Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 6 Гости: 603
Активни регистрирани потребители
0:17:01 - Yandex [Bot] [1]
Потребителски профил
258:09:18 - Ahrefs [Bot] [137980]
Тема
255:17:11 - Tbot [Bot] [3406466]
Потребителски профил
2:46:58 - Bing [Bot] [943]
Тема
0:05:49 - Majestic-12 [Bot] [19]
Мнения на потребител
5:00:54 - Google [Bot] [3290]
Downloading file
Активни анонимни потребители
0:21:13 [4]
Downloading file
0:22:15 [5]
Тема
0:04:33 [0]
Тема
0:15:26 [2]
Чат
0:19:17 [8]
Тема
0:26:05 [10]
Тема
0:02:06 [0]
Снимка
0:20:48 [4]
Тема
0:09:17 [0]
Тема
0:24:51 [3]
Мнения на потребител
0:22:07 [5]
Тема
0:15:26 [3]
Начална страница
0:26:14 [5]
Тема
0:22:05 [3]
Тема
0:10:06 [0]
Мнения на потребител
0:26:05 [4]
Тема
0:06:49 [0]
Мнения на потребител
0:06:49 [5]
Снимка
0:19:48 [4]
Тема
0:20:42 [2]
Начална страница
0:24:45 [3]
Коментари на потребител
0:26:13 [8]
Тема
0:08:58 [1]
Тема
0:04:15 [0]
Коментари на потребител
0:26:07 [8]
Browsing user sessions
0:20:00 [3]
Тема
0:11:36 [0]
Коментари на потребител
0:05:08 [1]
Потребителски профил
0:20:03 [5]
Тема
0:14:06 [0]
Коментари на потребител
0:04:06 [1]
Потребители
0:20:20 [6]
Теми на потребител
0:21:43 [3]
Тема
0:20:18 [1]
Снимка
0:24:52 [7]
Мнения на потребител
0:15:07 [1]
Тема
0:15:49 [4]
Коментари на потребител
0:27:05 [3]
Тема
0:24:58 [7]
Тема
0:13:14 [1]
Тема
0:27:16 [4]
Тема
0:23:26 [3]
Тема
0:15:02 [2]
Тема
0:00:51 [0]
Тема
0:24:48 [4]
Тема
0:12:56 [0]
Коментари на потребител
0:06:25 [0]
Тема
0:26:02 [4]
Тема
0:00:07 [0]
Галерия
0:11:19 [0]
Тема
0:20:31 [8]
Мнения на потребител
0:25:54 [6]
Тема
0:25:53 [6]
Потребителски профил
0:19:42 [1]
Тема
0:26:11 [5]
Тема
0:18:37 [5]
Тема
0:15:11 [2]
Мнения на потребител
0:24:37 [3]
Тема
0:26:17 [2]
Тема
0:01:49 [1]
Тема
0:25:52 [9]
Тема
0:10:01 [0]
Тема
0:24:41 [4]
Тема
0:05:40 [0]
Тема
0:26:08 [12]
Тема
0:21:50 [3]
Browsing user sessions
0:24:24 [4]
Коментари на потребител
0:26:08 [5]
Теми на потребител
0:24:31 [3]
Тема
0:00:35 [0]
Снимка
0:11:56 [1]
Галерия
0:24:41 [5]
Тема
0:25:52 [5]
Теми на потребител
0:19:36 [4]
Мнения на потребител
0:19:27 [7]
Тема
0:23:27 [7]
Начална страница
0:26:00 [7]
Тема
0:19:11 [4]
Downloading file
0:19:21 [4]
Форум
0:25:53 [8]
Тема
0:23:17 [8]
Тема
0:00:09 [0]
Чат
0:08:26 [5]
Downloading file
0:03:07 [0]
Мнения на потребител
0:22:11 [7]
Галерия
0:25:59 [9]
Тема
0:16:44 [4]
Начална страница
0:24:41 [3]
Тема
0:25:56 [4]
Тема
0:23:33 [5]
Тема
0:23:16 [3]
Тема
