Разглеждане на всички мнения на spear
|
Коринтския Канал снощи ми се оплака на скайпа че нищо нямало и след малко добави "има само туни" |
|
Оказва се че при ниски температури в много дълбокото няма никой, всичката риба е до 10-15 метра максимум. Говоря за северно егейско и температура на водата +13-14С(в момента е такава). Разбира се изключения винаги има. |
|
Eeeе Коце май ще ми правиш харпун скоро, тоя много ме раздразни особено с тези карбон апликации. Супер е, майстор !!! |
|
Вендуза е когато няма плат(жарсе) отвътре а си е направо гума. Държи по-топло. S номер е например този неопрен марка "Roberto Calich: [link] |
|
Това е истината, всичко се прави заради по-голяма печалба. Имаме си достатъчно ресурси да си произвеждаме истинска храна и дори да изнасяме, но храната от химия е по-евтина, по-трайна и по-печеливша и е във владение на най-силните на които никой нищо не може да им каже. Оказва се че най-притеснените финансово, които са принудени да си произвеждат храната живеят най-здравословно а тези които нямат време за това, дори и купувайки уж най-скъпото са най-прецакани.
По телевизията вместо да показват постоянно как живеят бг звездите, трябва поне един в седмицата да показват подобни филми за да може народа да знае как да се опази а не да изнасят статистики че сме били на 1-во място в Европа по ракови заболявания, без да казват реалната причина за това. |
|
Направих една подборка, просто няма как да не ви предупредя всички с какво ни заливат по тези супермаркети. Филмчетата са от Русия, но на всички ни е ясно че тук няма как да бъде по различно дори е и по-зле.
Месото от промоциите, които всички пенсионери купуват по принуда. Реално развалено се вкарва в химичен разтвор който премахва миризмата на мърша и му придава хубав цвят:
[link]
Как се инжектирва химия в месото за да се увеличи теглото му и да се
консервира:
[link]
Как се правят колбаси без месо:
[link]
Плодове и зеленчуци. 2 часа в газовата камера се равняват на 2 седмици слънце. Времето е пари, но за сметка на витамините които ги няма. След това биват обработвани с химикали и могат да изглеждат току що откъснати до 1 година. 5 филмчета:
[link]
Колко сок има в сока, бъркочи от химия с които тровим децата. 5 видеота:
[link]
Мляко, сладолед и т.н..без мляко. В България няма достатъчно мляко. Най-скъпите млека на пазара съдържат максимум 45% мляко. Като цяло отдавна всички млечни продукти се правят без мляко - 5 филмчета:
[link]
Сигурно повечето ги знаят тези неща, но има колеги които не ги знаят, както се оказа че повечето ми приятели не ги знаеха.
Хубавото е че все още имаме избор за почти всичко. Жалкото е че това за което си мечтаехме преди 20 години(огромните и препълнени супермаркети) се оказа една гадост и разочарование ... |
|
Вероятно греша за домашната ракия може би защото предпочитам узо, но съм пробвал правена от приятели и няма проблем
Но се оказва че и плодовете са измама, без витамини. Дали е така и в БГ:
[link]
1-ва част: [link]
3-та: [link]
4-та: [link]
5-та: [link] |
|
Вова аз не съм чул някой да е се е натровил или умрял от домашна ракия а от купешката знаеш примери хиляди. Не съм ракиджия и не мога да коментирам процеса, но от дядо си знам че материала е най-важен и сигурно си има значение кой и от какво я прави а не Казана който се използва от стотици години и все още ни има като нация. |
|
E това е истината . Риба, зеленчук и плодове от бабичките на пазара, хляб от собствена домашна пекарна, домашно вино и ракия и домашни сладкиши . Пътя е назад към миналото колкото се може повече, пък като свършат тези възможности ще я мислим. |
|
Да добавя и това взето от друг форум(май само в нашия форум не сме дискутирали тези Е-та):
От Е 100 до Е 181 е групата на оцветителите. Използват се в сладки газирани напитки, лимонади, бонбони, близалки, сладолед.
От Е 200 до Е 290 са консервантите и ги намираме във всички консервирани храни - гъби, компоти, сокове, конфитюри и сладка.
От Е 296 до Е 385 са киселини и антиоксиданти. Те предпазват продуктите от разлагане и се откриват в млечно-кисели продукти – подсладени плодови млека, десерти, салами, краве масло, шоколад.
От Е 400 до Е 495 са гуми, емулгатори, стабилизатори и сгъстители, които запазват консистенцията на продукта. Използват се в сладка, конфитюри, желета, кондензирани млека, шоколадови десерти, млечни продукти.
От Е 500 до Е 585 са минерални соли.
От Е 620 до Е 640 са овкусители, ароматизатори и подобрители.
От Е 900 до Е 999 са пенорегулатори и се използват в газираните напитки.
Добавките от Е 1000 до Е 1199 помагат продуктите да не попиват влага и се добавят към брашното, захарта и други подобни продукти. От 81 оцветители, 20 са забранени. Абсолютно забранени са два от тях: Е 121 – цитрусов червен оцветител, и Е 123 – оцветител амарант, който се използва в миксове за кекс, плодови пълнежи и желета и предизвиква астма, екзема, хиперактивност и е вреден при бременност. Е 102 е тартазин. Той се използва в безалкохолни напитки, сладкиши, снаксове, тестени храни, консервирана риба, готови супи. Предизвиква астматични пристъпи и ортикария при децата и е забранен в Норвегия и Австрия. Следващият Е 104 се използва в червила, козметика за коса, причинява дерматит и е забранен в САЩ, Австралия и Норвегия. Е 133 се използва в млечните продукти, сладка и напитки и е забранен в 7 европейски държави. Е 142 е дериват от въглищния катран, използва се при консервирания грах и е забранен в Швеция, САЩ и Норвегия. Друг подобен дериват на въглищния катран, Е 151 е забранен в 9 европейски държави и САЩ. Списъкът е много дълъг.
