Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 6 Гости: 421
Активни регистрирани потребители
4:50:20 - Bing [Bot] [1978]
Тема
284:36:48 - Ahrefs [Bot] [158069]
Тема
0:13:00 - Yandex [Bot] [1]
Начална страница
281:44:41 - Tbot [Bot] [3834983]
Снимка
19:30:59 - Google [Bot] [6761]
Downloading file
1:11:55 - Majestic-12 [Bot] [832]
Тема
Активни анонимни потребители
1:17:33 [15]
Тема
0:01:49 [0]
Тема
0:13:46 [0]
Тема
0:08:26 [0]
Тема
0:10:56 [0]
Статии
0:03:56 [0]
Downloading file
0:04:37 [0]
Тема
0:04:29 [0]
Тема
0:04:48 [0]
Новина
0:07:33 [1]
Тема
0:24:19 [9]
Тема
0:12:05 [0]
Тема
0:05:49 [0]
Downloading file
0:08:09 [0]
Downloading file
0:12:26 [0]
Тема
0:08:08 [0]
Начална страница
0:09:32 [1]
Тема
25:10:14 [668]
Тема
0:07:53 [0]
Тема
0:02:55 [0]
Тема
0:08:11 [0]
Тема
0:01:33 [0]
Тема
0:01:18 [0]
Downloading file
0:00:06 [0]
Галерия
0:05:46 [0]
Потребителски профил
0:06:07 [0]
Начална страница
0:05:34 [0]
Тема
0:00:47 [0]
Тема
0:13:22 [0]
Тема
0:12:23 [0]
Browsing user sessions
0:12:23 [0]
Browsing user sessions
0:29:31 [6]
Тема
0:12:43 [0]
Чат
0:19:15 [3]
Тема
0:07:35 [0]
Тема
0:10:56 [0]
Тема
0:03:47 [0]
Downloading file
0:11:02 [0]
Начална страница
0:07:00 [0]
Тема
0:07:01 [0]
Коментари на потребител
0:08:20 [0]
Downloading file
0:14:53 [0]
Тема
0:14:57 [0]
Тема
0:13:15 [0]
Тема
0:09:20 [0]
Коментари на потребител
0:06:16 [0]
Тема
0:13:58 [0]
Тема
0:12:47 [0]
Тема
0:01:49 [0]
Тема
0:12:56 [0]
Тема
0:02:29 [0]
Мнения на потребител
0:10:19 [2]
Тема
0:14:58 [0]
Downloading file
0:04:52 [0]
Потребителски профил
0:14:44 [0]
Тема
0:11:14 [0]
Downloading file
0:13:24 [0]
Тема
0:11:00 [0]
Downloading file
0:03:28 [0]
Тема
0:12:20 [0]
Тема
0:11:18 [0]
Тема
0:08:02 [0]
Тема
0:08:00 [0]
Чат
0:05:50 [0]
Потребителски профил
0:11:10 [0]
Тема
0:12:24 [0]
Тема
0:20:23 [2]
Тема
0:13:49 [0]
Тема
0:00:08 [0]
Снимка
0:26:18 [3]
Тема
0:03:55 [0]
Downloading file
0:12:49 [1]
Форум
0:12:51 [0]
Тема
0:30:49 [5]
Галерия
0:53:43 [10]
Потребителски профил
0:03:21 [0]
Downloading file
0:12:24 [0]
Тема
0:10:51 [0]
Downloading file
0:02:02 [0]
Downloading file
0:01:37 [0]
Тема
0:03:49 [0]
Downloading file
0:11:57 [0]
Тема
0:10:26 [0]
Downloading file
0:02:05 [0]
Тема
5:43:00 [105]
Тема
0:05:03 [0]
Тема
0:12:05 [0]
Тема
0:07:15 [0]
Мнения на потребител
0:11:15 [0]
Downloading file
0:01:22 [0]
Тема
0:14:06 [0]
Потребителски профил
0:13:49 [0]
Галерия
0:12:31 [0]
Снимка
0:11:13 [0]
Коментари на потребител
0:01:43 [0]
Коментари на потребител
0:03:17 [0]
Тема
0:01:27 [0]
Тема
0:12:10 [0]
Тема
0:12:44 [0]
Downloading file
0:10:01 [0]
Тема
0:10:15 [0]
Тема
0:05:39 [0]
Тема
0:07:16 [0]
Тема
0:12:39 [0]
Тема
0:09:08 [0]
Тема
0:01:33 [0]
Потребителски профил
0:14:38 [0]
Тема
0:10:52 [0]
Тема
0:12:18 [0]
Новина
0:09:45 [0]
Тема
0:06:43 [0]
Тема
0:03:19 [0]
Downloading file
0:22:49 [1]
Downloading file
0:10:53 [0]
Тема
0:05:04 [0]
Downloading file
0:14:37 [0]
Тема
