Този сайт използва бисквити - Повече Информация. Приемам
Активни Потребители: 5 Гости: 225
Активни регистрирани потребители
58:43:17 - Google [Bot] [31200]
Тема
58:42:41 - Ahrefs [Bot] [26821]
Тема
55:50:34 - Tbot [Bot] [561112]
Тема
0:04:52 - Majestic-12 [Bot] [22]
Потребителски профил
15:30:40 - Bing [Bot] [4185]
Тема
Активни анонимни потребители
0:01:58 [6]
Тема
0:21:06 [3]
Начална страница
0:12:28 [0]
Тема
0:30:54 [9]
Снимка
0:13:14 [0]
Тема
0:00:38 [1]
Начална страница
1:24:36 [23]
Снимка
0:01:47 [0]
Галерия
0:05:14 [0]
Тема
1:28:53 [42]
Снимка
0:10:26 [0]
Downloading file
0:18:47 [1]
Снимка
0:04:48 [0]
Тема
0:09:26 [0]
Тема
0:10:44 [0]
Тема
0:08:54 [0]
Потребителски профил
0:03:43 [0]
Тема
0:00:43 [0]
Тема
1:13:43 [140]
Тема
0:11:30 [0]
Тема
0:10:52 [0]
Снимка
0:08:52 [0]
Тема
0:03:48 [0]
Тема
0:05:28 [0]
Потребителски профил
0:06:54 [0]
Downloading file
0:05:04 [0]
Тема
0:51:57 [5]
Тема
0:14:45 [2]
Тема
0:02:48 [0]
Тема
0:10:57 [0]
Downloading file
0:06:24 [0]
Тема
0:14:38 [0]
Потребителски профил
0:04:38 [0]
Коментари
0:00:58 [0]
Начална страница
0:02:50 [0]
Снимка
0:14:47 [0]
Начална страница
0:05:48 [0]
Начална страница
0:12:20 [0]
Теми на потребител
0:25:51 [2]
Снимка
0:12:43 [0]
Тема
0:00:33 [0]
Рецепти
0:19:54 [1]
Тема
0:21:36 [2]
Тема
0:06:17 [0]
Галерия
0:08:16 [0]
Коментари на потребител
0:03:42 [0]
Тема
0:11:46 [0]
Тема
1:30:43 [27]
Снимка
0:08:11 [1]
Галерия
0:13:54 [0]
Тема
0:14:45 [2]
Начална страница
0:06:41 [1]
Тема
0:38:25 [6]
Тема
0:05:05 [0]
Начална страница
0:10:52 [0]
Тема
0:06:30 [0]
Тема
0:08:52 [1]
Тема
0:02:49 [0]
Тема
0:29:58 [3]
Тема
0:49:28 [4]
Тема
0:07:37 [1]
Тема
0:08:37 [0]
Downloading file
0:11:48 [1]
Начална страница
0:06:54 [0]
Downloading file
0:08:39 [0]
Тема
0:11:33 [0]
Тема
0:04:15 [0]
Чат
0:00:09 [0]
Начална страница
0:14:09 [0]
Downloading file
0:07:45 [0]
Тема
0:13:11 [0]
Начална страница
0:00:47 [0]
Тема
0:01:33 [0]
Тема
0:01:14 [0]
Тема
0:03:44 [0]
Downloading file
0:07:51 [0]
Тема
1:12:58 [9]
Тема
1:00:39 [11]
Тема
0:01:16 [0]
Статии
0:09:18 [0]
Тема
0:03:35 [1]
Начална страница
0:05:07 [0]
Downloading file
0:07:58 [0]
Тема
0:12:31 [0]
Downloading file
0:12:39 [1]
Начална страница
0:27:31 [2]
Тема
0:03:25 [0]
Рецепти
0:07:44 [0]
Тема
0:02:07 [1]
Начална страница
0:00:47 [0]
Тема
0:06:26 [1]
Теми на потребител
0:03:43 [0]
Тема
0:09:52 [0]
Начална страница
0:45:24 [12]
Снимка
0:06:51 [0]
Тема
1:30:28 [29]
Downloading file
0:04:26 [0]
Потребителски профил
0:53:30 [5]
Тема
0:07:41 [0]
Downloading file
0:03:43 [0]
Тема
0:09:53 [1]
Тема
0:04:34 [0]
Тема
0:13:55 [1]
Начална страница
0:03:35 [0]
Тема
0:01:34 [0]
Начална страница
0:11:59 [0]
Downloading file
0:14:21 [2]
Снимка
0:11:47 [1]
Тема
0:11:39 [0]
Browsing user sessions
0:13:22 [1]
Начална страница
0:09:25 [0]
Downloading file
0:02:00 [0]
Тема
0:07:06 [0]
Снимка
0:13:09 [0]
Тема
0:11:27 [0]
Downloading file
0:25:18 [3]
Начална страница
1:26:59 [26]
Снимка
0:05:08 [0]
Тема
0:09:53 [1]
Downloading file
0:10:50 [0]
