Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 6 Гости: 917
Активни регистрирани потребители
48:55:16 - Ahrefs [Bot] [28797]
Тема
48:55:06 - Google [Bot] [11341]
Downloading file
48:54:42 - Tbot [Bot] [228473]
Теми на потребител
7:07:15 - Bing [Bot] [2119]
Тема
0:10:06 - Majestic-12 [Bot] [74]
Тема
1:02:39 - Yandex [Bot] [13]
Тема
Активни анонимни потребители
0:12:44 [0]
Галерия
0:25:29 [4]
Тема
0:25:29 [5]
Тема
0:14:53 [0]
Тема
0:23:39 [10]
Тема
0:13:16 [1]
Галерия
0:07:36 [0]
Начална страница
0:16:45 [2]
Тема
0:08:27 [0]
Downloading file
0:19:22 [1]
Тема
0:12:51 [0]
Галерия
0:13:52 [0]
Тема
0:23:05 [6]
Начална страница
0:09:22 [0]
Начална страница
0:02:02 [2]
Тема
0:00:32 [0]
Начална страница
0:13:08 [0]
Downloading file
0:07:01 [2]
Тема
0:21:11 [1]
Тема
0:33:15 [4]
Тема
0:08:22 [0]
Тема
0:11:23 [1]
Тема
0:23:03 [6]
Тема
0:12:44 [0]
Галерия
0:25:50 [12]
Тема
0:15:12 [2]
Тема
0:25:41 [6]
Тема
0:25:37 [6]
Тема
0:00:35 [0]
Тема
0:05:51 [0]
Downloading file
0:18:44 [6]
Тема
0:25:53 [4]
Начална страница
0:05:58 [0]
Тема
0:21:48 [5]
Потребителски профил
0:25:41 [7]
Тема
0:03:25 [0]
Downloading file
0:05:53 [3]
Тема
0:25:48 [5]
Тема
0:25:43 [11]
Тема
0:13:16 [0]
Тема
0:14:54 [0]
Потребителски профил
0:12:46 [0]
Browsing user sessions
0:01:46 [1]
Начална страница
0:13:49 [0]
Мнения на потребител
0:25:32 [5]
Тема
0:07:26 [0]
Тема
0:02:10 [0]
Галерия
0:21:25 [7]
Downloading file
0:25:29 [9]
Тема
0:10:32 [0]
Потребителски профил
0:08:13 [0]
Тема
0:08:08 [0]
Тема
0:24:47 [4]
Тема
0:05:55 [0]
Тема
0:17:35 [5]
Тема
0:22:01 [2]
Тема
0:25:14 [7]
Тема
0:21:22 [6]
Начална страница
0:10:04 [0]
Начална страница
0:05:39 [2]
Тема
0:17:48 [3]
Тема
0:17:18 [6]
Тема
0:21:28 [3]
Тема
0:15:04 [3]
Тема
0:13:09 [0]
Тема
0:20:39 [6]
Тема
0:03:27 [0]
Тема
0:06:00 [0]
Тема
0:02:57 [0]
Тема
0:08:49 [1]
Тема
0:11:32 [0]
Статии
0:24:31 [6]
Тема
0:00:09 [0]
Downloading file
0:24:20 [2]
Тема
0:24:07 [5]
Тема
0:11:46 [0]
Галерия
0:13:43 [0]
Тема
0:25:27 [4]
Тема
0:10:47 [0]
Тема
0:10:45 [0]
Тема
0:20:07 [10]
Тема
0:18:53 [2]
Тема
0:21:30 [6]
Тема
0:23:57 [7]
Тема
0:03:32 [0]
Снимка
0:08:43 [0]
Downloading file
0:13:09 [0]
Тема
0:02:15 [0]
Тема
0:24:28 [9]
Тема
0:14:52 [0]
Тема
0:10:19 [0]
Мнения на потребител
0:10:04 [0]
Downloading file
0:03:37 [0]
Потребителски профил
0:25:42 [12]
Тема
0:07:30 [0]
Тема
0:03:15 [0]
Тема
0:12:51 [0]
Форум
0:22:30 [8]
Тема
0:24:17 [5]
Тема
0:24:27 [4]
Тема
0:01:44 [0]
Тема
0:25:34 [7]
Снимка
0:03:22 [0]
Тема
0:25:44 [8]
Начална страница
0:11:16 [0]
Browsing user sessions
0:05:56 [0]
Тема
0:02:07 [1]
Начална страница
0:00:47 [0]
Тема
0:11:33 [0]
Тема
0:23:07 [3]
Мнения на потребител
0:05:57 [0]
Видове
0:13:09 [0]
Тема
0:12:23 [0]
Снимка
0:12:50 [5]
Тема
0:25:53 [8]
Тема
0:04:14 [0]
Чат
0:04:51 [0]
Тема
0:24:24 [2]
Тема
0:04:08 [0]
Мнения на потребител
0:07:23 [1]
Потребителски профил
0:24:10 [2]
Тема
0:08:02 [0]
Теми на потребител
0:10:08 [0]
Чат
0:02:17 [0]
Снимка
0:25:51 [12]
Тема
0:25:49 [4]
Тема
0:03:39 [0]
Тема
0:25:29 [10]
Downloading file
0:22:44 [5]
Тема
0:25:51 [5]
Тема
0:12:02 [0]
Тема
0:09:46 [0]
Тема
0:08:24 [0]
Начална страница
0:14:32 [0]
Коментари на потребител
0:25:49 [3]
Тема
0:10:12 [0]
Чат
0:03:28 [0]
Тема
0:08:25 [0]
Тема
0:18:44 [2]
Тема
0:22:44 [5]
Начална страница
0:13:03 [0]
Тема
0:25:28 [4]
Тема
0:25:35 [7]
