Разглеждане на всички мнения на Vov
|
Приятели и колеги, струва ми се, че темата, започната от Манук, е много важна и затова:
jeko_k9 написа: SUBmarinov написа: две интересни книги ,които прочетох преди няколко години - /"Водата лекува, лекарствата убиват" Лечение на всички болести чрез пиене на вода от д-р Ф. Батманжелидж и 'Тялото жадува за вода" (Книга, която променя досегашните понятия) от същия автор /, които заедно с книгите на Пол и Патриша Брег ми помогнаха да се справя в много тежка за мен здравословна ситуция. И аз мога да потвърдя, че тези две книги са много полезни. Книгите на Пол и Патриша Брег са около 12 и в България са издадени всичките. Книгите издадени от др- Ф Батманжелидж са две. Първата е "Тялото жадува за вода", а втората е "Водата лекува, лекарствата убиват". И аз доколкото е възможно се придържам към препоръките на тези две книги. Мисля че, ще е интересна, тази част от увода към първата книга: "....... Хроничното обезводняване на клетъчно ниво е много болезнено и води до преждевременна смърт. Първите външни признаци на обезводняването, досега са считани за болести с неизвестен произход. Причината, поради която медицината стана толкова сложна и скъпа, се дължи на неимоверното нарастване на финансовите разходи за медицински изследвания и за производство на фармацевтични продукти. За да насърчат продажбата на своите продукти, за рекламираненето на които се изразходват редовно огромни средства, не само добре платените търговски посредници с привидно големият им оборот, но и много от лекарите, примамени от допълнителни премии, препоръчват тези медикаменти. Пациентите ги взимат, въпреки,че медикаментите не ги лекуват. А и лекарствата съвсем нямат подобна цел! Важното е пациентите да се лекуват! По този начин търговията с лекарства процъфтява. И тово не е единственият срамен и неразрешим проблем на медицината............"
На мнозина, с които обсъждах, не им се вярва, за това реших да напиша - в пълна подкрепа на цитираните колеги.
Какво прави новороденото дете? Периодично се напишква и нааква - когато му е потребно. Какво чува да му повтарят "големите" , дори още преди да почне истински да разбира говор? "Пак си се напишкал/а, наакал/а..." във всички варианти, с укорен глас. И безкрайни повтаряния детето да си казва когато има нужда. По-нататък му се казва, че "нощес пак си се ..." В детската градина и в училище никой не може да пишка когато му се иска, трябва "да стиска" и... като стане още на 10-15 години всеки човек, израсъл в досегашната "цивилизация" се е научил да не пие вода, щото ще му се допишка. Природните признаци и първоначалните неустоими пориви за пиене са потиснати - след дългогодишни непрекъснати тренировки.
Друга изроденост, от която страдаме е огромното количество сол, която приемаме по различни начини. (Солта и сушенето са били единствените начини за запазване на храна за дълго.)
От цялата тая работа някои автори смятат, че продължителността на живота на човека е намалена от разчетните 210-230 години до сегашните 65 - 85...
Д-р Батмаджелидж препоръчва около 3л вода на ден, с около една чаена лъжичка сол, разтворена във водата...
А Пол Брег изминава огромни разстояния, като пие само дестилирана вода.
Опитах и двата начина и съпоставих резултатите и знанията с другия ми 25 годишен опит - лечение на голям брой хронични заболявания с естествени методи, включващи неприемане на храна 16 - 25 дни.
Без да имам никакви претенции за лабораторно и свръхточно научно доказване истинността, съм убеден, чрез дълготрайни наблюдения за следното:
1. В резултат от цялото историческо минало на човечеството, продължаваме да се храним с прекалено много сол (натриев хлорид).
2. Така нашето уж нормално осмотично налягане (изразено в тегловни мерки 1,016 кг на литър кръв, това, доколкото разбирам е средно претеглена, приета стойност) е съдържание на соли в кръвта, включващо много сол.
3. Поддържането на толкова голямо осмотично налягане вече е "норма" за организма.
4. Ако в това положение някой почне да пие само дестилирана вода, организмът ще я изхвърля интензивно, за да запази, доколкото може "нормата". Малко по малко, дестилираната вода ще извежда огромните количества боклуци и отрови.
5. Ако човек реши да се почисти до голяма степен, това може да стане по няколко начина, всеки с различна технология и резултати.
6. Отлично почистен организъм може в пъти по-успешно да усвоява калций, калий, магнезий, желязо, фосфор и всички други необходими за правилното съществуване елементи, съединения и вещества - от всяка храна.
7. Такъв, почистен (много години преди състезанието) организъм (П. Брег) може да пие само дестилирана вода, без храна, докато ходи бързо в пустинята.
8. Има дори косвени (или недостатъчно ясно разбрани) данни, че човек също може да усвоява енергия пряко от слънцето - по много ефикасен начин...
Значи първо трябва да се почистим, а след това ще можем само на дестилирана вода...
