Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 6 Гости: 502
Активни регистрирани потребители
76:26:27 - Ahrefs [Bot] [56476]
Тема
76:26:17 - Google [Bot] [16464]
Тема
5:09:12 - Bing [Bot] [1446]
Тема
22:59:34 - Tbot [Bot] [135576]
Снимка
1:36:57 - Google Adsense [Bot] [13]
Галерия
0:06:36 - Majestic-12 [Bot] [38]
Тема
Активни анонимни потребители
0:12:30 [0]
Downloading file
0:00:38 [0]
Снимка
0:37:03 [4]
Мнения на потребител
0:11:26 [0]
Browsing user sessions
0:20:03 [8]
Тема
0:10:04 [0]
Начална страница
0:14:58 [0]
Тема
0:44:46 [6]
Тема
0:12:36 [0]
Тема
0:13:49 [0]
Downloading file
0:00:02 [0]
Начална страница
0:11:02 [0]
Начална страница
0:03:39 [0]
Тема
0:13:24 [0]
Downloading file
0:01:21 [0]
Тема
0:06:00 [0]
Галерия
0:22:07 [2]
Тема
0:23:55 [2]
Тема
0:11:50 [0]
Downloading file
0:17:57 [1]
Тема
0:03:19 [0]
Чат
0:04:03 [0]
Тема
0:01:27 [0]
Тема
0:07:01 [0]
Снимка
0:08:22 [0]
Начална страница
0:14:17 [1]
Коментари на потребител
0:13:48 [0]
Тема
0:02:40 [0]
Начална страница
0:12:17 [0]
Тема
0:07:37 [0]
Галерия
0:02:58 [0]
Тема
0:11:15 [0]
Тема
0:06:00 [0]
Тема
0:14:23 [1]
Тема
0:03:23 [0]
Тема
0:08:42 [0]
Downloading file
0:05:37 [0]
Потребителски профил
0:02:42 [0]
Downloading file
0:06:32 [0]
Тема
0:23:14 [1]
Тема
0:23:03 [1]
Тема
0:07:27 [0]
Downloading file
0:13:25 [3]
Снимка
0:32:22 [2]
Тема
0:00:04 [0]
Downloading file
0:13:26 [1]
Начална страница
0:10:17 [0]
Мнения на потребител
0:08:37 [0]
Тема
0:09:01 [0]
Тема
0:00:45 [1]
Тема
0:01:16 [1]
Потребителски профил
0:09:02 [0]
Downloading file
0:03:59 [0]
Коментари
0:03:10 [0]
Тема
0:12:18 [0]
Тема
0:12:48 [0]
Тема
0:09:51 [0]
Галерия
0:14:27 [3]
Тема
0:09:47 [0]
Тема
0:12:39 [0]
Тема
0:11:50 [2]
Начална страница
0:10:43 [0]
Browsing user sessions
0:05:35 [0]
Тема
0:12:40 [3]
Начална страница
0:13:34 [1]
Начална страница
0:07:11 [0]
Форум
0:09:07 [0]
Тема
0:05:47 [0]
Тема
0:10:43 [0]
Мнения на потребител
0:17:30 [2]
Теми на потребител
0:03:10 [0]
Тема
0:09:37 [1]
Начална страница
0:13:27 [0]
Чат
0:11:57 [0]
Тема
0:12:31 [0]
Снимка
0:01:40 [0]
Тема
0:05:14 [0]
Тема
0:03:40 [0]
Тема
0:03:46 [0]
Мнения на потребител
0:05:24 [0]
Снимка
0:14:06 [0]
Начална страница
0:02:36 [0]
Теми на потребител
0:32:55 [4]
Галерия
0:08:29 [0]
Тема
0:09:17 [0]
Потребители
0:14:20 [0]
Снимка
0:11:19 [0]
Начална страница
0:28:50 [2]
Мнения на потребител
0:23:49 [5]
Тема
0:02:22 [0]
Downloading file
0:12:02 [0]
Downloading file
0:10:19 [0]
Потребителски профил
0:03:57 [0]
Тема
0:09:10 [0]
Потребителски профил
0:05:35 [0]
Тема
0:10:11 [0]
Downloading file
0:57:47 [8]
Тема
0:06:33 [0]
Тема
0:39:46 [5]
Тема
0:49:06 [6]
Тема
0:10:13 [0]
Тема
0:09:02 [0]