0:14:59 [0]
Downloading file
0:12:03 [0]
Тема
0:09:32 [0]
Статии
0:03:46 [0]
Тема
0:13:33 [0]
Тема
0:10:55 [0]
Downloading file
0:07:45 [0]
Снимка
0:05:28 [0]
Потребителски профил
0:02:05 [0]
Тема
0:12:59 [0]
Коментари
0:01:42 [0]
Тема
1:22:13 [14]
Тема
1:12:27 [9]
Чат
0:02:37 [0]
Тема
0:14:54 [0]
Тема
0:19:30 [1]
Downloading file
0:00:57 [0]
Downloading file
0:00:48 [0]
Тема
0:10:37 [0]
Тема
0:11:17 [0]
Тема
0:12:25 [1]
Тема
0:14:41 [0]
Тема
0:08:44 [0]
Потребителски профил
1:10:18 [10]
Коментари на потребител
0:59:35 [9]
Тема
0:20:22 [10]
Тема
0:02:29 [0]
Тема
7:04:47 [153]
Тема
0:07:02 [0]
Тема
0:08:56 [0]
Теми на потребител
0:01:45 [0]
Downloading file
0:03:20 [0]
Downloading file
0:01:34 [0]
Тема
0:12:55 [0]
Тема
0:05:27 [0]
Тема
0:13:32 [1]
Снимка
0:11:25 [0]
Тема
0:10:28 [1]
Мнения на потребител
0:10:02 [1]
Тема
0:01:06 [0]
Тема
0:10:09 [1]
Тема
0:13:52 [0]
Downloading file
0:08:11 [0]
Тема
0:08:05 [0]
Тема
0:11:03 [0]
Коментари на потребител
0:07:59 [0]
Downloading file
0:12:40 [0]
Downloading file
0:07:52 [0]
Тема
0:07:46 [0]
Тема
0:12:11 [0]
Downloading file
0:11:15 [0]
Тема
0:12:32 [0]
Тема
0:11:15 [1]
Тема
0:14:40 [0]
Статии
0:05:00 [0]
Тема
0:10:18 [1]
Downloading file
0:40:29 [8]
Статии
0:05:01 [0]
Тема
0:25:13 [1]
Downloading file
0:13:27 [1]
Тема
0:14:00 [0]
Тема
0:14:08 [0]
Начална страница
0:05:03 [0]
Начална страница
0:05:29 [0]
Тема
0:03:00 [0]
Тема
0:10:57 [0]
Тема
0:10:03 [0]
Downloading file
0:20:16 [1]
Тема
0:31:26 [5]
Тема
0:01:25 [0]
Тема
0:06:05 [0]
Тема
0:07:00 [0]
Тема
0:10:27 [1]
Начална страница
0:10:36 [0]
Тема
0:06:39 [5]
Тема
0:03:26 [0]
Тема
0:14:55 [0]
Последни мнения
0:11:22 [1]
Добави Нова Тема
0:06:32 [0]
Потребителски профил
0:13:39 [2]
Тема
0:08:06 [0]
Коментари на потребител
0:06:41 [0]
Мнения на потребител
0:21:46 [1]
Downloading file
0:43:23 [8]
Тема
0:03:04 [0]
Тема
0:07:58 [0]
Тема
0:01:18 [0]
Тема
0:04:26 [0]
Downloading file
0:09:28 [0]
Downloading file
0:07:55 [0]
Downloading file
0:07:36 [0]
Тема
1:24:28 [12]
Тема
0:05:05 [0]
Тема
0:20:50 [1]
Теми на потребител
0:13:47 [0]
Downloading file
0:28:01 [5]
Тема
0:10:22 [1]
Downloading file
0:21:15 [1]
Тема
0:00:39 [0]
Начална страница
0:01:54 [0]
Тема
0:16:23 [1]
Тема
1:15:27 [21]
Тема
0:19:49 [2]
Тема
0:08:34 [0]
Тема
0:41:14 [4]
Тема
0:07:31 [0]
Тема
0:10:23 [0]
Тема
21:06:29 [538]
Тема
0:08:29 [0]
Downloading file
0:13:22 [0]
Тема
0:10:45 [0]
Мнения на потребител
0:03:02 [0]
Тема
0:05:48 [0]
Потребителски профил
0:08:00 [0]
Мнения на потребител
0:09:45 [0]
Тема
0:07:56 [0]
Тема
0:02:31 [0]
Тема
0:10:53 [0]
Downloading file
0:12:19 [0]
Downloading file
0:09:04 [0]
Тема
0:14:23 [0]
Тема
0:05:23 [0]
Тема
0:16:24 [1]
Тема
0:14:32 [0]
Тема
3:16:40 [53]
Тема
0:01:36 [0]
Downloading file
0:05:52 [0]
Downloading file
0:10:37 [0]
Downloading file
0:02:42 [0]
Тема
0:06:09 [0]
Downloading file
0:10:20 [0]
Мнения на потребител
0:10:28 [0]