Downloading file
0:03:49 [0]
Начална страница
0:03:23 [0]
Downloading file
1:30:12 [18]
Снимка
0:04:48 [0]
Тема
1:58:57 [425]
Потребителски профил
0:03:43 [0]
Тема
0:12:29 [0]
Начална страница
0:08:07 [1]
Потребителски профил
0:11:37 [0]
Тема
0:13:28 [1]
Downloading file
0:31:14 [4]
Тема
0:07:57 [0]
Тема
0:11:02 [0]
Тема
0:16:11 [1]
Потребителски профил
0:28:40 [2]
Тема
0:12:56 [0]
Снимка
0:08:28 [0]
Статии
0:14:49 [0]
Downloading file
0:19:36 [3]
Начална страница
0:02:20 [1]
Тема
0:06:59 [0]
Тема
0:05:13 [0]
Галерия
1:29:09 [23]
Снимка
0:11:16 [0]
Тема
0:15:55 [13]
Тема
0:13:27 [0]
Начална страница
0:13:17 [1]
Начална страница
1:26:11 [25]
Снимка
0:12:50 [0]
Downloading file
0:05:11 [0]
Снимка
0:10:53 [0]
Downloading file
0:13:12 [0]
Downloading file
0:00:51 [0]
Тема
0:07:07 [0]
Тема
0:04:36 [0]
Тема
0:00:07 [0]
Тема
0:03:31 [0]
Тема
0:05:49 [0]
Тема
1:27:31 [30]
Снимка
0:07:33 [0]
Потребителски профил
0:02:31 [5]
Тема
0:13:16 [0]
Добави Нова Тема
0:04:57 [0]
Тема
0:12:27 [0]
Downloading file
0:08:47 [0]
Downloading file
0:05:49 [0]
Тема
0:09:27 [0]
Галерия
0:02:02 [0]
Тема
0:04:48 [0]
Тема
0:04:01 [0]
Начална страница
0:03:43 [0]
Тема
0:03:50 [0]
Downloading file
0:11:51 [1]
Тема
0:05:22 [0]
Тема
0:05:32 [0]
Downloading file
0:00:47 [0]
Тема
0:24:57 [2]
Тема
0:13:53 [0]
Тема
0:03:00 [0]
Коментари на потребител
0:06:41 [0]
Коментари
0:04:14 [0]
Тема
0:01:58 [0]
Чат
0:04:53 [0]
Тема
0:02:15 [0]
Тема
0:12:20 [0]
Мнения на потребител
0:14:23 [0]
Потребителски профил
0:16:32 [1]
Снимка
0:04:54 [1]
Тема
0:05:03 [0]
Потребителски профил
0:02:35 [0]
Снимка
1:29:40 [28]
Снимка
0:07:58 [0]
Потребителски профил
0:16:45 [1]
Тема
0:00:47 [0]
Тема
0:12:36 [3]
Теми на потребител
0:10:52 [0]
Тема
0:02:11 [0]
Потребителски профил
0:01:14 [0]
Потребителски профил
0:01:37 [0]
Downloading file
0:07:59 [0]
Теми на потребител
0:09:58 [0]
Тема
0:10:52 [0]
Начална страница
0:24:00 [2]
Тема
0:09:48 [0]
Тема
0:12:03 [0]
Потребителски профил
0:10:59 [1]
Начална страница
0:05:49 [0]
Downloading file
0:02:47 [0]
Начална страница
0:18:44 [1]
Тема
0:22:24 [2]
Коментари на потребител
0:10:19 [0]
Коментари на потребител
1:26:27 [18]
Снимка
0:18:43 [3]
Тема
0:06:48 [1]
Тема
0:06:35 [0]
Downloading file
0:08:45 [0]
Тема
0:12:14 [1]
Начална страница
0:06:18 [0]
Галерия
0:08:50 [0]
Снимка
0:03:09 [0]
Тема
0:00:44 [0]
Тема
0:10:24 [0]
Downloading file
0:11:22 [0]
Чат
0:09:53 [0]
Тема
0:02:38 [0]
Начална страница
Отиди на Стр.:
Също на тази страница
Анонимен
0 Секунди
Форуми Подводен риболов За новаци
Помощ хора
21
А ще има ли мнения за гарапа и кумару годни ли са харпунче
22
Новак съм не съм правил харпуни...но други работи..да. Търси Balsa wood,много лека дървесина и плаваема! За видовете дървесина може да провериш във фирма JAF близо е до София. Чам, и дъб и бук не ти ги препоръчвам....чам-от температурните разлики ще му избие смолата и ще се изметна, а и е мек материал, бук и дъб са много тежки. Сега се сещам за Венге (около 4000 лв е кубика) и другото, но не съм срещал в България(имам едно парче подарък) Purple Heart,много твърдо и леко дърво, прилича на композит , а и шарката е много красива.