ВРЪЗКА С ГМУРКАНЕТО
1. При гмуркане се губи много повече вода от тялото, в сравнение със седене пред компютър да речем. Причините са няколко.
2. Обезводняването силно затруднява и влошава дейността на редица системи и органи - винаги.
3.Също винаги гледам да си нося вода - вече с малко сол, мед и оцет.
4. Дори и да не ми се пие, пак пия вода при гмуркане.
Винаги е желателно да си почистя организма - поне 1 път в годината, по най-силния метод. Така си осигурявам по-здрав организъм и съответно по-безопасно гмуркане.
Прочитането и следване на препоръките от горните книги, като се почне с тези на д-р Батманджелидж е силно препоръчително. |
|
Браво Пламене, голяма радост! Разбира се, очекваме подробен разказ! |
|
Мммм, за мрежите:
Мрежата, с която беше преграден ЦЕЛИЯ Райски залив, беше уловила рибки не по-дълги от 15-18 см, които се бяха надули до неузнаваемост (за мен...) и малко водорасли!?! Горните й крайща бяха вързани на няколко м над водата - на брега, долу беше на 0,3 - 0,5 м от дъното. Беше обедно време, септември преди 3-4 години.
Другата мрежа, която видях, беше в северния край на о. Св. Тома, между острова и брега, на дълбочина от -3-4 до -10-12 м в посока изток-запад... И в нвя имаше 15-20 см рибки, надути до неузнаваемост и малко водорасли. Тази беше маркирана с една бяла туба - в края към морето.
Това са наблюдения на любител, който в ЧМ влиза 15 - 30 дни в годината само. Представям си какво е в действителност.
Историята на демокрацията показва, че промени към по-добро, към дълготрайно полезно за мнозинството, настъпват само след прояви на масово недоволство - достатъчно дълго време. Щото лошите са винаги много, много по-активни, по-действени от добрите. Но все пак, по-добре е да обсъждаме тук, отколкото нищо. |
|
Колкото мрежи съм виждал, във всичките имаше малко, но умряла от доста време риба...
Един от случаите, който ме възмути, беше преграждането на целия Райски залив...
И след като ИАРА не реагира, какво, да ги режа ли? Но тая конкретна мрежа беше вързана на брега (от горния край) и откъде да знам колко рибари ме наблюдават? Аз съм с кола и семейство там, ако дойдат 5 човека с колове какво да правя? На всичкото отгоре по едно време същия следобед изплуваха леководолази от любителски курс, явно минали под същата мрежа, говорихме си и никой нищо не каза за нея...
Защо в Русия и Украйна например, в сладководни водоеми се провеждат дори състезания с харпун, не им се унищожава рибата, а в нашите Дунав, язовири и пр. - се унищожава и е забранено? Не виждам как се опазва природата(рибата) като се забранява ловът с харпун в сладка вода.
Смятам, че дори и да не сме експерти-рибни биолози знаем достатъчно, за да можем да преценим, че вземането на 10-20 риби на ден от морето от всеки от нас, което никога не може да се случи, е несравнимо по-малка вреда за него от споменатите тралове, незаконни мрежи, и пр.
Мнението ми е, че единствено добре обосновани закони и наридби, съчетано с неизменното им, целогодишно спазване, независимо от опитите за подкуп/заплахи, може да продължи живота на организмите в ЧМ и другите водоеми. Дотогава може да започнем с отделянето на 1-10% от крайбрежната ивица за резервати (имаме Институт, който може да каже обосновано...). Примерно 5% от цялата брегова ивица се определя за резерват и тия 5% се разделят на... 15-20 парчета - разпределени равномерно. В Средиземно море този способ вече дава много силни резултати. Оставени на спокойствие, морските организми в резерватите се размножават бързо (4-10 години) и се разселват извън резерватите! Тоест, можем да мислим за законова инициатива...? |
|
Хммммм, имаме потребности, а?
От справедливост, изповядване, общуване и мн. др.
Не съм юрист. Наказателният кодекс прави разлика между кражба за 100 лв и такава за 1000, 1000 000 и пр. При измерване вредата, която се нанася на природата с улов на организми, живеещи във вода с харпун, фенер, денем, нощем И СЪС СИСТЕМНО разкопаване на големи площи от дъното, с огромни мрежи, ток и пр., също трябва да правим разлика - според мен. Нашите нарушения са принципно същите - нанасяме вреда - но по размер са несравними със "законните".
Гмуркането нощем е невероятно преживяване. Възможността някой да се закачи/оплете за нещо е по-голяма и добавя трепет към съвсем различния изглед на всичко под, и над водата. Възможността да срещнем някой звяр присъства в мисленето и не е лесно да си намали човек пулса... Усещането, че съм сам и не очаквам никаква помощ в случай на нужда, е отделно... Блещукането на планктона е прекрасно. Ако има и с кого да го споделим, още повече...