Тема
0:08:04 [2]
Начална страница
0:15:07 [2]
Тема
0:08:45 [0]
Downloading file
0:21:48 [1]
Downloading file
0:10:33 [0]
Downloading file
0:02:58 [0]
Тема
0:08:47 [0]
Тема
0:03:04 [0]
Тема
0:13:00 [2]
Тема
0:25:28 [8]
Форум
0:02:52 [0]
Тема
0:03:10 [3]
Тема
0:10:20 [0]
Тема
0:25:34 [7]
Тема
0:03:13 [0]
Тема
0:10:38 [0]
Тема
0:07:31 [0]
Снимка
0:10:00 [0]
Тема
0:23:29 [6]
Тема
0:25:45 [5]
Тема
0:00:10 [0]
Browsing user sessions
0:04:47 [0]
Галерия
0:12:36 [0]
Тема
0:22:53 [6]
Тема
0:09:44 [0]
Downloading file
0:24:20 [5]
Тема
0:09:47 [0]
Начална страница
0:23:21 [3]
Тема
0:19:04 [3]
Тема
0:25:41 [11]
Тема
0:25:42 [7]
Тема
0:19:43 [5]
Тема
0:05:55 [0]
Тема
0:23:30 [7]
Тема
0:24:18 [5]
Тема
0:02:19 [0]
Тема
0:05:53 [0]
Тема
0:24:26 [4]
Тема
0:21:44 [4]
Тема
0:08:06 [0]
Тема
0:18:20 [5]
Начална страница
0:03:00 [0]
Downloading file
0:12:36 [2]
Тема
0:25:31 [4]
Тема
0:21:26 [4]
Начална страница
0:04:40 [0]
Тема
0:25:45 [9]
Тема
0:21:52 [5]
Тема
0:25:29 [9]
Тема
0:05:53 [0]
Тема
0:02:31 [1]
Тема
0:13:59 [0]
Тема
0:13:52 [5]
Тема
0:05:53 [0]
Тема
0:24:17 [6]
Тема
0:25:38 [6]
Тема
0:19:01 [6]
Тема
0:22:54 [7]
Тема
0:02:40 [0]
Тема
0:25:37 [6]
Тема
0:03:16 [1]
Тема
0:12:47 [0]
Видове
0:01:39 [0]
Downloading file
0:03:37 [0]
Тема
0:04:29 [0]
Тема
0:06:39 [5]
Тема
0:13:04 [0]
Тема
0:25:48 [7]
Тема
0:09:44 [0]
Тема
0:20:28 [5]
Тема
0:07:38 [0]
Downloading file
0:01:55 [0]
Тема
0:10:14 [1]
Тема
0:21:33 [5]
Тема
0:14:06 [0]
Тема
0:08:25 [0]
Тема
0:10:28 [1]
Тема
0:07:39 [0]
Тема
0:22:49 [3]
Тема
0:20:40 [4]
Тема
0:25:46 [6]
Тема
0:07:32 [0]
Тема
0:14:46 [0]
Тема
0:02:18 [0]
Тема
0:21:46 [8]
Downloading file
0:14:58 [3]
Тема
0:03:45 [0]
Тема
0:12:46 [0]
Галерия
0:10:38 [1]
Начална страница
0:12:15 [0]
Browsing user sessions
0:13:49 [0]
Тема
0:04:38 [1]
Тема
0:09:53 [0]
Галерия
0:11:22 [0]
Тема
0:25:44 [5]
Тема
0:05:58 [1]
Тема
0:00:38 [0]
Тема
0:09:10 [0]
Тема
0:06:19 [0]
Потребителски профил
0:24:26 [5]
Тема
0:25:41 [8]
Тема
0:02:09 [0]
Тема
0:25:49 [5]
Downloading file
0:25:30 [5]
Начална страница
0:25:25 [4]
Тема
0:13:54 [0]
Downloading file
0:07:43 [0]
Тема
0:21:31 [5]
Тема
0:23:58 [4]
Downloading file
0:15:08 [6]
Тема
0:10:37 [0]
Browsing user sessions
0:18:57 [4]
Тема
0:20:11 [5]
Мнения на потребител
0:11:32 [0]
Downloading file
0:00:19 [0]
Тема
0:05:54 [0]
Тема
0:25:31 [5]
Тема
0:01:08 [0]
Тема
0:10:10 [0]
Тема
0:03:01 [0]
Начална страница
0:25:32 [6]
Тема
0:22:50 [5]
Тема
0:14:07 [0]
Тема
0:01:11 [0]
Тема
0:13:05 [0]
Downloading file
0:17:42 [3]
Тема
0:25:48 [3]
Тема
0:04:35 [0]
Тема
0:25:29 [5]
Коментари на потребител
0:03:37 [0]
Тема
0:23:10 [7]
Тема
0:04:16 [0]
Тема
0:03:04 [0]
Мнения на потребител
0:20:04 [1]
Browsing user sessions
0:06:54 [0]
Тема
0:25:46 [8]
Тема
0:01:57 [0]
Тема
0:24:04 [9]
Тема
0:21:30 [4]
Тема
0:11:23 [0]
Тема
0:23:58 [1]
Downloading file
0:13:09 [0]
Тема
0:24:17 [4]
Тема
0:13:11 [0]
Чат
0:03:18 [0]
Коментари на потребител
0:25:33 [5]
Начална страница
0:09:31 [3]
Тема
0:03:33 [0]
Чат
0:28:16 [2]
Тема
0:22:45 [3]
Снимка
0:08:06 [0]
Тема
0:03:12 [0]
Тема
0:12:16 [0]
Новина
0:03:45 [0]
Тема
0:23:02 [1]
Потребителски профил
0:25:38 [4]
Тема
0:01:52 [0]
Тема
0:00:30 [0]
Снимка
0:24:21 [6]
Тема
0:07:33 [0]
Downloading file
0:21:27 [2]
Тема
0:21:40 [9]
Тема
0:16:23 [4]
Тема
0:05:49 [0]
Downloading file
0:01:11 [0]