Потребителски профил
0:03:27 [0]
Тема
0:45:46 [7]
Тема
0:10:54 [0]
Downloading file
0:12:33 [0]
Тема
0:43:27 [12]
Тема
0:10:53 [0]
Тема
2:49:29 [50]
Тема
0:13:50 [0]
Downloading file
0:11:15 [0]
Чат
0:07:54 [0]
Тема
0:00:55 [0]
Downloading file
0:08:32 [0]
Тема
0:11:12 [0]
Browsing user sessions
0:04:38 [0]
Тема
0:01:23 [0]
Downloading file
0:14:27 [0]
Тема
0:04:21 [0]
Тема
0:11:01 [0]
Начална страница
0:14:10 [0]
Downloading file
0:18:20 [1]
Потребителски профил
0:10:05 [0]
Тема
0:15:59 [2]
Тема
0:12:59 [0]
Тема
0:00:10 [0]
Снимка
0:14:35 [0]
Тема
0:11:11 [0]
Downloading file
0:08:30 [1]
Тема
0:08:33 [0]
Тема
0:03:22 [0]
Downloading file
0:12:05 [1]
Тема
0:05:22 [0]
Downloading file
0:10:25 [0]
Форум
0:13:34 [0]
Чат
0:13:22 [0]
Начална страница
0:10:58 [0]
Чат
0:13:29 [0]
Тема
0:11:23 [1]
Добави Нова Тема
0:01:31 [0]
Downloading file
0:55:41 [12]
Тема
0:02:34 [0]
Тема
0:20:17 [4]
Тема
0:13:25 [0]
Тема
0:05:06 [0]
Тема
0:01:16 [0]
Начална страница
0:08:26 [0]
Тема
0:08:32 [0]
Downloading file
0:00:14 [0]
Начална страница
0:03:45 [0]
Downloading file
0:06:03 [0]
Тема
0:01:46 [0]
Тема
0:11:52 [0]
Тема
0:03:46 [0]
Тема
0:12:12 [0]
Тема
0:05:30 [1]
Downloading file
0:13:26 [0]
Тема
0:11:45 [1]
Снимка
0:11:31 [0]
Тема
0:10:59 [0]
Тема
0:14:24 [0]
Тема
0:11:49 [0]
Тема
0:26:51 [1]
Downloading file
0:12:02 [0]
Тема
0:10:16 [0]
Downloading file
0:03:53 [0]
Тема
0:02:51 [1]
Тема
0:09:44 [0]
Тема
0:13:27 [0]
Тема
0:00:30 [0]
Тема
0:02:25 [0]
Тема
0:08:48 [0]
Потребителски профил
0:11:56 [0]
Тема
0:13:40 [0]
Чат
0:10:07 [0]
Снимка
3:30:23 [59]
Тема
0:11:08 [0]
Начална страница
0:13:25 [0]
Тема
0:14:09 [0]
Снимка
0:14:02 [0]
Начална страница
0:34:03 [4]
Мнения на потребител
0:11:19 [0]
Мнения на потребител
0:03:28 [0]
Тема
0:13:59 [0]
Тема
0:08:22 [0]
Потребители
0:12:01 [0]
Форум
0:07:51 [0]
Downloading file
0:11:04 [0]
Начална страница
0:10:11 [0]
Тема
0:08:27 [0]
Тема
0:10:18 [1]
Теми на потребител
0:00:24 [0]
Тема
0:26:56 [5]
Тема
0:11:34 [0]
Тема
0:10:56 [0]
Тема
0:03:16 [0]
Тема
0:02:05 [0]
Тема
0:02:20 [0]
Downloading file
0:22:50 [2]
Тема
0:08:25 [0]
Тема
0:33:21 [208]
Тема
0:13:53 [0]
Тема
5:58:35 [96]
Тема
0:00:22 [0]
Потребителски профил
0:10:07 [0]
Коментари на потребител
0:01:31 [1]
Downloading file
0:07:52 [0]
Тема
0:12:13 [0]
Тема
0:14:07 [0]
Тема
0:52:26 [7]
Тема
0:02:49 [0]
Потребителски профил
0:11:46 [0]
Browsing user sessions
0:05:33 [0]
Тема
0:04:02 [0]
Тема
0:08:29 [0]
Тема
0:02:24 [0]
Чат
0:13:44 [0]
Downloading file
0:03:21 [0]
Downloading file
0:11:08 [0]
Тема
0:24:14 [2]
Коментари на потребител
0:36:24 [3]
Тема
0:14:39 [3]
Тема
0:32:31 [5]
Потребителски профил
0:03:15 [6]
Начална страница
0:13:29 [5]
Тема
0:10:30 [0]
Downloading file
0:01:41 [0]
Browsing user sessions
0:11:06 [0]
Коментари на потребител
0:10:19 [0]
Тема
0:02:03 [0]
Тема
0:07:45 [0]
Тема
0:12:37 [0]
Тема
0:12:22 [0]
Тема
0:08:01 [0]
Тема
0:07:42 [0]
Тема
0:07:04 [0]