Тема
0:10:48 [0]
Потребителски профил
0:00:34 [0]
Browsing user sessions
0:05:06 [0]
Тема
0:00:01 [0]
Снимка
0:03:30 [0]
Теми на потребител
0:02:22 [0]
Browsing user sessions
0:13:20 [0]
Теми на потребител
0:05:10 [0]
Начална страница
0:24:28 [3]
Тема
0:14:11 [1]
Начална страница
0:14:04 [0]
Downloading file
0:10:22 [0]
Тема
0:21:14 [1]
Тема
0:05:36 [0]
Тема
0:07:16 [0]
Снимка
0:25:57 [1]
Тема
0:12:27 [0]
Тема
0:07:11 [0]
Новина
0:13:37 [2]
Мнения на потребител
0:09:49 [0]
Тема
0:03:16 [0]
Потребителски профил
0:03:10 [0]
Тема
0:02:28 [0]
Тема
0:10:00 [0]
Начална страница
0:10:01 [0]
Downloading file
0:00:05 [0]
Downloading file
0:11:14 [0]
Тема
0:01:50 [0]
Тема
0:11:40 [2]
Потребителски профил
0:14:54 [0]
Тема
0:05:05 [0]
Тема
0:08:48 [0]
Тема
0:10:38 [0]
Тема
0:02:53 [0]
Тема
0:02:47 [0]
Чат
0:36:17 [5]
Снимка
0:09:01 [0]
Тема
0:36:44 [6]
Downloading file
0:06:18 [0]
Форум
0:06:04 [0]
Тема
0:55:27 [11]
Тема
0:00:31 [0]
Тема
0:10:26 [0]
Тема
0:19:00 [2]
Тема
0:02:30 [0]
Начална страница
0:06:28 [0]
Потребителски профил
0:10:35 [0]
Тема
0:29:50 [2]
Снимка
0:06:09 [1]
Тема
0:01:23 [0]
Тема
0:27:02 [3]
Тема
0:12:04 [0]
Тема
0:11:04 [0]
Тема
0:12:26 [0]
Тема
0:00:36 [0]
Тема
0:22:03 [1]
Тема
0:02:04 [0]
Тема
0:12:59 [0]
Downloading file
0:12:32 [0]
Мнения на потребител
0:12:19 [0]
Тема
0:07:50 [0]
Downloading file
0:11:00 [0]
Тема
0:01:18 [0]
Тема
0:07:26 [0]
Начална страница
0:14:00 [0]
Начална страница
0:12:16 [1]
Тема
0:32:46 [2]
Тема
0:13:50 [0]
Тема
0:08:47 [0]
Коментари на потребител
0:12:22 [0]
Форум
0:15:10 [1]
Тема
0:04:17 [1]
Начална страница
0:02:03 [0]
Downloading file
0:13:42 [0]
Browsing user sessions
0:16:29 [1]
Тема
0:20:27 [2]
Тема
0:09:10 [0]
Потребителски профил
0:04:09 [4]
Downloading file
0:11:59 [0]
Browsing user sessions
0:13:55 [0]
Тема
0:05:14 [0]
Downloading file
0:19:02 [1]
Галерия
0:12:26 [0]
Тема
0:14:57 [0]
Тема
0:12:19 [0]
Тема
0:02:41 [0]
Downloading file
0:14:37 [1]
Тема
0:13:48 [0]
Тема
0:10:40 [0]
Потребителски профил
0:14:52 [0]
Тема
0:13:47 [0]
Тема
1:11:53 [11]
Теми на потребител
0:13:10 [0]
Тема
0:34:23 [2]
Тема
0:00:50 [0]
Тема
0:04:44 [0]
Новина
0:03:42 [0]
Тема
0:30:32 [6]
Тема
0:11:08 [1]
Начална страница
1:38:34 [16]
Начална страница
0:05:55 [0]
Рецепти
0:14:00 [0]
Тема
0:00:25 [0]
Тема
0:03:56 [0]
Мнения на потребител
0:06:02 [0]
Тема
0:10:10 [0]
Тема
0:11:25 [0]
Снимка
0:08:05 [1]
Начална страница
0:02:06 [0]
Тема
0:15:10 [1]
Тема
0:01:07 [0]
Тема
0:16:48 [1]
Тема
0:07:06 [0]
Тема
0:32:31 [4]
Тема
0:01:39 [0]
Browsing user sessions
0:46:47 [5]
Мнения на потребител
0:08:37 [0]
Начална страница
0:04:18 [0]
Тема
0:02:42 [1]
Начална страница