0:13:50 [4]
Мнения на потребител
0:23:30 [6]
Тема
0:22:10 [7]
Галерия
0:14:42 [2]
Тема
0:19:46 [11]
Тема
0:19:33 [3]
Тема
0:12:48 [0]
Мнения на потребител
0:10:41 [0]
Новина
0:23:20 [7]
Коментари на потребител
0:19:28 [7]
Тема
0:07:35 [1]
Начална страница
0:26:02 [4]
Тема
0:22:14 [7]
Чат
0:19:13 [11]
Тема
0:12:42 [0]
Тема
0:19:17 [7]
Коментари на потребител
0:16:50 [3]
Тема
0:07:39 [0]
Тема
0:26:10 [6]
Тема
0:11:46 [0]
Тема
0:03:38 [0]
Downloading file
0:13:17 [0]
Тема
0:22:09 [2]
Мнения на потребител
0:13:35 [0]
Потребителски профил
0:14:47 [0]
Downloading file
0:06:44 [1]
Тема
0:19:17 [5]
Начална страница
0:21:53 [5]
Мнения на потребител
0:26:09 [7]
Снимка
0:23:22 [9]
Тема
0:11:06 [0]
Тема
0:26:05 [6]
Downloading file
0:20:43 [4]
Тема
0:15:56 [5]
Снимка
0:39:33 [4]
Тема
0:24:49 [11]
Начална страница
0:11:51 [0]
Downloading file
0:26:10 [10]
Тема
0:10:06 [0]
Снимка
0:18:56 [5]
Коментари на потребител
0:26:17 [8]
Тема
0:26:05 [7]
Тема
0:26:06 [10]
Тема
0:24:53 [5]
Тема
0:19:29 [4]
Downloading file
0:19:40 [6]
Мнения на потребител
0:21:37 [7]
Коментари на потребител
0:24:29 [5]
Тема
0:22:15 [7]
Тема
0:04:08 [0]
Тема
0:23:42 [13]
Форум
0:25:57 [5]
Тема
0:12:10 [0]
Тема
0:08:09 [1]
Начална страница
0:18:24 [6]
Тема
0:09:32 [1]
Тема
0:26:02 [2]
Начална страница
0:06:50 [0]
Тема
0:10:05 [1]
Тема
0:17:50 [3]
Начална страница
0:18:28 [3]
Тема
0:24:36 [4]
Тема
0:23:11 [8]
Тема
0:22:33 [5]
Тема
0:19:09 [3]
Тема
0:12:02 [1]
Начална страница
0:17:20 [4]
Тема
0:09:33 [1]
Тема
0:04:13 [0]
Downloading file
0:26:12 [8]
Галерия
0:26:12 [7]
Тема
0:25:50 [3]
Начална страница
0:11:35 [0]
Коментари на потребител
0:22:05 [5]
Тема
0:02:18 [0]
Тема
0:11:56 [0]
Снимка
0:19:30 [6]
Начална страница
0:21:12 [4]
Тема
0:00:55 [2]
Тема
0:09:48 [1]
Начална страница
0:10:12 [0]
Тема
0:26:16 [9]
Тема
0:26:05 [6]
Тема
0:02:15 [0]
Тема
0:26:02 [6]
Downloading file
0:23:25 [10]
Тема
0:23:13 [7]
Тема
0:10:57 [0]
Тема
0:20:30 [3]
Теми на потребител
0:23:31 [7]
Тема
0:08:29 [0]
Мнения на потребител
0:26:15 [7]
Тема
0:26:03 [8]
Коментари на потребител
0:15:36 [4]
Тема
0:21:23 [5]
Тема
0:26:08 [6]
Тема
0:12:23 [0]
Коментари на потребител
0:07:14 [4]
Тема
0:24:32 [5]
Тема
0:26:07 [7]
Тема
0:17:35 [2]
Тема
0:05:24 [0]
Downloading file
0:12:51 [2]
Тема
0:13:55 [0]
Чат
0:26:14 [10]
Чат
0:08:18 [3]
Тема
0:25:53 [9]
Мнения на потребител
0:16:14 [1]
Тема
0:16:53 [2]
Тема
0:08:14 [1]
Тема
0:04:47 [0]
Тема
0:26:00 [3]
Тема
0:06:37 [0]
Тема