Потребителски профил
0:10:34 [1]
Начална страница
0:20:14 [5]
Тема
0:03:29 [0]
Тема
0:08:57 [0]
Downloading file
0:08:20 [0]
Тема
0:24:21 [6]
Мнения на потребител
0:21:36 [1]
Тема
0:03:13 [0]
Тема
0:25:40 [5]
Чат
0:03:31 [0]
Тема
0:23:46 [8]
Тема
0:11:40 [0]
Тема
0:24:05 [2]
Тема
0:24:10 [8]
Тема
0:08:11 [0]
Тема
0:12:27 [0]
Downloading file
0:21:27 [3]
Тема
0:05:35 [0]
Тема
0:05:21 [0]
Тема
0:05:33 [0]
Тема
0:22:55 [5]
Тема
0:02:56 [0]
Потребителски профил
0:26:47 [3]
Тема
0:19:02 [3]
Тема
0:11:44 [1]
Тема
0:23:14 [6]
Тема
0:25:27 [6]
Тема
0:00:58 [0]
Тема
0:18:35 [3]
Тема
0:25:35 [10]
Тема
0:02:07 [0]
Тема
0:24:16 [8]
Тема
0:24:26 [3]
Тема
0:25:35 [6]
Тема
0:24:05 [8]
Тема
0:11:11 [0]
Тема
0:15:50 [1]
Тема
0:01:11 [0]
Потребителски профил
0:03:47 [2]
Тема
0:13:31 [1]
Теми на потребител
0:25:49 [7]
Тема
0:23:15 [3]
Тема
0:03:22 [0]
Тема
0:11:11 [0]
Browsing user sessions
0:02:38 [0]
Потребителски профил
0:03:17 [0]
Тема
0:10:43 [0]
Тема
0:32:10 [4]
Тема
0:05:53 [0]
Тема
0:22:50 [9]
Тема
0:25:31 [6]
Мнения на потребител
0:22:55 [6]
Тема
0:25:28 [8]
Тема
0:25:33 [4]
Коментари на потребител
0:07:37 [0]
Чат
0:12:15 [0]
Тема
0:14:55 [0]
Тема
0:00:11 [0]
Тема
0:08:08 [0]
Тема
0:16:29 [1]
Тема
0:10:44 [0]
Тема
0:25:30 [4]
Тема
0:23:07 [5]
Тема
0:13:53 [0]
Downloading file
0:24:08 [3]
Тема
0:24:20 [8]
Тема
0:02:16 [0]
Downloading file
0:15:02 [4]
Тема
0:03:18 [0]
Мнения на потребител
0:10:09 [4]
Добави Нова Тема
0:02:11 [0]
Тема
0:23:01 [5]
Начална страница
0:08:45 [2]
Тема
0:03:09 [0]
Видове
0:02:47 [0]
Чат
0:08:57 [0]
Тема
0:09:53 [0]
Browsing user sessions
0:22:50 [9]
Тема
0:25:49 [7]
Тема
0:13:16 [0]
Тема
0:03:32 [0]
Снимка
0:03:03 [5]
Снимка
0:03:44 [0]
Тема
0:13:06 [0]
Browsing user sessions
0:25:47 [3]
Галерия
0:01:37 [0]
Начална страница
0:10:40 [1]
Начална страница
0:02:27 [0]
Тема
0:05:00 [0]
Тема
0:20:04 [8]
Форум
0:10:16 [1]
Тема
0:23:04 [9]
Коментари на потребител
0:07:44 [0]
Тема
0:08:33 [0]
Тема
0:23:10 [6]
Тема
0:24:13 [3]
Тема
0:05:31 [0]
Тема
0:18:57 [7]
Тема
0:01:45 [0]
Downloading file
0:14:47 [0]
Коментари на потребител
0:05:19 [0]
Потребителски профил
0:25:42 [4]
Тема
0:25:43 [6]
Тема
0:12:43 [0]
Тема
0:25:44 [4]
Downloading file
0:20:03 [5]
Тема
0:01:49 [0]
Тема
0:20:56 [3]
Начална страница
0:13:03 [0]
Тема
0:06:11 [1]
Тема
0:25:34 [10]
Тема
0:23:00 [7]
Тема
0:13:32 [0]
Тема
0:16:04 [3]
Тема
0:08:36 [0]
Видове
0:10:20 [0]
Чат
0:00:36 [0]
Downloading file
0:21:36 [1]
Потребителски профил
0:25:41 [6]
Тема
0:02:59 [0]
Тема
0:15:12 [1]
Коментари на потребител
0:04:40 [0]
Тема
0:11:25 [0]
Тема
0:13:00 [0]
Downloading file
0:21:44 [5]
Downloading file
0:03:13 [0]
Тема
0:24:01 [8]
Тема
0:00:39 [0]
Downloading file
0:09:03 [0]
Новина
0:10:17 [0]
Чат
0:14:12 [0]
Тема
0:24:15 [7]
Тема
0:22:51 [3]
Тема
0:24:31 [5]
Тема
0:06:26 [0]
Тема
0:02:52 [0]
Тема
0:10:19 [0]
Тема
0:25:46 [10]
Галерия
0:03:31 [0]
Коментари на потребител
0:11:32 [0]
Тема
0:08:34 [11]
Downloading file
0:20:06 [4]
Тема
0:07:56 [0]
Тема
0:10:27 [1]
Тема
0:14:47 [0]
Видове
0:04:36 [0]
Тема
0:01:56 [0]
Тема
0:01:52 [1]
Тема
0:17:16 [6]
Тема
0:18:37 [7]
Тема
0:25:32 [11]
Тема
0:04:25 [0]
Тема
0:25:45 [6]
Тема
0:00:30 [0]
Коментари на потребител
0:20:13 [4]
Тема
0:09:52 [0]
Тема
0:22:58 [10]
Downloading file
0:06:40 [0]
Тема
0:12:30 [4]
Мнения на потребител
