29 [1]
Снимка
0:07:37 [0]
Снимка
0:14:54 [0]
Тема
0:08:37 [0]
Тема
0:18:12 [2]
Тема
0:14:40 [0]
Тема
0:05:49 [1]
Тема
0:13:47 [0]
Тема
0:16:10 [1]
Тема
0:08:55 [0]
Коментари на потребител
0:47:48 [6]
Тема
0:07:35 [0]
Тема
0:11:34 [2]
Тема
0:07:12 [0]
Тема
0:13:26 [0]
Тема
0:06:36 [0]
Browsing user sessions
0:23:06 [3]
Тема
0:27:32 [7]
Тема
0:12:23 [0]
Коментари на потребител
0:10:05 [0]
Тема
0:14:02 [0]
Downloading file
0:00:59 [0]
Тема
0:11:57 [0]
Тема
0:10:30 [0]
Downloading file
0:21:40 [2]
Тема
0:13:01 [0]
Тема
0:34:23 [2]
Коментари на потребител
0:22:01 [1]
Тема
0:00:08 [0]
Коментари на потребител
0:17:02 [1]
Тема
0:13:11 [0]
Тема
0:00:42 [0]
Потребителски профил
0:15:49 [1]
Тема
0:08:09 [0]
Downloading file
0:00:39 [1]
Тема
0:25:05 [2]
Снимка
0:11:30 [0]
Downloading file
0:09:25 [0]
Тема
0:11:04 [0]
Downloading file
0:20:28 [9]
Тема
0:12:45 [0]
Тема
0:03:19 [0]
Потребителски профил
0:00:22 [0]
Тема
0:01:11 [0]
Чат
0:28:42 [5]
Downloading file
0:04:57 [0]
Тема
0:46:29 [6]
Мнения на потребител
0:09:35 [0]
Тема
0:03:21 [0]
Тема
0:03:34 [0]
Галерия
0:06:05 [0]
Downloading file
0:52:28 [18]
Downloading file
0:08:47 [0]
Тема
0:08:40 [0]
Потребителски профил
0:07:12 [0]
Тема
0:09:21 [1]
Начална страница
0:07:50 [0]
Галерия
0:02:13 [5]
Тема
0:36:26 [4]
Тема
0:09:12 [0]
Тема
0:45:05 [11]
Downloading file
0:13:59 [1]
Снимка
0:12:04 [0]
Downloading file
0:00:52 [0]
Тема
0:13:45 [0]
Тема
0:40:05 [5]
Тема
0:12:56 [5]
Тема
0:08:41 [0]
Потребителски профил
0:10:44 [0]
Тема
0:07:04 [0]
Чат
0:37:05 [4]
Тема
0:02:32 [0]
Тема
0:13:08 [0]
Downloading file
0:11:25 [0]
Потребителски профил
0:08:40 [0]
Снимка
0:16:42 [2]
Начална страница
0:14:29 [0]
Новина
0:11:20 [0]
Потребителски профил
0:12:32 [0]
Видове
0:05:38 [0]
Снимка
0:16:41 [1]
Тема
0:00:45 [0]
Downloading file
0:12:08 [1]
Тема
0:08:51 [1]
Чат
0:05:51 [0]
Тема
0:10:04 [0]
Снимка
0:05:47 [0]
Галерия
0:14:45 [0]
Тема
0:30:40 [3]
Тема
0:06:49 [0]
Downloading file
0:52:12 [11]
Downloading file
0:08:56 [0]
Тема
0:04:57 [0]
Тема
0:08:13 [1]
Тема
0:45:11 [8]
Тема
0:00:47 [1]
Тема
0:13:51 [0]
Галерия
0:09:13 [0]
Галерия
0:13:43 [0]
Чат
0:19:41 [1]
Тема
0:11:25 [0]
Тема
0:09:13 [0]
Начална страница
0:17:07 [2]
Тема
0:12:42 [0]
Чат
0:13:42 [0]
Чат
0:01:12 [0]
Коментари на потребител
0:05:08 [0]
Тема
0:08:15 [0]
Потребителски профил
0:25:37 [1]
Тема
0:06:40 [0]
Downloading file
0:01:33 [0]
Тема
0:10:34 [0]
Тема
0:03:42 [0]
Downloading file
0:02:46 [0]
Тема
0:12:33 [0]
Форум
0:12:47 [3]
Тема
0:08:30 [0]
Тема
0:11:12 [0]
Тема
0:01:47 [2]
Тема
0:00:03 [0]
Тема
1:31:51 [12]
Тема
0:01:47 [1]
Начална страница
0:14:21 [0]
Тема
0:05:47 [0]
Downloading file
0:11:05 [0]
Мнения на потребител
0:01:38 [0]
Мнения на потребител
0:53:31 [12]
Downloading file
0:39:26 [10]
Тема
0:03:42 [0]
Тема
0:05:27 [0]
Коментари на потребител
0:52:27 [6]
Тема
0:09:17 [0]
Тема
0:09:54 [0]
Тема
0:04:23 [0]
Тема
0:08:34 [0]
Тема
0:00:50 [0]
Downloading file
0:07:36 [0]
Тема
0:09:36 [0]
Тема
0:01:12 [0]
Downloading file
0:00:20 [0]
Начална страница
0:45:22 [7]
Тема
0:13:43 [0]
Коментари на потребител
0:12:28 [0]
Статии
0:14:54 [0]
Коментари на потребител
0:11:13 [0]
Тема
0:09:47 [0]
Снимка
0:00:33 [0]
Тема
0:05:57 [0]
Тема
0:18:00 [3]
Галерия
0:12:18 [1]
Тема
0:12:17 [0]
Тема
0:07:55 [0]
Статии
0:04:23 [1]
Начална страница
0:13:48 [0]
Снимка
0:48:00 [6]
Тема
0:09:12 [0]
Тема
0:10:00 [0]
Тема
0:38:48 [5]
Тема
0:10:57 [0]
Тема
0:56:41 [22]
Downloading file
0:13:37 [0]
Мнения на потребител
0:45:39 [6]
Тема
0:14:00 [0]
Начална страница
0:06:00 [2]
Тема
0:02:18 [0]
Теми на потребител
0:56:25 [20]
Downloading file
0:13:09 [0]
Тема
0:01:48 [0]
Тема
0:07:15 [0]
Тема
0:11:11 [0]
Тема
0:12:14 [0]
Коментари на потребител
0:14:55 [0]
Форум
0:55:37 [17]
Downloading file
0:05:09 [0]
Тема
0:14:36 [0]
Мнения на потребител
0:28:37 [2]
Начална страница
0:17:56 [2]
Тема
0:14:30 [0]
Тема
0:07:54 [0]
Тема
0:09:17 [0]
Чат
0:05:36 [0]
Тема
0:28:23 [4]
Начална страница
0:22:28 [1]
Тема
0:13:44 [0]
Коментари на потребител
0:11:08 [0]
Browsing user sessions
0:02:43 [0]
Downloading file
0:08:04 [0]
Тема
0:08:01 [0]
Downloading file
0:07:01 [1]
Галерия
0:23:45 [2]
Тема
0:09:06 [0]
Тема
0:11:58 [0]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 snorkel Meltemi with holder

Цена: 58.68 Лв.
Spearfishing