Разглеждане на всички мнения на Karraya
|
@BUENA VARNA:
Благодаря за линка! |
|
@Yavorsub: Eeee, тоя колега направо обезлаврачи морето |
|
@Akula deep: С риск да оспамя темата, смятам че сравнението с формула едно е меко казано фантасмагорично. Ако направим проста сметка на средната скорост при актуалните рекорди на обиколка във Ф1, то намаляването на времето за обиколка със 30 сек. е възможно само ако строителните ивжинери съкратят дължината на трасето (пистата) а не с различни техн. трикове на автоинжинерите.
Само за пример: -Актуалният рекорд на Хокенхайм е 1:13.780 приблизително 74сек, което при дължина на трасето от 4574м. прави средна скорост от 64.81м/с = 233,3км/ч
Сиреч според сметките на Владо, неограниченият болид от Ф1 би следвало да се движи със 108% по-бързо, а това прави средна скорост от 484км/ч или 134,4 м/с.
Май смъкването на времето на обиколка с 3 сек. би било по-релистично. Все пак на планетата има гравитация, триене, въздушно съпротивление и др. фактори които ограничават мечтите на инжинерите |
|
@Yavorsub: Още обмислям затварянето, даже съм взел два подходящи ПВЦ - улука за целта. Просто днес щях да си нося харпун за проба, но го забравих у дома и не можах да премеря точно оптималният вариант за монтаж на улуците. |
|
@martinbar74: Използвах водеоразтворим "шегрен" за автомобили, за да изолирам фибрана от въздействието на смолата при "обличането" на борда. |
|
Моят борд в момента изглежда така:
Днес ми пристигнаха и материалите за вакуумирането му (голяма торба и перфорирано фолио), остава да монтирам захватите за акваскутера, халки за закрепване на багажа и харпуните и да вакуумирам със смола и стъкломат. |
|
Според мен, няма нужда от бронзовите втулки. Както знаем от химията и физиката, между два различни метала в солена вода протича ел. напрежение.
Та, контактът на оста на ролките (изработена от неръждаема стомана) и бронзовите втулки ще доведе до появата на електрохимична контактна корозия, което би имало негативен ефект (повишено съпротиврение на триене между ролка и ос, бързо износване, блокиране и т.н).
Сами по себе си полиамидът или тефлонът са достатъчни, просто се пробива радиален отвор ф 1,5 в най-малкият диаметър на ролката, през тоди отвор се улеснява достъпът на вода (смазка) до оста и това е достатъчно. |
|
@nem4o: А, уж морските змии са много отровни!?
Ако все пак, змията беше успяла да глътне Мурената, щеше да се нарича коаксиална змие-мурена или нещо подобно |
|
@цецо ютията: Възможно е да става с добавянето на полиуретанов разтворител за боя в лепилото. Важно е да се разреди до вискозитет 24-26 сек. DIN4 cup, след това ще може да се нанася с пистолет с дюза 1.6-1.8мм и ще става относително гладко. Трябва да се изпробва.
Като ми остане свободно време ще го тествам и ще постна резултатите. |
|
Володя отговори на въпроса на Мартин. В интерес на истината от 2015 в ЕС е силно ограничено използването на олово и оловосъдържащи продукти.
Вероятно ще засегне и тежестите, е поне в белите страни от ЕС. Примерно да не се продават на територията на съюза тежести без защитно покритие и подобни.
Доколкото си спомням от училище, отловото прониква в кръвта през кожата (по-точно свързвайки се с липидите), то спада в групата на т.н контактни токсини.
Лошото е, че се натрупва с времето в организма, като практически не се изхвърля. Всеки си има строго индивидуална точка на насищане на организма с олово, след това - Game Over...
А на въпроса защо тежестите за жилетката - защото тези за колана са ми вече гумирани но с пистолет, а бях обещал в някой от предишните си постове по темата да пробвам дали става да се гумира с конкретният продукт чрез потапяне, четка и др.
Та това са резултатите |
|
Това са тежестите гумирани с Глазурит 1109-1240.
Пробвах с потапяне но се отказах, гумата идва твърде гъста и е много тиксотропна, едва ли ще се оттече достатъчно добре и рискувам тежестите да не влязат в и без това тесните джобове на жилетката.
Но със четка и дунапреново мече, резултатът е доста добър според мен.
С пистолет става най-добре, но за тези които не могат да използват пистолета за препоръчване е мечето.
На снимките има гумирани по трите начина тежести. |
|
@Yavorsub:
Мерси за оценката.
Ще го вакуумирам, но ще го правя със стъкломат, не ми се хаби карбон за борда.
Надявам се да не качи теглото с повече от 600гр. |
|
@deliburan: Но пък съм карал в доста през зимата, моторът е побелявал от солта, алуминият по двигателят се окислява, но ауспухът няма и петънце от ръжда.
За това казвам, че не е задължително да ръждяса по-бързо или по-лесно само поради факта че е нагряван. Естествено че Иво трябва да изплаква харпуна със сладка вода след употреба, но това е задължително за цялото оборудване ако искаме да ни служи по-дълго време. |
|
@spear:
В България всеки е майстор .
На руският ауспух, проблемът му е че е относително сложен за изпълнение, все пак трябва херметична заварка. А и със сигурност клапанът е отстранен преди заварката, иначе би било пълна идиотия да се затвори гумен клапан, така че да не може да бъде сменян. Ако не изгори при заварката, което само по себе си ще е невероятно, ще сдаде багажа след седмица. И ако собственика на акваскутера извади късмет, изгорелите газове да издухат парчетата навън би било добре, но ако парче попадне през испускателният прозорец в цилиндъра, би станало голямо мазало. |
|
Супер е станал!
А относно вероятността от ръжда по неръждавейката, както споделя Добс, то това не е задължително да се случи. Зависи от типа на стоманата, напр. при мотоциклетните ауспуси има същото потъмняване и посиняване но не ръждясват от това. |
|
@Ivaylo Popov:
Благодаря за мнението!
За момента не съм снел размерите, има още да го доизпилвам тук и там, преди да почна да го обличам с EP-смола и плат ще сваля крайните размери и тегло.
И за мен е любопитно колко ще наддаде от смолата и плата.
Иначе за заготовка използвам 100мм Фибран 1250 x 600мм. |
|
Ето тази заготовка за планшет за Акваскутера спретнах днес за 3 часа.
Остава още малко дооформяне и изтъняване на задната част. Да монтирам шините за захват на скутерчето, тръбите за закрепване на 2 харпуна, ушите за закрепване на багаж и да го облека в стъклопласт.
Една ярка боя и е готов. |
|
@spear: Чак пък по-лесно . За по-шумно и по-сделано може да претендира.
Според мен, най простото решение е навиването на щуцер на местото на клапана и маркуч с формата на обърнато U с изведен под водата изход за газовете, иначе ако се направи както го е направил руснака на снимката, трябва 100% херметична заварка и шумозаглушител. В противен случай, изведеният в атмосферата ауспух ще бръмчи както работещ на сушата Акваскутер. |
|
Този кит е за ремонт на драскотини и подбитости от камъчета по повърхността на карбона, при структурни повреди не върши работа. Не е заместител на EP-смолата. Просто отговарях на въпросите възможно ли е да се възстанови блясъкът и външният вид на харпуна след одраскване и подбиване по скалите и камъните, а не за лепене и по-сериозни ремонти. |
|
Нови Продукти
Цена: 390.00 Лв.
Spearfishing
|