0:05:15 [0]
Снимка
0:02:45 [0]
Тема
0:25:53 [1]
Тема
0:08:32 [0]
Теми на потребител
0:07:20 [0]
Тема
0:03:02 [0]
Новина
0:03:02 [0]
Downloading file
0:10:15 [0]
Снимка
0:12:27 [0]
Теми на потребител
0:10:51 [0]
Начална страница
0:05:01 [1]
Начална страница
0:23:28 [6]
Потребителски профил
0:06:54 [0]
Тема
0:13:54 [0]
Тема
0:10:36 [0]
Тема
0:13:55 [0]
Тема
0:01:38 [0]
Коментари на потребител
0:05:43 [0]
Снимка
0:07:19 [0]
Downloading file
0:08:16 [0]
Тема
0:11:14 [0]
Начална страница
0:14:12 [0]
Потребителски профил
0:14:55 [0]
Тема
0:07:40 [0]
Теми на потребител
0:07:53 [0]
Downloading file
0:41:19 [4]
Теми на потребител
0:03:29 [1]
Тема
0:08:18 [0]
Тема
0:10:37 [0]
Тема
0:29:47 [3]
Потребителски профил
0:17:05 [1]
Downloading file
0:00:42 [0]
Тема
0:12:07 [0]
Тема
0:14:28 [0]
Тема
0:11:00 [2]
Тема
0:37:29 [4]
Тема
0:07:35 [1]
Тема
0:13:48 [0]
Тема
0:10:48 [0]
Тема
0:07:08 [0]
Тема
0:03:09 [0]
Тема
0:13:02 [0]
Чат
0:00:54 [0]
Тема
0:06:09 [0]
Browsing user sessions
0:01:56 [0]
Тема
0:01:58 [0]
Тема
0:09:03 [0]
Тема
0:04:22 [0]
Downloading file
0:06:10 [0]
Downloading file
0:08:26 [0]
Downloading file
0:06:36 [0]
Downloading file
0:00:10 [0]
Тема
0:05:12 [0]
Тема
0:04:12 [0]
Теми на потребител
0:06:48 [0]
Тема
0:12:11 [0]
Тема
0:09:49 [0]
Галерия
0:03:12 [0]
Мнения на потребител
0:01:14 [0]
Тема
0:13:21 [0]
Тема
0:14:08 [2]
Тема
0:07:52 [0]
Тема
0:13:28 [0]
Тема
0:00:56 [0]
Тема
0:10:26 [0]
Тема
0:07:10 [0]
Потребителски профил
0:05:39 [0]
Потребителски профил
0:03:17 [0]
Галерия
0:14:02 [0]
Начална страница
0:03:03 [0]
Тема
0:42:28 [4]
Тема
0:12:48 [0]
Тема
0:13:16 [0]
Потребителски профил
0:10:37 [0]
Тема
0:10:35 [0]
Тема
0:08:22 [0]
Тема
0:14:42 [1]
Снимка
0:25:44 [4]
Тема
0:11:57 [0]
Тема
0:29:16 [3]
Downloading file
0:07:32 [0]
Downloading file
0:24:19 [1]
Тема
0:08:49 [0]
Тема
0:08:51 [0]
Тема
0:32:34 [2]
Мнения на потребител
0:01:00 [0]
Тема
0:05:09 [1]
Тема
0:01:25 [0]
Тема
0:02:11 [0]
Тема
0:09:14 [0]
Browsing user sessions
0:15:46 [1]
Галерия
0:10:35 [0]
Чат
0:02:48 [0]
Снимка
0:14:56 [0]
Тема
0:07:54 [0]
Тема
0:21:03 [3]
Мнения на потребител
0:09:05 [0]
Мнения на потребител
0:07:13 [0]
Начална страница
0:11:08 [0]
Тема
0:03:30 [0]
Downloading file
0:12:39 [0]
Тема
0:03:04 [0]
Тема
0:00:56 [0]
Тема
0:02:39 [0]
Тема
0:07:21 [0]
Browsing user sessions
0:11:54 [1]
Тема
0:01:47 [0]
Коментари на потребител
0:11:56 [0]
Тема
0:06:13 [0]
Тема
0:56:57 [6]
Тема
0:12:13 [0]
Тема
0:12:20 [2]
Тема
0:10:52 [0]
Тема
0:01:18 [0]
Тема
0:07:14 [0]
Downloading file
0:14:36 [2]
Тема
0:08:37 [0]
Тема
0:14:42 [0]
Downloading file
0:05:36 [0]
Downloading file
0:11:01 [5]
Новина
0:00:18 [0]
Мнения на потребител