0:00:43 [0]
Потребителски профил
0:03:20 [1]
Downloading file
0:05:49 [2]
Тема
0:12:55 [2]
Тема
0:13:36 [0]
Downloading file
0:20:34 [1]
Тема
0:07:41 [2]
Тема
0:14:45 [0]
Начална страница
0:19:48 [5]
Тема
0:20:14 [3]
Начална страница
0:10:20 [1]
Тема
0:17:25 [1]
Тема
0:24:34 [6]
Тема
0:03:18 [0]
Тема
0:25:31 [11]
Тема
0:07:57 [0]
Тема
0:26:23 [6]
Тема
0:00:48 [0]
Тема
0:02:16 [0]
Теми на потребител
0:25:50 [8]
Тема
0:24:28 [5]
Тема
0:13:55 [0]
Тема
0:13:12 [0]
Downloading file
0:18:55 [5]
Тема
0:12:12 [1]
Тема
0:11:16 [0]
Тема
0:03:11 [0]
Downloading file
0:03:19 [0]
Галерия
0:25:49 [7]
Тема
0:24:25 [10]
Тема
0:05:44 [0]
Тема
0:25:33 [10]
Мнения на потребител
0:20:30 [8]
Галерия
0:24:15 [7]
Тема
0:07:24 [0]
Галерия
0:05:37 [0]
Галерия
0:06:05 [1]
Downloading file
0:18:21 [3]
Тема
0:27:27 [8]
Тема
0:24:21 [8]
Снимка
0:26:35 [5]
Тема
0:02:16 [0]
Тема
0:00:32 [0]
Чат
0:11:27 [0]
Тема
0:01:25 [0]
Browsing user sessions
0:21:17 [5]
Тема
0:18:45 [3]
Мнения на потребител
0:11:56 [0]
Тема
0:18:41 [5]
Тема
0:02:21 [0]
Снимка
0:13:43 [1]
Начална страница
0:23:05 [3]
Тема
0:11:48 [3]
Снимка
0:25:26 [8]
Тема
0:13:07 [0]
Тема
0:25:43 [5]
Тема
0:22:45 [1]
Тема
0:02:51 [0]
Тема
0:01:48 [0]
Тема
0:13:23 [0]
Downloading file
0:08:09 [0]
Тема
0:18:51 [4]
Тема
0:21:51 [11]
Тема
0:14:52 [0]
Галерия
0:09:45 [0]
Тема
0:00:50 [0]
Начална страница
0:03:15 [0]
Downloading file
0:15:22 [8]
Тема
0:02:56 [0]
Тема
0:05:54 [0]
Тема
0:24:29 [8]
Тема
0:04:17 [0]
Галерия
0:02:52 [1]
Начална страница
0:21:46 [4]
Галерия
0:01:46 [0]
Browsing user sessions
0:19:11 [7]
Тема
0:18:28 [1]
Downloading file
0:22:49 [8]
Тема
0:22:45 [4]
Тема
0:02:40 [0]
Тема
0:03:56 [8]
Тема
0:10:22 [0]
Снимка
0:00:41 [0]
Тема
0:21:39 [5]
Тема
0:01:00 [0]
Тема
0:09:14 [0]
Browsing user sessions
0:25:48 [8]
Тема
0:14:41 [0]
Browsing user sessions
0:00:50 [0]
Тема
0:01:49 [0]
Тема
0:12:28 [0]
Browsing user sessions
0:17:48 [1]
Снимка
0:11:01 [0]
Тема
0:08:47 [0]
Тема
0:25:49 [7]
Тема
0:12:41 [0]
Потребителски профил
0:03:31 [0]
Коментари на потребител
0:13:29 [1]
Тема
0:08:11 [0]
Тема
0:49:49 [13]
Мнения на потребител
0:08:59 [0]
Тема
0:03:33 [1]
Тема
0:12:40 [0]
Тема
0:25:46 [4]
Downloading file
0:25:26 [6]
Мнения на потребител
0:21:24 [6]
Тема
0:25:43 [6]
Тема
0:04:19 [0]
Тема
0:24:30 [7]
Тема
0:25:44 [8]
Тема
0:06:18 [0]
Тема
0:07:41 [0]
Тема
0:11:20 [1]
Начална страница
0:04:29 [0]
Чат
0:29:47 [3]
Тема
0:14:09 [0]
Тема
0:23:29 [5]
Тема
0:01:14 [0]
Тема
0:11:20 [0]
Тема
0:23:08 [6]
Тема
0:08:57 [0]
Тема
0:22:44 [4]
Тема
0:10:50 [0]
Тема
0:12:13 [0]
Тема
0:22:04 [8]
Тема
0:25:52 [5]
Тема
0:24:29 [9]
Тема
0:04:09 [0]
Тема
0:18:51 [11]
Тема
0:14:18 [0]
Тема
0:11:02 [0]
Потребителски профил
0:25:46 [7]
Тема
0:25:39 [7]
Тема
0:22:52 [3]
Тема
0:22:53 [7]
Тема
0:25:35 [8]
Тема
0:00:55 [0]
Downloading file
0:25:28 [9]
Тема
0:25:47 [6]
Мнения на потребител
0:07:02 [1]
Тема
0:07:35 [0]
Тема
0:12:02 [2]
Тема
0:06:04 [0]
Тема
0:16:59 [1]
Тема
0:17:16 [4]
Тема
0:12:44 [0]
Тема
0:04:07 [0]
Тема
0:20:58 [6]
Тема
0:03:59 [0]
Тема
0:23:27 [1]
Тема
0:06:57 [0]
Теми на потребител
0:25:53 [1]
Тема
0:03:03 [0]
Downloading file
0:16:45 [5]
Тема
0:24:31 [3]
Начална страница
0:20:59 [1]
Начална страница
0:05:05 [0]
Тема
0:19:24 [6]
Тема
0:13:02 [0]
Форум
0:10:44 [0]
Тема
0:00:04 [0]
Downloading file
0:25:37 [8]
Тема