Тема
0:07:41 [0]
Снимка
0:45:09 [3]
Коментари на потребител
0:14:48 [0]
Тема
0:02:22 [0]
Мнения на потребител
0:13:41 [0]
Browsing user sessions
0:09:47 [0]
Тема
0:57:44 [8]
Форум
0:13:55 [0]
Тема
0:08:32 [0]
Тема
0:07:55 [0]
Downloading file
0:14:43 [0]
Мнения на потребител
0:11:35 [0]
Тема
0:05:30 [0]
Тема
0:07:57 [0]
Тема
0:01:29 [0]
Потребителски профил
0:04:44 [1]
Тема
0:08:06 [1]
Downloading file
0:11:14 [2]
Тема
0:07:23 [0]
Тема
0:10:13 [1]
Чат
1:47:49 [33]
Тема
0:12:15 [0]
Теми на потребител
0:11:51 [2]
Мнения на потребител
0:06:24 [0]
Коментари на потребител
0:08:44 [0]
Мнения на потребител
0:13:07 [0]
Тема
0:03:42 [0]
Тема
0:00:11 [0]
Теми на потребител
0:07:57 [0]
Тема
0:08:10 [0]
Тема
0:12:35 [0]
Downloading file
0:04:21 [0]
Тема
1:02:59 [10]
Тема
0:12:43 [0]
Тема
0:07:46 [0]
Тема
0:02:16 [0]
Тема
0:03:38 [0]
Тема
0:08:24 [0]
Тема
0:09:44 [0]
Тема
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов Дестинации
о.Закинтос
Стр. 1 от 2 1 2 Следващ
Здравейте гмурци,случайно някой да е посещавал остров Закинтос.Предстои ми пътуване на там след месец и ме интересува има ли хубави места и дали въобще е позволен риболова заради резервата с костенурките.Ако не става то поне ще гмуркам въоръжен с фотоапарат и ще ги снимам
2
Колега, не знам някой досега да е посещавал този остров.
Но във всички случаи и там важат правилата като за цяла Гърция. За съжаление подводният риболов там все още е забранен за българи. Вероятно чак от догодина ще може да се вади разрешително. Разбира се, много колеги все пак ловят и очевидно поемат риска да бъдат санкционирани. Глобите са солени.
Фотоапаратът е разбира се е разрешен освен ако не гмуркаш в зона, която е абсолютно забранена за гмуркане. Най-добре е да се осведомиш на място за това, а обикновено добрите източници са местните клубове:
[link]
[link]

На сайтовете на някои от клубовете има информация за острова и най-впечатляващите подводни дестинации на острова...

С нетърпение ще чакам да видя снимките...
Мдаа,запознат съм със ситуацията относно българите и подводния риболов в Гърция.Интересно ми е и дали ако снимаш само пак те задължават да си с буй при това жълт .Щом имам снимки ще сложа веднага Надявам се да уловя някоя и друга костенурка в кадър
4
Да, ще те задължават, но не вярвам да ти направят проблем за цвета...

Стискам палци и за костенурки и за тюлени!
5
И остров Закинтос , както и целия Йонийски бряг са много красиви , като личното ми мнение че там се намират най-хубавите и красиви плажове в СВЕТА !За съжаление все още не съм бил на него но няколко пъти съм посещавал по-северния остров -Кефалоня и ситуацията е горе-долу еднаква.Много-чисти води , много риба-може и аз да съм късметлия , и до колкото знам костенурките са през май месец (тогава снасят яйцата си ).И само да снимаш -ако си в морето си длъжен да си със сигнален буй.Желаяти на слука и ако науча новости-ще напиша пак.