0:05:12 [0]
Потребителски профил
0:06:07 [0]
Снимка
0:06:33 [0]
Тема
0:05:55 [0]
Тема
0:19:38 [6]
Начална страница
0:07:59 [0]
Тема
0:20:36 [7]
Тема
0:27:14 [1]
Тема
0:02:19 [0]
Начална страница
0:25:58 [10]
Чат
0:08:49 [0]
Коментари на потребител
0:25:52 [2]
Тема
0:24:51 [6]
Тема
0:25:57 [6]
Тема
0:11:18 [0]
Тема
0:25:58 [8]
Тема
0:26:09 [5]
Downloading file
0:26:04 [8]
Тема
0:26:18 [7]
Тема
0:23:21 [4]
Тема
0:11:31 [0]
Тема
0:06:11 [2]
Тема
0:15:33 [4]
Тема
0:02:34 [0]
Потребителски профил
0:23:18 [5]
Тема
0:22:34 [9]
Теми на потребител
0:25:56 [7]
Тема
0:23:34 [4]
Коментари на потребител
0:24:56 [6]
Тема
0:12:30 [1]
Начална страница
0:22:26 [9]
Тема
0:13:05 [5]
Downloading file
0:26:15 [4]
Downloading file
0:25:58 [4]
Тема
0:05:58 [0]
Тема
0:26:15 [5]
Тема
0:24:59 [10]
Тема
0:10:05 [3]
Тема
0:22:19 [7]
Тема
0:23:09 [7]
Downloading file
0:20:37 [3]
Тема
0:26:08 [9]
Тема
0:24:46 [4]
Снимка
0:25:53 [6]
Коментари на потребител
0:21:01 [5]
Тема
0:19:23 [6]
Мнения на потребител
0:26:11 [9]
Тема
0:24:35 [8]
Тема
0:24:46 [2]
Downloading file
0:26:00 [7]
Тема
0:22:46 [7]
Мнения на потребител
0:19:28 [3]
Тема
0:05:27 [0]
Мнения на потребител
0:26:15 [4]
Тема
0:26:09 [13]
Тема
0:24:57 [3]
Тема
0:26:02 [5]
Галерия
0:14:37 [3]
Начална страница
0:22:30 [4]
Тема
0:21:40 [7]
Мнения на потребител
0:03:07 [0]
Тема
0:10:27 [1]
Тема
0:11:19 [0]
Downloading file
0:06:48 [1]
Снимка
0:17:08 [3]
Тема
0:20:34 [4]
Тема
0:23:17 [4]
Тема
0:26:12 [9]
Теми на потребител
0:18:22 [4]
Тема
0:23:39 [6]
Галерия
0:20:33 [4]
Тема
0:24:35 [7]
Browsing user sessions
0:02:57 [1]
Тема
0:11:09 [0]
Тема
0:26:17 [6]
Тема
0:07:14 [0]
Снимка
0:04:36 [0]
Мнения на потребител
0:18:54 [6]
Тема
0:25:51 [4]
Тема
0:23:05 [4]
Мнения на потребител
0:22:01 [8]
Тема
0:04:13 [0]
Тема
0:00:30 [0]
Тема
0:24:41 [9]
Снимка
0:13:40 [0]
Тема
0:18:47 [6]
Чат
0:26:08 [8]
Начална страница
0:00:38 [0]
Галерия
0:20:33 [3]
Downloading file
0:05:38 [0]
Теми на потребител
0:12:38 [0]
Начална страница
0:24:41 [6]
Тема
0:17:19 [1]
Снимка
0:20:36 [3]
Тема
0:25:59 [8]
Тема
0:24:30 [2]
Тема
0:14:10 [8]
Теми на потребител
0:14:11 [3]
Начална страница
0:02:43 [0]
Тема
0:22:17 [4]
Тема
0:07:30 [0]
Чат
0:25:59 [3]
Downloading file
0:23:31 [3]
Downloading file
0:01:18 [0]
Тема
1:06:51 [6]
Тема
0:14:44 [1]
Начална страница
0:23:25 [2]
Тема
0:26:00 [9]
Тема
0:24:33 [7]
Мнения на потребител
0:09:19 [0]
Тема
0:10:04 [4]
Галерия
0:26:15 [8]
Начална страница
0:22:45 [7]
Downloading file