Според мен трябва да се внимава с плътността и тежестта на дървото.Препоръчително е да се спази съотношението 5:1 (харпун:стрела) а това с леко дърво няма как да се постигне,освен ако не направите огромен като габарити харпун.Лекия харпун ще рита повече,защото собствената му тежест ще е по-малка.Ламели можеш да си вземеш от тук [link]
24
От Балса-та правят плувки за риболов, като стереопор е. Ако някой все пак успее да сглоби харпун от Балса, ще става само за стрелба по водоплаващи птици . Но по-вероятно е да му избие зъбите. Дъбът става. Имам харпун от дъб. Гарапа и кумару ги чувам за пръв път.
25
antonio написа:
А ще има ли мнения за гарапа и кумару годни ли са харпунче
Колега, започвам да си мисля че не си съвсем наясно с какво си се захванал . Кумару е бразилския тик , а гарапа е също нещо подобно с плътност 0,85 . Стават . Като цяло търсиш дървесина с плътност 0.70-0.85 , по- леката ще има нужда от много баласт , по-тежката от повече обем за да носи стрелата и останалите елементи . И като за първи опит, най- добре се насочи към местните видове - дъб ,бук , акация , орех .Не е зле също да си зададеш въпроса защо ти е този харпун , риба ли ще ловиш с него или ще е по-джиджан за дуене из форумите .Ако влизаш в морето 1-2 пъти годишно за по 2-3-5 дена нямаш нужда от такъв харпун .
@deliburan: Би ли обяснил каква е връзката между броя гмуркания за година и качеството на харпуна дето ползваш, че нещо не сгрявам!
27
@drKoko: Именно качеството е връзката , човек без опит и с недостатъчно практика няма как да усети разлика.Всяка една алуминка има съответните качества и изпълнява чудесно целта за която е създадена, а именно - улов на риба .Едва с натрупването на съответния опит човек забелязва някои дребни недостатъци и и неудобства ,и следващата логична стъпка е или тунинг , или създаване или закупуване на бутикова пушка съобразена с индивидуалните предпочитания на субекта.Познавам някои от най-комерсиалните колеги , които си стрелят с конфекция , а количеството и качеството на улова им превъзхождат в пъти моя .Срещал съм и такива , въоръжени с превъзходни харпуни дело на някои от изявените майстори тук ( наш Коця примерно ) и пак са капо завалиите .
28
@deliburan: въпроса съм си го задал много отдавна зарибих се по подводния риболов преди близо седем години а го практикувам усърдно от пет лета ,и смятам че ми е дошло вече времето да се обзаведа вече с нещо по така защото в къщи съм си събрал вече малко конфекцийка
PS: не всички са на ти с видовете дървесина и затова попитах,а и темата е все пак в раздел новобранци.
Поздрави.А смятам че не харпуна лови рибата а този който е зад него.
29
Такааа, да кажа само че започнах начинанието с ръкохватката, тялото още не съм го започнал освен,че направих само касетъчния джоб но все от някъде трябва да се почне
30