6
За съжаление точно през този май костенурките ги няма...........капитана на круизния кораб ми каза,че вече идвали да снасят по-късно през сезона - накъде през юни.
Едни заинтригувани англичани,които ми бяха съседи по студио ставаха всяка сутрин рано и обикаляха по брега на залива и финално успяха да видят две двойки и се радваха много на успеха си........а господина се чудеше как аз като се размотавам по цял де с маска и фотоапарат и тези според него "very long size" плавници не съм успял да видя нито една ??!!
Аз не видях нито един с фотоапарат и буй..........а само буй на харпунджии с пълни кукани, а служителите от порт полийса така удряха пуловете на таблата,че ако не беше толкова задимено в офиса им,щях да им предложа една седмичка на вързано .........на един лиценз примерно ))))) - но после пък как ли щях да им обяснявам,че не съм арменец пък толкова я разбирам ??!!
От друга страна си е много красиво наистина,дори и за момент не се скучае..........винаги може да се види и още нещо.
Освен Закинтос и Кефалония много красиво е също и на Итака,много зелено и чисто.Аз обаче исках да отида и на едни малки островчета от тази група,които са на около 35 мили на юг от Закинтос - казват се Стофрадос. Там има само стар манастир и не знам за друго,но имало питейна вода и много места за гмуркане и много риба.Проблема е с прехода - организира се по-лесно в сезона юли-август,така че пак ще трябва да се върна.
Пожелавам на всички,които са решили да се отправят в тази посока,да имат късмета на хубаво време и чисто море - гледките не са за изпускане.
7
Ето и една снимка.............има я на почти всички рекламни брошури за Йонийските острови.
Тази обаче съм я правил сам и ви уверявам,че панорамата е наистина удивителна !!
/ а какво ходене по този зъбер е,не е за слаби сърца /
8
нещо не се получава със снимките.......нека админа да ми подскаже нещо ??!!
9
Не знам защо не ти се получава... Формата работи...
Провери дали не надхвърляш лимитите - формата за качване дава указания по този въпрос...

Благодаря за инфото! Местата очевидно заслужават да бъдат посетени!
10
....май сега ще успея да кача снимки ?!
Ще кача и друга снимка със същия залив,за да се види действителната денивелация от морското равнище до този зъбер - около 350 м.
Само за сравнение - тази ръждясала гемия е около 35 метра дълга ...!!


11
А, това заливче с контрабандисткия кораб е трейдмарк на Закинтос май. Ама до него се стигало само с лодка, или?...
12
Ваййй ама то чудна красота...
Evia: къде си отсядал там ?
13
....само с лодка,много е високо наистина и е абсолютна пустош наоколо.
Има някакви прашни пътеки,но те стигат малко по на север от тези заливи и е невъзможно,освен с лодка.
А това за контрабандата май е легенда......местните твърдят,че вероятно е трик за привличане на туристите,но каквато и да е истината си струва да се види........не само това,но и цялата западна част на острова е такава !!
14
Отварям Гъгъл Земя и намирам острова. Пълно е със снимки. Намерих си занимание
15
Хей, че гот! Върнахте ме малко в спомени. Аз съм бил на съседния (северния) остров Кефалония през 2005г. Естествено по работа и естествено нямаше много свободно време. Веднъж трябваше да се тества една лодка след ремонт и забегнахме (бяхме двама) малко да пообиколим наоколо. Бистра вода, скалисти брегове. За съжаление нямах екипировка със себе си, но пак ми беше гот. Ето снимки:













16
Оги,
това на последната снимка е залива на Песада,нали ??!!....или се бъркам нещо?!
Супер е в Йонийско море,наистина !!
17
Гледам в Google Earth. Има доста добра снимка. Скалата с пещерата е 38° 11.313'N / 20° 28.217'E. А фарът е "Kefalonia Light" на около 350 м на северозапад...
18
Аз като ви казах че най -красивото място за гмуркане от всички където съм ходил е Йонийско море да ме чухте.Виждал съм риба от повърхността от 40 метра-имаше и свидетели.Само си представете :жена ми на плаж от мраморен пясък с големината на ориз -чисто бял и не се лепи по тялото.А аз за рибка-перфектно!
19
ММММммммм!!!!!
20
Искам и аз! Искам и аз! Искам и аз
Стр. 1 от 2 1 2 Следващ
Нови Продукти
C4 snorkel Meltemi with holder

Цена: 58.68 Лв.
Spearfishing