0:24:37 [3]
Тема
0:00:33 [0]
Мнения на потребител
0:15:07 [3]
Тема
0:02:21 [2]
Тема
0:01:54 [1]
Тема
0:11:22 [0]
Downloading file
0:14:30 [0]
Галерия
0:18:32 [4]
Тема
0:09:04 [0]
Потребителски профил
0:08:53 [0]
Тема
0:00:56 [0]
Коментари на потребител
0:26:15 [7]
Тема
0:08:03 [0]
Тема
0:26:11 [4]
Начална страница
0:04:01 [0]
Тема
0:20:09 [6]
Мнения на потребител
0:08:43 [0]
Тема
0:16:21 [2]
Тема
0:26:10 [8]
Тема
0:26:12 [5]
Тема
0:03:01 [0]
Тема
0:04:12 [0]
Начална страница
0:06:52 [0]
Downloading file
0:17:47 [6]
Тема
0:24:57 [8]
Тема
0:25:54 [9]
Тема
0:24:54 [5]
Downloading file
0:11:40 [0]
Тема
0:11:59 [3]
Тема
0:09:23 [0]
Тема
0:20:32 [5]
Тема
0:07:44 [0]
Downloading file
0:09:10 [0]
Галерия
0:17:15 [4]
Начална страница
0:17:00 [3]
Тема
0:19:15 [7]
Downloading file
0:00:38 [0]
Тема
0:18:46 [3]
Начална страница
0:21:56 [4]
Чат
0:10:22 [0]
Тема
0:21:36 [6]
Начална страница
0:16:08 [5]
Начална страница
0:20:33 [2]
Тема
0:21:08 [5]
Мнения на потребител
0:14:59 [0]
Мнения на потребител
0:07:49 [0]
Тема
0:24:58 [6]
Тема
0:11:58 [1]
Начална страница
0:19:19 [4]
Тема
0:14:02 [1]
Тема
0:23:55 [2]
Тема
0:21:44 [9]
Тема
0:23:17 [8]
Тема
0:26:09 [6]
Downloading file
0:25:51 [7]
Тема
0:22:06 [2]
Тема
0:13:04 [1]
Начална страница
0:10:29 [1]
Тема
0:14:45 [0]
Начална страница
0:04:55 [0]
Тема
0:21:49 [6]
Мнения на потребител
0:13:10 [0]
Тема
0:26:02 [8]
Галерия
0:13:52 [0]
Начална страница
0:00:32 [0]
Тема
0:26:12 [11]
Тема
0:21:37 [1]
Мнения на потребител
0:00:08 [0]
Потребителски профил
0:24:44 [7]
Тема
0:24:46 [8]
Начална страница
0:12:32 [0]
Тема
0:23:18 [4]
Мнения на потребител
0:06:09 [3]
Тема
0:22:08 [5]
Тема
0:22:12 [3]
Тема
0:04:43 [0]
Тема
0:13:53 [0]
Чат
0:16:13 [10]
Тема
0:10:27 [0]
Потребителски профил
0:06:40 [0]
Тема
0:23:32 [4]
Снимка
0:25:58 [4]
Тема
0:15:01 [6]
Тема
0:23:12 [7]
Тема
0:26:06 [4]
Тема
0:01:49 [0]
Тема
0:24:25 [6]
Тема
0:23:00 [4]
Downloading file
0:17:57 [7]
Downloading file
0:14:49 [0]
Тема
0:00:35 [0]
Тема
0:18:01 [4]
Тема
0:21:56 [5]
Тема
0:25:49 [6]
Тема
0:23:27 [7]
Тема
0:23:19 [12]
Форум
0:26:10 [3]
Тема
0:25:51 [7]
Начална страница
0:22:53 [4]
Рецепти
0:02:26 [0]
Потребителски профил
0:24:00 [9]
Тема
0:23:14 [5]
Тема
0:20:23 [4]
Тема
0:19:46 [2]
Browsing user sessions
0:13:20 [0]
Тема
0:19:18 [4]
Тема
0:24:34 [8]
Тема
0:12:31 [6]
Downloading file
0:12:40 [0]
Downloading file
0:14:07 [0]
Снимка
0:06:19 [0]
Тема
0:25:49 [8]
Тема
0:05:43 [0]
Browsing user sessions