Оцветителите с номера 103, 105, 121, 123, 125, 126, 130, 131, 142, 152 и 153, консервантите с номера 210, 211, от 213 до 217 и 240, който е формалдехид, антиоксидантът Е 330, Е 447, Е924 А и Б – всички те са канцерогенни. Черният дроб и бъбреците могат да увредят добавките от 171 до 173, 320 и 322, 407, 447 и 450. Нарушават функциите на кожата добавките от 230 до 233. Противопоказни при хипертония са от 250 до 252. Алергии предизвикват добавките с номера от 230 до 232, 239 и антиоксидантите от 311 до 313.
По щандовете на магазините се срещат често храни с по 3,4 и дори 6 вредни добавки. Такива са например пакетчетата ролца от раци, които съдържат 4 добавки, 2 от които вредни: изкуственият подсладител сорбитол под символа Е 420, който не е разрешен за детски храни и може да предизвика стомашни смущения, и алергенният Е 621. Във всяко пакетче готова суха пилешка супа например се съдържа също алергенният Е 621, както и предизвикващият подагра Е 627.
Любимите на всички деца дъвки пък са сред най-опасните, защото съдържат най-вредната добавка – Е 951, наречена аспартам. От сладкишите пък се дебелее не само заради захарта. Оказва се, че те масово съдържат 2 добавки: предизвикващата кожни проблеми Е 233 и Е 435, и двете водят до затлъстяване. Често срещания в натуралните сокове червен оцветител Е 122 предизвиква алергии и астматични пристъпи. Колбаси също съдържат доста вредни съставки. Най-често това е Е 250 – натриев нитрит – канцерогенен и забранен в много страни. Среща се както в трайните салами, така и в лионската наденица и пилешки кренвирши.
Особено рискови са сосовете и подправките, с които консумираме месата и надениците. Те съдържат забранения оцветител Е 110, който предизвиква обриви, отоци, повръщане и който се използва и в сухите супи и сладкишите. В шоколадовите изделия пък често се среща Е 553b или талк, който причинява рак на стомаха. Така се оказва, че най-много рискови добавки има в дъвките, сосовете, месните и сладкарски изделия и особено в безалкохолните напитки. Все храни, давани масово на ДЕЦАТА.
И в отговор на "Хранене на гмуркача" какво да яде в крайна сметка гмуркача след като всичко е измама? |
|
Ами Е-тата които са вече навсякъде: [link] , на всяка опаковка ги пишат но кой ги чете.
А това е за вегетарианците, честито :
Как се прави евтино сирене по БДС:
Рецепта за 1 кг.
1. Протеин от телешко шкембе и/или дехидратирана суроватка- 280 г.
2. Палмово масло от Индонезия – 200мг.
3. Креда – 30 г.
4. Сол – 30 г.
5 .Лецитин – 1 г.
6 .Вода – 500 мл.
Загрява се до 85 градуса, прекарва се през пластинчат хомогенизатор и се формова на калъпи. На другия ден е на пазара. Да ни е сладко!
Още по темата в тази тема: [link] |
|
manuk написа:
Препоръчително е да имате буй или някаква цветна топка привързана към Вас със достатъчно дълго капроново въже.
Буя е задължителен а не препоръчителен.
И както Жиро е отбелязал шлаух е по-добре а най-добре е армиран шлаух или плаваемо въже. |
|
Батка Жоро(stingray) се обзаведе с такава, но още не е потапяна. |
|
Ачо явно сега там кефа е на макс, браво !!! |
|
Браво, супер добро откриване на сезона !!! |
|
Браво, чудесна риба !!!
Турците го наричат чиплак това рибе |
|
Лекцията на Елейн Морган окончателно ме убеди че идваме директно от морето а не от маймуните. Съмнения ме бяха обзели още миналата година като писах в темата за бебетата и покрай тях за мокените.
В морето повече от 50% от рибите и останалите го населяващи са всеядни. Всяко едно тревопасно става хищник като види ракообразно, червейче или нещо което умира и всеки го ръфа. |
|
Това не го разбрах добре, сигурно имаш предвид че сме принудени да го правим, но при мен определено не е така следователно е лов а не по принуда. |
|
Както вече споменах хищникът е начин на живот а не нещо задължително. Много хора си хранят кучетата само с хляб и нищо им няма. Сигурно и един лъв ще яде хляб ако го е започнал от бебе, до момента докато опита мръвката, но ако я няма пак ще си яде хляба При децата и подрастващите липсата на месо води до анемии може би и при лъва бебе ще има нещо такова, незнам.
Мечката и тя: [link] |
|
Тя и кокошката е всеядна ама не е хищник нали?
А сравнението със зъби и т.н.. е още по неточно, защото ако не ви кажа че това е череп на камила кой знае какви зверове ще изредите
Начинът на живот на което и да е същество го определя какво е а не външните му белези и прилики с друго.
Според най-новите теории за еволюцията ние имаме много повече сходни белези с морските бозайници отколкото със сухоземните и теорията на Дарвин неофициално е вече отхвърлена. Това видео на български е много информативно в случая: [link]
Та мисълта ми че щом ловуваме за да живеем ние сме си хищници в очите на жертвите. |
|
Нови Продукти
Цена: 15.00 Лв.
Spearfishing
|