Най после намерих време да използвам материалите които бях потготвил за ексеприментални пера и взе че се получи нещо.95% карбон и 5 % от един спешъл материал само за армировка(не е кевлар,много по добър).Смолата е много добра,специално за пружиниращи композити устойчиви на умора.С нея се правели и композитните лъкове например.
Исках да реализирам няколко идеи,като голямата чупка например-около 40 градуса,с по-твъро перо и по-динамично изтъняване на пластовете
Имам подозрението че се прецакваме с меките пера с нормална чупка.Да, като цяло подобряват представянето но според мен единствено заради щаденето на глезените и от там по малката умора в подбедрицата главно.Краката обаче не са само глезени-бедрените мускули са най-коравия агрегат в тялото и с меките пера според мен не им използваме капацитета достатъчно.
Та идеята ми е да изолираме проблема с глезените с голямата чупка и да товарим нагоре.Това разбира се е на теория,тея дни ще ги пробвам и ще докладвам.Иначе краштестовете със изрезките от перата бяха много обнадеждаващи,дано и във водата да е така.
Между другото басейна в Морското взе много да ми липсва)
Имам въпросче за плавници бюша .Какво перо мога да сложа на съответните пантофи/че старото пластмасово леко се е сцепило/ нещо карбоново или друг матерял? Има ли смисъл да се вкарвам във филм или да бягам на др.пантоф и пера?
@seal: Коце в голяма грешка си относно меките пера и коравите .... крака ! Целта на занятието е не да работят материалите а да им подаваме по правилен начин движението .
Ако са твърди ще се налага да сгъваш колената , така не ползваш оптимално всички мускули на краката , разваляш хидродинамиката и.....от там всичките негативи дето са навързани по веригата.
Меките но НЕРВНИ пера се движат от несгънати в коляното крака, нешо което се постига сравнително трудно но все пак се постига , може малко да затрудняват в стартиранетоно след това се отплащат с изключителна сила на тласкане и реакция на перото , така използваме КПДто на макс !
@martin75 : Можеш да сложиш карбонови или файберглас /камуфлажни на Бюша , но внимавай в избора на твърдост на перата понеже самия пантоф е с твърди гумени нерви и може драстично да промени "резултата".
Уфф,това се опитвам да обясня бе хора.Твърдите пера с голяма чупка се усещат от глезена като меки пера с малка чупка.Натоварването е глезена ни кара да сгъваме крака за да го изолираме.Чупката дава възможност по-твърди пера да се използват и усещат правилно като меките,но с по-голям полезен коефициент.А какво е оптималното съотношение предстои да разбера)