0:25:50 [9]
Тема
0:11:53 [0]
Downloading file
0:24:04 [3]
Тема
0:25:51 [7]
Тема
0:20:43 [4]
Тема
0:03:25 [1]
Тема
0:10:05 [0]
Чат
0:05:18 [0]
Чат
0:18:26 [4]
Теми на потребител
0:26:17 [5]
Downloading file
0:02:28 [0]
Тема
0:20:52 [1]
Тема
0:05:23 [1]
Тема
0:10:55 [0]
Галерия
0:23:55 [8]
Тема
0:15:42 [5]
Снимка
0:25:13 [1]
Тема
0:26:11 [8]
Тема
0:38:53 [4]
Тема
0:18:29 [6]
Downloading file
0:23:06 [7]
Тема
0:24:37 [9]
Тема
0:26:11 [7]
Начална страница
0:22:37 [2]
Тема
0:24:38 [7]
Коментари на потребител
0:23:12 [4]
Тема
0:08:09 [1]
Тема
0:19:14 [4]
Browsing user sessions
0:26:15 [4]
Тема
0:23:21 [3]
Тема
0:20:20 [4]
Тема
0:25:42 [8]
Тема
0:00:44 [0]
Тема
0:26:15 [8]
Тема
0:23:21 [3]
Тема
0:12:02 [5]
Снимка
0:12:12 [1]
Тема
0:17:09 [4]
Начална страница
0:10:49 [5]
Начална страница
0:13:02 [0]
Тема
0:25:52 [12]
Тема
0:20:34 [9]
Галерия
0:22:45 [6]
Downloading file
0:26:11 [7]
Мнения на потребител
0:02:39 [0]
Новина
0:21:52 [7]
Тема
0:15:01 [1]
Снимка
0:02:57 [1]
Тема
0:08:43 [1]
Начална страница
0:12:45 [5]
Тема
0:19:18 [1]
Тема
0:26:09 [6]
Начална страница
0:22:01 [5]
Тема
0:23:18 [5]
Тема
0:03:23 [0]
Тема
0:08:26 [0]
Мнения на потребител
0:19:43 [3]
Галерия
0:14:39 [0]
Downloading file
0:26:17 [5]
Тема
0:05:23 [0]
Начална страница
0:18:34 [1]
Начална страница
0:03:46 [0]
Тема
0:26:17 [3]
Тема
0:07:04 [0]
Тема
0:12:41 [0]
Тема
0:10:41 [0]
Downloading file
0:13:47 [5]
Тема
0:22:25 [6]
Тема
0:22:38 [4]
Тема
0:26:10 [9]
Начална страница
0:00:09 [0]
Тема
0:26:00 [7]
Тема
0:26:14 [3]
Чат
0:24:44 [5]
Тема
0:00:51 [0]
Тема
0:25:52 [6]
Тема
0:24:51 [10]
Тема
0:56:37 [8]
Тема
0:23:59 [7]
Тема
0:21:50 [4]
Тема
1:15:48 [11]
Тема
0:24:49 [9]
Тема
0:00:03 [0]
Потребителски профил
0:22:54 [8]
Downloading file
0:07:06 [0]
Browsing user sessions
0:24:33 [2]
Тема
0:00:52 [0]
Чат
0:02:11 [0]
Начална страница
0:24:30 [5]
Тема
0:17:24 [4]
Тема
0:11:00 [0]
Тема
0:00:06 [0]
Тема
0:24:45 [4]
Тема
0:26:15 [8]
Тема
0:25:53 [6]
Тема
0:04:41 [4]
Тема
0:12:55 [2]
Тема
0:11:19 [0]
Снимка
0:21:19 [5]
Снимка
0:07:04 [0]
Начална страница
0:26:08 [5]
Начална страница
0:26:15 [5]
Тема
0:24:31 [5]
Тема
0:25:57 [5]
Мнения на потребител
0:19:37 [6]
Тема
0:21:59 [8]
Снимка
0:26:00 [8]
Чат
0:24:50 [6]
Коментари на потребител
1:02:04 [8]
Тема
0:24:35 [5]
Галерия
0:14:57 [0]
Форум
0:26:11 [9]
Downloading file
0:05:29 [0]
Коментари на потребител
0:02:58 [0]
Browsing user sessions
0:12:17 [0]
Тема
0:21:49 [6]
Тема
0:11:26 [3]
Тема