0:25:29 [6]
Downloading file
0:17:47 [5]
Тема
0:16:41 [1]
Тема
0:24:05 [5]
Начална страница
0:08:50 [0]
Downloading file
0:06:24 [1]
Тема
0:00:29 [1]
Тема
0:25:52 [10]
Коментари на потребител
0:19:35 [3]
Тема
0:04:53 [0]
Тема
0:05:46 [3]
Downloading file
0:24:29 [5]
Тема
0:09:32 [0]
Downloading file
0:09:38 [1]
Тема
0:22:44 [4]
Тема
0:23:50 [4]
Тема
0:22:57 [5]
Тема
0:32:36 [7]
Тема
0:10:29 [1]
Потребителски профил
0:10:05 [1]
Потребителски профил
0:04:47 [0]
Галерия
0:09:48 [4]
Тема
0:24:21 [5]
Тема
0:04:50 [0]
Тема
0:10:33 [0]
Видове
0:14:59 [9]
Тема
0:24:31 [7]
Тема
0:21:53 [6]
Тема
0:17:10 [4]
Тема
0:20:04 [6]
Мнения на потребител
0:31:29 [4]
Тема
0:20:09 [5]
Начална страница
0:07:52 [0]
Тема
0:24:09 [5]
Начална страница
0:25:45 [4]
Тема
0:22:25 [5]
Тема
0:23:09 [1]
Тема
0:25:30 [6]
Downloading file
0:00:51 [0]
Downloading file
0:00:23 [0]
Тема
0:09:51 [0]
Тема
0:08:01 [0]
Тема
0:02:16 [0]
Тема
0:00:35 [0]
Downloading file
0:22:51 [5]
Тема
0:12:20 [1]
Начална страница
0:06:14 [1]
Тема
0:24:28 [6]
Тема
0:06:14 [1]
Мнения на потребител
0:24:07 [3]
Тема
0:09:44 [0]
Тема
0:23:00 [7]
Тема
0:00:11 [0]
Снимка
0:10:00 [0]
Тема
0:11:48 [0]
Тема
0:09:01 [0]
Чат
0:04:53 [0]
Тема
0:21:38 [5]
Тема
0:10:52 [0]
Тема
0:20:05 [7]
Тема
0:03:22 [0]
Browsing user sessions
0:16:42 [3]
Тема
0:03:52 [0]
Тема
0:03:17 [0]
Тема
0:03:50 [0]
Downloading file
0:24:31 [8]
Начална страница
0:23:05 [7]
Тема
0:03:47 [0]
Галерия
0:11:05 [0]
Тема
0:07:57 [0]
Потребителски профил
0:16:06 [3]
Тема
0:23:08 [8]
Тема
0:06:42 [0]
Тема
0:10:37 [0]
Тема
0:25:24 [7]
Тема
0:12:29 [0]
Тема
0:13:46 [0]
Тема
0:04:47 [0]
Тема
0:24:08 [4]
Тема
0:04:10 [0]
Мнения на потребител
0:20:12 [7]
Тема
0:05:34 [0]
Тема
0:30:13 [9]
Тема
0:21:21 [7]
Тема
0:01:58 [0]
Тема
0:25:42 [6]
Тема
0:13:58 [6]
Тема
0:02:12 [0]
Видове
0:08:28 [0]
Тема
0:04:07 [0]
Тема
0:14:44 [0]
Тема
0:23:35 [8]
Тема
0:25:28 [7]
Начална страница
0:13:43 [4]
Тема
0:01:28 [0]
Мнения на потребител
0:05:50 [0]
Тема
0:06:21 [0]
Тема
0:08:51 [0]
Downloading file
0:09:44 [3]
Тема
0:18:48 [3]
Тема
0:09:01 [3]
Тема
0:25:24 [7]
Мнения на потребител
0:08:10 [0]
Тема
0:25:51 [8]
Тема
0:25:28 [3]
Потребителски профил
0:12:57 [0]
Тема
0:25:33 [6]
Тема
0:25:52 [8]
Тема
0:15:44 [2]
Коментари на потребител
0:23:30 [5]
Начална страница
0:04:23 [0]
Теми на потребител
0:05:32 [0]
Тема
0:25:52 [8]
Тема
0:01:49 [0]
Browsing user sessions
0:10:36 [0]
Тема
0:25:46 [6]
Новина
0:08:29 [0]
Видове
0:00:46 [0]
Тема
0:04:14 [0]
Тема
0:07:48 [0]
Тема
0:25:26 [8]
Тема
0:19:57 [8]
Downloading file
0:08:56 [0]
Тема
0:14:54 [0]
Тема
0:02:20 [0]
Коментари на потребител
0:22:47 [6]
Мнения на потребител
0:14:22 [0]
Тема
0:27:14 [4]
Тема
0:20:15 [7]
Тема
0:03:29 [0]
Галерия
0:24:00 [3]
Начална страница
0:03:37 [0]
Тема
0:09:48 [0]
Downloading file
0:03:03 [0]
Downloading file
0:18:04 [9]
Тема
0:12:21 [1]
Тема
0:15:31 [4]
Тема
0:25:50 [4]
Тема
0:21:28 [1]
Потребителски профил
0:12:29 [0]
Потребителски профил
0:09:15 [0]
Тема
0:00:57 [0]
Тема
0:20:16 [3]
Тема
0:00:27 [0]
Тема
0:11:02 [0]
Browsing user sessions
0:20:20 [7]
Теми на потребител
0:14:55 [1]
Тема
0:11:28 [0]
Видове
0:03:34 [0]
Форум
0:25:36 [5]
Downloading file
0:08:35 [0]
Downloading file
0:00:01 [0]
Тема
0:11:45 [0]
Downloading file
0:13:10 [1]
Начална страница
0:05:00 [0]
Тема
0:02:38 [0]