Риба съм вземал рядко, не ми е много кеф по дупките, но често се гмуркам на големи - за мен - дълбочини.
Никой не може да бъде светец през цялото време. |
|
Браво Данка, честита придобивка! Пожелавам ти да видиш много подходящи риби, да успееш да стреляш по някои от тях, че и да вземеш! |
|
Пожелавам на всички успешни тренировки!
Вероятно хлорът - в софийските басейни - сви, изтъни и състари ускорено костюма ми... Ползвайте някой стар такъв. |
|
Станиславе, тоя е освен цар, познавач, и майстор оператор, музика, направо режисьор!... Много хубаво, благодаря ти. |
|
Ха-ха-ха-ха, даааа, браво майстор Ник, шопарът си го биваше!
Гладът е майка на здравето - когато се провежда правилно. А за водата нещата се оказват мнооооого сложни и важни, мисля да напиша специално - в темата на Манук за храненето, ако има интерес. |
|
В предпоследната колона дето пише 350х, 400х и пр., това са 350% разтягане, или 3,5 пъти... на някои редове го пише. |
|
Яворе, то за Лийдърфинс си е постижение... В тези пера няма само по един тъъънък плат отгоре и отдолу, както години наред са правили, разбрали са, че си трябва мат'рИЯл, както се прави в цял свят...
Но имат още да напредват, ако това им е най-доброто постижение.
Това, измъчваното перо е наистина много твърдо. |
|
Хм..., една от любимите ми теми!... Отличници, дерзайте смело и ще има резултати - всякакви... За отката: и на мен ми се искаше и си бях дори повярвал, че понеже част от ластика се свива назад, ще компенсира част от усещания откат. Но, като се замислих, каква част от масата на ластика и с каква скорост се движат назад при ускоряване на стрелата? При класически ролер - малка част, с малка скорост... Да не говорим, че най-вероятно движението на тази част от ластика, която е под тялото, завършва ПРЕДИ да е завършило ускоряването на стрелата. И съответно ползата за нашата цел - запазване на отката в граници, да не разсейва стрелбата- също е малка. Така че, предлагам на строителите да си оставят възможност за добавяне на маса (и плаваемост) на някой експериментален уред, а като се уточнят силите, точността и пр., да се прави истински харпун. |
|
Ааа, някой да знае къде има автоклав, който да поема заготовка с размери 100 на 50 на 30 см ? И да му се управлява температурата от 40 до 150 градуса примерно.
И да иска да изпълни единична поръчка - за начало... |
|
...Много си е добър даже шнорхелъттт..., може само мааалко да е по-тесничък. Но никой не прави такива - сега.
Браво Яворе! Ти създаваш класа на темата, че и на форума! |
|
Браво на всички ви! Отличници!  |
|
Удобни за теб пантофи за продължително гмуркане с дебели чорапи + меки пера. |
|
Pretor написа: Много омраза колеги  . Темата е за нещата, които не харесваме. За омразата отворете друга тема  . Разсъждавайки "на глас" си мисля: ако толкова много харесваме подводния риболов, защо изобщо се сещаме за неща, които не харесваме в него. Ако положителната емоция е достатъчно голяма, то не трябва изобщо да я неглижираме с някоя и друга "неприятна" подробност, която ни съпътства при гмуркането. Ако пък неприятните усещания действително вземат връх при някого - то да спре да гмурка.
И още нещо: за да не се отклоняваме от темата по същество, въпросите кого кого бил "настъпил" във форума и извън него, също са за друга тема  .
За да не излезе, че и аз съм извън темата, ще ви кажа, че харесвам всичко! Очакването и тръпката преди излета, трепета при стъкмяване на оборудването, контакта с "мълчаливия" свят. Съзерцанието на тази друга вселена. Захласа дори, в определени моменти. Удовлетворението при вземане на добра риба. Доволството, че си успял да се пребориш с бурното море. "Щастието", че "пак" си се прибрал на сушата жив и здрав. Приятната умора след излета. Възможността да споделиш преживяванията си с колеги и не само. Е сега някой сеща ли се за това, което мрази  ?
И според мен няма смисъл от омраза...
Не харесвам когато видя, че съм влязъл без ластици на харпуна (имам един такъв случай), хора без буй, но със значително самочувствие, също когато някой пътник в колата я оплесква с морска вода, вместо да си събере цялата екипировка в нетечащ съд, когато сме отишли да гмуркаме - на 4-500 км, а някой се напива вечерта и на другия ден трябва да спираме две коли хора, щото той щял да повръща - от друсането, когато като влизаме, се оказва,че на един колега още сега му се излиза след 2 часа...
И други подобни невъзпитани действия не харесвам, ноооо
Нещата, които харесвам са много, много повече! |
|
Браво Пламене, браво на окенските риболовци!! На всички много късмет през празниците и следващия сезон!  |
|
Нови Продукти
Цена: 59.00 Лв.
Spearfishing
|