0:25:57 [5]
Тема
0:24:33 [7]
Начална страница
0:26:12 [8]
Мнения на потребител
0:08:44 [0]
Тема
0:15:45 [4]
Теми на потребител
0:05:14 [0]
Потребителски профил
0:30:27 [6]
Теми на потребител
0:17:11 [5]
Browsing user sessions
0:18:43 [4]
Тема
0:05:06 [1]
Тема
0:09:48 [0]
Тема
0:07:53 [3]
Тема
0:25:53 [6]
Downloading file
0:12:58 [1]
Тема
0:23:24 [7]
Тема
0:24:33 [4]
Тема
0:26:17 [5]
Тема
0:25:55 [5]
Начална страница
0:21:43 [2]
Тема
0:02:55 [2]
Тема
0:22:00 [5]
Тема
0:11:39 [0]
Снимка
0:19:30 [2]
Тема
0:06:17 [0]
Мнения на потребител
0:04:49 [0]
Тема
0:17:22 [7]
Начална страница
0:25:54 [4]
Тема
0:23:29 [8]
Мнения на потребител
0:11:05 [0]
Начална страница
0:32:24 [4]
Тема
0:11:27 [0]
Browsing user sessions
0:13:19 [0]
Тема
0:08:46 [0]
Тема
0:13:45 [1]
Потребителски профил
0:26:18 [8]
Мнения на потребител
0:21:52 [2]
Теми на потребител
0:21:51 [1]
Галерия
0:23:59 [10]
Тема
0:24:41 [7]
Тема
0:25:56 [6]
Потребителски профил
0:07:55 [3]
Мнения на потребител
0:26:14 [6]
Чат
0:23:25 [9]
Тема
0:05:43 [0]
Чат
0:24:43 [8]
Downloading file
0:25:54 [5]
Тема
0:14:25 [4]
Начална страница
0:00:56 [0]
Тема
0:07:20 [0]
Тема
0:23:11 [12]
Снимка
0:01:31 [5]
Тема
0:24:54 [9]
Тема
0:25:50 [7]
Начална страница
0:12:52 [0]
Downloading file
0:01:46 [0]
Downloading file
0:17:12 [7]
Тема
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Въпрос за "тунинг" на Mares Phantom
1
1
Здравейте,за много години на всички, с пожелания за много здраве и хубави моменти под и над водата !!!
Та на въпроса ситуацията е следната . Имам фантом95 FV стрелях един сезон с фабричният "сетъп" , но проблема е ,че от желъда се наранява предната част на харпуна (в момента в които се отделя желада от стрелата при изстрел).Та ми се иска да сложа тетива ,но не ми се реже този ластик и не ми се пили стрела И така и така ще се купуват стрела с перки и ластик си мисля дали ще се отрязи негативно на конфигурацията една по дебела стрела и един по дебел ластик?? да речем стрела 6.5/6.6 и ластик 19/20мм?
Знам че има колеги които ползват такова оръжие ще се радвам да споделят мнение , естествено разчитам и на всички други
Притесненията ми главно са дали улея за стрелата ще побере малко по голям размер и дали може да понесе по голямо усилие на ластика? Както и всички други аспекти произтичащи от промяната, макар че си мисля че те по скоро ще се проявят по време на експлоатация
Не съм много вещ в тези работи и помощта ви ще ми бъде от голяма полза!