0:09:08 [0]
Потребителски профил
0:03:39 [0]
Тема
0:11:56 [0]
Тема
0:06:53 [0]
Тема
0:03:15 [0]
Начална страница
0:20:01 [1]
Тема
0:00:13 [0]
Снимка
0:13:25 [0]
Тема
0:13:57 [0]
Тема
0:03:25 [0]
Тема
0:04:40 [0]
Тема
0:09:58 [0]
Начална страница
0:13:16 [0]
Downloading file
0:11:27 [0]
Тема
0:10:08 [0]
Downloading file
0:01:11 [0]
Чат
0:15:03 [3]
Потребителски профил
0:13:56 [0]
Тема
0:01:21 [0]
Browsing user sessions
0:19:37 [3]
Тема
0:08:31 [0]
Снимка
0:33:24 [3]
Тема
0:27:51 [2]
Снимка
0:03:45 [0]
Тема
0:13:16 [0]
Чат
0:14:24 [0]
Тема
0:02:08 [0]
Мнения на потребител
0:22:03 [1]
Тема
0:10:01 [0]
Downloading file
0:20:23 [1]
Downloading file
0:11:20 [0]
Тема
0:11:51 [0]
Тема
0:09:51 [0]
Чат
0:05:33 [0]
Коментари на потребител
0:09:59 [0]
Начална страница
0:00:57 [0]
Тема
0:00:51 [0]
Тема
0:02:19 [0]
Потребителски профил
0:12:17 [0]
Тема
0:11:42 [0]
Тема
0:04:33 [0]
Новина
0:34:40 [4]
Тема
0:19:41 [1]
Потребителски профил
0:15:30 [1]
Тема
0:06:56 [0]
Потребители
0:00:03 [0]
Тема
0:08:12 [0]
Потребителски профил
0:07:19 [0]
Тема
0:07:34 [4]
Тема
0:02:54 [0]
Снимка
0:10:56 [0]
Тема
0:06:16 [0]
Тема
0:08:51 [3]
Начална страница
0:13:50 [0]
Форум
0:21:29 [2]
Тема
0:10:01 [0]
Тема
0:39:26 [3]
Тема
0:05:41 [0]
Тема
0:02:29 [0]
Тема
0:13:17 [0]
Коментари на потребител
0:09:19 [0]
Тема
0:21:30 [2]
Тема
0:11:57 [0]
Тема
0:12:57 [0]
Начална страница
0:22:40 [1]
Тема
0:10:04 [0]
Коментари на потребител
0:13:35 [0]
Тема
0:11:58 [0]
Тема
0:02:19 [0]
Downloading file
0:05:45 [0]
Тема
0:11:52 [0]
Галерия
0:06:37 [0]
Тема
0:28:52 [1]
Тема
1:26:57 [14]
Тема
0:11:07 [0]
Начална страница
0:01:42 [0]
Галерия
0:07:45 [0]
Мнения на потребител
0:00:29 [0]
Снимка
0:02:13 [0]
Тема
0:05:37 [0]
Тема
0:06:19 [0]
Потребителски профил
0:03:31 [0]
Чат
0:00:14 [0]
Тема
0:11:15 [0]
Downloading file
0:03:29 [0]
Начална страница
0:00:45 [0]
Чат
0:10:11 [0]
Тема
0:14:09 [0]
Тема
0:05:40 [0]
Тема
0:14:17 [0]
Тема
0:08:37 [1]
Тема
0:02:12 [0]
Downloading file
0:03:49 [0]
Тема
0:18:15 [2]
Тема
1:00:46 [6]
Коментари на потребител
0:14:44 [0]
Тема
0:14:35 [0]
Тема
0:13:03 [0]
Тема
0:14:48 [0]
Чат
0:04:11 [0]
Тема
0:06:57 [0]
Коментари на потребител
0:09:58 [1]
Тема
0:00:01 [0]
Тема
0:00:52 [0]
Тема
0:35:23 [4]
Тема
0:14:58 [0]
Галерия
0:13:57 [0]
Тема
0:04:14 [1]
Начална страница
0:04:51 [0]
Рецепти
0:13:42 [0]
Начална страница
0:25:31 [1]
Тема
0:13:43 [1]
Тема
0:01:44 [0]
Тема
0:11:54 [1]
Начална страница
0:14:49 [0]
Тема
0:26:33 [2]
Downloading file
0:09:23 [0]
Тема
0:00:36 [0]
Коментари на потребител
2:50:27 [479]
Тема
0:15:48 [1]
Тема
0:11:46 [0]
Тема
0:02:24 [0]
Тема
0:14:52 [0]
Тема
0:03:18 [0]
Тема
0:20:51 [1]