Мнения на потребител
0:24:34 [5]
Тема
0:15:48 [1]
Тема
0:11:50 [0]
Чат
0:13:14 [1]
Browsing user sessions
0:02:11 [0]
Тема
0:00:55 [1]
Тема
0:25:17 [1]
Тема
0:21:34 [8]
Downloading file
0:04:47 [0]
Тема
0:13:19 [0]
Галерия
0:24:31 [6]
Тема
0:00:59 [0]
Тема
0:25:38 [4]
Тема
0:06:27 [0]
Тема
0:25:31 [5]
Потребителски профил
0:02:38 [0]
Тема
0:02:09 [0]
Browsing user sessions
0:00:27 [0]
Downloading file
0:14:44 [0]
Чат
0:03:31 [0]
Тема
0:12:08 [0]
Тема
0:12:57 [0]
Мнения на потребител
0:15:35 [2]
Начална страница
0:04:48 [0]
Коментари на потребител
0:25:43 [6]
Тема
0:25:48 [5]
Тема
0:16:01 [2]
Тема
0:11:04 [0]
Тема
0:25:51 [9]
Downloading file
0:02:56 [0]
Потребителски профил
0:14:45 [4]
Тема
0:19:58 [6]
Тема
0:14:39 [1]
Тема
0:11:29 [0]
Downloading file
0:12:04 [0]
Browsing user sessions
0:24:14 [11]
Снимка
0:11:50 [0]
Потребителски профил
0:25:32 [5]
Тема
0:21:25 [7]
Тема
0:24:01 [9]
Тема
0:02:44 [0]
Тема
0:11:21 [0]
Downloading file
0:22:57 [4]
Downloading file
0:12:22 [0]
Чат
0:25:40 [4]
Downloading file
0:05:56 [0]
Тема
0:13:12 [0]
Тема
0:23:04 [11]
Тема
0:23:07 [9]
Тема
0:12:55 [0]
Тема
0:11:05 [0]
Тема
0:01:23 [0]
Начална страница
0:12:53 [0]
Downloading file
0:13:29 [3]
Тема
0:23:05 [8]
Тема
0:14:18 [7]
Тема
0:25:46 [8]
Тема
0:10:02 [0]
Потребителски профил
0:14:46 [0]
Downloading file
0:21:25 [2]
Тема
0:25:46 [8]
Тема
0:00:15 [0]
Тема
0:20:05 [3]
Тема
0:20:35 [3]
Потребителски профил
0:07:58 [0]
Чат
0:14:25 [0]
Коментари на потребител
0:09:53 [0]
Снимка
0:25:38 [10]
Тема
0:13:08 [0]
Browsing user sessions
0:08:12 [0]
Тема
0:22:48 [2]
Тема
0:05:31 [0]
Коментари на потребител
0:25:25 [7]
Тема
0:08:18 [0]
Тема
0:23:11 [4]
Тема
0:01:03 [0]
Видове
0:06:01 [0]
Снимка
0:00:35 [0]
Тема
0:14:43 [4]
Тема
0:00:57 [0]
Тема
0:21:39 [7]
Downloading file
0:19:47 [7]
Тема
0:25:49 [10]
Тема
0:01:06 [1]
Начална страница
0:22:13 [3]
Downloading file
0:02:45 [0]
Тема
0:01:42 [0]
Downloading file
0:09:56 [0]
Потребителски профил
0:08:35 [0]
Тема
0:14:49 [0]
Тема
0:07:45 [0]
Тема
0:16:16 [1]
Начална страница
0:12:03 [2]
Тема
0:13:21 [0]
Downloading file
0:12:30 [0]
Тема
0:12:25 [0]
Тема
0:34:44 [5]
Тема
0:08:55 [0]
Мнения на потребител
0:25:37 [7]
Тема
0:23:09 [5]
Тема
0:31:04 [3]
Тема
0:09:33 [0]
Тема
0:06:56 [0]
Downloading file
0:14:47 [0]
Тема
1:11:22 [10]
Тема
0:03:12 [0]
Тема
0:14:00 [0]
Тема
0:01:54 [0]
Тема
0:09:07 [0]
Тема
0:05:56 [0]
Тема
0:25:27 [7]
Тема
0:23:07 [5]
Тема
0:13:17 [0]
Тема
0:01:50 [0]
Тема
0:25:25 [5]
Тема
0:24:19 [6]
Тема
0:25:49 [5]
Тема
0:12:37 [1]
Тема
0:13:34 [3]
Downloading file
0:14:09 [0]
Тема
0:05:45 [0]
Downloading file
0:00:01 [0]
Тема
0:02:53 [1]
Тема
0:17:23 [4]
Тема
0:04:04 [0]
Downloading file
0:18:18 [1]
Тема
0:07:06 [0]
Потребителски профил
0:14:04 [0]
Тема
0:25:39 [5]
Downloading file
0:13:02 [0]
Тема
0:25:25 [3]
Тема
0:25:39 [5]
Коментари на потребител
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов Екипировка
Какъв харпун и плавници да си взема
Стр. 1 от 2 1 2 Следващ
1
Здравейте, отскоро съм се запалил по подводния риболов и искам да си купя харпун и плавници, четох в разни сайтове и съм се спрял на rob Allen Tuna railgun, отворен съм за всякакви предложение кое е по-добро и качествено, плавници още не съм избрал на коя марка да са, предимно ще се лови в Гърция и имам бюджет от около 1000 лева.