Благодаря предварително  
2
Дака - харпуна ти съм го виждал, държал съм го в ръцете си ... но не съм стрелял с такъв. Моето мнение за него (от това което съм видял) е че е страхотно оръжие. Доколкото съм гледал сайта на Марес - пушкалото е резултат от изчисления, опити и т.н. на развойния екип на фирмата. Според мен: 1. Не вдигай диаметъра на стрелата - мисля че за нашето море - няма смисъл. 2. Не вдигай много дебелината на ластиците - щом са го сметнали с 17,5 - не слагай повече от 18мм, ама си купи качествени 18-ки. 3. Направи си ластиците и не бързай да се харчиш за нова стрела, ако си направиш тетивата от дайнимата на Роб Алън (има при Добри - @Dobs) дори да не е шлайфана - доста излети можеш да направиш преди да ти се наложи да смениш тетива - а смяната е много лесна - става и във водата без да излизаш на сухо. 4. Ако ти хареса как стреля пушката - шлайфай стрелата с въженце и шлайф-паста за клапани - това няма да я промени много и ще можеш да си пуцаш и със старите с жълъдите. С фабричния сетъп си стрелял цяла година - вече си придобил някакви навици - ако го промениш сериозно - ще трябва да свикваш наново. Сигурен съм че през следващата ще задобрееш повече, защото, както е казано на много места в сайта - ПУЦАНЕ МУ Е МАЙКАТА - вервай ми - така е. Харпуна ти е добър - просто - работи върху себе си

А ако те сърбят ръцете - издялай си една "тоята"
3
ако стрелата не е шлаифана може и на второто зареждане да се скъса даинемата...така че по добре с акулски перки
4
МОМО - стрелата ми на моята ЛАНАРА не е шлайфана и от както си направих тетива от дайнимата на РА - се е наложило да я сменя 2-3 пъти. Просто не трябва да се трие по стрелата при зареждане. Сменям я като се скъса във водата като се налага само да си сваля ръкавиците Единствения "кусур" на дайнимата е, понеже е много корава и се "хлъзга" - се налага да се прави троен брамшкотов възел - иначе се развръзва възела.
5
Има много голяма вероятност ако сложиш много силни ластици да се огъне леко харпуна в областа около касетата със спусъка.В гръцките форуми тази слабост се явява като първи недостатък на въпросния модел.Аз съм стрелял с този харпун и според мен е лек харпун, маневрен -идеален за нашите води.Според мен стрела 6,5мм и ластици 17мм или 18 мм(максимум)ще са ок.По-нагоре май е вече много.И наистина ако си лъснеш засечките на стрелата с шлайфпаста ще караш много сезони с една тетива.
6
Ама той се оплаква, че жълъдите нараняват тръбата!?
7
Аз стрелям с Фантом 95FV и според мен си е супер харпунчето- много тих, лек и удобен, а страничното движение под водата въобще не се усеща. Това че жълъда наранява тръбата не е проблем- поне за мен де Малко камуфлаж с акрилна боя му придава много як вид под водата а и прикрива драскотините. Съветвам те да не сменяш стрелата. Аз съм пробвал с 6.25мм., мноого е бавна сравнена с шестицата и ще ти е трудно да свикнеш. Основния проблем за мен беше, че като лек харпун Фантома сваля боя на стрелата приблизително с 5 см. на 3м. За да коригирам това аз отежних главата с около 25-30гр. олово от баланс за гуми(фабричното отежняване е една пластмаска с цена 20лв., дето не виждам как ще си изпълни предназначението). Ластика на моя харпун фсбрично определено беше повече от 17.5 мм, не знам може 18.5 или 19 мм да е бил, но опеделено е много дълъг тоя ластик. Един колега каза че го е преместил на предната дупка на главата, за да корегира проблема. Аз го отрязах на около сантиметър от втулките и сложих таитянски жълъд на Патос (с доста по-къси рамена от оригиналния и топчета в края), за следвашия сезон планирам да сложа чупещ, като на Нурулах. Това е общо взето, така сетнат харпуна според мен стреля по-добре, изправи боя, има повече сила. Ти може да поекспериментираш с други сетъпи и да не забравиш да споделиш как е!
8
Благодаря за коментарите и съветите !
Това със шлайф пастата ще се пробва още тези дни Какво значи качествен ластик ? Кои са хубавите ластици или по скоро кои какви плюсове и минуси имат (идея си нямам )
Коллега ,rimogardo, това с изправянето на боя като отежниш главата нещо не го схващам? Не мога да си обясня зависимостта.
Поздрави
9
Дака,зависимостта е тая че отката вдига главата съответно и задния край на стрелата и това сваля боя.С утежняване на предната част се намаля отката(ама всичко с мярка)
10
Верно Благодарско max.dive !!
И все пак ако някой иска да препоръча марка ластици
Ако марката представлява нежелана реклама може и на лични
11
И аз бях пробвал подобен тунинг на моя харпун , Mares Phantom FV Fiber Glass който е с една 18-ска и сложих 2x14 и поддаде през средата,огъна се леко просто,и върнах 18-ската
1
Нови Продукти
C4 snorkel SCIROCCO Yellow Fluo

Цена: 54.76 Лв.
Spearfishing