Добави мнение към Темата
0:29:54 [2]
Тема
0:12:32 [0]
Потребителски профил
0:24:26 [3]
Тема
0:10:36 [0]
Тема
0:08:59 [0]
Мнения на потребител
0:03:52 [0]
Тема
0:05:10 [0]
Тема
0:00:07 [0]
Тема
0:13:22 [1]
Тема
0:06:31 [0]
Начална страница
0:03:52 [0]
Тема
0:35:31 [3]
Тема
0:21:30 [1]
Тема
0:01:59 [0]
Снимка
0:10:23 [0]
Тема
0:11:16 [0]
Потребителски профил
0:11:20 [0]
Downloading file
0:06:33 [1]
Начална страница
0:48:34 [7]
Тема
0:14:57 [1]
Начална страница
0:23:53 [1]
Тема
0:33:39 [2]
Тема
0:00:26 [0]
Тема
0:09:00 [0]
Теми на потребител
0:14:32 [2]
Тема
0:02:48 [0]
Тема
0:26:37 [2]
Тема
0:09:32 [0]
Коментари на потребител
0:14:29 [0]
Тема
0:12:41 [0]
Тема
0:13:57 [0]
Тема
0:00:34 [0]
Тема
0:12:54 [0]
Тема
0:14:33 [1]
Тема
0:14:38 [0]
Browsing user sessions
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов Екипировка
За късите харпуни
21
Има и плюсове и минуси. При много късите, където няма и нужда да се цели много, пневматика вероятно печели. При средни дължиниспорът не се решава-вкус и мирис два еднакви няма. При големите дължини също-но само си мечтая да ми падне един от легендарните суперстен 130 с второ място за зареждане......
22
@Tekis: И на мен ще ми е интересно да пишеш за пневматиката. Кажи например каква пневматика използваш когато е по-бистро и трябва да целиш рибите от 3,5 - 4 метра ?
23
atoman написа:
Това със стрелата без контра и без линия нещо не го разбирам. Само по попчета на пясък ли стреляте и тази стрела не прави ли прекален големи дупки.

Мите, стрелата е тънка и ластиците са слаби. Не знам колко е, да ти кажа, щото и тя е просто остатък. Без контра е защото е толкова стара, че в крайна сметка се счупи при контрата.
Без линия е за да може максимално бързо да се обработва рибата. В повечето случаи когато стрелям по попчета, стрелата даже не излиза докрай от харпуна и затворената глава в този случай е задължителна. Първоначално когато стрелата имаше контра, правех в голяма част от случаите по два изстрела на гмуркане. Попчето просто си остава на върха, зареждаш още като си долу и стреляш по следващото. Три изстрела на гмуркане също съм имал много често.
Липсата на линия прави обработката на улова на повърхността адски лесна, защото не се налага да изнизваш рибата през върха.

Товма е строго специализиран Reaper за попчета, макар че се е случвало с него да наказвам и други непредпазливи риби, но тябва да си сигурен в изстрела.
24
@Tekis: Аз вече те поканих да пишеш по-обстойно за пневматиците , но не мога да разбера защо и от къде е този твой "обет" да не пишеш за нещо толкова съществено ?
Та покрай компетентно мнение и ако не е тайна може и това да ни обясниш ?