2
Здравей, Алекс! Харпунът, който си избрал е добъро и хубаво оръжие, който и да избереш ще става за риболов. Както казват опитните няма универсален харпун а харпун за определени видови риба. Щом си още в началото на хобито първо пиши от къде си и помоли накой колега на близо да те ориентира в изборите. За Гърция нямам почти никакъв опит и 90% от времето там съм с 90 ка. Останалото 75 ца. Късият ми е за октоподи и дупки а 90 за всичко останало. За моят опит в подводният риболов за Гърция са ми били достатъчни. Една 90 или 100 ца ще са ти достатъчни в началото. Плавниците да са дълги харпунджийски. Погледни и тук в сайта има. Неопрен за Гърция не по дебел от 5мм. дори за в момента 3мм или къс сърфиски. Общо взето 1000 лв може и да ти стигнат да се оборудваш, но може и само за харпун или плавници да не ти стигнат. Аз не разбирам от подводен риболов и има хора с много богат опит. Последно време рядко пишат тук. Не се сърди, че не отговарят има много подобни теми във форума. Съветвам те да намериш колега, който да те насочи в началото след време сам ще разбереш какво ти трябва за твоя начин на практикуване на хобито. Позрави и много щастливи моменти в голямото синьо.
3
@boysa: Аз мисля дали да не си взема 110-120 см и гледам, че слагат задния ластик на мястото на първият и така стрелят в дупки, защото за момента ще си взема един харпун. От София съм и ако има някой колега, мога да се видя с него, да ми обясни кое какво е , защото и т.н. Виждам че хората във форума не са много активни вече . Благодаря .
4
@Алекс: В София също има доста колеги. Те най точно ще могат да те ориентират какво да си вземеш, за другото море аз нямам опит. Потърси в сайта контакти или пиши на други места и групи все ще се намири кой да те упъти
5
Здравей. Плавниците се избират ,като обръщаш внимание на удобството на пантофа. Пантофа ще се обува на босо или с чорап, а от там и мм на чорапа. На първо време ,ще ти свършат работа полипропиленовите ,тоест пластмасовите по народно му. Харпун. Въжен жълъд ,акулски перки на стрелата. Може без макара с метален спусък и палец на който се навива линията ,тоест въженцето. Ще се опитам да ти пратя само снимки без линкове.Потърси си ги сам. Пипни оръжията пробвай да ги стъкмиш няколко пъти без да ги зареждаш на сухо и ще си избереш удобният за теб самият. Хвани ръкохватката на харпуна, с ръкавица без ръкавица .виж дали ти е удобна.На Патоса съм пратил с един ластик но има и с два ластика. С два ластика по лесно се зарежда от един дебел ластик. Лично на мен изборът ти за харпун не ми допада.
6

ares1-anatomic-700x700.jpg
(31 Kb) 491 свалено

ares3-150x150.jpg
(7 Kb) 502 свалено

saragosevo1-700x700.jpg
(19 Kb) 506 свалено

saragosevo2-700x700.jpg
(29 Kb) 476 свалено

nem-pro-green-700x700.jpg
(23 Kb) 483 свалено

nem-pro-green3-700x700.jpg
(33 Kb) 497 свалено
7

salvimar-metal (1)-700x700.jpg
(28 Kb) 484 свалено

Salvimar metal Mech-700x700.jpg
(51 Kb) 500 свалено

mvd-predator-zeso-open (2).jpg
(48 Kb) 494 свалено

mvd-predator-zeso-open (1).jpg
(49 Kb) 499 свалено

mvd-predator-zeso-open.jpg
(20 Kb) 501 свалено
8
@FMJ: Разгледах и други варианти на харпуни: SALVIMAR HERO NIGHTMARE , PATHOS SARAGOS EVO PRO , MEANDROS B28 ,PATHOS LASER EVO PRO , MARES VIPER PRO DS и се чудя кой от тях е добър вариант.
9
@Алекс: Ако имаш възможност ги пипни и си поиграй с тях . Никой освен теб няма да знае колко са удобни или неудобни обувките ти. Тези ,които харесвам са Херо на Салвимар,Ареса го има и е перфектен за мен.Имам и Снайпера на Патос ,но ненавиждах пина за линията и успях да си намеря дръжка с палец.Сега е перфектен.Сарагоса е с един ластик ,ако не се лъжа.Вземай с двойната глава на патоса за два ластика.така няма да си ограничен след време.Меандроса нямам поглед над този харпун.От Салвимара мисля , че само Херо има възможност за ергономична дръжка и за двете ръце.Тоест ако си левичар и искаш по удобен хват . Ареса е чудесен но там нямаш избор ако си левичар.Мареса по снимка виждам , че му е сменен тригера,тоест спусъка.но като цяло е същия с първа версия.Също нямам поглед над него. Оръжието трябва да ти е удобно за стъкмяване защото си във вода , вълни и тн. Също така трябва да ти радва окото Ако си с дълги ръце разбирам защо искаш 110-120 см в противен случай ти трябва добра техника при зареждане.