DSC_0048.JPG
(1,856 Kb) 803 свалено

DSC_0047.JPG
(1,837 Kb) 824 свалено

DSC_0045.JPG
(1,820 Kb) 830 свалено

DSC_0046.JPG
(1,726 Kb) 802 свалено
31
Харпуна най сетне
32

DSC_0036.JPG
(2,452 Kb) 848 свалено
@antonio:

DSC_0037.JPG
(2,615 Kb) 817 свалено

DSC_0038.JPG
(2,436 Kb) 810 свалено

DSC_0039.JPG
(2,499 Kb) 814 свалено

DSC_0040.JPG
(2,680 Kb) 835 свалено

DSC_0041.JPG
(2,166 Kb) 822 свалено

DSC_0042.JPG
(2,294 Kb) 872 свалено
има още малко работа по него но реших да го посна за мнения
33
И малко ТТ данни дължина-116см. зарядна-95см. височина в най високата 35мм. в най ниската 24мм. ширина в най широката 80мм. в най тясната 44мм. тежина само тялото 963 гр.,ще бъде оборудван с ластици 2 по 14 и стрела 130 на 6,5,а да не забравя спусък Мицката
мисля, че улея където излизат ластиците от отворите е с прекалено голям ъгъл спрямо надлъжната ос. Можеш малко да намалиш височината на зъба между първа и втора дупка, както и зад втората дупка. Иначе адмирации за това, което си направил досега.
35
@drKoko: да съгласен съм на снимките подобрения се вижда,аз и за това съм писал че още не в довършен
36
@antonio:

Не пипай нищо. Много е добре. Аз бих намалил броя на пръстите по ръкохватката, но това винаги можеш да го направиш, дори и когато е завършен.
37
@Akula deep: мерси много от майстор звучи много хубаво а за ръкохватката много се двоумях но накрая я оставих така защото много ми е удобна,направо ми залепва в ръката.
38
@antonio:
Каналът на срелата е по-светъл. От какво си го направил? Целенасочено ли?
Петата изглежда малко дълга. Предполагам, че ще я резнеш при балансирането. Иначе ще пречи при зареждането.
За стрелата, която си предвидил - 130см. на 6,5мм. /около 330гр./, тялото е леко. За да не ти "рита" ще трябва да го отежниш с около 600гр. Имай го в предвид при балансирането на плаваемостта.
Като цяло изглежда супер. Успех!
39
Каналът да направен е от дъб целенасочено за повече здравина,а петата вече е отрязана.за плаваемоста да сигурно ще има оловце ама колко ще покажат тестовете вече като е окомплектован с всичко по себе си.Иска ми се да е с неутрална плаваемост.
40
@antonio:
Идеята ми беше, че освен за плаваемостта, трябва да следиш и за съотношението стрела:харпун /1:5/. С други думи - най-добре ще е харпунът ти да е леко плаваем при 1650гр. /без стрела/. Не, че е задължително, но ако изравниш плаваемостта при 1000гр. примерно, откатът ще е по-силен и ще се влоши точността.
Нови Продукти
C4 Buoy SPHERA

Цена: 50.85 Лв.
Spearfishing