25
Яворе, както разбра сигурно колеганта е много напред с материала. Тази информация е потенциално опасна. Ако объркаш коефициента на ластиците или завинтиш накриво главата е едно, а това оръжие чат-пат може да гръмне. Пак може и за други причини да се мълчи
26
@Hyper S: Имам една тема за пневматиците. Ако я намериш, ще видиш снимка на една самоделка. С нея стрелям в по чиста вода. На една от снимките се вижда и Мареса въоръжен с вилица който ми е за по мътна вода.
27
@Yavorsub: Може да съм останал с грешно впечатление, но си мисля, че интереса към пневматиците е слаб. Мен ме интересуват чуждите идеи за изработване или промени по харпуните. Например едно такова нововъведение което видях е на Акулата. Хидроластичен (на мен такава идея не ми бе идвала на ума). Това позволява бърза смяна на цеви с различна дължина и калибър и пригаждането му за стрелба надалеч или по дупки. Няма да го обсъждам подробно. Има си слабости, но има и предимства. Имам подобни идеи, но свързани с пневматика или хидропневматика. Може би трябва да си има отделен раздел за производство на самоделки. Тук сайта си е основно за добри харпунджии, а аз съм най добрия. Толкова съм добър, че хиляди риби ми благодарят, че съм ги пощадил пропускайки ги.
28
@stukata: Още един отговор.....
29
Малко спам.... докато кълва с два пръста по клавиатурата, поддържам показалеца си във форма за да мога после бързо да натискам спусъка (на ластичния харпун )
30
Имам чувството, че темата е друга, ама някак ни убягва като тарикат платерина
31
@Tekis: Доста сме тези дето ни харесват иновативните неща ! Особено като хидроролера на Владо.Затова и чакаме официално видео в добри условия да му се накефим.
А отностно сайта за колко добри и по-добри или по по ...най . това е мярка която всеки си налага. Това че не съм добър подводен ловец не ме прави по-малко обичащ спорта или материята .
Затова давай и показавай всичко което намериш за полезно, зимае , дискусия да става.
32
@FI6IFI6: Ахаа Фиши не съм юрист :-) , но половината книги на Гришъм съм ги изчел, любим автор ми е. А първо си кръстих така 90ката. Както във филма Армагедон, Брус Уилис беше кръстил една глава насонда ..... "Съдията". По едно време, като го закъсаха и не можаха да пробият с обикновена глава се провикна "Bring me the Judge" ................ :-) и ми се стори много яко. И така си кръстих този харпун а останалите естествено в същата тематика. Намирам имената за сполучливи понеже малкия е точно, като някой Следовател по дупките, Съдията раздава присъдите по черно море а Прокурорът е за егейско ;-)
33
Някой ползва ли изобщо ултра къси пневматици за нещо друго освен за сладка вода?
34
Единствено съм чувал че някой колеги ги използват за да стрелят повторно по риба която не са уцелили и тя започне да се върти наоколо и да им се смее докато иначе се опитваш трескаво да презаредим!
35
@atoman: Така е. Дори Марес или не помня кой точно имат едно малко пневматиче, което го продават задно с нещо като кобур и се носи на крака като пистолет.
36
Намерих един
[link]
37
@Wishbone: Ако 55 е ултра къс, аз съм луд фен Пневмовакуумен, преправян, кефалите ги събирам като гъби след дъжд с него
38
@Sharky: Не баце, 55 си е направо нормален!
Имам предвид баш онези пистолетния тип, дето са по 30 сантима...
39
@Wishbone: Аз имах такъв и освен за скорпени и конгери за друго не ставаше. Отделно ако ер зареден в кобура има голяма вероятност за сигурен сакатлък.Добре че сдадде багажа и го промених на 50см . Ами и сега е за ремонт.
40
Колеги, моля дайте съвет. В момента имам два харпуна OOMER Cayman HF 100 о OMER Cayman HF 130.Миналото лято усетих за пръв път нуждата от по-къс харпун. Та, колебая се между ластичен 75 см или пневмтичен 55-60 см. Вашата препоръка, каква ще бъде? С пневматици нямам никакъв опит. За три лета с ластичен харпун, свикнах. Какъв къс харпун ще ми препоръчате? Ластичен или пневматиищчен? При пневматиците ме плашат по-сложката логистика и по-сложкото устройство. Да не говорим, че пневматика си иска пазене от попадане на пясък в работнияцилиндър и в списковия механизъм.
Нови Продукти
C4 Mask CONDOR Camoskin Med Antifog

Цена: 166.25 Лв.
Spearfishing