10
@FMJ: Днес съм планувал да отида да видя салвимар и патос и ще видя кой ще ми е най удобен. Има ли разлика в силата на изстрела при различните дължини, на ластичния харпун? Имам приятел който само ми говори да си взема пневматичен , колко по-добър бил и мощен от ластичния и че с ластичния, не може да уцелиш риба на 2-3 метра, има ли нещо такова
11
@Алекс: " с ластичния, не може да уцелиш риба на 2-3 метра" С къс ластичен харпун от сорта на 50-60 см. ще е проблем . Ето ти видео по мишена на 5 метра. [link]
12
@FMJ: ориентирал съм се към салвимар арес 95 с 2х14 и 6.5 мм стрела или салвимар предатор вуото 100 и се чудя кой от двата да е, единият е пневматик, а другия ластик, според теб с тази дължина 95 см, на 3-4-5 метра ще има ли сила ластика да убие риба. По разкази на приятел с въпростния предатор вуото 100, убива риба на 6-7 метра без проблем, което май е много във водата и следващия момент е, кое е по лесно за зареждане, но това ще разбера другата седмица като отида да ги пробвам във водата.
13
@Алекс: Салвимар Арес , категорично. Първо потапяне и първи изстрел и то успешен. Изключителен харпун. Напушва ме на смях тези 3-5 метра. С колко метра в секунда трябва да лети стрелата за да изненадаш 30см риба на 5 метра? Пневматичният харпун е по високотехнологичен от ластичният ,от там е по проблемен и си иска обслужването да е на ниво. Зареждането на пневматичният харпун е по опасно за зареждащият от ластичният. Пневматичният има предимство само в студена вода и къса дължина . Руснаците ловят риба и през зимата в блатата си ,а там късият харпун е за предпочитане ,а ластиците не работят на студ. аз ловя в Черно море и не виждам риба която да не мога да пробия с харпуна си. Според теб тези риби живи ли са обработени с ластичният харпун? Що се отнася за легендарните 6-7 метра не мога да твърдя такова нещо ,защото в Черно море понякога не виждам краят си на харпуна на 75 см Патос .,камо ли риба да целя на 7 метра. Тези риби са взети с Арес95 кошмара и Патос Снайпер 75см.
14
За много начинаещ 1000 лв дадени, няма да имат възвращаемост. Все едно да даваш на нов моторист 1200 сс.
Зависи къде ще ходиш, Егейско или Черно. За първото и първи харпун 90 или 100, за второто 75-80. С обратен спусък, надали има вече прав. Среден клас, ако механизма е добър, другото все върши работа. Плавници дълги, но като за начало има добри пластмасови. Каквото е удобно, има и широки и тесни кройки. По-добре меки пантофи, да не стягат. Има още мнооого други неща. Харпуна и плавниците не хващат сами рибите.
Но разбира се, въпрос на приоритети. Кефа цена няма както се казва...
15
@stukata: Аз си мисля че е по добре да си купя по висок клас харпун сега, отколкото да купувам пак другото лято, карам мотор от доста години и не съм съгласен, колкото и да е мощен, свикваш след някакво време и се радваш че не си си взел нещо, което е просто да мине номера и следващото лято, ще трябва да сменяш, защото не ти харесва, предполагам че е и същото с харпуните. Плавниците който взех са Mares razor pro. Разбира се че харпунът и плавниците не хващат рибите, просто предпочитам да взема нещо, което колегите ползват и са видяли че е надеждно и качествено и се е доказало през годините и най вече искам да си взема нещо, като го видя да му се радвам и да ми харесва. Ще се лови предимно в Егейско море
16
@Алекс: Включвам се още веднъж. Относно тези 6-7 метрови изстрели на твоят приятел ,при това ,че и улучва движеща риба. ето ти едно видео на тест в басейн. Тества се стъкмяването на линията на харпуна единично и двойно. [link] При харпун 1 метър грубо може да се сметне дължината на линията при единично стъкмяване 3 метра плюс стрелата около 1-1.3м. При двойно стъкмяване линията е 5 метра и стрелата 1-1.30м. в единият случай 4.30 м максимален бой. Вторият случай 6.30м максимален бой. Като вземем в предвид пропадането на стрелата на това разстояние и влиянието на линията като съпротивление на опашката на стрелата ,а от там промяна на траекторията ,твоят приятел е уникален стрелец.
17
Относно зареждането на харпуните пневматичният и ластичният. Категорично по безопасен е ластичният харпун. [link] [link] Погледни къде ти е главата и каво може да стане , когато се получи да изтърве тригера, тоест спусъка. [link]
18
Колега, първия харпун го хванах през 1984.
Първата моторетка (с книжка) през 1990.
Но разбира се, уважавам и всяко различно мнение.
Вярвам, че ще намериш своя път по собствена пътека.
Успех.
19
@FMJ: Изглежда че ако изпуснеш стрелата, директно мина през теб, което не ми звучи въобще добре
20
@FMJ: Моя човек е с харпун salvimar dark side 100 пневматик, карбонов( ако има някакви значение) и е пуснал монофил 8 метра отпред и казва че лети в правя линия 7-8 метра, което звучи невероятно поради ред фактори, ама той е тренирал спортна стрелба и може би от там му идва точността
Стр. 1 от 2 1 2 Следващ
Нови Продукти
C4 Snorkel keeper for MELTEMI/SCIROCCO

Цена: 9.78 Лв.
Spearfishing